Sat, 18:07 - Race 152 - Yr 9 B 500m Heat 1

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
finishqualification
1.GBRGuildford Rowing Club01:29.4(1)FA
Teddy Gannon 01:29.440.0 spm
2.GBRHollowell Scullers01:32.8(2)FA
Jeremy Gundle 01:32.836.0 spm
3.GBRWeybridge Rowing Club01:37.0(3)FA
Henry Hall 01:37.040.0 spm
4.GBRWindsor Boys School Boat Club01:38.7(4)FA
Jakob Truter 01:38.738.0 spm
5.GBRWindsor Boys School Boat Club01:39.2(5)FA
Sanad Al Qahef 01:39.230.0 spm
6.GBRHollowell Scullers01:46.8(6)FA
Ewan Doak 
7.GBRWindsor Boys School Boat Club01:48.9(7)FA
Atticus Chute 
8.GBRCantabrigian01:49.5(8)FA
Gabriel Holt 01:49.538.0 spm
9.GBRWestminster School Boat Club01:50.4(9)FA
Lucas Samson 01:50.438.0 spm
10.GBRWindsor Boys School Boat Club02:09.2(10)FB
Edward Griffiths 02:09.133.0 spm
GBRWestminster School Boat Clubdid not start
Patrick Garman 
GBRWestminster School Boat Clubdid not start
Thomas Lewis Ward 
GBRWSBCdid not start
Sam Swann 

Sat, 18:15 - Race 153 - Yr 9 B 500m Heat 2

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
finishqualification
1.GBRHollowell Scullers01:27.9(1)FA
Oscar Lile 
2.GBRWindsor Boys School Boat Club01:36.0(2)FA
Mark Venter 01:36.039.0 spm
3.GBRWindsor Boys School Boat Club01:38.6(3)FA
Caspar Rosen 
4.GBRNottingham and Union Rowing Club01:39.3(4)FA
Rupert Apps 01:39.336.0 spm
5.GBRKing's School Chester Boat Club01:40.6(5)FA
Fergus Mckeown 01:40.642.0 spm
6.GBRNottingham and Union Rowing Club01:43.1(6)FA
Huw Kirkham 01:43.133.0 spm
6.GBRGreat Britain01:43.1(6)FA
Jack Fraser 01:43.134.0 spm
8.GBRWindsor Boys School Boat Club01:44.8(8)FA
Oliver Griffiths 
9.GBRFulham Reach Boat Club01:46.3(9)FA
Aron Salanki 
10.GBRWestminster School Boat Club01:47.3(10)FA
Ryder Apatu 01:47.339.0 spm
11.GBRWindsor Boys School Boat Club01:50.0(11)FA
Toby Ayres 01:50.033.0 spm
12.GBRWindsor Boys School Boat Club01:53.0(12)FB
Samuel Gibbard 
13.GBRWSBC01:59.7(13)FB
Kristof Sitanyi 01:59.758.0 spm

Yr 9 B 500m Final B

pos.codecrew
stroke
finishdifference
1.GBRWindsor Boys School Boat Club01:53.2(1)
Samuel Gibbard 01:53.230.0 spm
2.GBRWSBC01:54.4(2)+1.2
Kristof Sitanyi 01:54.443.0 spm
GBRWindsor Boys School Boat Clubdid not start
Edward Griffiths 

Yr 9 B 500m Final A

pos.codecrew
stroke
finishdifference
1.GBRGuildford Rowing Club01:26.7(1)
Teddy Gannon 01:26.744.0 spm
2.GBRHollowell Scullers01:27.7(2)+1.0
Oscar Lile 01:27.737.0 spm
3.GBRHollowell Scullers01:32.5(3)+5.8
Jeremy Gundle 01:32.537.0 spm
4.GBRWindsor Boys School Boat Club01:35.9(4)+9.2
Mark Venter 01:35.946.0 spm
5.GBRWeybridge Rowing Club01:36.0(5)+9.3
Henry Hall 01:36.040.0 spm
6.GBRWindsor Boys School Boat Club01:38.8(6)+12.1
Jakob Truter 01:38.841.0 spm
7.GBRWindsor Boys School Boat Club01:39.6(7)+12.9
Sanad Al Qahef 01:39.636.0 spm
8.GBRNottingham and Union Rowing Club01:39.8(8)+13.1
Rupert Apps 01:39.837.0 spm
9.GBRWindsor Boys School Boat Club01:40.2(9)+13.5
Caspar Rosen 01:40.238.0 spm
10.GBRKing's School Chester Boat Club01:41.3(10)+14.6
Fergus Mckeown 01:41.343.0 spm
11.GBRGreat Britain01:41.6(11)+14.9
Jack Fraser 01:41.635.0 spm
12.GBRWestminster School Boat Club01:44.7(12)+18.0
Ryder Apatu 01:44.741.0 spm
13.GBRHollowell Scullers01:45.4(13)+18.7
Ewan Doak 01:45.436.0 spm
13.GBRWindsor Boys School Boat Club01:45.4(13)+18.7
Oliver Griffiths 
15.GBRFulham Reach Boat Club01:46.9(15)+20.2
Aron Salanki 01:46.940.0 spm
16.GBRCantabrigian01:50.1(16)+23.4
Gabriel Holt 01:50.139.0 spm
17.GBRWindsor Boys School Boat Club01:50.2(17)+23.5
Atticus Chute 01:50.236.0 spm
18.GBRWindsor Boys School Boat Club01:50.4(18)+23.7
Toby Ayres 01:50.432.0 spm
GBRNottingham and Union Rowing Clubdid not start
Huw Kirkham 
GBRWestminster School Boat Clubdid not start
Lucas Samson