Saturday

27 June 2020

crew
stroke
eventracelanetimepos.
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 1[1]09:00.010th
Simon Hare
GBRRob Roy Boat ClubM50 2000mHeat 1[2]06:28.51st
David Dix
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM50 2000mHeat 1[3]06:41.72nd
Mark Powell
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 1[4]06:47.93rd
Ciaron Pilbeam
GBRCity of Bristol Rowing ClubM50 2000mHeat 1[5]08:00.09th
John Drew
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 1[6]07:29.06th
Stephen Bailey
GBRFree Spirits Indoor Rowing ClubM50 2000mHeat 1[8]07:11.54th
Richard Wilson
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 1[9]did not start
Blair Look
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 1[10]07:30.07th
Keith Forbes
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 1[11]07:28.65th
Sean Richards
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 1[12]did not start
Edward Kerley
GBRReading Rowing ClubM50 2000mHeat 1[14]did not start
Graham Day
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 1[15]did not start
Michael Pearson
GBRMAD Team Indoor Rowing ClubM50 2000mHeat 2[1]06:23.61st
Tony Larkman
GBRCrossFit BlackwaterM50 2000mHeat 2[3]06:34.22nd
Scott Jenkins
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 2[4]06:45.84th
Adrian Gray
GBRTeam Oarsome Indoor Rowing ClubM50 2000mHeat 2[5]06:55.15th
Ian Wright
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM50 2000mHeat 2[6]06:56.06th
Anthony Walpole
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 2[8]06:59.78th
Adam Dent
GBRCurlew Rowing ClubM50 2000mHeat 2[9]07:08.510th
John Adcock
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 2[10]07:02.79th
Gareth Callan
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 2[11]07:31.712th
Sean Beckett
GBRTrafford Rowing ClubM50 2000mHeat 2[12]07:25.211th
Peter Johnson
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 2[14]07:51.514th
Craig Scorer
GBRLymingtonM50 2000mHeat 3[1]06:35.11st
Toby Backhouse
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM50 2000mHeat 3[2]06:38.62nd
Warren Matthews
GBRCastle Semple Rowing ClubM50 2000mHeat 3[4]06:38.62nd
Paul Gissen
GBRUniversity of York Boat ClubM50 2000mHeat 3[5]06:48.95th
Rob Cree
GBRAberdeen University Boat ClubM50 2000mHeat 3[7]07:02.98th
Nick Beeson
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 3[8]did not finish
Paul Morton
GBRReading RCM50 2000mHeat 3[9]06:59.97th
Marc Baldwin
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM50 2000mHeat 3[10]07:03.19th
James Clarke
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 3[12]07:21.811th
Phil Osborn
GBRGreat BritainM50 2000mHeat 3[13]07:34.612th
Guy Nesbitt
GBRMAD Team Indoor Rowing ClubM40 2000mHeat 1[1]06:24.91st
Graham Benton
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000mHeat 1[2]06:27.82nd
Matthew West
GBRCrabtree Boat ClubM40 2000mHeat 1[3]06:27.93rd
Matthew Parish
GBRMST Health & FitnessM40 2000mHeat 1[4]06:32.65th
Matthew Cave
GBRCantabrigian RC, CambridgeM40 2000mHeat 1[5]06:31.24th
David Atkin
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM40 2000mHeat 1[6]06:46.07th
Paul Lloyd
GBRIsenhurstM40 2000mHeat 1[7]06:48.58th
Jonty Eyres
GBRBristol Ariel Rowing ClubM40 2000mHeat 1[8]06:43.26th
Mark Veal
GBRSub7 Indoor Rowing ClubM40 2000mHeat 1[9]06:50.910th
Jeroen Pasman
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 1[10]06:56.012th
Alistair Sommerville
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 1[11]06:49.39th
Phil Saxena
GBRYelo Studio MarlowM40 2000mHeat 1[13]07:16.113th
David Brackin
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 1[15]07:28.414th
Jonathan Knox
GBRVirgin ClearviewM40 2000mHeat 1[16]07:51.516th
Russell Wilks
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 1[17]did not start
Petr Krivdin
GBRMAD Team Indoor Rowing ClubM40 2000mHeat 2[1]06:30.43rd
Tom Morgan
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM40 2000mHeat 2[2]06:21.71st
Kevin Bell
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 2[3]06:40.34th
Richard Sanders
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 2[4]06:55.36th
Alasdair Rae
GBRCurlew Rowing ClubM40 2000mHeat 2[5]06:58.07th
Jon Cole
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 2[6]06:59.010th
James Holder
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 2[8]06:58.59th
David Seaman
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 2[9]07:12.412th
Dominic Foley
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 2[10]07:14.013th
Rob Palk
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 2[11]07:14.814th
Kevin Aston
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 2[12]07:10.911th
Roberto Laschevoski
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 2[13]07:30.815th
David Reeve
GBRFitness Matters Indoor Rowing Club/Crossfit BoudiccaM40 2000mHeat 2[14]06:30.22nd
Steven Gaunt
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000mHeat 2[15]did not start
Simon Whittaker
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 2[16]06:46.85th
Will White
GBRYamsquadM40 2000mHeat 3[4]did not finish
Mark Bauld
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 3[5]did not finish
Mark Hudson
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 3[6]did not finish
Robin O'neill
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 3[7]did not finish
Andrew Curry
GBRFree Spirits Indoor Rowing ClubM40 2000mHeat 3[8]did not finish
Guy Blackburn
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 3[9]did not finish
Mike Houston
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 3[12]did not finish
Nick Brewer
GBRWorthingM40 2000mHeat 3[13]did not finish
Philip Smith
GBRPutney Town Rowing ClubM40 2000mHeat 3[16]did not start
Adam Kaoullas
GBRRoyal Air ForceM40 2000mHeat 4[1]06:20.81st
James Saxton
GBRCrossfit StainesM40 2000mHeat 4[2]06:35.62nd
Alex Scott
GBRHG3M40 2000mHeat 4[4]06:36.43rd
James Wild
GBRRowEliteM40 2000mHeat 4[5]did not finish
Tony Maddocks
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 4[6]did not finish
Peter Griffiths
GBRLangstone Pilot Gig ClubM40 2000mHeat 4[7]07:05.27th
Jeremy Webb
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 4[9]07:50.011th
Richard Flaxman
GBRYamsquadM40 2000mHeat 4[10]06:54.75th
David Wilson
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 4[11]07:19.09th
Chris Barclay
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 4[12]07:18.08th
Martin Goldring
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 4[13]07:48.510th
Liam Hogan
GBRVesta Rowing ClubM40 2000mHeat 4[14]did not start
Michael Cannon
GBRTyne Amateur Rowing ClubM40 2000mHeat 4[15]did not start
Robbie Jones
GBRBradford ARCM40 2000mHeat 5[1]06:19.01st
Richard Lambert
GBRTees Rowing ClubM40 2000mHeat 5[2]06:34.82nd
Richard Manners
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000mHeat 5[3]06:36.94th
Ben Jago
GBRTeam Oarsome Indoor Rowing ClubM40 2000mHeat 5[4]06:36.13rd
Stu Wenman
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 5[5]06:38.95th
Will Davidson
GBRLondon Rowing ClubM40 2000mHeat 5[6]06:42.86th
Simon Coles
GBRNewhaven Coastal Rowing Club, EdinburghM40 2000mHeat 5[7]06:54.78th
Sean Smith
GBRNorthwich Rowing ClubM40 2000mHeat 5[9]07:01.09th
Andy Gray
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 5[10]07:11.511th
Cornelis Van Der Wiele
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 5[11]07:14.312th
Tom Williams
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 5[12]07:06.210th
Thomas Berry
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 5[14]did not start
Jim Hewes
GBRGreat BritainM40 2000mHeat 5[16]did not start
Lewis Watson
GBRRoyal NavyM30 2000mHeat 1[2]did not finish
Ade Long
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 1[3]06:06.71st
James Wade
GBRRowbotsM30 2000mHeat 1[4]--
Adam Hunt
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 1[5]did not finish
Andrew Macalister Hall
GBRBirmingham Rowing ClubM30 2000mHeat 1[6]06:48.54th
David White
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 1[7]06:45.03rd
Arron-Oliver Pritchard
GBRIsenhurstM30 2000mHeat 1[8]06:39.22nd
Alex Purcell
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM30 2000mHeat 1[11]06:58.67th
Jake Dolphin
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 1[12]08:00.08th
Andy Neat
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 1[13]06:56.06th
David Garrad
GBRStar ClubM30 2000mHeat 1[14]did not start
Dave Kempsell
GBRSt Andrew Boat ClubM30 2000mHeat 1[15]did not start
Andy Dobson
GBRTeam Commando SpiritM30 2000mHeat 1[16]did not start
Tristan Lark
GBRCrabtree Boat ClubM30 2000mHeat 1[17]did not start
Christopher Le Neve Foster
GBRCore CollectiveM30 2000mHeat 1[19]did not start
Carl Van Heerden
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 1[20]did not start
Richard Lewis
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 2[1]06:31.63rd
Jarek Olszowka
GBRSt Andrew Boat ClubM30 2000mHeat 2[2]06:31.42nd
Colin Williamson
GBRRow EliteM30 2000mHeat 2[3]06:25.01st
Chris Power
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 2[4]06:37.45th
Antony Purser
GBRParrs PrioryM30 2000mHeat 2[5]06:33.54th
Matt Peel
GBRCrossFit Fort Ashton, BristolM30 2000mHeat 2[6]06:53.210th
Tristan Fowler
GBRRoyal Air ForceM30 2000mHeat 2[8]06:54.712th
Luke Tudor
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 2[9]06:54.011th
Ashley Trice
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 2[10]06:42.87th
Steve Butler
GBRTideway Scullers SchoolM30 2000mHeat 2[11]06:45.58th
Kieran Clark
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 2[12]06:52.19th
Mathew Ormian
GBRTrentham Boat ClubM30 2000mHeat 2[13]06:58.113th
Simon Tomkins
GBRCrossFit Glacier/EspritM30 2000mHeat 2[14]did not start
David Rackstraw
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 2[16]did not start
Simon Norton
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 2[18]did not start
Gareth Evans
GBRGreat BritainM30 2000mHeat 2[19]did not start
Scott Anthony Martin
GBRStratford upon Avon Boat ClubM55 2000mHeat 1[1]07:45.710th
Trevor Tiller
GBRMAD Team (Broxbourne)M55 2000mHeat 1[2]06:56.33rd
Stephen Turner
GBRWarwick Boat ClubM55 2000mHeat 1[5]06:55.42nd
Malcolm Griffin
GBRGreat BritainM55 2000mHeat 1[6]did not finish
Martin Graham
GBRThornton Dale Squash ClubM55 2000mHeat 1[7]07:32.47th
Mike Rooney
GBRGreat BritainM55 2000mHeat 1[9]07:29.66th
Jerome Abelman
GBRGreat BritainM55 2000mHeat 1[10]07:38.19th
Rom Micklem
GBRHollingworth Lake Rowing ClubM55 2000mHeat 1[13]07:13.34th
Craig Diver
GBRCity of Bristol Rowing ClubM55 2000mHeat 2[1]06:38.31st
Gareth Evans
GBRMAD Team Indoor Rowing ClubM55 2000mHeat 2[2]08:20.010th
Andrew Sangster
GBRSteepholme PiratesM55 2000mHeat 2[3]06:58.63rd
Shaun Callaghan
GBRLakeland Rowing ClubM55 2000mHeat 2[4]06:52.72nd
David Pratt
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM55 2000mHeat 2[5]07:18.54th
Hal Appleyard
GBRMinerva Bath Rowing ClubM55 2000mHeat 2[7]07:20.75th
Francis Haysom
GBRGreat BritainM55 2000mHeat 2[8]08:19.59th
Philip Mundie
GBRGreat BritainM55 2000mHeat 2[9]07:42.67th
Chris Taylor Reed
GBRGreat BritainM55 2000mHeat 2[10]08:14.38th
Nick Websdell
GBRGreat BritainM55 2000mHeat 2[12]did not start
Greg Andrews
GBRMolesey Boat ClubLM50 2000mFinal A[1]06:50.53rd
Christopher Leonard
GBRSt Andrew Boat ClubLM50 2000mFinal A[2]did not finish
Tom Duke
GBRGuildford Rowing ClubLM50 2000mFinal A[4]06:45.22nd
Adrian Nelson
GBRGreat BritainLM50 2000mFinal A[5]07:12.25th
Andy Lane
GBRGreat BritainLM50 2000mFinal A[6]07:17.1
Chris Demarco
GBRCurlew RC / EngineroomLM50 2000mFinal A[7]07:03.94th
Stephen Matthews
GBRGreat BritainLM50 2000mFinal A[8]07:35.16th
Chris Newberry
GBRGreat BritainLM50 2000mFinal A[9]08:15.97th
Paul Scanlon
GBRGreat BritainLM55 2000mFinal A[10]07:12.31st
Russell Parkin
GBRGreat BritainLM55 2000mFinal A[11]07:14.52nd
Andy Gannaway
GBRGreat BritainLM55 2000mFinal A[12]07:26.5
Kevin Sadler
GBRPengwern Boat ClubLM55 2000mFinal A[13]07:43.13rd
Andrew Turner
GBRGreat BritainLM55 2000mFinal A[14]07:57.04th
Mat Atkins
GBRCaversham Health and FitnessLM60 2000mFinal A[15]07:08.92nd
David Jubb
