Sat, 18:23 - Race 154 - W30 500m Heat 1

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
finishqualification
1.GBRGreat Britain01:34.1(1)FA
Alexandra Mundy 01:34.141.0 spm
2.GBRGreat Britain01:37.9(2)FA
Joanne Mackie 01:37.934.0 spm
3.MLTMalta01:40.0(3)FA
Sairita Cassar 01:40.038.0 spm
4.GBRBritish Army01:40.2(4)FA
Adelle Tudor 01:40.238.0 spm
5.GBRDominus01:44.4(5)FA
Frankii Newbery 01:44.437.0 spm
6.GBRWarrington Rowing Club01:45.7(6)FA
Louise Cramp 
7.GBRCurlew Rowing Club01:46.2(7)FA
Belinda Tracey 01:46.236.0 spm
8.GBRHollingworth Lake Rowing Club01:49.4(8)FA
Elaine Huskinson 01:49.432.0 spm
9.GBRInner Fight Endurance - Dubai, UAE01:49.9(9)FA
Jenny Wilson 01:49.945.0 spm
10.GBRGreat Britain01:53.1(10)FA
Michelle Aston 01:53.134.0 spm
GBRGreat Britaindid not start
Katy Young 

Sat, 18:31 - Race 155 - W30 500m Heat 2

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
finishqualification
1.GBRGreat Britain01:36.3(1)FA
Sophie Gallagher 01:36.350.0 spm
2.GBRDistrict Battersea01:42.5(2)FA
Kate Baker 01:42.540.0 spm
3.GBRLlanion Warriors Rowing Club01:46.3(3)FA
Bryony Jones 00:00.0
4.GBRCoalporters01:48.4(4)FA
Haley Jordan 01:48.437.0 spm
5.GBRGreat Britain01:50.1(5)FA
Philippa Trice 01:50.137.0 spm
6.GBRGreat Britain01:51.9(6)FA
Sophie Power 01:51.938.0 spm
FINSMARKdid not start
Hanna Neugebauer 
GBRGreat Britaindid not start
Rebecca Skinner 
GBRWarwick Boat Clubdid not start
Polly Scurrah 
USAVirginia Beach Veterans Rowingdid not start
Raina Stroman 

W30 500m Final B

pos.codecrew
stroke
finishdifference

W30 500m Final A

pos.codecrew
stroke
finishdifference
1.GBRGreat Britain01:32.8(1)
Alexandra Mundy 01:32.843.0 spm
2.GBRGreat Britain01:37.6(2)+4.8
Sophie Gallagher 01:37.657.0 spm
3.GBRGreat Britain01:38.6(3)+5.8
Joanne Mackie 01:38.634.0 spm
4.GBRBritish Army01:39.6(4)+6.8
Adelle Tudor 01:39.637.0 spm
5.MLTMalta01:40.4(5)+7.6
Sairita Cassar 01:40.438.0 spm
6.GBRDistrict Battersea01:41.3(6)+8.5
Kate Baker 01:41.340.0 spm
7.GBRWarrington Rowing Club01:44.4(7)+11.6
Louise Cramp 01:44.439.0 spm
8.GBRDominus01:44.5(8)+11.7
Frankii Newbery 00:00.0
9.GBRCurlew Rowing Club01:46.3(9)+13.5
Belinda Tracey 01:46.337.0 spm
10.GBRLlanion Warriors Rowing Club01:46.8(10)+14.0
Bryony Jones 01:46.843.0 spm
11.GBRInner Fight Endurance - Dubai, UAE01:49.1(11)+16.3
Jenny Wilson 01:49.141.0 spm
12.GBRGreat Britain01:50.4(12)+17.6
Sophie Power 01:50.535.0 spm
13.GBRHollingworth Lake Rowing Club01:50.5(13)+17.7
Elaine Huskinson 01:50.535.0 spm
GBRCoalportersdid not start
Haley Jordan 
GBRGreat Britaindid not start
Philippa Trice 
GBRGreat Britaindid not start
Michelle Aston