Sat, 10:00 - Race 104 - M40 2000m Heat 1

1st, 2nd, 3rd, remaining 5 fastest => FA, remaining 6 - 25 fastest => FB, remaining 26 - 45 fastest => FC, remaining 46 - 65 fastest => FD, other => FE

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.GBRMAD Team Indoor Rowing Club01:32.9(1)03:09.2(1)04:45.8(1)06:24.9(1)FA
Graham Benton 01:32.901:36.301:36.601:39.127.5 spm
2.GBRSub 7 Indoor Rowing Club01:36.5(2)03:13.5(2)04:51.0(2)06:27.9(2)FA
Matthew West 
3.GBRCrabtree Boat Club01:36.7(3)03:14.7(3)04:52.4(4)06:28.0(3)FA
Matthew Parish 
4.GBRCantabrigian RC, Cambridge01:36.9(4)03:15.4(5)04:53.5(5)06:31.3(4)FA
David Atkin 
5.GBRMST Health & Fitness01:36.9(4)03:14.8(4)04:52.0(3)06:32.7(5)FA
Matthew Cave 
6.GBRBristol Ariel Rowing Club01:38.8(7)03:19.5(6)05:00.7(6)06:43.3(6)FB
Mark Veal 
7.GBRFitness Matters Indoor Rowing Club01:38.3(6)03:23.9(8)05:07.6(8)06:46.0(7)FB
Paul Lloyd 
8.GBRIsenhurst01:43.8(11)03:26.1(10)05:07.6(8)06:48.6(8)FB
Jonty Eyres 01:43.801:42.301:41.501:41.030.7 spm
9.GBRGreat Britain01:38.9(8)03:21.3(7)05:05.3(7)06:49.4(9)FB
Phil Saxena 
10.GBRSub7 Indoor Rowing Club01:40.4(9)03:24.3(9)05:09.2(10)06:50.9(10)FB
Jeroen Pasman 
11.NEDFitness Matters Indoor Rowing Club01:45.6(13)03:30.3(12)05:14.6(12)06:54.7(11)FB
Tako Lootsma 01:45.601:44.701:44.301:40.132.7 spm
12.GBRGreat Britain01:42.3(10)03:27.5(11)05:12.0(11)06:56.0(12)FB
Alistair Sommerville 01:42.301:45.201:44.501:44.029.5 spm
13.GBRYelo Studio Marlow01:51.3(15)03:41.3(13)05:30.1(13)07:16.2(13)FC
David Brackin 01:51.301:50.001:48.801:46.130.5 spm
14.GBRGreat Britain01:51.4(16)03:42.4(14)05:34.2(14)07:28.4(14)FC
Jonathan Knox 01:51.401:51.001:51.801:54.329.3 spm
15.CROCroatia01:50.2(14)03:43.5(16)05:36.8(15)07:30.3(15)FD
Mislav Hebel 
16.GBRVirgin Clearview01:45.3(12)03:43.1(15)05:46.3(16)07:51.5(16)FD
Russell Wilks 01:45.301:57.802:03.202:05.331.4 spm
GBRGreat Britain   did not start
Petr Krivdin 

Sat, 10:10 - Race 105 - M40 2000m Heat 2

1st, 2nd, 3rd, remaining 5 fastest => FA, remaining 6 - 25 fastest => FB, remaining 26 - 45 fastest => FC, remaining 46 - 65 fastest => FD, other => FE