GBRRoyal NavyLM60 2000mFinal A[16]07:08.11st
Mark Branson
GBRGreat BritainLM60 2000mFinal A[17]07:51.54th
Mark Sanders
GBRGreat BritainLM60 2000mFinal A[18]07:31.13rd
Stephen Sincock
GBRSouthern Academy of SportLM70 2000mFinal A[19]08:06.51st
Mike Zaccheo
GBRGreat BritainLW30 2000mFinal A[2]08:12.82nd
Victoria Gosling
GBRLakeland Rowing ClubLW40 2000mFinal A[3]08:19.94th
Samantha Ayers
GBRMolesey Boat ClubLW40 2000mFinal A[4]07:48.31st
Michelle Sturtridge
GBRFishguard and Goodwick Jemima Rowing ClubLW40 2000mFinal A[5]08:08.13rd
Rachel Latter
GBRGreat BritainLW40 2000mFinal A[6]07:52.62nd
Roslyn Mcginty
GBRLondon Rowing Club / MAD Team IRC / Blue Star BCLM30 2000mFinal A[7]06:25.81st
Nathan O'Reilly
GBRAeroLyfLM30 2000mFinal A[8]06:34.02nd
Paul Clarke
GBRMilton Keynes Rowing ClubLM30 2000mFinal A[9]06:40.03rd
Chris Hearn
GBRBritish ArmyLM30 2000mFinal A[10]06:40.54th
Craig Mumby
GBRBristol Ariel Rowing ClubLM30 2000mFinal A[11]07:10.15th
James Ozolins
GBRUniversity College Boat Club, Durham (UCBC)LM30 2000mFinal A[12]07:09.8
David Shaw
GBRGreat BritainLM30 2000mFinal A[14]07:17.5
Brendan Mcauley
GBRGreat BritainLM30 2000mFinal A[15]07:34.37th
Nick Carapiet
GBRGreat BritainLW30 2000mFinal A[16]did not start
Rebecca Barson
GBRTywi RC WalesLW40 2000mFinal A[17]08:40.05th
Samantha Owen
GBRRoyal NavyLM30 2000mFinal A[19]did not start
Richard Charrett
GBRThe Outhouse GymLM30 2000mFinal A[20]did not start
Neil Folwell
GBRMolesey Boat ClubLM40 2000mFinal A[1]06:26.61st
Tom Middleton
GBRGreat BritainLM40 2000mFinal A[2]07:06.36th
Roo Taylor
GBRGreat BritainLM40 2000mFinal A[3]07:04.95th
Jonny Wignall
GBRGreat BritainLM40 2000mFinal A[4]06:44.12nd
Keith Brown
GBRGreat BritainLM40 2000mFinal A[5]07:01.64th
Michael Thornton
GBRFortis Fitness & PerformanceLM40 2000mFinal A[7]07:27.4
Paul Heselwood
GBRGreat BritainLM40 2000mFinal A[8]07:27.48th
James Short
GBRGreat BritainLM40 2000mFinal A[9]07:36.29th
Grant Fraser
GBRArmy Indoor RowingLM40 2000mFinal A[11]did not start
Peter Maddock
GBRGreat BritainLM40 2000mFinal A[12]did not start
Peter Steel
GBRGreat BritainLM40 2000mFinal A[16]did not start
Elliot Hakner
GBRGreat BritainLM65 2000mFinal A[18]did not start
Ian Howard
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM60 2000mFinal A[1]06:45.21st
Richard Cheeseman
GBRNorthwich Rowing ClubM60 2000mFinal A[2]07:03.42nd
David Snelling
GBRRoyal NavyM60 2000mFinal A[3]07:08.93rd
Paul Winton
GBRGreat BritainM60 2000mFinal A[4]07:21.44th
John Michael Smith
GBRWalbrook Rowing clubM60 2000mFinal A[5]07:32.46th
Andy Robinson
GBRGreat BritainM60 2000mFinal A[8]07:35.77th
Les Whitaker
GBRRuncorn Rowing ClubM65 2000mFinal A[10]06:59.51st
George Perrin
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM65 2000mFinal A[11]07:04.03rd
Richard Steventon
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM65 2000mFinal A[12]07:01.52nd
Nigel Colley
GBRThe DiamondsM65 2000mFinal A[14]07:26.56th
Andy Osborn
GBRTwickenham Rowing ClubM65 2000mFinal A[15]07:24.55th
Doru Procopiu
GBRGreat BritainM65 2000mFinal A[16]08:25.47th
Tony Horsthuis
GBROxford University Boat ClubM60 2000mFinal A[17]did not start
Tom Barry
GBRGreat BritainM65 2000mFinal A[20]did not start
James Morton
GBRLea RC / Virgin Active IslingtonM70 2000mFinal A[2]07:10.01st
Graham Spittle
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM70 2000mFinal A[4]08:08.63rd
Colin Bruce Slade
GBRRiver Teign Rowing Club (Sculling section)M80 2000mFinal A[5]08:31.11st
Brian Cort
GBRQ Power Indoor Rowing ClubLW50 2000mFinal A[6]07:17.11st
Justine Reston
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubLW50 2000mFinal A[7]07:48.02nd
Louise Barber
GBRArdingly Rowing ClubLW50 2000mFinal A[8]07:50.73rd
Linda Goldsmith
GBRCity of Sheffield Rowing ClubLW55 2000mFinal A[9]07:51.31st
Mandy Calvert
GBRLive life LightLW55 2000mFinal A[10]08:01.22nd
Caroline Gray
GBRGreat BritainLW55 2000mFinal A[11]08:47.03rd
Helen Lane
GBRWallbrook Rowing ClubLW60 2000mFinal A[12]08:14.31st
Janet Dutton
GBRMount's Bay Pilot Gig ClubLW65 2000mFinal A[13]09:32.81st
Zoe Payne
GBRStour Sailing Club RowingLW70 2000mFinal A[14]09:25.51st
Susanna Mather
GBRWillpower FitnessM80 2000mFinal A[16]did not start
Mike Hurley
GBRBewl Bridge Rowing ClubLW50 2000mFinal A[17]did not start
Julia Kiggell
GBRFishguard and Goodwick Jemima Rowing ClubLW60 2000mFinal A[18]did not start
Martha Owen
GBRFishguard and Goodwick Jemima Rowing ClubW90 2000mFinal A[1]13:08.31st
Val Coleman
GBRWallingford Rowing ClubW50 2000mFinal A[3]07:18.01st
Louise Wymer
GBRMount's Bay Pilot Gig ClubW50 2000mFinal A[5]07:43.43rd
Joanne Culley
GBRWallingford Rowing ClubW50 2000mFinal A[6]07:45.74th
Katie Kapernaros
GBRGreat BritainW50 2000mFinal A[8]08:22.27th
Denise Mccabe
GBRClub d'Aviron en Mer de Barneville-CarteretW55 2000mFinal A[10]07:32.31st
Joanne Blundell
GBRCamp Green HarpendenW55 2000mFinal A[11]08:47.62nd
Caroline Hett Peel
GBRGreat BritainW55 2000mFinal A[12]09:06.53rd
Karen Dean
GBRIsle of Ely rowing clubW60 2000mFinal A[13]07:56.21st
Nicki Glen
GBRLeanderW60 2000mFinal A[14]08:00.22nd
Sarah Springman
GBRTwickenham & Greenbank FalmouthW60 2000mFinal A[15]did not finish
Cathy Almond
GBRLeicester Rowing ClubW60 2000mFinal A[16]08:08.53rd
Sarah Peck
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubW80 2000mFinal A[17]did not start
Diana Kornbrot
GBRNorwich School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 1[1]1771m4th
Cameron Tasker
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 1[2]1799m2nd
Marcus Chute
GBRFalconYr 11 B 6minsHeat 1[3]1778m3rd
Max Ebner
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 1[4]1767m5th
Max Griffin Sadler
GBRRGS Worcester Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 1[5]1642m9th
Frederick Davies
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 1[6]did not finish
Unkush Chopra
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 1[7]1572m16th
Harvey Griffin Sadler
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 1[8]1665m8th
Freddie Pope
GBRGlobe Rowing ClubYr 11 B 6minsHeat 1[9]1589m13th
Mac Ellis
GBRGeorge Heriot’s SchoolYr 11 B 6minsHeat 1[10]1587m14th
William Kesterton
GBRGlobe Rowing ClubYr 11 B 6minsHeat 1[11]1733m6th
Fergus Cotterill
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 1[12]1575m15th
Eashen Vickers
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 1[13]1713m7th
Ben Lewin
GBRKing's School Chester Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 1[14]1596m12th
Giorgio Poletti
GBRChristchurch Rowing ClubYr 11 B 6minsHeat 1[15]1819m1st
Joshua Brangan
GBRGlobe Rowing ClubYr 11 B 6minsHeat 1[16]1632m11th
Lucas Dastros-Pitei
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 1[17]1633m10th
Robert Jansen-Spence
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 1[18]did not finish
Jake Ingham
GBRLakeland Rowing ClubYr 11 B 6minsHeat 1[19]did not start
Adam Wilson
GBRArdingly Rowing ClubYr 11 B 6minsHeat 1[20]did not start
Owen Street
GBRHereford Rowing ClubYr 11 B 6minsHeat 2[1]1827m1st
Henry Fraser
GBRNorthampton School for BoysYr 11 B 6minsHeat 2[2]1793m3rd
Edward Baker
GBRColeraine Grammar School Rowing ClubYr 11 B 6minsHeat 2[3]1806m2nd
Fergus Bryce
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 2[4]1784m4th
Charlie Warren
GBRSt Andrew Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 2[5]1714m7th
Benjamin Nussey
GBRRGS Worcester Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 2[6]1673m11th
James Preece
GBRGreat BritainYr 11 B 6minsHeat 2[7]1623m15th
Lucas Osborn
GBRNottingham and Union Rowing ClubYr 11 B 6minsHeat 2[8]1637m14th
Reuben Sharkey
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 2[9]1728m6th
Kyle Macklin
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 2[10]1691m9th
Will Mumford
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 2[11]1601m16th
William Rosen
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 2[12]1751m5th
Dylan James
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 2[13]1686m10th
Charlie Ingham
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 2[14]1427m17th
Matthew Hale
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 2[15]1638m13th
Matty Sadler
GBRGrange School (Hartford), The Rowing ClubYr 11 B 6minsHeat 2[16]1696m8th
Ben Scawn
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsHeat 2[17]1671m12th
Taylor Brown
GBRTees Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 1[2]1530m1st
Tod Manners
GBRThe Kings School Chester & Royal Chester RCYr 10 B 5minsHeat 1[3]1530m1st
Luke Dillon
GBRSt Andrew Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 1[4]1395m7th
Freddy Foxwell
GBRWhitgift Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 1[5]1479m3rd
Ali El Sayed
GBRStratford upon Avon Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 1[6]1385m10th
Tomas Wilcock
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 1[7]1420m6th
Alfred Sudall
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 1[8]1427m5th
Innes Jackson
GBRGreat BritainYr 10 B 5minsHeat 1[9]1349m11th
Thomas Kerley
GBRTrentham Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 1[10]1390m9th
Sam Cuthbertson
GBRRGS Worcester Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 1[11]1336m12th
Matthew Smith
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 1[12]1294m14th
Dylan Talbot
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 1[13]1253m19th
Yuvraj Kharay
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 1[14]1269m16th
Charlie Spencer
GBRMaidenhead Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 1[15]1393m8th
Ethan Towers
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 1[16]1264m17th
William Harvey
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 1[17]1257m18th
Jacob Mujuni
GBRTrentham Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 1[18]did not start
George Boughey
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 1[19]1319m13th
Zacc Smillie
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 1[20]1286m15th
Dan Usher
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 2[1]1354m10th
Samuel Martin
GBRWalbrook Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 2[2]1455m3rd
Eddie Andrews
GBRTrentham Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 2[3]1425m4th
Ryan Jones
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 2[4]1499m1st
William Morgan-Jones
GBRThe Gorse Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 2[5]1401m5th
Luke Mcmullen
GBRAncholme Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 2[6]1353m11th
Harry Denton
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 2[7]1465m2nd
Jack Cadwallader
GBRGlobe Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 2[8]1330m13th
Milo Eustance Cole
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 2[9]1359m9th
Oscar Chandler
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 2[10]1338m12th
Benjamin Jeffery
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 2[11]1204m17th
Felix Bowley
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 2[12]1297m14th
Ollie Leeson
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 2[13]1386m6th
Rufus Brooks
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 2[14]1208m16th
Ben Haslam
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 2[15]1373m8th
James Manzi
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 2[16]1386m6th
Theo Jervis
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 2[17]1251m15th
Jacob Ingels
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 2[18]did not start
Nicholas Didaskalou
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsHeat 2[19]did not start
Alasdair Hewitt
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsHeat 2[20]did not start
Logan Harvey
GBRGlobe Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 1[1]1243m10th
Hope Kiernan
GBRHereford Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 1[2]1294m3rd
Beth Weaver
GBRWalbrook Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 1[3]did not finish
Anna Cowell
GBRTrafford Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 1[4]1218m11th
Michelle Goodridge
GBRHereford Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 1[5]1252m9th
