Sat, 13:40 - Race 125 - Yr 9 B 4mins Heat 1

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
01:0002:00
interval
03:00
interval
finish
interval
qualification
1.GBRWestminster School Boat Club------1160m(1)FA
Oliver Buxo Copp 
1.GBRGordon's School Boat Club308m(1)597m(1)880m(1)1160m(1)FA
James Gibson 308m289m283m280m30.5 spm
3.GBRWestminster School Boat Club291m(3)580m(2)865m(2)1149m(3)FA
Timothy Gutsev 
4.GBRNottingham and Union Rowing Club282m(5)565m(5)849m(4)1134m(4)FA
Rupert Apps 
5.GBRWindsor Boys School Boat Club289m(4)577m(4)857m(3)1130m(5)FA
Sanad Al Qahef 289m288m280m273m28.7 spm
6.GBRGordon's School Boat Club303m(2)579m(3)844m(5)1102m(6)FA
James Clarke 303m276m265m258m33.4 spm
7.GBRGreat Britain262m(9)530m(8)796m(8)1076m(7)FA
Jack Fraser 262m268m266m280m28.0 spm
8.GBRWestminster School Boat Club274m(6)543m(6)808m(6)1074m(8)FA
Theodore Fulford 274m269m265m266m34.2 spm
9.GBRWestminster School Boat Club264m(7)533m(7)799m(7)1066m(9)FA
Deniz Tarman 264m269m266m267m33.0 spm
10.GBRWindsor Boys School Boat Club------1062m(10)FA
Toby Ayres 
11.GBRWestminster School Boat Club263m(8)530m(8)793m(9)1055m(11)FA
Thomas Lewis Ward 263m267m263m263m26.3 spm
12.GBRWestminster School Boat Club261m(10)525m(10)787m(10)1048m(12)FA
Ryder Apatu 261m264m262m262m33.8 spm
13.GBRWestminster School Boat Club------1021m(13)FB
Lucas Samson 
14.GBRWSBC------992m(14)FB
Kristof Sitanyi 
15.GBRWindsor Boys School Boat Club237m(11)452m(11)657m(11)877m(15)FB
Edward Griffiths 237m215m205m220m33.0 spm

Sat, 13:50 - Race 126 - Yr 9 B 4mins Heat 2

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
01:0002:00
interval
03:00
interval
finish
interval
qualification
1.GBRGuildford Rowing Club315m(1)629m(1)940m(1)1243m(1)FA
Teddy Gannon 315m314m311m303m33.2 spm
2.GBRHollowell Scullers314m(2)618m(2)907m(2)1187m(2)FA
Jeremy Gundle 314m304m289m280m32.5 spm
3.GBRWindsor Boys School Boat Club------1131m(3)FA
Jakob Truter 
4.GBRWindsor Boys School Boat Club284m(4)567m(3)845m(3)1122m(4)FA
Mark Venter 284m283m278m278m29.0 spm
5.GBRNottingham and Union Rowing Club285m(3)555m(4)813m(5)1073m(5)FA
Huw Kirkham 285m270m258m260m27.9 spm
6.GBRWestminster School Boat Club271m(7)537m(6)801m(6)1071m(6)FA
Patrick Garman 271m266m264m271m29.2 spm
7.GBRFulham Reach Boat Club276m(5)549m(5)814m(4)1069m(7)FA
Aron Salanki 
8.GBRWindsor Boys School Boat Club257m(9)520m(9)782m(7)1050m(8)FA
Atticus Chute 
9.GBRHollowell Scullers275m(6)532m(7)778m(8)1034m(9)FB
Ewan Doak 275m257m246m257m34.2 spm
10.GBRCantabrigian264m(8)522m(8)777m(9)1030m(10)FB
Gabriel Holt 264m258m255m254m32.7 spm
11.GBRTrafford Rowing Club243m(10)489m(10)730m(10)970m(11)FB
Euan Morris 243m246m241m241m33.2 spm
12.GBRWindsor Boys School Boat Club------969m(12)FB
Samuel Gibbard 
GBRWeybridge Rowing Club   did not start
Henry Hall 
GBRGreat Britain   did not start
Jude Hewes 
GBRWSBC   did not start
Sam Swann 