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.GBRFitness Matters Indoor Rowing Club01:35.9(3)03:12.4(2)04:49.2(1)06:21.8(1)FA
Kevin Bell 01:35.901:36.501:36.801:32.630.7 spm
2.GBRFitness Matters Indoor Rowing Club/Crossfit Boudicca------06:30.2(2)FA
Steven Gaunt 
3.GBRMAD Team Indoor Rowing Club01:34.8(1)03:12.0(1)04:50.1(2)06:30.4(3)FA
Tom Morgan 01:34.801:37.201:38.101:40.327.7 spm
4.GBRGreat Britain01:34.9(2)03:16.6(3)04:58.8(3)06:40.4(4)FB
Richard Sanders 01:34.901:41.701:42.201:41.633.2 spm
5.GBRGreat Britain------06:46.8(5)FB
Will White 
6.GBRGreat Britain01:43.8(7)03:26.2(6)05:11.8(5)06:55.3(6)FB
Alasdair Rae 01:43.801:42.401:45.601:43.530.5 spm
7.IRLIreland01:40.1(4)03:24.3(4)05:09.8(4)06:58.0(7)FC
Brian Hannon 01:40.101:44.201:45.501:48.336.0 spm
8.GBRCurlew Rowing Club01:41.8(5)03:26.1(5)05:11.9(6)06:58.1(8)FC
Jon Cole 01:41.801:44.301:45.801:46.227.8 spm
9.GBRGreat Britain01:45.9(10)03:30.4(9)05:15.2(8)06:58.5(9)FC
David Seaman 01:45.901:44.501:44.801:43.330.2 spm
10.GBRGreat Britain01:44.9(9)03:29.5(7)05:14.5(7)06:59.1(10)FC
James Holder 01:44.901:44.601:45.001:44.632.2 spm
11.GBRGreat Britain01:43.7(6)03:30.0(8)05:20.9(9)07:11.0(11)FC
Roberto Laschevoski 01:43.701:46.301:50.901:50.032.5 spm
12.GBRGreat Britain01:49.4(12)03:37.9(12)05:26.3(10)07:12.4(12)FC
Dominic Foley 01:49.401:48.501:48.401:46.129.2 spm
13.GBRGreat Britain01:47.8(11)03:37.3(11)05:26.7(11)07:14.0(13)FC
Rob Palk 01:47.801:49.501:49.401:47.430.0 spm
14.GBRGreat Britain01:44.1(8)03:35.9(10)05:27.3(12)07:14.8(14)FC
Kevin Aston 
15.GBRGreat Britain01:52.7(13)03:45.2(13)05:38.1(13)07:30.9(15)FD
David Reeve 01:52.701:52.501:52.901:52.725.8 spm
GBRSub 7 Indoor Rowing Club   did not start
Simon Whittaker 

Sat, 10:20 - Race 106 - M40 2000m Heat 3

1st, 2nd, 3rd, remaining 5 fastest => FA, remaining 6 - 25 fastest => FB, remaining 26 - 45 fastest => FC, remaining 46 - 65 fastest => FD, other => FE

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
AUSAustralia------did not finish
Michael Marsh 
GBRYamsquad------did not finish
Mark Bauld 
GBRGreat Britain------did not finish
Mark Hudson 
GBRGreat Britain------did not finish
Robin O'neill 
GBRGreat Britain------did not finish
Andrew Curry 
GBRFree Spirits Indoor Rowing Club------did not finish
Guy Blackburn 
GBRGreat Britain------did not finish
Mike Houston 
IRLSt Michaels Rowing Club, Dun Laoghaire------did not finish
Gareth Whittington 
IRLLee Valley Rowing Club------did not finish
John O'flynn 
GBRGreat Britain------did not finish
Nick Brewer 
GBRWorthing------did not finish
Philip Smith 
GBRPutney Town Rowing Club   did not start
Adam Kaoullas 

Sat, 10:30 - Race 107 - M40 2000m Heat 4

1st, 2nd, 3rd, remaining 5 fastest => FA, remaining 6 - 25 fastest => FB, remaining 26 - 45 fastest => FC, remaining 46 - 65 fastest => FD, other => FE