Antonia Warner
GBRGuildford Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 1[6]1325m2nd
Eleanor Morris
GBRRGS Worcester Boat ClubYr 10 G 5minsHeat 1[7]1268m6th
Menna Sutton
GBRNorthwich Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 1[8]1274m5th
Cara Brook
GBRGlobe Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 1[9]1051m12th
Isabel Adcock
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 1[10]1267m7th
Lydia Truett
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 1[11]1291m4th
Keziah Foulkes
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 1[12]1267m7th
Holly Ainsworth
GBRRoss Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 1[13]1376m1st
Yasmin Howe
GBRBewl Bridge Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 2[1]1343m1st
Biba Rabjohns
GBRAberdeen Schools Rowing AssociationYr 10 G 5minsHeat 2[2]1331m2nd
Zoe Beeson
GBRGordon's School Boat ClubYr 10 G 5minsHeat 2[3]1244m7th
Emma Litjens
GBRChristchurch Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 2[4]1272m6th
Maddie Grainger
GBRTrentham Boat ClubYr 10 G 5minsHeat 2[5]1314m3rd
Shannon Whelehan
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 2[6]1241m8th
Jazzy Findlay
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 2[7]1290m5th
Eva Briody
GBRWeybridge Rowing clubYr 10 G 5minsHeat 2[8]1182m9th
Grace Armstrong
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 2[9]1313m4th
Lola Reid
GBRThe Gorse Boat ClubYr 10 G 5minsHeat 2[10]did not start
Abi Craven
GBRTyne United Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 2[11]did not start
Alexandra Morrell
GBRGlobe Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 2[12]did not start
Amelie Wessel
GBRBewl Bridge Rowing ClubYr 10 G 5minsHeat 2[14]did not start
Helena Kiggell
GBRWeybridge rowing clubYr 10 G 5minsHeat 2[15]1144m10th
Lois Carballeiro
GBRNottingham and Union Rowing ClubYr 9 B 4minsHeat 1[1]1134m4th
Rupert Apps
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 1[2]1m15th
Sanad Al Qahef
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 1[3]1149m3rd
Timothy Gutsev
GBRGordon's School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 1[4]1160m1st
James Gibson
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 1[5]1055m10th
Thomas Lewis Ward
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 1[6]1048m11th
Ryder Apatu
GBRGordon's School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 1[7]1102m5th
James Clarke
GBRGreat BritainYr 9 B 4minsHeat 1[8]1076m6th
Jack Fraser
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 1[9]1066m8th
Deniz Tarman
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 1[10]877m14th
Edward Griffiths
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 1[11]1074m7th
Theodore Fulford
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 1[12]1160m1st
Oliver Buxo Copp
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 1[13]1021m12th
Lucas Samson
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 1[14]1062m9th
Toby Ayres
GBRWSBCYr 9 B 4minsHeat 1[15]992m13th
Kristof Sitanyi
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 2[1]1071m6th
Patrick Garman
GBRGuildford Rowing ClubYr 9 B 4minsHeat 2[2]1243m1st
Teddy Gannon
GBRHollowell ScullersYr 9 B 4minsHeat 2[3]1187m2nd
Jeremy Gundle
GBRFulham Reach Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 2[4]1069m7th
Aron Salanki
GBRHollowell ScullersYr 9 B 4minsHeat 2[5]1034m9th
Ewan Doak
GBRCantabrigianYr 9 B 4minsHeat 2[6]1030m10th
Gabriel Holt
GBRTrafford Rowing ClubYr 9 B 4minsHeat 2[7]970m11th
Euan Morris
GBRNottingham and Union Rowing ClubYr 9 B 4minsHeat 2[8]1073m5th
Huw Kirkham
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 2[9]969m12th
Samuel Gibbard
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 2[10]1122m4th
Mark Venter
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 2[11]1050m8th
Atticus Chute
GBRWeybridge Rowing ClubYr 9 B 4minsHeat 2[12]did not start
Henry Hall
GBRGreat BritainYr 9 B 4minsHeat 2[13]did not start
Jude Hewes
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsHeat 2[14]1131m3rd
Jakob Truter
GBRWSBCYr 9 B 4minsHeat 2[15]did not start
Sam Swann
GBRVenice GoldsM 2000mHeat 1[1]06:27.12nd
Gregory Edwards
GBRGreat BritainM 2000mHeat 1[2]06:24.21st
Andy Berry
GBRGreat BritainM 2000mHeat 1[3]06:35.34th
Joe Robinson
GBRGreat BritainM 2000mHeat 1[4]06:31.73rd
Michael Fazakerley
GBRSUB 7 IRC / ArmyM 2000mHeat 1[5]06:43.46th
Tom Skinner
GBRSt. Neots Rowing ClubM 2000mHeat 1[7]06:45.67th
Daniel Sadler
GBRDeben Rowing ClubM 2000mHeat 1[9]did not start
William Chambers
GBRGreat BritainM 2000mHeat 1[10]did not start
Callum Beasley
GBRHome gymM 2000mHeat 1[11]did not start
James Curtis
GBRGreat BritainM 2000mHeat 2[2]06:45.54th
Robert Murphy
GBRGreat BritainM 2000mHeat 2[3]06:46.85th
Jack Wilkin
GBRGym 66M 2000mHeat 2[4]06:39.53rd
Struan Potter
GBRGreat BritainM 2000mHeat 2[5]06:29.12nd
Graham Purdy
GBRGreat BritainM 2000mHeat 2[6]06:48.16th
Graham Roberts
GBRGreat BritainM 2000mHeat 2[7]06:56.18th
Nick Horsthuis
GBRTwickenham Rowing ClubM 2000mHeat 2[8]06:58.39th
Oscar Gee
GBRLea Rowing ClubM 2000mHeat 2[11]did not start
Andrew Kennedy
GBRDistrict BatterseaW30 2000mHeat 1[1]07:26.62nd
Kate Baker
GBRThe Armoury GymW30 2000mHeat 1[2]07:24.71st
Eli Wood
GBRHollingworth Lake Rowing ClubW30 2000mHeat 1[3]08:24.45th
Elaine Huskinson
GBRGreat BritainW30 2000mHeat 1[4]08:07.33rd
Philippa Trice
GBRWarrington Rowing ClubW30 2000mHeat 1[5]08:13.84th
Josephine Rimmer
GBRGreat BritainW30 2000mHeat 1[9]did not start
Rebecca Skinner
GBRFluid FitnessW30 2000mHeat 1[10]did not start
Susan Hodgson
GBRGreat BritainW30 2000mHeat 1[11]did not start
Sophie Power
GBRBritish ArmyW30 2000mHeat 2[1]07:43.33rd
Adelle Tudor
GBRGreat BritainW30 2000mHeat 2[2]07:26.81st
Genefer Archer
GBRLlanion Warriors Rowing ClubW30 2000mHeat 2[4]07:39.82nd
Bryony Jones
GBRGreat BritainW30 2000mHeat 2[5]08:00.46th
Michelle Aston
GBRCoalportersW30 2000mHeat 2[6]08:15.67th
Haley Jordan
GBRTowy rowing clubW30 2000mHeat 2[8]07:47.94th
Jessica Hill
GBRInner Fight Endurance - Dubai, UAEW30 2000mHeat 2[9]08:40.08th
Jenny Wilson
GBRGreat BritainW30 2000mHeat 2[10]did not start
Katy Young
GBRGuildford RC / MAD IRCW40 2000mFinal A[2]07:16.22nd
Victoria Starr
GBRRed Line Rowers Indoor Rowing ClubW40 2000mFinal A[3]07:33.43rd
Val Craft
GBRRoyal NavyW40 2000mFinal A[4]07:34.74th
Claire Drew
GBRLangstone Gig ClubW40 2000mFinal A[5]08:00.09th
Rebecca Marshall
GBRSun Lane, WakefieldW40 2000mFinal A[6]07:42.95th
Jenni Muston
GBRGreat BritainW40 2000mFinal A[7]07:45.66th
Helen Williams
GBRGreat BritainW40 2000mFinal A[8]08:15.811th
Hannah O'neill
GBRCrossfit PeckhamW40 2000mFinal A[9]07:52.37th
Liezel Du Preez
GBRGreat BritainW40 2000mFinal A[10]07:59.58th
Barbara Apro
GBRGreat BritainW40 2000mFinal A[11]08:05.810th
Julia Heslop
GBRCrossFit LeylandW40 2000mFinal A[12]08:21.812th
Dawn Brotherton
GBRLooe Gig Rowing ClubW40 2000mFinal A[13]08:23.013th
Kim Tolfrey
GBRGreat BritainW40 2000mFinal A[14]08:29.114th
Liesbeth Vangenechten
GBRGreat BritainW40 2000mFinal A[15]09:13.015th
Jos Kirkwood
GBRYare Boat ClubW40 2000mFinal A[16]did not start
Shelagh Tubby
GBROxford University Women's Boat ClubW 2000mFinal A[2]07:37.95th
Rhiannon Heard
GBRGreat BritainW 2000mFinal A[3]07:16.42nd
Lois Smith
GBREsprit Rowing Team/ Strength FactoryW 2000mFinal A[4]07:16.11st
Kerry Sharples
GBRGraft Haus LeedsW 2000mFinal A[5]07:46.36th
Chrissi Nettleton
GBRGreat BritainW 2000mFinal A[6]07:36.04th
Ellie Sadler
GBROxford University Women's Boat ClubW U23 2000mFinal A[7]07:14.21st
Megan Stoker
GBRTeam Oarsome Indoor Rowing ClubW U23 2000mFinal A[8]07:37.22nd
Victoria Wright
GBRMinerva Bath Rowing ClubW U23 2000mFinal A[9]07:49.23rd
Harriet Haysom
GBRCanford School Boat ClubW 2000mFinal A[11]did not start
Grace Macdonald
GBRSwanseaW 2000mFinal A[12]did not start
Emma Williams
GBRCantabrigian Rowing ClubW 2000mFinal A[13]did not start
Jennie Astley
GBRCotehele Quay Gig ClubW 2000mFinal A[14]did not start
Olivia Martin
GBRGreat BritainLW U23 2000mFinal A[15]did not start
Georgia Bridgen
GBRYale CollegeM U23 2000mFinal A, Heat[1]06:08.01st
Miles Beeson
GBRNewcastle University Boat ClubM U23 2000mFinal A, Heat[2]06:18.93rd
Alexander Milne
GBRUpper Thames Rowing ClubM U23 2000mFinal A, Heat[3]06:11.32nd
Calum Farwell
GBRLady Margaret Boat ClubM U23 2000mFinal A, Heat[4]06:38.34th
Sam Kitto
GBRLady Margaret Boat ClubM U23 2000mFinal A, Heat[5]06:38.34th
Harry Fieldhouse
GBRDerby Rowing ClubM U23 2000mFinal A, Heat[6]06:52.97th
Elliot Mcfarlane
GBRIndependentM U23 2000mFinal A, Heat[7]06:52.06th
Richard Sampson
GBRCardiff University Rowing ClubLM U23 2000mFinal A, Heat[8]06:34.41st
Harry Neame
GBRAnglia Ruskin University Boat ClubLM U23 2000mFinal A, Heat[9]07:03.62nd
Rohan Hodgson
GBRLeicester Rowing ClubLM 2000mFinal A, Heat[10]06:24.41st
Matthew Bowles
GBRBirmingham Rowing ClubLM 2000mFinal A, Heat[11]07:24.42nd
Adeel Ali
GBRBradford ARCLM U23 2000mFinal A, Heat[12]did not start
Aidan Silcock
GBRGreat BritainLM 2000mFinal A, Heat[13]did not start
Josh Coyne
GBRCambridge 99 Rowing ClubSF B 2000mFinal A[2]06:13.93rd
Ed Gaskarth
GBRAberdeen Schools Rowing AssociationSF B 2000mFinal A[3]06:23.34th
Alexander Beeson
GBRTideway Scullers SchoolSF B 2000mFinal A[4]06:38.08th
Albie Oliver
GBRWalbrook Rowing ClubSF B 2000mFinal A[5]06:33.06th
Stan Andrews
GBRCambridge 99 Rowing ClubSF B 2000mFinal A[6]06:37.17th
Cameron Mackenzie
GBRTideway Scullers SchoolSF B 2000mFinal A[7]05:57.21st
Gabriel Obholzer
GBRWindsor Boys School Boat ClubSF B 2000mFinal A[8]06:47.910th
Dillon Cook
GBRGlobe Rowing ClubSF B 2000mFinal A[9]06:46.79th
Bo Hughes
GBRThe Gorse Boat ClubSF B 2000mFinal A[10]06:59.711th
Matthew Dawson
GBRGeorge Watson's College Boat ClubSF B 2000mFinal A[11]07:20.813th
Rowen Marwick
GBRWindsor Boys School Boat ClubSF B 2000mFinal A[12]07:40.714th
Ben Liddell
GBRTrafford Rowing ClubSF B 2000mFinal A[13]07:01.012th
Albert Whistance
GBRSt Edward’s Boat clubSF B 2000mFinal A[14]06:24.05th
William De St Croix
GBRMonkton Combe schoolSF B 2000mFinal A[15]did not start
Henry Rees
GBRGlobe Rowing ClubSF G 2000mFinal A[1]07:33.53rd
Abby Collins
GBRMaidenhead Rowing ClubSF G 2000mFinal A[2]07:27.82nd
Alexandra Hollis
GBRGlobe Rowing ClubSF G 2000mFinal A[3]07:27.51st
Emily Strange
GBRGlobe Rowing ClubSF G 2000mFinal A[4]07:43.95th
Leah Atkinson
GBRWalton Rowing ClubSF G 2000mFinal A[5]did not finish
Hannah Look
GBRGlobe Rowing ClubSF G 2000mFinal A[6]07:46.47th
Jasmine Offiler
GBRCambridge 99 Rowing ClubSF G 2000mFinal A[7]07:40.94th
Agnes Prager
GBRGordon's School Boat ClubSF G 2000mFinal A[8]07:44.76th
Lottie Henden
GBRCambridge 99 Rowing ClubSF G 2000mFinal A[9]07:56.08th
Anna Klenerman
GBRGordon's School Boat ClubSF G 2000mFinal A[10]08:11.99th
Ella Litjens
GBRCambridge 99 Rowing ClubSF G 2000mFinal A[11]08:16.311th
Rosalyn Redley
GBRCity of Bristol Rowing ClubSF G 2000mFinal A[12]did not finish
Daisy Drew
GBRGordon's School Boat ClubSF G 2000mFinal A[13]08:15.010th
Emma Cohen
GBRGlobe Rowing ClubSF G 2000mFinal A[14]did not start
Beatrice Wessel
GBRMarjon UniversityW AR3-PD 2000mFinal A[1]08:33.11st
Sarah Mcjury
GBRWe Are InvictusM PR1 2000mFinal A[3]09:31.61st
Chris Anslow
GBRWe Are InvictusM PR3-PD&IV 2000mFinal A[5]07:02.82nd
Ian Ronald
GBRMarlow Rowing ClubM PR3-PD&IV 2000mFinal A[6]07:34.43rd
Ben Marsden
GBRWe Are InvictusW PR3-PD&IV 2000mFinal A[8]07:53.01st
Lucy Holt
GBRWe Are InvictusW PR3-PD&IV 2000mFinal A[10]09:01.13rd
Kelly Ganfield
GBRWe Are InvictusM AR3-Open 2000mFinal A[14]07:49.44th
Gavin Young
GBRWe Are InvictusM PR3-PD&IV 2000mFinal A[15]did not start
Luke Reeson
GBRGB Rowing TeamW PR2 2000mFinal A[1]08:09.71st
Lauren Rowles
GBRWe Are InvictusW PR2 2000mFinal A[2]09:45.82nd
Caroline Buckle
GBRMarlow Rowing ClubSF G PR3 2000mFinal A[3]08:50.21st
Ilse Owen
GBRGreat BritainW AR2 2000mFinal A[4]07:49.01st
Alice Tai
GBRWe Are InvictusM AR3-PD 2000mFinal A[5]08:38.81st
Andy Kerr
GBRWe Are InvictusW AR3-Open 2000mFinal A[6]07:47.51st
Sally Renard
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 1[2]01:42.79th
Samuel Martin
GBRSudbury Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 1[3]01:30.72nd
