Sun, 11:10 - Race 211 - M55 2000m Final A

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GBRMAD Team (Broxbourne)01:34.9(1)03:11.7(1)04:50.3(1)06:28.6(1)
Stephen Turner 01:34.901:36.801:38.601:38.429.2 spm
2.GBRCity of Bristol Rowing Club01:39.0(4)03:18.1(4)04:58.0(3)06:36.9(2)+8.3
Gareth Evans 01:39.001:39.101:39.901:38.831.0 spm
3.GBRMAD Team Indoor Rowing Club01:38.6(3)03:17.3(2)04:56.7(2)06:37.9(3)+9.3
Andrew Sangster 01:38.601:38.701:39.401:41.230.0 spm
4.ITAItaliana Fitness01:36.4(2)03:17.6(3)05:00.7(4)06:45.3(4)+16.7
Massimo Galletti 01:36.401:41.201:43.101:44.629.8 spm
5.GBRSteepholme Pirates01:43.6(8)03:26.9(8)05:10.1(8)06:50.4(5)+21.8
Shaun Callaghan 01:43.601:43.301:43.201:40.432.7 spm
6.USAThe Eight Oarsemen of The Apocalypse01:41.9(6)03:24.7(6)05:07.9(5)06:50.5(6)+21.9
Kristin Ellis 01:41.901:42.801:43.201:42.629.0 spm
7.GBRWarwick Boat Club01:42.9(7)03:26.3(7)05:09.5(7)06:51.9(7)+23.3
Malcolm Griffin 01:42.901:43.401:43.201:42.429.0 spm
8.GBRLakeland Rowing Club01:41.0(5)03:24.6(5)05:09.4(6)06:55.6(8)+27.0
David Pratt 01:41.001:43.601:44.801:46.231.3 spm
9.IRLDalkey Rowing Club, Dublin01:48.3(11)03:37.0(9)05:25.6(9)07:12.4(9)+43.8
Barry Martin 01:48.301:48.701:48.601:46.829.0 spm
10.GBRHollingworth Lake Rowing Club------07:17.1(10)+48.5
Craig Diver 
11.GBRMinerva Bath Rowing Club01:47.1(9)03:39.1(10)05:31.5(10)07:22.5(11)+53.9
Francis Haysom 01:47.101:52.001:52.401:51.131.5 spm
12.USAUnited States01:51.9(13)03:46.9(13)05:41.8(12)07:27.5(12)+58.9
Cesar Maiorino 01:51.901:55.001:54.901:45.732.3 spm
13.GBRGreat Britain01:47.8(10)03:41.9(11)05:37.5(11)07:27.8(13)+59.2
Jerome Abelman 
14.GBRGreat Britain01:53.2(14)03:47.5(14)05:42.5(14)07:38.2(14)+1:09.6
Rom Micklem 01:53.201:54.301:55.001:55.831.5 spm
15.GBRStratford upon Avon Boat Club01:48.4(12)03:44.7(12)05:42.1(13)07:40.2(15)+1:11.6
Trevor Tiller 01:48.401:56.301:57.401:58.132.2 spm
16.BRAPassauna Rowing Club01:54.0(15)03:51.0(15)05:48.4(15)07:41.6(16)+1:13.0
Denis Norton Raby 01:54.001:57.001:57.401:53.227.0 spm
17.GBRGreat Britain01:56.6(16)03:53.0(16)05:49.5(16)07:44.8(17)+1:16.2
Chris Taylor Reed 01:56.601:56.401:56.501:55.328.7 spm
18.GBRGreat Britain02:02.3(17)04:07.5(17)06:13.5(17)08:15.3(18)+1:46.7
Nick Websdell 02:02.302:05.202:06.002:01.729.7 spm
GBRSub 7 Indoor Rowing Club   did not start
Hal Appleyard 
GBRThornton Dale Squash Club   did not start
Mike Rooney 
GBRGreat Britain   did not start
Philip Mundie