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.GBRRoyal Air Force01:34.1(1)03:09.8(1)04:45.7(1)06:20.9(1)FA
James Saxton 01:34.101:35.701:35.901:35.231.7 spm
2.GBRCrossfit Staines01:37.8(3)03:17.8(4)04:57.9(4)06:35.6(2)FA
Alex Scott 
3.GBRHG301:36.6(2)03:17.4(2)04:57.5(3)06:36.5(3)FA
James Wild 
4.CANFitness Matters Indoor Rowing Club01:38.1(4)03:17.4(2)04:57.3(2)06:40.1(4)FA
Lynton Grice 01:38.101:39.301:39.901:42.830.7 spm
5.GBRYamsquad01:44.3(10)03:30.0(10)05:15.9(7)06:54.7(5)FB
David Wilson 01:44.301:45.701:45.901:38.932.3 spm
6.USAUnited States01:41.3(9)03:25.1(8)05:10.7(5)06:58.7(6)FC
Cameron Brown 
7.GBRLangstone Pilot Gig Club01:41.0(7)03:26.7(9)05:14.4(6)07:05.3(7)FC
Jeremy Webb 
8.GBRGreat Britain01:44.8(11)03:35.4(12)--07:18.0(8)FC
Martin Goldring 
9.GBRGreat Britain01:45.8(12)03:33.7(11)05:26.3(8)07:19.1(9)FC
Chris Barclay 01:45.801:47.901:52.601:52.827.5 spm
10.GBRGreat Britain01:48.2(13)03:46.7(13)05:47.8(9)07:48.5(10)FD
Liam Hogan 01:48.201:58.502:01.102:00.828.8 spm
11.GBRGreat Britain01:41.2(8)03:24.7(7)--07:50.0(11)FD
Richard Flaxman 
GBRRowElite01:38.6(6)03:18.9(5)--did not finish
Tony Maddocks 
GBRGreat Britain01:38.1(4)03:19.1(6)--did not finish
Peter Griffiths 
GBRVesta Rowing Club   did not start
Michael Cannon 
GBRTyne Amateur Rowing Club   did not start
Robbie Jones 
USAUnited States   did not start
Mike Shaw 

Sat, 10:40 - Race 108 - M40 2000m Heat 5

1st, 2nd, 3rd, remaining 5 fastest => FA, remaining 6 - 25 fastest => FB, remaining 26 - 45 fastest => FC, remaining 46 - 65 fastest => FD, other => FE

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.GBRBradford ARC01:36.2(1)03:11.4(1)04:46.4(1)06:19.1(1)FA
Richard Lambert 01:36.201:35.201:35.001:32.631.0 spm
2.GBRTees Rowing Club01:38.2(5)03:17.6(4)04:56.9(3)06:34.9(2)FA
Richard Manners 
3.GBRTeam Oarsome Indoor Rowing Club01:37.6(4)03:16.7(2)04:55.6(2)06:36.1(3)FA
Stu Wenman 01:37.601:39.101:38.901:40.531.5 spm
4.GBRSub 7 Indoor Rowing Club01:37.5(3)03:16.8(3)04:57.2(4)06:37.0(4)FA
Ben Jago 01:37.501:39.301:40.401:39.827.2 spm
5.GBRGreat Britain01:38.7(6)03:19.3(5)04:59.9(5)06:39.0(5)FA
Will Davidson 01:38.701:40.601:40.601:39.029.0 spm
6.GBRLondon Rowing Club01:41.0(8)03:22.6(6)05:03.6(6)06:42.8(6)FB
Simon Coles 01:41.001:41.601:41.001:39.232.5 spm
7.IRLSt Michaels Rowing Club, Dun Laoghaire01:43.7(10)03:29.5(10)05:13.7(8)06:54.3(7)FB
Martin Dowd 01:43.701:45.801:44.201:40.732.0 spm
8.GBRNewhaven Coastal Rowing Club, Edinburgh01:42.8(9)03:25.5(8)05:09.4(7)06:54.8(8)FB
Sean Smith 01:42.801:42.701:43.901:45.427.0 spm
9.GBRNorthwich Rowing Club01:40.5(7)03:25.8(9)05:15.0(9)07:01.1(9)FC
Andy Gray 
10.GBRGreat Britain01:45.8(11)03:32.4(11)05:19.0(11)07:06.2(10)FC
Thomas Berry 01:45.801:46.601:46.601:47.332.2 spm
11.GBRGreat Britain01:37.3(2)03:25.1(7)05:17.2(10)07:11.6(11)FC
Cornelis Van Der Wiele 01:37.301:47.801:52.101:54.532.2 spm
12.GBRGreat Britain01:49.5(12)03:38.2(12)05:27.3(12)07:14.3(12)FC
Tom Williams 
13.RSAForum Flyers02:00.7(13)04:00.1(13)05:59.9(13)07:59.0(13)FD
David Moores 
GBRGreat Britain   did not start
Jim Hewes 
ITAIDART Mantova   did not start
Valerio Salomoni 
GBRGreat Britain   did not start
Lewis Watson 