Harry Moule
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mHeat 1[4]01:44.810th
Dylan Talbot
GBRTrentham Boat ClubYr 10 B 500mHeat 1[5]01:32.64th
Ryan Jones
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 1[6]01:42.28th
Oscar Chandler
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mHeat 1[7]01:37.16th
Theo Jervis
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 1[8]01:45.413th
James Manzi
GBRLincoln Rowing CentreYr 10 B 500mHeat 1[9]01:29.61st
William Cann
GBRThe Gorse Boat ClubYr 10 B 500mHeat 1[10]01:35.35th
Luke Mcmullen
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 1[11]01:38.17th
Innes Jackson
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mHeat 1[12]01:44.810th
Charlie Spencer
GBRFishguard and Goodwick Jemima Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 1[13]01:46.014th
Huw Davies
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 1[14]01:52.415th
Ben Haslam
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mHeat 1[15]01:44.912th
Ollie Leeson
GBRSt Andrew Boat ClubYr 10 B 500mHeat 1[16]did not start
Freddy Foxwell
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 2[1]01:44.87th
William Harvey
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 2[2]01:48.29th
Zacc Smillie
GBRTees Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 2[3]01:29.41st
Tod Manners
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mHeat 2[4]01:39.34th
Rufus Brooks
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 2[5]01:40.25th
Benjamin Jeffery
GBRTrentham Boat ClubYr 10 B 500mHeat 2[6]01:35.62nd
Sam Cuthbertson
GBRGlobe Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 2[7]01:44.46th
Milo Eustance Cole
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mHeat 2[8]01:47.28th
Yuvraj Kharay
GBREton College Boat ClubYr 10 B 500mHeat 2[9]01:39.13rd
Christopher Radcliffe
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mHeat 2[10]01:49.110th
Jacob Ingels
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 2[11]did not start
Nicholas Didaskalou
GBRGreat BritainYr 10 B 500mHeat 2[12]did not start
Cian Ackermann
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 2[13]did not start
Felix Bowley
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mHeat 2[14]did not start
Alasdair Hewitt
GBRTrentham Boat ClubYr 10 B 500mHeat 3[1]01:37.58th
George Boughey
GBRWhitgift Boat ClubYr 10 B 500mHeat 3[2]01:30.52nd
Ali El Sayed
GBRBedford Modern SchoolYr 10 B 500mHeat 3[3]01:33.24th
Thomas Fisher
GBRBedford Modern SchoolYr 10 B 500mHeat 3[4]01:34.96th
Iván Troyano-Gordon
GBRMaidenhead Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 3[5]01:34.65th
Ethan Towers
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 3[6]01:31.53rd
Jack Cadwallader
GBRTrentham Boat ClubYr 10 B 500mHeat 3[7]01:30.01st
Samuel Yates
GBRGreat BritainYr 10 B 500mHeat 3[8]01:42.410th
Thomas Kerley
GBRAncholme Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 3[9]01:36.07th
Harry Denton
GBRGreat BritainYr 10 B 500mHeat 3[10]01:38.99th
Caleb Osako
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mHeat 3[11]01:46.112th
Dan Usher
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mHeat 3[12]01:45.111th
Jacob Mujuni
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mHeat 3[13]01:47.113th
Logan Harvey
GBRHereford Rowing ClubYr 11 B 500mHeat[1]01:29.81st
Alfie Wynter
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[2]01:32.15th
Marcus Chute
GBRGlobe Rowing ClubYr 11 B 500mHeat[3]01:32.36th
Fergus Cotterill
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[4]01:31.74th
Ben Lewin
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[5]01:34.08th
Max Griffin Sadler
GBRKing's School Chester Boat ClubYr 11 B 500mHeat[6]01:32.97th
Nathan Wilmot
GBRFalconYr 11 B 500mHeat[7]01:30.73rd
Max Ebner
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[8]01:35.710th
Matty Sadler
GBRGeorge Heriot’s SchoolYr 11 B 500mHeat[9]01:39.914th
William Kesterton
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[10]01:35.49th
William Rosen
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[11]01:43.515th
Kyle Macklin
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[12]01:37.613th
Will Mumford
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[13]01:43.716th
Harvey Griffin Sadler
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[14]01:37.111th
Freddie Pope
GBRMST Health & FitnessYr 11 B 500mHeat[15]01:50.718th
Tommy Cave
GBRKing's School Chester Boat ClubYr 11 B 500mHeat[16]01:37.312th
Giorgio Poletti
GBRYork City Rowing ClubYr 11 B 500mHeat[17]01:45.917th
Luca Devlin
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[18]01:56.519th
Matthew Hale
GBRArdingly Rowing ClubYr 11 B 500mHeat[19]did not start
Owen Street
GBRYarm School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[20]01:30.22nd
Mark Probets
GBRChristchurch Rowing ClubYr 11 B 500mHeat[1]01:29.92nd
Joshua Brangan
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[2]01:31.73rd
Dylan James
GBRGrange School (Hartford), The Rowing ClubYr 11 B 500mHeat[3]01:33.74th
Ben Scawn
GBRGlobe Rowing ClubYr 11 B 500mHeat[4]01:38.29th
Mac Ellis
GBRGlobe Rowing ClubYr 11 B 500mHeat[5]01:42.310th
Lucas Dastros-Pitei
GBRGreat BritainYr 11 B 500mHeat[6]01:37.48th
Lucas Osborn
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[7]01:29.41st
Charlie Warren
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[8]01:37.37th
Taylor Brown
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[9]01:46.912th
Jake Ingham
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[10]01:36.75th
Charlie Ingham
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[11]01:36.96th
Robert Jansen-Spence
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[12]01:49.713th
Unkush Chopra
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[13]01:42.310th
Eashen Vickers
GBRNorwich School Boat ClubYr 11 B 500mHeat[14]did not start
Cameron Tasker
GBRColeraine Grammar School Rowing ClubYr 11 B 500mHeat[15]did not start
Fergus Bryce
GBRLlandaff Rowing ClubYr 11 B 500mHeat[16]did not start
Evan Hughes
GBRGreat BritainYr 11 B 500mHeat[18]did not start
Reuben Ackermann
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 500mHeat 1[1]01:23.31st
Ian Wilde
GBRLeague of RowersM40 500mHeat 1[2]01:26.53rd
Cameron Saylor
GBRCrossfit StainesM40 500mHeat 1[3]01:31.56th
Alex Scott
GBRHitch Fitness TrainingM40 500mHeat 1[4]01:35.211th
Andrew Hitch
GBRGreat BritainM40 500mHeat 1[5]01:32.28th
Cornelis Van Der Wiele
GBRGreat BritainM40 500mHeat 1[6]01:25.42nd
Richard Sanders
GBRCurlew Rowing ClubM40 500mHeat 1[7]01:32.79th
Jon Cole
GBRGreat BritainM40 500mHeat 1[8]01:30.24th
Martin Goldring
GBRNewhaven Coastal Rowing Club, EdinburghM40 500mHeat 1[9]01:34.110th
Sean Smith
GBRGreat BritainM40 500mHeat 1[10]01:32.17th
David Seaman
GBRGreat BritainM40 500mHeat 1[11]01:30.45th
Nick Brewer
GBRGreat BritainM40 500mHeat 1[12]01:47.612th
Kevin Aston
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM40 500mHeat 1[13]did not start
Kevin Bell
GBRGreat BritainM40 500mHeat 1[16]did not start
Lewis Watson
GBRGreat BritainM40 500mHeat 1[17]did not start
Jonathan Knox
GBRVirgin ClearviewM40 500mHeat 1[18]did not start
Russell Wilks
GBRProject HOPM40 500mHeat 2[1]01:23.31st
Fyn Corcoran
GBRHG3M40 500mHeat 2[2]01:25.63rd
James Wild
GBRPrimitive GymM40 500mHeat 2[3]01:23.62nd
Scott Exley
GBRTrafford Rowing ClubM40 500mHeat 2[4]01:25.84th
Ben Morris
GBRGreat BritainM40 500mHeat 2[5]01:30.18th
Andrew Curry
GBRBristol Ariel Rowing ClubM40 500mHeat 2[6]01:30.07th
Mark Veal
GBRBroxbourne rowing club / ProathlonM40 500mHeat 2[7]01:26.35th
Robert Mayes
GBRLangstone Pilot Gig ClubM40 500mHeat 2[9]01:34.89th
Jeremy Webb
GBRGreat BritainM40 500mHeat 2[10]01:41.310th
Liam Hogan
GBRCrabtree Boat ClubM40 500mHeat 2[11]did not start
Matthew Parish
GBRVesta Rowing ClubM40 500mHeat 2[12]did not start
Michael Cannon
GBRPutney Town Rowing ClubM40 500mHeat 2[13]did not start
Adam Kaoullas
GBRGreat BritainM40 500mHeat 2[14]did not start
Petr Krivdin
GBRGreat BritainM40 500mHeat 2[15]did not start
Phil Saxena
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 500mHeat 3[1]01:21.31st
Matthew West
GBRMAD Team Indoor Rowing ClubM40 500mHeat 3[3]01:27.52nd
Jon Goodall
GBRFree Spirits Indoor Rowing ClubM40 500mHeat 3[4]01:28.95th
Guy Blackburn
GBRUnit Fitness RushdenM40 500mHeat 3[5]01:28.34th
Dean Keeber
GBRGreat BritainM40 500mHeat 3[6]01:29.56th
Richard Flaxman
GBRNorthwich Rowing ClubM40 500mHeat 3[9]01:33.911th
Andy Gray
GBRGreat BritainM40 500mHeat 3[10]01:33.810th
Mike Houston
GBRYelo Studio MarlowM40 500mHeat 3[11]01:36.212th
David Brackin
GBRGreat BritainM40 500mHeat 3[12]01:31.48th
Roberto Laschevoski
GBRGreat BritainM40 500mHeat 3[13]01:44.615th
Gareth Davies
GBRGreat BritainM40 500mHeat 3[15]01:40.014th
Kostas Didaskalou
GBRRoyal Air ForceM40 500mHeat 3[16]did not start
Gerald Armstrong
GBRGreat BritainM40 500mHeat 3[17]did not start
Alistair Welsby
GBRCrossFit Glacier/EspritM30 500mHeat 1[1]01:23.01st
David Rackstraw
GBRRoyal Air ForceM30 500mHeat 1[2]01:27.73rd
Luke Tudor
GBRGreat BritainM30 500mHeat 1[3]01:24.72nd
Richard Macaulay
GBRGreat BritainM30 500mHeat 1[4]01:28.06th
Mathew Ormian
GBRGreat BritainM30 500mHeat 1[5]01:27.73rd
Steve Butler
GBRParrs PrioryM30 500mHeat 1[7]01:29.68th
Matt Peel
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM30 500mHeat 1[8]01:32.410th
Jake Dolphin
GBRGreat BritainM30 500mHeat 1[9]01:39.011th
Scott Anthony Martin
GBRCrossFit Fort Ashton, BristolM30 500mHeat 1[10]01:28.77th
Tristan Fowler
GBRRow EliteM30 500mHeat 1[11]did not start
Chris Power
GBRGreat BritainM30 500mHeat 1[12]did not start
Arron-Oliver Pritchard
GBRCrabtree Boat ClubM30 500mHeat 1[13]did not start
Christopher Le Neve Foster
GBRStar ClubM30 500mHeat 1[14]did not start
Dave Kempsell
GBRCore CollectiveM30 500mHeat 1[15]did not start
Carl Van Heerden
GBRGreat BritainM30 500mHeat 1[16]01:27.85th
Tom Bellwood
GBRGreat BritainM30 500mHeat 1[18]did not start
Simon Norton
GBRULT Fitness and CrossfitM30 500mHeat 2[1]01:28.35th
Nick Cox
GBRGreat BritainM30 500mHeat 2[2]01:22.52nd
James Wade
GBRGreat BritainM30 500mHeat 2[3]01:19.81st
Chris Edwards
GBRRowEliteM30 500mHeat 2[4]01:28.35th
Dan Pipe
GBRGreat BritainM30 500mHeat 2[6]01:30.18th
Ashley Trice
GBRGreat BritainM30 500mHeat 2[7]01:34.710th
Andy Neat
GBRGreat BritainM30 500mHeat 2[8]01:26.03rd
Andrew Macalister Hall
GBRWe Are InvictusM30 500mHeat 2[11]01:41.711th
Gavin Young
GBRGreat BritainM30 500mHeat 2[12]did not start
Jarek Olszowka
GBRBirmingham Rowing ClubM30 500mHeat 2[13]did not start
David White
GBRTeam Commando SpiritM30 500mHeat 2[15]did not start
Tristan Lark
GBRGreat BritainM30 500mHeat 2[16]did not start
Gareth Evans
GBRGreat BritainM30 500mHeat 2[18]did not start
Richard Lewis
GBRGreat BritainM50 500mHeat 1[1]01:28.42nd
Stephen Bailey
GBRLymingtonM50 500mHeat 1[3]01:27.91st
Toby Backhouse
GBRGreat BritainM50 500mHeat 1[4]01:35.26th
Tim Armstrong
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM50 500mHeat 1[5]01:31.55th
Anthony Walpole
GBRGreat BritainM50 500mHeat 1[6]01:31.04th
Blair Look
GBRGreat BritainM50 500mHeat 1[7]01:39.77th
Guy Nesbitt
GBRUniversity of York Boat ClubM50 500mHeat 1[11]did not start
Rob Cree
GBRGreat BritainM50 500mHeat 1[12]did not start
Craig Scorer
GBRGreat BritainM50 500mHeat 2[1]01:35.77th
Simon Hare
GBRCrossFit BlackwaterM50 500mHeat 2[2]01:23.71st
Scott Jenkins
GBRGreat BritainM50 500mHeat 2[4]01:27.03rd
Kevin Williams
GBRGreat BritainM50 500mHeat 2[5]01:32.45th
Adam Dent
GBRCurlew Rowing ClubM50 500mHeat 2[6]01:33.46th
John Adcock
GBRCrossfit WolframM50 500mHeat 2[7]01:28.84th
Andy Webb
GBRGreat BritainM50 500mHeat 2[8]02:03.310th
Keith Forbes
GBRGreat BritainM50 500mHeat 2[10]01:43.29th
Sean Beckett
GBRMAD Team Indoor Rowing ClubM50 500mHeat 2[11]did not start
Tony Larkman
GBRGreat BritainM50 500mHeat 2[12]did not start
Sean Richards
GBRPeterborough City Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[1]01:47.73rd
Devonne Piccaver
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[2]01:46.32nd
Lola Reid
GBRGlobe Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[3]01:51.96th
Hope Kiernan