Yr 9 B 4mins Final B

pos.codecrew
stroke
01:0002:00
interval
03:00
interval
finish
interval
difference
1.GBRWindsor Boys School Boat Club283m(1)565m(1)843m(1)1120m(1)
Sanad Al Qahef 283m282m278m276m27.7 spm
2.GBRCantabrigian272m(2)537m(2)789m(2)1042m(2)-78m
Gabriel Holt 272m265m252m253m34.5 spm
3.GBRWestminster School Boat Club259m(5)516m(4)762m(3)1013m(3)-107m
Lucas Samson 259m257m246m251m32.7 spm
4.GBRWindsor Boys School Boat Club266m(3)513m(5)756m(5)1010m(4)-110m
Samuel Gibbard 266m247m243m255m28.0 spm
5.GBRWSBC266m(3)520m(3)760m(4)996m(5)-124m
Kristof Sitanyi 266m254m240m237m44.6 spm
6.GBRTrafford Rowing Club247m(6)493m(6)732m(6)972m(6)-148m
Euan Morris 247m246m239m239m33.2 spm
GBRWindsor Boys School Boat Club   did not start
Edward Griffiths 

Yr 9 B 4mins Final A

pos.codecrew
stroke
01:0002:00
interval
03:00
interval
finish
interval
difference
1.GBRGuildford Rowing Club317m(3)628m(3)930m(3)1222m(1)
Teddy Gannon 317m311m302m292m31.7 spm
2.GBRHollowell Scullers317m(3)616m(4)894m(4)1175m(2)-47m
Jeremy Gundle 317m299m278m281m32.4 spm
3.GBRGordon's School Boat Club302m(5)595m(5)874m(5)1165m(3)-57m
James Gibson 302m293m279m291m32.5 spm
4.GBRWestminster School Boat Club928m(1)1219m(2)1505m(2)1152m(4)-70m
Oliver Buxo Copp 928m291m286m282m31.9 spm
5.GBRWestminster School Boat Club288m(8)578m(8)862m(7)1146m(5)-76m
Timothy Gutsev 288m290m284m284m31.7 spm
6.GBRWindsor Boys School Boat Club298m(7)581m(7)861m(8)1144m(6)-78m
Jakob Truter 298m283m280m282m34.5 spm
7.GBRWindsor Boys School Boat Club299m(6)589m(6)865m(6)1138m(7)-84m
Mark Venter 299m290m276m274m31.3 spm
8.GBRNottingham and Union Rowing Club284m(11)567m(9)846m(9)1129m(8)-93m
Rupert Apps 284m283m279m283m31.7 spm
9.GBRGordon's School Boat Club288m(8)557m(10)818m(10)1094m(9)-128m
James Clarke 288m269m261m277m32.5 spm
10.GBRGreat Britain265m(17)533m(15)803m(13)1085m(10)-137m
Jack Fraser 265m268m270m283m30.2 spm
11.GBRNottingham and Union Rowing Club286m(10)556m(11)818m(10)1076m(11)-146m
Huw Kirkham 286m270m262m259m29.2 spm
12.GBRWestminster School Boat Club273m(13)544m(12)810m(12)1075m(12)-147m
Theodore Fulford 273m271m266m266m33.2 spm
13.GBRWestminster School Boat Club265m(17)531m(17)797m(15)1070m(13)-152m
Patrick Garman 265m266m266m273m29.7 spm
14.GBRWestminster School Boat Club270m(14)540m(13)802m(14)1065m(14)-157m
Thomas Lewis Ward 270m270m262m264m28.5 spm
15.GBRWestminster School Boat Club881m(2)1779m(1)2044m(1)1059m(15)-163m
Deniz Tarman 881m898m265m268m30.8 spm
16.GBRFulham Reach Boat Club265m(17)533m(15)797m(15)1057m(16)-165m
Aron Salanki 265m268m264m260m31.3 spm
17.GBRWestminster School Boat Club268m(15)529m(18)788m(18)1054m(17)-168m
Ryder Apatu 268m261m259m266m34.7 spm
18.GBRWindsor Boys School Boat Club261m(20)524m(20)785m(20)1049m(18)-173m
Atticus Chute 261m263m261m266m32.0 spm
19.GBRHollowell Scullers281m(12)540m(13)789m(17)1048m(19)-174m
Ewan Doak 281m259m249m259m32.0 spm
20.GBRWindsor Boys School Boat Club268m(15)528m(19)786m(19)1046m(20)-176m
Toby Ayres 268m260m258m260m29.5 spm