Sat, 17:51 - Race 150 - Yr 10 G 500m, Yr 10 B 500m Heat

pos.codecrew
stroke
eventfinishdifference
1.GBRRoss Rowing ClubYr 10 G 500m01:38.6(1)FA
Yasmin Howe 01:38.640.0 spm
2.GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500m01:46.3(2)FA
Lola Reid 01:46.332.0 spm
3.GBRPeterborough City Rowing ClubYr 10 G 500m01:47.8(3)FA
Devonne Piccaver 01:47.833.0 spm
4.GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500m01:49.6(4)FA
Lydia Truett 01:49.637.0 spm
5.GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500m01:50.6(5)FA
Holly Ainsworth 01:50.634.0 spm
6.GBRGlobe Rowing ClubYr 10 G 500m01:52.0(6)FA
Hope Kiernan 01:52.035.0 spm
7.GBRTyne United Rowing ClubYr 10 G 500m01:52.1(7)FA
Alexandra Morrell 01:52.135.0 spm
8.GBRWeybridge Rowing ClubYr 10 G 500m01:52.6(8)FA
Jazzy Findlay 01:52.636.0 spm
9.GBRWeybridge rowing clubYr 10 G 500m02:00.2(9)FA
Lois Carballeiro 
10.USARowLAYr 10 G 500m02:19.1(10)FA
Kiki Iribarren-Alvarez 
GBRThe Gorse Boat ClubYr 10 G 500mdid not start
Abi Craven 

Sat, 17:59 - Race 151 - Yr 10 G 500m Heat

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
finishqualification
1.GBRGuildford Rowing Club01:43.9(1)FA
Eleanor Morris 01:43.938.0 spm
2.GBRTrentham Boat Club01:44.7(2)FA
Shannon Whelehan 01:44.737.0 spm
3.GBRNorthwich Rowing Club01:45.9(3)FA
Cara Brook 01:45.940.0 spm
4.GBRWeybridge Rowing Club01:46.1(4)FA
Keziah Foulkes 
5.GBRWeybridge Rowing Club01:49.2(5)FA
Eva Briody 01:49.236.0 spm
6.GBRChristchurch Rowing Club01:54.9(6)FA
Maddie Grainger 
7.GBRWeybridge Rowing club01:58.8(7)FA
Grace Armstrong 01:58.832.0 spm
8.GBRGlobe Rowing Club02:10.7(8)FA
Isabel Adcock 
GBRBewl Bridge Rowing Clubdid not start
Biba Rabjohns 
GBRGlobe Rowing Clubdid not start
Amelie Wessel 
GBRBewl Bridge Rowing Clubdid not start
Helena Kiggell 

Yr 10 G 500m Final B

pos.codecrew
stroke
finishdifference

Yr 10 G 500m Final A

pos.codecrew
stroke
finishdifference
1.GBRRoss Rowing Club01:38.2(1)
Yasmin Howe 
2.GBRPeterborough City Rowing Club01:39.5(2)+1.3
Devonne Piccaver 
3.GBRGuildford Rowing Club01:43.7(3)+5.5
Eleanor Morris 
4.GBRNorthwich Rowing Club01:44.0(4)+5.8
Cara Brook 
5.GBRTrentham Boat Club01:45.2(5)+7.0
Shannon Whelehan 
6.GBRWeybridge Rowing Club01:46.1(6)+7.9
Keziah Foulkes 
7.GBRWeybridge Rowing Club01:47.8(7)+9.6
Lydia Truett 
8.GBRWeybridge Rowing Club01:49.1(8)+10.9
Holly Ainsworth 
9.GBRChristchurch Rowing Club01:49.3(9)+11.1
Maddie Grainger 
10.GBRGlobe Rowing Club01:51.8(10)+13.6
Hope Kiernan 
10.GBRWeybridge Rowing Club01:51.8(10)+13.6
Eva Briody 
12.GBRWeybridge Rowing Club01:57.3(12)+19.1
Jazzy Findlay 
13.GBRWeybridge Rowing club01:58.1(13)+19.9
Grace Armstrong 
14.GBRWeybridge rowing club02:00.3(14)+22.1
Lois Carballeiro 
15.GBRGlobe Rowing Club02:10.8(15)+32.6
Isabel Adcock 
16.USARowLA02:14.6(16)+36.4
Kiki Iribarren-Alvarez 
GBRWeybridge Rowing Clubdid not finish
Lola Reid 
GBRTyne United Rowing Clubdid not start
Alexandra Morrell