GBRTyne United Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[4]01:52.07th
Alexandra Morrell
GBRRoss Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[5]01:38.61st
Yasmin Howe
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[6]01:52.68th
Jazzy Findlay
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[7]01:49.64th
Lydia Truett
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[8]01:50.55th
Holly Ainsworth
GBRWeybridge rowing clubYr 10 G 500mHeat[9]02:00.29th
Lois Carballeiro
GBRThe Gorse Boat ClubYr 10 G 500mHeat[12]did not start
Abi Craven
GBRGuildford Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[1]01:43.91st
Eleanor Morris
GBRChristchurch Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[2]01:54.86th
Maddie Grainger
GBRTrentham Boat ClubYr 10 G 500mHeat[3]01:44.62nd
Shannon Whelehan
GBRNorthwich Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[4]01:45.93rd
Cara Brook
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[5]01:46.04th
Keziah Foulkes
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[6]01:49.25th
Eva Briody
GBRWeybridge Rowing clubYr 10 G 500mHeat[7]01:58.87th
Grace Armstrong
GBRGlobe Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[8]02:10.68th
Isabel Adcock
GBRBewl Bridge Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[9]did not start
Biba Rabjohns
GBRGlobe Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[10]did not start
Amelie Wessel
GBRBewl Bridge Rowing ClubYr 10 G 500mHeat[12]did not start
Helena Kiggell
GBRGuildford Rowing ClubYr 9 B 500mHeat 1[1]01:29.31st
Teddy Gannon
GBRWeybridge Rowing ClubYr 9 B 500mHeat 1[2]01:37.03rd
Henry Hall
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mHeat 1[3]01:39.25th
Sanad Al Qahef
GBRHollowell ScullersYr 9 B 500mHeat 1[4]01:32.82nd
Jeremy Gundle
GBRHollowell ScullersYr 9 B 500mHeat 1[5]01:46.76th
Ewan Doak
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mHeat 1[6]01:38.74th
Jakob Truter
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mHeat 1[7]01:48.97th
Atticus Chute
GBRCantabrigianYr 9 B 500mHeat 1[8]01:49.58th
Gabriel Holt
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 500mHeat 1[9]01:50.39th
Lucas Samson
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mHeat 1[10]02:09.210th
Edward Griffiths
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 500mHeat 1[11]did not start
Patrick Garman
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 500mHeat 1[12]did not start
Thomas Lewis Ward
GBRWSBCYr 9 B 500mHeat 1[13]did not start
Sam Swann
GBRNottingham and Union Rowing ClubYr 9 B 500mHeat 2[1]01:39.34th
Rupert Apps
GBRHollowell ScullersYr 9 B 500mHeat 2[2]01:27.81st
Oscar Lile
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mHeat 2[3]01:35.92nd
Mark Venter
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mHeat 2[4]01:38.63rd
Caspar Rosen
GBRGreat BritainYr 9 B 500mHeat 2[5]01:43.06th
Jack Fraser
GBRKing's School Chester Boat ClubYr 9 B 500mHeat 2[6]01:40.65th
Fergus Mckeown
GBRFulham Reach Boat ClubYr 9 B 500mHeat 2[7]01:46.39th
Aron Salanki
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 500mHeat 2[8]01:47.210th
Ryder Apatu
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mHeat 2[9]01:49.911th
Toby Ayres
GBRWSBCYr 9 B 500mHeat 2[10]01:59.713th
Kristof Sitanyi
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mHeat 2[11]01:44.88th
Oliver Griffiths
GBRNottingham and Union Rowing ClubYr 9 B 500mHeat 2[12]01:43.06th
Huw Kirkham
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mHeat 2[13]01:53.012th
Samuel Gibbard
GBRGreat BritainW30 500mHeat 1[1]01:34.11st
Alexandra Mundy
GBRBritish ArmyW30 500mHeat 1[2]01:40.24th
Adelle Tudor
GBRCurlew Rowing ClubW30 500mHeat 1[4]01:46.17th
Belinda Tracey
GBRWarrington Rowing ClubW30 500mHeat 1[5]01:45.76th
Louise Cramp
GBRHollingworth Lake Rowing ClubW30 500mHeat 1[6]01:49.38th
Elaine Huskinson
GBRDominusW30 500mHeat 1[7]01:44.45th
Frankii Newbery
GBRGreat BritainW30 500mHeat 1[8]01:53.010th
Michelle Aston
GBRInner Fight Endurance - Dubai, UAEW30 500mHeat 1[9]01:49.89th
Jenny Wilson
GBRGreat BritainW30 500mHeat 1[10]01:37.92nd
Joanne Mackie
GBRGreat BritainW30 500mHeat 1[11]did not start
Katy Young
GBRGreat BritainW30 500mHeat 2[1]01:36.31st
Sophie Gallagher
GBRDistrict BatterseaW30 500mHeat 2[2]01:42.52nd
Kate Baker
GBRCoalportersW30 500mHeat 2[3]01:48.34th
Haley Jordan
GBRGreat BritainW30 500mHeat 2[4]01:50.05th
Philippa Trice
GBRGreat BritainW30 500mHeat 2[5]01:51.96th
Sophie Power
GBRGreat BritainW30 500mHeat 2[7]did not start
Rebecca Skinner
GBRLlanion Warriors Rowing ClubW30 500mHeat 2[8]01:46.33rd
Bryony Jones
GBRWarwick Boat ClubW30 500mHeat 2[9]did not start
Polly Scurrah
GBRYamsquadM40 2000mHeat[1]06:45.64th
Mark Bauld
GBRRoyal Air ForceM40 2000mHeat[2]06:24.31st
Gerald Armstrong
GBRGreat BritainM40 2000mHeat[2]06:54.58th
Mark Hudson
GBRGreat BritainM40 2000mHeat[3]06:53.97th
Robin O'neill
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000mHeat[3]06:34.23rd
Ian Wilde
GBRGreat BritainM40 2000mHeat[4]06:51.25th
Andrew Curry
GBRFree Spirits Indoor Rowing ClubM40 2000mHeat[5]06:57.69th
Guy Blackburn
GBRGreat BritainM40 2000mHeat[6]06:51.76th
Mike Houston
GBRGreat BritainM40 2000mHeat[8]06:59.210th
Nick Brewer
GBRGreat BritainM50 2000mHeat[9]07:43.513th
Michael Pearson
GBRWorthingM40 2000mHeat[10]07:36.912th
Philip Smith
GBRRoyal Air ForceM40 2000mHeat[12]did not start
Gerald Armstrong
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000mHeat[13]did not start
Ian Wilde
GBRGreat BritainM40 2000mHeat[14]08:37.214th
Gareth Davies
GBRLeague of RowersM40 2000mHeat[14]did not start
Cameron Saylor
GBRPutney Town Rowing ClubM40 2000mHeat[16]did not start
Adam Kaoullas
GBRGreat BritainM40 2000mHeat[17]did not start
Gareth Davies

Sunday

28 June 2020

crew
stroke
eventracelanetimepos.
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM50 2000mFinal B[1]07:00.42nd
James Clarke
GBRCurlew Rowing ClubM50 2000mFinal B[2]07:09.44th
John Adcock
GBRFree Spirits Indoor Rowing ClubM50 2000mFinal B[3]07:01.43rd
Richard Wilson
GBRTrafford Rowing ClubM50 2000mFinal B[5]07:25.69th
Peter Johnson
GBRGreat BritainM50 2000mFinal B[6]07:25.38th
Sean Richards
GBRGreat BritainM50 2000mFinal B[7]07:16.55th
Keith Forbes
GBRGreat BritainM50 2000mFinal B[8]07:36.810th
Sean Beckett
GBRGreat BritainM50 2000mFinal B[9]07:23.57th
Guy Nesbitt
GBRGreat BritainM50 2000mFinal B[10]07:44.611th
Michael Pearson
GBRCity of Bristol Rowing ClubM50 2000mFinal B[11]06:48.91st
John Drew
GBRGreat BritainM50 2000mFinal B[12]did not start
Phil Osborn
GBRGreat BritainM50 2000mFinal B[13]did not start
Stephen Bailey
GBRGreat BritainM50 2000mFinal B[16]did not start
Craig Scorer
GBRMAD Team Indoor Rowing ClubM50 2000mFinal A[1]06:19.21st
Tony Larkman
GBRLymingtonM50 2000mFinal A[2]06:27.13rd
Toby Backhouse
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM50 2000mFinal A[3]06:48.510th
Mark Powell
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM50 2000mFinal A[4]06:30.24th
Warren Matthews
GBRCastle Semple Rowing ClubM50 2000mFinal A[5]06:39.07th
Paul Gissen
GBRCrossFit BlackwaterM50 2000mFinal A[6]06:30.35th
Scott Jenkins
GBRGreat BritainM50 2000mFinal A[7]06:39.28th
Ciaron Pilbeam
GBRGreat BritainM50 2000mFinal A[10]07:13.819th
Adrian Gray
GBRUniversity of York Boat ClubM50 2000mFinal A[11]06:50.611th
Rob Cree
GBRTeam Oarsome Indoor Rowing ClubM50 2000mFinal A[13]07:04.018th
Ian Wright
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM50 2000mFinal A[14]06:52.912th
Anthony Walpole
GBRGreat BritainM50 2000mFinal A[16]07:01.917th
Adam Dent
GBRReading RCM50 2000mFinal A[17]06:57.915th
Marc Baldwin
GBRAberdeen University Boat ClubM50 2000mFinal A[18]06:59.416th
Nick Beeson
GBRRob Roy Boat ClubM50 2000mFinal A[19]06:19.52nd
David Dix
GBRGreat BritainM50 2000mFinal A[20]did not start
Gareth Callan
GBRGreat BritainM40 2000mFinal D[2]07:24.03rd
David Reeve
GBRGreat BritainM40 2000mFinal D[3]07:42.54th
Liam Hogan
GBRGreat BritainM40 2000mFinal D[4]06:55.12nd
Richard Flaxman
GBRWorthingM40 2000mFinal D[6]did not start
Philip Smith
GBRVirgin ClearviewM40 2000mFinal D[7]did not start
Russell Wilks
GBRGreat BritainM40 2000mFinal D[8]did not start
Gareth Davies
GBRCurlew Rowing ClubM40 2000mFinal C[1]06:59.94th
Jon Cole
GBRGreat BritainM40 2000mFinal C[4]06:56.21st
David Seaman
GBRGreat BritainM40 2000mFinal C[5]07:05.07th
James Holder
GBRLangstone Pilot Gig ClubM40 2000mFinal C[6]07:01.55th
Jeremy Webb
GBRGreat BritainM40 2000mFinal C[7]07:04.36th
Thomas Berry
GBRGreat BritainM40 2000mFinal C[8]07:12.09th
Rob Palk
GBRGreat BritainM40 2000mFinal C[9]07:10.28th
Tom Williams
GBRGreat BritainM40 2000mFinal C[10]07:25.611th
Kevin Aston
GBRYelo Studio MarlowM40 2000mFinal C[11]07:19.110th
David Brackin
GBRGreat BritainM40 2000mFinal C[13]07:31.713th
Jonathan Knox
GBRGreat BritainM40 2000mFinal C[16]did not start
Nick Brewer
GBRNorthwich Rowing ClubM40 2000mFinal C[17]did not start
Andy Gray
GBRGreat BritainM40 2000mFinal C[18]did not start
Roberto Laschevoski
GBRGreat BritainM40 2000mFinal C[19]did not start
Cornelis Van Der Wiele
GBRGreat BritainM40 2000mFinal C[20]did not start
Dominic Foley
GBRGreat BritainM40 2000mFinal C[21]did not start
Martin Goldring
GBRGreat BritainM40 2000mFinal C[22]did not start
Chris Barclay
GBRGreat BritainM40 2000mFinal B[1]06:37.73rd
Richard Sanders
GBRLondon Rowing ClubM40 2000mFinal B[2]06:45.24th
Simon Coles
GBRBristol Ariel Rowing ClubM40 2000mFinal B[3]06:49.86th
Mark Veal
GBRYamsquadM40 2000mFinal B[4]06:37.52nd
Mark Bauld
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM40 2000mFinal B[5]06:35.51st
Paul Lloyd
GBRGreat BritainM40 2000mFinal B[6]06:46.25th
Will White
GBRIsenhurstM40 2000mFinal B[7]06:52.010th
Jonty Eyres
GBRGreat BritainM40 2000mFinal B[8]06:50.47th
Phil Saxena
GBRSub7 Indoor Rowing ClubM40 2000mFinal B[9]06:51.99th
Jeroen Pasman
GBRGreat BritainM40 2000mFinal B[10]06:50.47th
Mike Houston
GBRGreat BritainM40 2000mFinal B[11]06:54.414th
Robin O'neill
GBRGreat BritainM40 2000mFinal B[13]06:56.315th
Mark Hudson
GBRNewhaven Coastal Rowing Club, EdinburghM40 2000mFinal B[15]06:53.411th
Sean Smith
GBRGreat BritainM40 2000mFinal B[16]06:58.016th
Alistair Sommerville
GBRFree Spirits Indoor Rowing ClubM40 2000mFinal B[17]07:04.717th
Guy Blackburn
GBRGreat BritainM40 2000mFinal B[18]did not start
Andrew Curry
GBRYamsquadM40 2000mFinal B[19]did not start
David Wilson
GBRGreat BritainM40 2000mFinal B[20]did not start
Alasdair Rae
GBRRoyal Air ForceM40 2000mFinal A[1]06:15.84th
James Saxton
GBRMAD Team Indoor Rowing ClubM40 2000mFinal A[2]06:03.91st
Graham Benton
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM40 2000mFinal A[3]06:20.75th
Kevin Bell
GBRBradford ARCM40 2000mFinal A[4]06:25.87th
Richard Lambert
GBRRoyal Air ForceM40 2000mFinal A[5]06:24.76th
Gerald Armstrong
GBRTees Rowing ClubM40 2000mFinal A[7]06:26.48th
Richard Manners
GBRCrossfit StainesM40 2000mFinal A[8]06:43.716th
Alex Scott
GBRFitness Matters Indoor Rowing Club/Crossfit BoudiccaM40 2000mFinal A[9]06:35.213th
Steven Gaunt
GBRCrabtree Boat ClubM40 2000mFinal A[10]06:30.19th
Matthew Parish
GBRHG3M40 2000mFinal A[11]06:34.612th
James Wild
GBRTeam Oarsome Indoor Rowing ClubM40 2000mFinal A[12]06:41.015th
Stu Wenman
GBRMAD Team Indoor Rowing ClubM40 2000mFinal A[13]06:10.42nd
Tom Morgan
GBRCantabrigian RC, CambridgeM40 2000mFinal A[14]06:33.811th
David Atkin
GBRMST Health & FitnessM40 2000mFinal A[15]06:32.410th
Matthew Cave
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000mFinal A[16]06:36.814th
Ben Jago
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000mFinal A[17]did not start
Matthew West
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000mFinal A[18]did not start
Ian Wilde
GBRGreat BritainM40 2000mFinal A[19]did not start
Will Davidson
GBRGreat BritainM30 2000mFinal A[1]07:17.716th
Andy Neat
GBRRow EliteM30 2000mFinal A[2]06:15.32nd
Chris Power
GBRGreat BritainM30 2000mFinal A[3]06:05.81st
James Wade
GBRSt Andrew Boat ClubM30 2000mFinal A[4]06:16.23rd
Colin Williamson
GBRGreat BritainM30 2000mFinal A[5]06:18.74th
Jarek Olszowka
GBRGreat BritainM30 2000mFinal A[6]06:44.39th
Arron-Oliver Pritchard
GBRParrs PrioryM30 2000mFinal A[7]06:31.65th