Sat, 18:57 - Race 158 - M40 2000m, M50 2000m Heat

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GBRRoyal Air ForceM40 2000m------06:24.3(1)FA
Gerald Armstrong 
2.AUSAustraliaM40 2000m------06:25.2(2)FA
Michael Marsh 
3.GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000m------06:34.2(3)FA
Ian Wilde 
4.GBRYamsquadM40 2000m------06:45.6(4)FB
Mark Bauld 
5.GBRGreat BritainM40 2000m------06:51.2(5)FB
Andrew Curry 
6.GBRGreat BritainM40 2000m------06:51.7(6)FB
Mike Houston 
7.GBRGreat BritainM40 2000m------06:53.9(7)FB
Robin O'neill 
8.GBRGreat BritainM40 2000m------06:54.5(8)FB
Mark Hudson 
9.GBRFree Spirits Indoor Rowing ClubM40 2000m------06:57.6(9)FB
Guy Blackburn 
10.GBRGreat BritainM40 2000m------06:59.2(10)FC
Nick Brewer 
11.IRLLee Valley Rowing ClubM40 2000m------07:27.5(11)FC
John O'flynn 
12.GBRWorthingM40 2000m------07:36.9(12)FD
Philip Smith 
13.GBRGreat BritainM50 2000m------07:43.5(13)+1:19.2
Michael Pearson 
14.GBRGreat BritainM40 2000m------08:37.2(14)FD
Gareth Davies 
GBRRoyal Air ForceM40 2000m   did not start
Gerald Armstrong 
GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000m   did not start
Ian Wilde 
GBRLeague of RowersM40 2000m   did not start
Cameron Saylor 
IRLSt Michaels Rowing Club, Dun LaoghaireM40 2000m------did not finish
Gareth Whittington 
GBRPutney Town Rowing ClubM40 2000m   did not start
Adam Kaoullas 
GBRGreat BritainM40 2000m   did not start
Gareth Davies 

M40 2000m Final E

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference

M40 2000m Final D

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.IRLSt Michaels Rowing Club, Dun Laoghaire01:41.2(2)1:05:41.2(5)1:07:22.4(5)06:51.2(1)
Gareth Whittington 01:41.21:04:00.001:41.21:04:00.00.9 spm
2.GBRGreat Britain01:41.1(1)03:25.6(1)05:10.9(1)06:55.1(2)+3.9
Richard Flaxman 01:41.101:44.501:45.301:44.229.3 spm
3.GBRGreat Britain01:44.8(3)03:36.2(2)05:30.2(2)07:24.1(3)+32.9
David Reeve 01:44.801:51.401:54.001:53.926.0 spm
4.GBRGreat Britain01:49.1(4)03:44.1(3)05:44.4(3)07:42.6(4)+51.4
Liam Hogan 01:49.101:55.002:00.301:58.128.3 spm
5.RSAForum Flyers02:00.2(5)03:59.7(4)05:59.9(4)07:58.3(5)+1:07.1
David Moores 02:00.201:59.502:00.201:58.425.0 spm
GBRWorthing   did not start
Philip Smith 
GBRVirgin Clearview   did not start
Russell Wilks 
GBRGreat Britain   did not start
Gareth Davies 

M40 2000m Final C

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GBRGreat Britain01:44.2(4)03:28.5(3)05:13.0(1)06:56.2(1)
David Seaman 
2.IRLIreland01:42.8(2)03:28.3(2)05:13.8(2)06:57.4(2)+1.2
Brian Hannon 
3.IRLLee Valley Rowing Club01:44.2(4)03:29.5(4)05:14.5(3)06:58.9(3)+2.7
John O'flynn 
4.GBRCurlew Rowing Club01:43.8(3)03:29.9(5)05:17.5(4)06:59.9(4)+3.7
Jon Cole 
5.GBRLangstone Pilot Gig Club01:41.2(1)03:27.4(1)--07:01.6(5)+5.4
Jeremy Webb 
6.GBRGreat Britain01:45.1(6)03:30.4(6)05:17.5(4)07:04.3(6)+8.1
Thomas Berry 
7.GBRGreat Britain01:46.6(7)03:32.7(7)05:20.4(6)07:05.0(7)+8.8
James Holder 
8.GBRGreat Britain01:47.8(9)03:36.2(9)05:24.3(7)07:10.2(8)+14.0
Tom Williams 
9.GBRGreat Britain01:46.6(7)03:35.4(8)05:24.4(8)07:12.1(9)+15.9
Rob Palk 
10.GBRYelo Studio Marlow01:50.6(11)03:41.3(10)05:32.1(9)07:19.2(10)+23.0
David Brackin 
11.GBRGreat Britain01:51.2(12)03:45.6(14)05:39.1(12)07:25.6(11)+29.4
Kevin Aston 
12.ITAIDART Mantova01:52.4(14)03:44.9(12)05:37.3(10)07:27.1(12)+30.9
Valerio Salomoni 
13.GBRGreat Britain01:49.0(10)03:42.7(11)05:37.9(11)07:31.7(13)+35.5
Jonathan Knox 
14.CROCroatia01:51.7(13)03:45.2(13)05:39.7(13)07:31.8(14)+35.6
Mislav Hebel 
USAUnited States   did not start
Cameron Brown 
GBRGreat Britain   did not start
Nick Brewer 
GBRNorthwich Rowing Club   did not start
Andy Gray 
GBRGreat Britain   did not start
Roberto Laschevoski 
GBRGreat Britain   did not start
Cornelis Van Der Wiele 
GBRGreat Britain   did not start
Dominic Foley 
GBRGreat Britain   did not start
Martin Goldring 
GBRGreat Britain   did not start
Chris Barclay 

