Sat, 14:20 - Race 129 - W30 2000m Heat 1

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.GBRThe Armoury Gym01:49.0(1)03:40.8(1)05:33.6(1)07:24.7(1)FA
Eli Wood 01:49.001:51.801:52.801:51.230.2 spm
2.GBRDistrict Battersea01:49.8(2)03:41.6(2)05:34.6(2)07:26.7(2)FA
Kate Baker 01:49.801:51.801:53.001:52.134.8 spm
3.GBRGreat Britain01:57.8(4)04:02.4(3)06:06.1(3)08:07.3(3)FA
Philippa Trice 
4.GBRWarrington Rowing Club02:02.7(5)04:06.9(5)06:10.9(4)08:13.9(4)FA
Josephine Rimmer 02:02.702:04.202:04.002:02.929.7 spm
5.GBRHollingworth Lake Rowing Club01:56.6(3)04:02.7(4)06:16.2(5)08:24.4(5)FA
Elaine Huskinson 01:56.602:06.102:13.502:08.126.4 spm
6.USAVirginia Beach Veterans Rowing02:03.4(6)04:16.0(6)06:30.2(6)08:39.6(6)FA
Raina Stroman 
GBRGreat Britain   did not start
Rebecca Skinner 
GBRFluid Fitness   did not start
Susan Hodgson 
GBRGreat Britain   did not start
Sophie Power 

Sat, 14:30 - Race 130 - W30 2000m Heat 2

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.GBRGreat Britain01:51.6(2)03:43.7(1)05:35.3(1)07:26.8(1)FA
Genefer Archer 01:51.601:52.101:51.601:51.526.5 spm
2.GBRLlanion Warriors Rowing Club01:49.7(1)03:44.6(2)05:41.9(2)07:39.8(2)FA
Bryony Jones 01:49.701:54.901:57.301:57.934.2 spm
3.GBRBritish Army01:55.0(3)03:52.1(3)05:48.8(3)07:43.4(3)FA
Adelle Tudor 01:55.001:57.101:56.701:54.624.0 spm
4.GBRTowy rowing club------07:47.9(4)FA
Jessica Hill 
5.MLTMalta01:58.2(5)03:58.4(5)05:58.8(5)07:57.1(5)FA
Sairita Cassar 01:58.202:00.202:00.401:58.333.7 spm
6.GBRGreat Britain01:56.8(4)03:57.0(4)05:58.4(4)08:00.4(6)FA
Michelle Aston 01:56.802:00.202:01.402:01.930.7 spm
7.GBRCoalporters02:04.2(6)04:10.3(6)06:15.8(6)08:15.7(7)FA
Haley Jordan 02:04.202:06.102:05.501:59.931.7 spm
8.GBRInner Fight Endurance - Dubai, UAE------08:40.0(8)FA
Jenny Wilson 
FINSMARK   did not start
Hanna Neugebauer 
GBRGreat Britain   did not start
Katy Young 

W30 2000m Final B

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference

W30 2000m Final A

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GBRGreat Britain01:50.7(3)03:41.2(2)05:31.9(1)07:22.2(1)
Genefer Archer 
2.GBRThe Armoury Gym01:47.9(1)03:40.3(1)05:33.3(2)07:25.0(2)+2.8
Eli Wood 
3.GBRBritish Army01:51.1(4)03:42.7(3)05:35.3(3)07:25.6(3)+3.4
Adelle Tudor 
4.GBRDistrict Battersea01:50.4(2)03:44.7(4)05:39.1(4)07:29.9(4)+7.7
Kate Baker 
5.GBRLlanion Warriors Rowing Club01:51.4(5)03:46.6(5)05:42.0(5)07:37.0(5)+14.8
Bryony Jones 
6.MLTMalta01:54.4(6)03:50.3(6)05:46.3(6)07:39.0(6)+16.8
Sairita Cassar 
7.GBRTowy rowing club01:57.3(7)03:55.7(7)05:54.7(7)07:53.4(7)+31.2
Jessica Hill 
8.GBRGreat Britain02:02.8(9)04:04.4(9)06:07.4(8)08:07.3(8)+45.1
Michelle Aston 
9.GBRHollingworth Lake Rowing Club01:57.3(7)04:02.0(8)06:10.3(9)08:14.9(9)+52.7
Elaine Huskinson 
10.GBRWarrington Rowing Club02:04.1(10)04:08.4(10)06:12.4(10)08:15.6(10)+53.4
Josephine Rimmer 
11.GBRInner Fight Endurance - Dubai, UAE------08:16.8(11)+54.6
Jenny Wilson 
12.USAVirginia Beach Veterans Rowing02:11.7(11)04:24.9(11)06:41.6(11)08:48.3(12)+1:26.1
Raina Stroman 
GBRGreat Britain   did not start
Philippa Trice 
GBRCoalporters   did not start
Haley Jordan