Matt Peel
GBRGreat BritainM30 2000mFinal A[8]06:34.06th
Antony Purser
GBRGreat BritainM30 2000mFinal A[10]06:40.28th
Steve Butler
GBRTideway Scullers SchoolM30 2000mFinal A[11]06:39.17th
Kieran Clark
GBRBirmingham Rowing ClubM30 2000mFinal A[12]06:52.612th
David White
GBRGreat BritainM30 2000mFinal A[14]06:53.613th
Mathew Ormian
GBRCrossFit Fort Ashton, BristolM30 2000mFinal A[15]06:46.211th
Tristan Fowler
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM30 2000mFinal A[16]06:56.014th
Jake Dolphin
GBRRowbotsM30 2000mFinal A[17]did not start
Adam Hunt
GBRIsenhurstM30 2000mFinal A[18]did not start
Alex Purcell
GBRGreat BritainM30 2000mFinal A[19]did not start
Ashley Trice
GBRRoyal Air ForceM30 2000mFinal A[20]did not start
Luke Tudor
GBRGreat BritainM30 2000mFinal A[21]did not start
David Garrad
GBRTrentham Boat ClubM30 2000mFinal A[22]did not start
Simon Tomkins
GBRInner Fight Endurance - Dubai, UAEW30 2000mFinal A[1]08:16.811th
Jenny Wilson
GBRThe Armoury GymW30 2000mFinal A[2]07:25.02nd
Eli Wood
GBRGreat BritainW30 2000mFinal A[3]07:22.11st
Genefer Archer
GBRDistrict BatterseaW30 2000mFinal A[4]07:29.94th
Kate Baker
GBRLlanion Warriors Rowing ClubW30 2000mFinal A[5]07:36.95th
Bryony Jones
GBRBritish ArmyW30 2000mFinal A[6]07:25.53rd
Adelle Tudor
GBRTowy rowing clubW30 2000mFinal A[7]07:53.37th
Jessica Hill
GBRGreat BritainW30 2000mFinal A[9]08:07.38th
Michelle Aston
GBRWarrington Rowing ClubW30 2000mFinal A[10]08:15.610th
Josephine Rimmer
GBRHollingworth Lake Rowing ClubW30 2000mFinal A[11]08:14.99th
Elaine Huskinson
GBRGreat BritainW30 2000mFinal A[13]did not start
Philippa Trice
GBRCoalportersW30 2000mFinal A[14]did not start
Haley Jordan
GBRMAD Team Indoor Rowing ClubM55 2000mFinal A[1]06:37.93rd
Andrew Sangster
GBRCity of Bristol Rowing ClubM55 2000mFinal A[2]06:36.82nd
Gareth Evans
GBRWarwick Boat ClubM55 2000mFinal A[4]06:51.87th
Malcolm Griffin
GBRLakeland Rowing ClubM55 2000mFinal A[5]06:55.58th
David Pratt
GBRSteepholme PiratesM55 2000mFinal A[6]06:50.35th
Shaun Callaghan
GBRMAD Team (Broxbourne)M55 2000mFinal A[7]06:28.61st
Stephen Turner
GBRMinerva Bath Rowing ClubM55 2000mFinal A[9]07:22.411th
Francis Haysom
GBRGreat BritainM55 2000mFinal A[11]07:27.813th
Jerome Abelman
GBRGreat BritainM55 2000mFinal A[13]07:38.214th
Rom Micklem
GBRGreat BritainM55 2000mFinal A[14]07:44.717th
Chris Taylor Reed
GBRStratford upon Avon Boat ClubM55 2000mFinal A[15]07:40.115th
Trevor Tiller
GBRGreat BritainM55 2000mFinal A[17]08:15.318th
Nick Websdell
GBRHollingworth Lake Rowing ClubM55 2000mFinal A[18]07:17.110th
Craig Diver
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM55 2000mFinal A[19]did not start
Hal Appleyard
GBRThornton Dale Squash ClubM55 2000mFinal A[20]did not start
Mike Rooney
GBRGreat BritainM55 2000mFinal A[21]did not start
Philip Mundie
GBRGreat BritainM 2000mFinal A[2]06:31.13rd
Graham Purdy
GBRGym 66M 2000mFinal A[3]06:43.18th
Struan Potter
GBRGreat BritainM 2000mFinal A[5]06:32.35th
Robert Murphy
GBRSt. Neots Rowing ClubM 2000mFinal A[6]06:50.89th
Daniel Sadler
GBRGreat BritainM 2000mFinal A[7]06:31.44th
Jack Wilkin
GBRGreat BritainM 2000mFinal A[8]06:39.56th
Graham Roberts
GBRGreat BritainM 2000mFinal A[10]did not start
Andy Berry
GBRVenice GoldsM 2000mFinal A[11]did not start
Gregory Edwards
GBRGreat BritainM 2000mFinal A[12]did not start
Michael Fazakerley
GBRGreat BritainM 2000mFinal A[13]did not start
Joe Robinson
GBRSUB 7 IRC / ArmyM 2000mFinal A[14]did not start
Tom Skinner
GBRGreat BritainM 2000mFinal A[16]did not start
Nick Horsthuis
GBRTwickenham Rowing ClubM 2000mFinal A[17]did not start
Oscar Gee
GBRRGS Worcester Boat ClubYr 11 B 6minsFinal B[1]1649m2nd
Frederick Davies
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal B[2]1678m1st
Matty Sadler
GBRNottingham and Union Rowing ClubYr 11 B 6minsFinal B[3]1641m4th
Reuben Sharkey
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal B[4]1648m3rd
Robert Jansen-Spence
GBRGlobe Rowing ClubYr 11 B 6minsFinal B[5]1627m5th
Lucas Dastros-Pitei
GBRGreat BritainYr 11 B 6minsFinal B[6]1600m7th
Lucas Osborn
GBRKing's School Chester Boat ClubYr 11 B 6minsFinal B[7]1611m6th
Giorgio Poletti
GBRGlobe Rowing ClubYr 11 B 6minsFinal B[8]1584m10th
Mac Ellis
GBRGeorge Heriot’s SchoolYr 11 B 6minsFinal B[9]1590m8th
William Kesterton
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal B[10]1565m11th
Eashen Vickers
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal B[11]1586m9th
Harvey Griffin Sadler
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal B[12]did not start
William Rosen
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal B[13]did not start
Matthew Hale
GBRHereford Rowing ClubYr 11 B 6minsFinal A[1]1850m2nd
Henry Fraser
GBRChristchurch Rowing ClubYr 11 B 6minsFinal A[2]1849m3rd
Joshua Brangan
GBRColeraine Grammar School Rowing ClubYr 11 B 6minsFinal A[3]1812m5th
Fergus Bryce
GBRNorthampton School for BoysYr 11 B 6minsFinal A[4]1824m4th
Edward Baker
GBRFalconYr 11 B 6minsFinal A[5]1577m18th
Max Ebner
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal A[6]1793m7th
Charlie Warren
GBRNorwich School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal A[7]1866m1st
Cameron Tasker
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal A[8]1769m8th
Max Griffin Sadler
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal A[9]1797m6th
Dylan James
GBRGlobe Rowing ClubYr 11 B 6minsFinal A[10]1736m9th
Fergus Cotterill
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal A[11]1715m11th
Kyle Macklin
GBRSt Andrew Boat ClubYr 11 B 6minsFinal A[12]1730m10th
Benjamin Nussey
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal A[13]1697m12th
Ben Lewin
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal A[14]1678m15th
Will Mumford
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal A[15]1694m13th
Charlie Ingham
GBRRGS Worcester Boat ClubYr 11 B 6minsFinal A[16]1662m17th
James Preece
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal A[17]1678m15th
Taylor Brown
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal A[18]1684m14th
Freddie Pope
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 6minsFinal A[19]did not start
Marcus Chute
GBRGrange School (Hartford), The Rowing ClubYr 11 B 6minsFinal A[20]did not start
Ben Scawn
GBRAncholme Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal B[1]1391m1st
Harry Denton
GBRGreat BritainYr 10 B 5minsFinal B[2]1360m2nd
Thomas Kerley
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal B[3]1302m7th
Benjamin Jeffery
GBRRGS Worcester Boat ClubYr 10 B 5minsFinal B[4]1339m3rd
Matthew Smith
GBRGlobe Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal B[5]1320m5th
Milo Eustance Cole
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal B[6]1326m4th
Zacc Smillie
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsFinal B[7]1292m9th
Ollie Leeson
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsFinal B[8]1293m8th
Dylan Talbot
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsFinal B[9]1310m6th
Dan Usher
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsFinal B[10]1261m13th
Charlie Spencer
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsFinal B[11]1282m10th
Jacob Mujuni
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsFinal B[12]1267m11th
Yuvraj Kharay
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsFinal B[13]1266m12th
Jacob Ingels
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal B[14]did not start
William Harvey
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal B[15]did not start
Ben Haslam
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal B[16]did not start
Felix Bowley
GBRThe Kings School Chester & Royal Chester RCYr 10 B 5minsFinal A[1]1551m1st
Luke Dillon
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal A[2]1501m3rd
William Morgan-Jones
GBRTees Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal A[3]1550m2nd
Tod Manners
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal A[4]1444m7th
Jack Cadwallader
GBRWalbrook Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal A[5]1477m5th
Eddie Andrews
GBRWhitgift Boat ClubYr 10 B 5minsFinal A[6]1464m6th
Ali El Sayed
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal A[8]1425m10th
Innes Jackson
GBRTrentham Boat ClubYr 10 B 5minsFinal A[9]1430m9th
Ryan Jones
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal A[10]1410m11th
Alfred Sudall
GBRThe Gorse Boat ClubYr 10 B 5minsFinal A[11]1435m8th
Luke Mcmullen
GBRSt Andrew Boat ClubYr 10 B 5minsFinal A[12]1385m14th
Freddy Foxwell
GBRMaidenhead Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal A[13]1404m12th
Ethan Towers
GBRTrentham Boat ClubYr 10 B 5minsFinal A[14]1381m16th
Sam Cuthbertson
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsFinal A[15]1382m15th
Theo Jervis
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 5minsFinal A[16]1397m13th
Rufus Brooks
GBRStratford upon Avon Boat ClubYr 10 B 5minsFinal A[17]1373m17th
Tomas Wilcock
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal A[18]1373m17th
James Manzi
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal A[19]1360m19th
Oscar Chandler
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 5minsFinal A[20]1358m20th
Samuel Martin
GBRGlobe Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[1]1082m18th
Isabel Adcock
GBRRoss Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[3]1375m1st
Yasmin Howe
GBRGuildford Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[4]1331m3rd
Eleanor Morris
GBRAberdeen Schools Rowing AssociationYr 10 G 5minsFinal A[5]1345m2nd
Zoe Beeson
GBRHereford Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[6]1291m6th
Beth Weaver
GBRTrentham Boat ClubYr 10 G 5minsFinal A[7]1331m3rd
Shannon Whelehan
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[8]1284m7th
Keziah Foulkes
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[9]1257m12th
Eva Briody
GBRChristchurch Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[10]1273m8th
Maddie Grainger
GBRRGS Worcester Boat ClubYr 10 G 5minsFinal A[11]1267m10th
Menna Sutton
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[12]1271m9th
Lydia Truett
GBRHereford Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[13]1260m11th
Antonia Warner
GBRGordon's School Boat ClubYr 10 G 5minsFinal A[14]1236m13th
Emma Litjens
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[15]1227m14th
Jazzy Findlay
GBRTrafford Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[16]1227m14th
Michelle Goodridge
GBRWeybridge Rowing clubYr 10 G 5minsFinal A[17]1164m16th
Grace Armstrong
GBRWeybridge rowing clubYr 10 G 5minsFinal A[18]1151m17th
Lois Carballeiro
GBRBewl Bridge Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[19]did not start
Biba Rabjohns
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[20]1317m5th
Lola Reid
GBRNorthwich Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[21]did not start
Cara Brook
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 5minsFinal A[22]did not start
Holly Ainsworth
GBRCantabrigianYr 9 B 4minsFinal B[1]1042m2nd
Gabriel Holt
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal B[2]1013m3rd
Lucas Samson
GBRWSBCYr 9 B 4minsFinal B[3]996m5th
Kristof Sitanyi
GBRTrafford Rowing ClubYr 9 B 4minsFinal B[4]972m6th
Euan Morris
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal B[5]1010m4th
Samuel Gibbard
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal B[6]1120m1st
Sanad Al Qahef
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal B[7]did not start
Edward Griffiths
GBRGordon's School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[1]1165m3rd
James Gibson
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[2]1152m4th
Oliver Buxo Copp
GBRGuildford Rowing ClubYr 9 B 4minsFinal A[3]1222m1st
Teddy Gannon
GBRHollowell ScullersYr 9 B 4minsFinal A[4]1175m2nd
Jeremy Gundle
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[5]1144m6th
Jakob Truter
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[6]1146m5th
Timothy Gutsev
GBRNottingham and Union Rowing ClubYr 9 B 4minsFinal A[7]1129m8th
Rupert Apps
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[8]1138m7th
Mark Venter