M40 2000m Final B

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GBRFitness Matters Indoor Rowing Club01:40.1(5)03:20.3(2)05:00.3(2)06:35.5(1)
Paul Lloyd 01:40.101:40.201:40.001:35.332.0 spm
2.GBRYamsquad01:40.9(6)03:21.3(3)05:01.6(3)06:37.6(2)+2.1
Mark Bauld 01:40.901:40.401:40.301:35.927.5 spm
3.GBRGreat Britain01:34.2(1)03:14.5(1)04:57.0(1)06:37.7(3)+2.2
Richard Sanders 01:34.201:40.301:42.501:40.734.4 spm
4.GBRLondon Rowing Club01:39.2(3)03:21.4(4)05:03.9(4)06:45.3(4)+9.8
Simon Coles 01:39.201:42.201:42.501:41.431.5 spm
5.GBRGreat Britain01:41.7(8)03:23.5(7)05:05.5(5)06:46.3(5)+10.8
Will White 01:41.701:41.801:42.001:40.832.0 spm
6.GBRBristol Ariel Rowing Club01:39.7(4)03:22.9(6)05:07.3(6)06:49.8(6)+14.3
Mark Veal 01:39.701:43.201:44.401:42.530.0 spm
7.GBRGreat Britain01:42.1(9)03:24.9(9)05:08.7(9)06:50.4(7)+14.9
Mike Houston 01:42.101:42.801:43.801:41.832.5 spm
8.GBRGreat Britain01:38.3(2)03:22.3(5)05:08.3(7)06:50.5(8)+15.0
Phil Saxena 01:38.301:44.001:46.001:42.231.5 spm
9.GBRSub7 Indoor Rowing Club01:43.5(13)03:26.9(12)05:11.1(12)06:52.0(9)+16.5
Jeroen Pasman 01:43.501:43.401:44.201:41.030.7 spm
10.GBRIsenhurst01:41.5(7)03:24.2(8)05:08.3(7)06:52.1(10)+16.6
Jonty Eyres 01:41.501:42.701:44.101:43.930.2 spm
11.GBRNewhaven Coastal Rowing Club, Edinburgh01:43.4(12)03:26.8(11)05:10.6(10)06:53.5(11)+18.0
Sean Smith 01:43.401:43.401:43.801:42.827.5 spm
12.IRLSt Michaels Rowing Club, Dun Laoghaire01:43.2(11)03:28.9(14)05:12.8(14)06:54.2(12)+18.7
Martin Dowd 01:43.201:45.701:43.901:41.432.2 spm
12.NEDFitness Matters Indoor Rowing Club01:45.5(16)03:30.4(16)05:14.8(16)06:54.2(12)+18.7
Tako Lootsma 01:45.501:44.901:44.401:39.330.2 spm
14.GBRGreat Britain01:44.2(15)03:28.4(13)05:11.5(13)06:54.5(14)+19.0
Robin O'neill 01:44.201:44.201:43.101:43.030.2 spm
15.GBRGreat Britain01:42.2(10)03:26.1(10)05:10.8(11)06:56.3(15)+20.8
Mark Hudson 01:42.201:43.901:44.701:45.630.3 spm
16.GBRGreat Britain01:43.6(14)03:29.1(15)05:14.5(15)06:58.0(16)+22.5
Alistair Sommerville 01:43.601:45.501:45.401:43.630.2 spm
17.GBRFree Spirits Indoor Rowing Club01:46.7(17)03:32.4(17)05:18.2(17)07:04.8(17)+29.3
Guy Blackburn 01:46.701:45.701:45.801:46.631.0 spm
GBRGreat Britain   did not start
Andrew Curry 
GBRYamsquad   did not start
David Wilson 
GBRGreat Britain   did not start
Alasdair Rae 