GBRGordon's School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[9]1094m9th
James Clarke
GBRGreat BritainYr 9 B 4minsFinal A[10]1085m10th
Jack Fraser
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[11]1075m12th
Theodore Fulford
GBRNottingham and Union Rowing ClubYr 9 B 4minsFinal A[12]1076m11th
Huw Kirkham
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[13]1070m13th
Patrick Garman
GBRFulham Reach Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[14]1057m16th
Aron Salanki
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[15]1059m15th
Deniz Tarman
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[16]1046m20th
Toby Ayres
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[17]1065m14th
Thomas Lewis Ward
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[18]1049m18th
Atticus Chute
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 4minsFinal A[19]1054m17th
Ryder Apatu
GBRHollowell ScullersYr 9 B 4minsFinal A[20]1048m19th
Ewan Doak
GBRGloucester Rowing ClubYr 9 G 4minsFinal A[1]982m9th
Amelia Flaxman
GBRGreat Marlow SchoolYr 9 G 4minsFinal A[2]1062m1st
Emily Downing
GBRCamp Green HarpendenYr 9 G 4minsFinal A[3]986m8th
Astrid Peel
GBRFulham Reach Boat ClubYr 9 G 4minsFinal A[4]1054m2nd
Miya Amrouni
GBRThe Gorse Boat ClubYr 9 G 4minsFinal A[5]1023m3rd
Daisy Anderson
GBRGordon's School Boat ClubYr 9 G 4minsFinal A[6]1022m4th
Sophie Bodell
GBRGordon's School Boat ClubYr 9 G 4minsFinal A[7]1016m5th
Tierney Kerr
GBRGordon's School Boat ClubYr 9 G 4minsFinal A[8]963m11th
Cara Falconer
GBRGordon's School Boat ClubYr 9 G 4minsFinal A[9]972m10th
Francesca Bruzas
GBRGordon's School Boat ClubYr 9 G 4minsFinal A[10]929m12th
Emilia Hewetson
GBRHenley Rowing ClubYr 9 G 4minsFinal A[11]998m7th
Emily Simmons
GBRPeterborough City Rowing ClubYr 9 G 4minsFinal A[12]1011m6th
Alice Dovey
GBRTrentham Boat ClubYr 11 G 6minsFinal A[1]1716m1st
Meg Knight
GBRLea Rowing ClubYr 11 G 6minsFinal A[2]1654m3rd
Abigail Dawson
GBRQueen Annes School Rowing ClubYr 11 G 6minsFinal A[3]1622m4th
Lexi Buss
GBRLVRCYr 11 G 6minsFinal A[4]--
Emily Bernhem
GBRCambridge 99 Rowing ClubYr 11 G 6minsFinal A[5]1528m12th
Oona Lonergan
GBRCambridge 99 Rowing ClubYr 11 G 6minsFinal A[6]1597m5th
Laura Burton
GBRKings School Worcester Boat ClubYr 11 G 6minsFinal A[7]1658m2nd
Alice Baker
GBRSir William Perkins' School Boat ClubYr 11 G 6minsFinal A[8]1548m9th
Bethany Illsley
GBRSir William Perkins' School Boat ClubYr 11 G 6minsFinal A[9]1587m6th
Madeline Jones
GBRChristchurch Rowing ClubYr 11 G 6minsFinal A[10]1544m10th
Bethan Harbut
GBRTrafford Rowing ClubYr 11 G 6minsFinal A[11]1522m13th
Eleanor Morris
GBRWorcesterYr 11 G 6minsFinal A[12]1457m16th
Poppy Turnbull
GBRGlobe Rowing ClubYr 11 G 6minsFinal A[13]1557m8th
Stefanie Obuba
GBRTrentham Boat ClubYr 11 G 6minsFinal A[14]1579m7th
Abigail Grocott
GBRRGS Worcester Boat ClubYr 11 G 6minsFinal A[15]1535m11th
Zara Povey
GBRBarn Elms RCYr 11 G 6minsFinal A[16]1458m15th
Morgan Lee
GBRCambridge 99 Rowing ClubYr 11 G 6minsFinal A[17]1456m17th
Isabel Juckes
GBRGordon's Boat ClubYr 11 G 6minsFinal A[18]1305m18th
Grace Carr
GBRWeybridge Rowing ClubYr 11 G 6minsFinal A[19]1470m14th
Sophie Mitchell
GBRThe Gorse Boat ClubYr 11 G 6minsFinal A[20]did not start
Holly Anderson
GBRGrange School (Hartford), The Rowing ClubYr 7 B 2minsFinal A[1]536m5th
Will Scawn
GBRCRIW CeredigionYr 7 G 2minsFinal A[3]539m1st
Beri Tomkins
GBRMonmouth Rowing ClubYr 7 G 2minsFinal A[4]506m2nd
Ailsa Whitehead
GBRGreat BritainYr 7 G 2minsFinal A[5]468m7th
Eleanor White
GBRHitch Fitness TrainingYr 7 G 2minsFinal A[6]474m6th
Connie Hitch
GBRGreat BritainYr 7 G 2minsFinal A[7]498m3rd
Shihan He
GBRCranmore SchoolYr 7 B 2minsFinal A[8]577m2nd
Igor Tokarczyk
GBRShanklin Sandown Rowing ClubYr 7 B 2minsFinal A[9]524m6th
Carter Horrix
GBRWeybridge Rowing ClubYr 7 B 2minsFinal A[10]484m9th
Alexandros Didaskalou
GBRSt. Andrew Boat Club, EdinburghYr 7 G 2minsFinal A[11]498m3rd
Polly Dickson-Smith
GBRCity of Oxford Rowing ClubYr 7 B 2minsFinal A[12]480m10th
Nicholas Kirkwood
GBRMonmouth Rowing ClubYr 7 B 2minsFinal A[13]498m8th
Rhys Davies
GBRKingston Rowing ClubYr 7 B 2minsFinal A[14]571m3rd
Max Young
GBRHinksey Sculling SchoolYr 7 B 2minsFinal A[15]505m7th
Lucas Ord
GBRGreat BritainYr 7 B 2minsFinal A[17]559m4th
Zac Brockway
GBRGreat BritainYr 7 B 2minsFinal A[18]did not start
William Young
GBRHG3Yr 7 B 2minsFinal A[19]did not start
Ethan Wild
GBRHereford Rowing ClubYr 8 B 3minsFinal A[1]757m8th
Ralph Warner
GBRHenley Rowing ClubYr 8 B 3minsFinal A[2]829m3rd
Zak Jenkins
GBRHenley Rowing ClubYr 8 B 3minsFinal A[3]862m1st
Jacob Len
GBRTrentham Boat ClubYr 8 B 3minsFinal A[4]853m2nd
Jack Wright
GBRGreat BritainYr 8 B 3minsFinal A[5]795m4th
Alistair Smith
GBRWeybridge Rowing ClubYr 8 B 3minsFinal A[6]759m7th
Daniel Briody
GBRWeybridge Rowing ClubYr 8 B 3minsFinal A[7]760m6th
Archie Penfold
GBRWeybridge Rowing ClubYr 8 B 3minsFinal A[9]726m10th
Bryn Williams
GBRCamp Green HarpendenYr 8 B 3minsFinal A[10]699m11th
Oscar Peel
GBRHereford Rowing ClubYr 8 B 3minsFinal A[11]775m5th
Alex Dutson-Smith
GBRTrentham Boat ClubYr 8 G 3minsFinal A[12]782m4th
Frankie Butters
GBRHinksey Sculling SchoolYr 8 G 3minsFinal A[13]809m1st
Imogen Gorrell
GBRTrentham Boat ClubYr 8 G 3minsFinal A[14]759m6th
Gabriella Phagurey
GBRGlobe Rowing ClubYr 8 G 3minsFinal A[15]785m3rd
Charlotte Van Der Wiele
GBRCVSRAYr 8 G 3minsFinal A[16]765m5th
Catherine Gardner
GBRTrentham Boat ClubYr 8 G 3minsFinal A[17]705m8th
Caitlin White
GBRGeorge Watson's College Boat ClubYr 8 G 3minsFinal A[18]786m2nd
Orla Mcdonnell
GBRHereford Rowing ClubYr 8 G 3minsFinal A[19]744m7th
Maisey Wynter
GBRGreat BritainYr 8 G 3minsFinal A[20]did not start
Grace Young
GBRGreat BritainM40 500mFinal B[1]01:29.72nd
Roberto Laschevoski
GBRCrossfit StainesM40 500mFinal B[2]01:28.31st
Alex Scott
GBRGreat BritainM40 500mFinal B[3]01:31.75th
Cornelis Van Der Wiele
GBRCurlew Rowing ClubM40 500mFinal B[4]01:31.86th
Jon Cole
GBRGreat BritainM40 500mFinal B[5]01:34.48th
Mike Houston
GBRNewhaven Coastal Rowing Club, EdinburghM40 500mFinal B[6]01:34.59th
Sean Smith
GBRLangstone Pilot Gig ClubM40 500mFinal B[7]01:34.37th
Jeremy Webb
GBRHitch Fitness TrainingM40 500mFinal B[8]01:31.34th
Andrew Hitch
GBRGreat BritainM40 500mFinal B[10]01:35.110th
Kostas Didaskalou
GBRGreat BritainM40 500mFinal B[12]did not start
David Seaman
GBRNorthwich Rowing ClubM40 500mFinal B[13]did not start
Andy Gray
GBRYelo Studio MarlowM40 500mFinal B[14]did not start
David Brackin
GBRGreat BritainM40 500mFinal B[15]did not start
Liam Hogan
GBRGreat BritainM40 500mFinal B[16]did not start
Gareth Davies
GBRGreat BritainM40 500mFinal B[17]did not start
Kevin Aston
GBRProject HOPM40 500mFinal A[1]01:20.11st
Fyn Corcoran
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 500mFinal A[2]01:20.52nd
Matthew West
GBRMAD Team Indoor Rowing ClubM40 500mFinal A[3]01:27.811th
Jon Goodall
GBRPrimitive GymM40 500mFinal A[4]01:22.34th
Scott Exley
GBRGreat BritainM40 500mFinal A[5]01:25.56th
Richard Sanders
GBRLeague of RowersM40 500mFinal A[6]01:25.87th
Cameron Saylor
GBRHG3M40 500mFinal A[8]01:26.19th
James Wild
GBRTrafford Rowing ClubM40 500mFinal A[9]01:26.08th
Ben Morris
GBRBroxbourne rowing club / ProathlonM40 500mFinal A[10]01:24.15th
Robert Mayes
GBRUnit Fitness RushdenM40 500mFinal A[11]01:26.710th
Dean Keeber
GBRFree Spirits Indoor Rowing ClubM40 500mFinal A[12]01:28.912th
Guy Blackburn
GBRGreat BritainM40 500mFinal A[14]01:30.416th
Richard Flaxman
GBRBristol Ariel Rowing ClubM40 500mFinal A[15]01:30.416th
Mark Veal
GBRGreat BritainM40 500mFinal A[16]01:29.113th
Martin Goldring
GBRGreat BritainM40 500mFinal A[17]01:32.918th
Nick Brewer
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 500mFinal A[19]01:21.63rd
Ian Wilde
GBRGreat BritainM40 500mFinal A[20]did not start
Andrew Curry
GBRGreat BritainW30 500mFinal A[1]01:32.71st
Alexandra Mundy
GBRGreat BritainW30 500mFinal A[2]01:37.52nd
Sophie Gallagher
GBRGreat BritainW30 500mFinal A[3]01:38.53rd
Joanne Mackie
GBRDistrict BatterseaW30 500mFinal A[4]01:41.36th
Kate Baker
GBRLlanion Warriors Rowing ClubW30 500mFinal A[5]01:46.810th
Bryony Jones
GBRBritish ArmyW30 500mFinal A[7]01:39.64th
Adelle Tudor
GBRWarrington Rowing ClubW30 500mFinal A[8]01:44.47th
Louise Cramp
GBRCurlew Rowing ClubW30 500mFinal A[9]01:46.29th
Belinda Tracey
GBRHollingworth Lake Rowing ClubW30 500mFinal A[10]01:50.513th
Elaine Huskinson
GBRInner Fight Endurance - Dubai, UAEW30 500mFinal A[11]01:49.111th
Jenny Wilson
GBRGreat BritainW30 500mFinal A[12]01:50.412th
Sophie Power
GBRDominusW30 500mFinal A[13]01:44.58th
Frankii Newbery
GBRCoalportersW30 500mFinal A[14]did not start
Haley Jordan
GBRGreat BritainW30 500mFinal A[15]did not start
Philippa Trice
GBRGreat BritainW30 500mFinal A[16]did not start
Michelle Aston
GBRWe Are InvictusM30 500mFinal A[1]01:41.919th
Gavin Young
GBRCrossFit Glacier/EspritM30 500mFinal A[2]01:16.91st
David Rackstraw
GBRGreat BritainM30 500mFinal A[3]01:19.83rd
Chris Edwards
GBRGreat BritainM30 500mFinal A[4]01:23.95th
Richard Macaulay
GBRGreat BritainM30 500mFinal A[5]01:21.64th
James Wade
GBRGreat BritainM30 500mFinal A[6]01:27.79th
Steve Butler
GBRGreat BritainM30 500mFinal A[7]01:26.58th
Andrew Macalister Hall
GBRRoyal Air ForceM30 500mFinal A[8]01:29.214th
Luke Tudor
GBRGreat BritainM30 500mFinal A[10]01:28.110th
Mathew Ormian
GBRRowEliteM30 500mFinal A[11]01:28.411th
Dan Pipe
GBRULT Fitness and CrossfitM30 500mFinal A[12]01:19.62nd
Nick Cox
GBRCrossFit Fort Ashton, BristolM30 500mFinal A[13]01:28.712th
Tristan Fowler
GBRGreat BritainM30 500mFinal A[15]01:31.517th
Ashley Trice
GBRGreat BritainM30 500mFinal A[18]01:34.818th
Andy Neat
GBRGreat BritainM30 500mFinal A[19]01:26.17th
Tom Bellwood
GBRParrs PrioryM30 500mFinal A[20]did not start
Matt Peel
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM30 500mFinal A[21]did not start
Jake Dolphin
GBRGreat BritainM30 500mFinal A[22]did not start
Scott Anthony Martin
GBRStratford upon Avon Boat ClubM55 500mFinal A[1]01:39.610th
Trevor Tiller
GBRSouthern Academy of SportLM70 500mFinal A[3]01:41.01st
Mike Zaccheo
GBRSteepholme PiratesM55 500mFinal A[5]01:29.42nd
Shaun Callaghan
GBRCurlew Rowing ClubM55 500mFinal A[6]01:31.24th
Ken Hutt
GBRCrossFit CatacombsM55 500mFinal A[7]01:33.75th
Graeme Wallace
GBRLakeland Rowing ClubM55 500mFinal A[8]01:30.33rd
David Pratt
GBRSudbury Rowing ClubM55 500mFinal A[10]01:37.88th
Antony Moule
GBRWarwick Boat ClubM55 500mFinal A[12]01:35.57th
Malcolm Griffin
GBRGreat BritainM55 500mFinal A[13]01:39.610th
Jerome Abelman
GBRGreat BritainM55 500mFinal A[14]01:49.015th
Philip Mundie
GBRGreat BritainM55 500mFinal A[15]01:43.114th
Rupert Ross-Macdonald
GBRGreat BritainM55 500mFinal A[18]01:49.216th
Nick Websdell
GBRGreat BritainLM65 500mFinal A[20]did not start
Ian Howard
GBRCrossFit BlackwaterM50 500mFinal A[1]01:24.91st
Scott Jenkins
GBRLymingtonM50 500mFinal A[2]01:25.22nd
Toby Backhouse
GBRGreat BritainM50 500mFinal A[3]01:26.25th
Stephen Bailey
GBRGreat BritainM50 500mFinal A[5]01:26.04th
Kevin Williams
GBRCrossfit WolframM50 500mFinal A[7]01:30.28th
Andy Webb
GBRGreat BritainM50 500mFinal A[8]01:30.28th
Blair Look
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubM50 500mFinal A[9]01:29.87th
Anthony Walpole
GBRGreat BritainM50 500mFinal A[10]01:29.46th
Adam Dent
GBRCurlew Rowing ClubM50 500mFinal A[11]01:34.312th
John Adcock
GBRGreat BritainM50 500mFinal A[12]01:34.312th
Tim Armstrong
GBRGreat BritainM50 500mFinal A[14]01:33.811th
Keith Forbes
GBRGreat BritainM50 500mFinal A[15]did not start
Simon Hare
GBRGreat BritainM50 500mFinal A[17]did not start
Sean Beckett
GBRBritish ArmyLM30 500mFinal A[1]01:28.22nd
Craig Mumby
GBRMilton Keynes Rowing ClubLM30 500mFinal A[2]01:27.11st
Chris Hearn
GBRArmy Indoor RowingLM40 500mFinal A[4]01:30.71st
Peter Maddock
GBRGreat BritainLM40 500mFinal A[5]01:33.43rd
Roo Taylor
GBRGreat BritainLM40 500mFinal A[7]01:38.05th
Jonny Wignall
GBRPrimitiveLM40 500mFinal A[8]01:41.38th
Peter Groucutt
GBRFortis Fitness & PerformanceLM40 500mFinal A[10]01:38.76th
Paul Heselwood
GBRGreat BritainLM40 500mFinal A[11]01:35.64th
James Short
GBRGreat BritainLM40 500mFinal A[12]01:42.29th
Grant Fraser
GBRThe Outhouse GymLM30 500mFinal A[13]did not start
Neil Folwell
GBRUniversity College Boat Club, Durham (UCBC)LM30 500mFinal A[14]did not start
David Shaw
GBRGreat BritainLM40 500mFinal A[18]did not start
Elliot Hakner
GBRGreat BritainLW30 500mFinal A[2]01:49.42nd
Victoria Gosling
GBRGreat BritainLW30 500mFinal A[4]02:04.94th
Sally Nesbitt
GBRLakeland Rowing ClubLW40 500mFinal A[5]01:44.81st
Samantha Ayers
GBRFishguard and Goodwick Jemima Rowing ClubLW40 500mFinal A[6]01:51.8
Rachel Latter
GBRTywi RC WalesLW40 500mFinal A[7]01:56.13rd
Samantha Owen
GBRGreat BritainLW40 500mFinal A[8]01:53.92nd
Roslyn Mcginty
GBRFitness Matters Indoor Rowing ClubLW50 500mFinal A[9]01:45.71st
Louise Barber
GBRArdingly Rowing ClubLW50 500mFinal A[10]01:48.52nd
Linda Goldsmith
GBRCity of Sheffield Rowing ClubLW55 500mFinal A[11]01:48.71st
Mandy Calvert
GBRFishguard and Goodwick Jemima Rowing ClubLW60 500mFinal A[12]01:58.92nd
Martha Owen
GBRWallbrook Rowing ClubLW60 500mFinal A[13]01:55.01st
Janet Dutton
GBRNoneLW65 500mFinal A[14]01:58.91st
Carol Alker
GBRMount's Bay Pilot Gig ClubLW65 500mFinal A[15]02:13.42nd
Zoe Payne
GBRGreat BritainLW30 500mFinal A[17]did not start
Rebecca Barson
GBRBewl Bridge Rowing ClubLW50 500mFinal A[19]did not start
Julia Kiggell
GBRGreat BritainLW55 500mFinal A[20]did not start
Helen Lane
GBRMaidenhead Rowing ClubM65 500mFinal A[1]01:32.03rd
Marcus Richards
GBRLakes Fitness StudioM65 500mFinal A[2]01:30.82nd
Ken Lake
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM65 500mFinal A[3]01:30.01st
Richard Steventon
GBRThe DiamondsM65 500mFinal A[4]01:34.64th
Andy Osborn
GBRTwickenham Rowing ClubM65 500mFinal A[5]01:39.86th
Doru Procopiu
GBRRuncorn Rowing ClubM65 500mFinal A[6]01:36.15th
George Perrin
GBRLea RC / Virgin Active IslingtonM70 500mFinal A[7]01:34.21st
Graham Spittle
GBRGreat BritainM70 500mFinal A[8]01:35.12nd
David Pope
GBRMarlowM70 500mFinal A[10]01:40.74th
John Hill
GBRYork City Rowing ClubM80 500mFinal A[11]01:55.41st
Philip Stubley
GBRRiver Teign Rowing Club (Sculling section)M80 500mFinal A[12]01:55.62nd
Brian Cort
GBRFishguard and Goodwick Jemima Rowing ClubM70 500mFinal A[14]01:46.35th
Peter Kedwood
GBRWillpower FitnessM80 500mFinal A[17]did not start
Mike Hurley
GBRGuildford Rowing ClubLM50 500mFinal A[1]01:27.51st
Adrian Nelson
GBRMolesey Boat ClubLM50 500mFinal A[3]01:31.73rd
Christopher Leonard
GBRGreat BritainLM50 500mFinal A[4]01:37.74th
Andy Lane
GBRGreat BritainLM55 500mFinal A[5]01:37.42nd
Russell Parkin
GBRPengwern Boat ClubLM55 500mFinal A[6]01:41.03rd
Andrew Turner
GBRGreat BritainLM55 500mFinal A[7]01:44.3
Mat Atkins
GBRCaversham Health and FitnessLM60 500mFinal A[8]01:36.81st
David Jubb
GBRGreat BritainLM60 500mFinal A[9]01:45.03rd
Stephen Sincock
GBRGreat BritainLM60 500mFinal A[10]01:44.22nd
Mark Sanders
GBRGreat BritainM60 500mFinal A[12]01:35.82nd
John Michael Smith
GBRTees Rowing ClubM60 500mFinal A[14]02:10.14th
John Pattison
GBRGloucester Rowing ClubLM55 500mFinal A[15]01:34.31st
Steven Lowe
GBRWalbrook Rowing clubM60 500mFinal A[17]did not start
Andy Robinson
GBRWallingford Rowing ClubW50 500mFinal A[1]01:37.91st
Louise Wymer
GBRMount's Bay Pilot Gig ClubW50 500mFinal A[3]01:45.23rd
Joanne Culley
GBRCrossfit WorksopW50 500mFinal A[4]01:43.22nd
Jill Mcintyre
GBRWallingford Rowing ClubW50 500mFinal A[5]01:45.23rd
Katie Kapernaros
GBRCamp Green HarpendenW55 500mFinal A[6]01:49.52nd
Caroline Hett Peel
GBRCRIW/Sion CwiltW55 500mFinal A[7]01:59.43rd
Jane O'connor
GBRClub d'Aviron en Mer de Barneville-CarteretW55 500mFinal A[8]01:39.91st
Joanne Blundell
GBRLeanderW60 500mFinal A[9]01:50.14th
Sarah Springman
GBRIsle of Ely rowing clubW60 500mFinal A[10]01:49.02nd
Nicki Glen
GBRLeicester Rowing ClubW60 500mFinal A[11]01:49.73rd
Sarah Peck
GBRTwickenham & Greenbank FalmouthW60 500mFinal A[12]01:52.36th
Cathy Almond
GBRPutney Town Rowing ClubW60 500mFinal A[13]01:48.41st
Mary Mortimer
GBRNorth Staffordshire Rowing ClubW60 500mFinal A[14]01:51.95th
Alicia El Haj
GBRFishguard and Goodwick Jemima Rowing ClubW90 500mFinal A[15]03:09.81st
Val Coleman
GBRGreat BritainW50 500mFinal A[16]did not start
Fiona Allport
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubW80 500mFinal A[18]did not start
Diana Kornbrot
GBRGreat BritainW40 500mFinal A[2]01:34.62nd
Clare Higgins
GBRRed Line Rowers Indoor Rowing ClubW40 500mFinal A[3]01:38.63rd
Val Craft
GBRPutney Town Rowing ClubW40 500mFinal A[4]01:42.45th
Sarah Foxton
GBRGreat BritainW40 500mFinal A[5]01:40.54th
Barbara Apro
GBRSun Lane, WakefieldW40 500mFinal A[7]01:46.78th
Jenni Muston
GBRCrossFit LeylandW40 500mFinal A[8]01:52.611th
Dawn Brotherton
GBRGreat BritainW40 500mFinal A[10]01:53.312th
Jos Kirkwood
GBRGreat BritainW40 500mFinal A[11]01:47.79th
Julia Heslop
GBRLooe Gig Rowing ClubW40 500mFinal A[12]01:50.510th
Kim Tolfrey
GBRGreat BritainW40 500mFinal A[13]01:59.613th
Liz Osako
GBRYare Boat ClubW40 500mFinal A[14]did not start
Shelagh Tubby
GBRLangstone Gig ClubW40 500mFinal A[16]did not start
Rebecca Marshall
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mFinal B[1]01:39.71st
Benjamin Jeffery
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mFinal B[2]01:42.24th
Oscar Chandler
GBRGreat BritainYr 10 B 500mFinal B[3]01:43.57th
Thomas Kerley
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mFinal B[4]01:42.85th
Samuel Martin
GBRGlobe Rowing ClubYr 10 B 500mFinal B[5]01:41.03rd
Milo Eustance Cole
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mFinal B[6]01:47.311th
William Harvey
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mFinal B[7]01:44.89th
Charlie Spencer
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mFinal B[8]01:43.06th
Dylan Talbot
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mFinal B[9]01:49.115th
Ollie Leeson
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mFinal B[10]01:43.57th
Jacob Mujuni
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mFinal B[11]01:40.12nd
James Manzi
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mFinal B[12]01:47.713th
Dan Usher
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mFinal B[13]01:47.512th
Yuvraj Kharay
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mFinal B[14]01:46.210th
Zacc Smillie
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 10 B 500mFinal B[15]01:48.714th
Jacob Ingels
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mFinal B[16]01:50.616th
Ben Haslam
GBRFishguard and Goodwick Jemima Rowing ClubYr 10 B 500mFinal B[17]did not start
Huw Davies
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 B 500mFinal B[18]did not start
Logan Harvey
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mFinal A, Final B[1]01:53.11st
Samuel Gibbard
GBRWSBCYr 9 B 500mFinal A, Final B[2]01:54.42nd
Kristof Sitanyi
GBRFulham Reach Boat ClubYr 9 G 500mFinal A, Final B[3]01:44.03rd
Miya Amrouni
GBRStratford upon Avon Boat ClubYr 9 G 500mFinal A, Final B[4]01:44.14th
Harriet Noyes
GBRGreat Marlow SchoolYr 9 G 500mFinal A, Final B[5]01:42.41st
Emily Downing
GBRThe Gorse Boat ClubYr 9 G 500mFinal A, Final B[6]01:49.75th
Daisy Anderson
GBRTyne United Rowing ClubYr 9 G 500mFinal A, Final B[7]01:42.82nd
Joy Wildsmith
GBRPeterborough City Rowing ClubYr 9 G 500mFinal A, Final B[8]01:50.76th
Alice Dovey
GBRCamp Green HarpendenYr 9 G 500mFinal A, Final B[9]01:54.58th
Astrid Peel
GBRGloucester Rowing ClubYr 9 G 500mFinal A, Final B[10]01:56.79th
Amelia Flaxman
GBRHenley Rowing ClubYr 9 G 500mFinal A, Final B[11]01:52.47th
Emily Simmons
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mFinal A, Final B[12]did not start
Edward Griffiths
GBRHollowell ScullersYr 9 B 500mFinal A[1]01:27.72nd
Oscar Lile
GBRGuildford Rowing ClubYr 9 B 500mFinal A[2]01:26.61st
Teddy Gannon
GBRHollowell ScullersYr 9 B 500mFinal A[3]01:32.53rd
Jeremy Gundle
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mFinal A[4]01:35.94th
Mark Venter
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mFinal A[5]01:40.29th
Caspar Rosen
GBRWeybridge Rowing ClubYr 9 B 500mFinal A[6]01:35.94th
Henry Hall
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mFinal A[7]01:38.86th
Jakob Truter
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mFinal A[8]01:39.57th
Sanad Al Qahef
GBRNottingham and Union Rowing ClubYr 9 B 500mFinal A[9]01:39.78th
Rupert Apps
GBRKing's School Chester Boat ClubYr 9 B 500mFinal A[10]01:41.310th
Fergus Mckeown
GBRGreat BritainYr 9 B 500mFinal A[11]01:41.611th
Jack Fraser
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mFinal A[12]01:45.414th
Oliver Griffiths
GBRFulham Reach Boat ClubYr 9 B 500mFinal A[13]01:46.815th
Aron Salanki
GBRHollowell ScullersYr 9 B 500mFinal A[14]01:45.313th
Ewan Doak
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 500mFinal A[15]01:44.612th
Ryder Apatu
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mFinal A[16]01:50.217th
Atticus Chute
GBRCantabrigianYr 9 B 500mFinal A[17]01:50.116th
Gabriel Holt
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 9 B 500mFinal A[18]01:50.418th
Toby Ayres
GBRNottingham and Union Rowing ClubYr 9 B 500mFinal A[19]did not start
Huw Kirkham
GBRWestminster School Boat ClubYr 9 B 500mFinal A[20]did not start
Lucas Samson
GBRGuildford Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[1]01:43.73rd
Eleanor Morris
GBRRoss Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[2]01:38.11st
Yasmin Howe
GBRTrentham Boat ClubYr 10 G 500mFinal A[3]01:45.15th
Shannon Whelehan
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[4]--
Lola Reid
GBRNorthwich Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[5]01:43.94th
Cara Brook
GBRPeterborough City Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[6]01:39.42nd
Devonne Piccaver
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[7]01:46.16th
Keziah Foulkes
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[8]01:51.810th
Eva Briody
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[9]01:47.77th
Lydia Truett
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[10]01:49.08th
Holly Ainsworth
GBRGlobe Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[11]01:51.810th
Hope Kiernan
GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[12]01:57.212th
Jazzy Findlay
GBRChristchurch Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[13]01:49.39th
Maddie Grainger
GBRWeybridge Rowing clubYr 10 G 500mFinal A[14]01:58.013th
Grace Armstrong
GBRWeybridge rowing clubYr 10 G 500mFinal A[15]02:00.314th
Lois Carballeiro
GBRGlobe Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[16]02:10.715th
Isabel Adcock
GBRTyne United Rowing ClubYr 10 G 500mFinal A[18]did not start
Alexandra Morrell
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mFinal B[1]01:36.62nd
Will Mumford
GBRGlobe Rowing ClubYr 11 B 500mFinal B[2]01:39.34th
Mac Ellis
GBRGeorge Heriot’s SchoolYr 11 B 500mFinal B[3]01:39.55th
William Kesterton
GBRGlobe Rowing ClubYr 11 B 500mFinal B[4]01:38.43rd
Lucas Dastros-Pitei
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mFinal B[5]01:27.71st
Kyle Macklin
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mFinal B[6]01:41.36th
Harvey Griffin Sadler
GBRYork City Rowing ClubYr 11 B 500mFinal B[7]01:46.28th
Luca Devlin
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mFinal B[8]01:45.17th
Jake Ingham
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mFinal B[9]01:48.09th
Unkush Chopra
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mFinal B[10]01:53.710th
Matthew Hale
GBRWindsor Boys School Boat ClubYr 11 B 500mFinal B[11]did not start
Eashen Vickers
GBRMST Health & FitnessYr 11 B 500mFinal B[12]did not start
Tommy Cave
GBRTees Rowing ClubYr 10 B 500mFinal A[1]01:27.61st
Tod Manners
GBRLincoln Rowing CentreYr 10 B 500mFinal A[2]01:29.43rd
William Cann
GBRTrentham Boat ClubYr 10 B 500mFinal A[3]01:27.92nd
Samuel Yates
GBRTrentham Boat ClubYr 10 B 500mFinal A[4]01:39.317th
Sam Cuthbertson
GBRWhitgift Boat ClubYr 10 B 500mFinal A[5]01:31.86th
Ali El Sayed
GBRSudbury Rowing ClubYr 10 B 500mFinal A[6]01:30.44th
Harry Moule
GBREton College Boat ClubYr 10 B 500mFinal A[7]01:39.919th
Christopher Radcliffe
GBRHereford Rowing ClubYr 10 B 500mFinal A[9]01:32.17th
Jack Cadwallader
GBRTrentham Boat ClubYr 10 B 500mFinal A[10]01:33.410th