M40 2000m Final A

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GBRMAD Team Indoor Rowing Club01:29.8(1)03:03.0(1)04:36.1(1)06:03.9(1)
Graham Benton 01:29.801:33.201:33.101:27.832.0 spm
2.GBRMAD Team Indoor Rowing Club01:32.9(3)03:06.5(2)04:39.9(2)06:10.5(2)+6.6
Tom Morgan 01:32.901:33.601:33.401:30.531.5 spm
3.AUSAustralia01:32.2(2)03:07.1(3)04:40.8(3)06:13.1(3)+9.2
Michael Marsh 01:32.201:34.901:33.701:32.332.2 spm
4.GBRRoyal Air Force01:33.9(4)03:08.8(4)04:43.0(4)06:15.9(4)+12.0
James Saxton 01:33.901:34.901:34.201:32.932.5 spm
5.GBRFitness Matters Indoor Rowing Club01:35.2(6)03:11.8(5)04:47.7(5)06:20.7(5)+16.8
Kevin Bell 01:35.201:36.601:35.901:33.031.7 spm
6.GBRRoyal Air Force01:36.5(8)03:13.6(6)04:50.8(6)06:24.7(6)+20.8
Gerald Armstrong 01:36.501:37.101:37.201:34.032.7 spm
7.GBRBradford ARC01:36.3(7)03:15.3(9)04:53.6(8)06:25.9(7)+22.0
Richard Lambert 01:36.301:39.001:38.301:32.229.9 spm
8.GBRTees Rowing Club01:36.8(10)03:15.0(8)04:52.6(7)06:26.5(8)+22.6
Richard Manners 01:36.801:38.201:37.601:33.933.2 spm
9.GBRCrabtree Boat Club01:37.9(13)03:16.5(10)04:55.0(10)06:30.1(9)+26.2
Matthew Parish 01:37.901:38.601:38.501:35.131.5 spm
10.GBRMST Health & Fitness01:37.2(11)03:17.6(13)04:56.3(12)06:32.5(10)+28.6
Matthew Cave 01:37.201:40.401:38.701:36.233.7 spm
11.GBRCantabrigian RC, Cambridge01:37.6(12)03:16.6(11)04:55.8(11)06:33.9(11)+30.0
David Atkin 01:37.601:39.001:39.201:38.032.7 spm
12.GBRHG301:34.6(5)03:14.7(7)04:54.5(9)06:34.7(12)+30.8
James Wild 01:34.601:40.101:39.801:40.230.5 spm
13.GBRFitness Matters Indoor Rowing Club/Crossfit Boudicca01:40.6(16)03:20.4(16)04:59.3(14)06:35.2(13)+31.3
Steven Gaunt 01:40.601:39.801:38.901:36.032.0 spm
14.GBRSub 7 Indoor Rowing Club01:36.7(9)03:17.3(12)04:57.0(13)06:36.9(14)+33.0
Ben Jago 01:36.701:40.601:39.701:39.827.0 spm
15.GBRTeam Oarsome Indoor Rowing Club01:39.6(15)03:19.8(15)05:00.1(15)06:41.0(15)+37.1
Stu Wenman 01:39.601:40.201:40.301:40.932.0 spm
16.GBRCrossfit Staines01:38.4(14)03:18.6(14)05:00.6(16)06:43.8(16)+39.9
Alex Scott 01:38.401:40.201:42.001:43.228.5 spm
GBRSub 7 Indoor Rowing Club   did not start
Matthew West 
GBRSub 7 Indoor Rowing Club   did not start
Ian Wilde 
GBRGreat Britain   did not start
Will Davidson