J14 8x+ 1 (Cherwell Cup) Time Trial

6 fastest => FA, 7 - 12 => FB, 13 - 18 => FC

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.KCHKings School Chester, The, Rowing Club32801:16.70(2)02:56.69(2)04:36.51(1)06:16.86(1)FA
 George Munday01:39.9901:39.8201:40.35
2.SPSSt Pauls School Boat Club A34701:18.13(5)02:58.81(3)04:38.84(4)06:18.49(2)FA
 Cameron Nelson01:40.6801:40.0301:39.65+1.63
3.RADRadley College Boat Club A34901:16.16(1)02:56.10(1)04:37.29(2)06:18.68(3)FA
 Leo Mekic01:39.9401:41.1901:41.39+1.82
4.SHPShiplake College Boat Club34401:17.26(3)02:58.81(3)04:38.78(3)06:18.84(4)FA
 Reuben Logan01:41.5501:39.9701:40.06+1.98
5.LTULatymer Upper School Boat Club A35301:17.55(4)02:59.09(5)04:41.88(5)06:24.92(5)FA
 Caspar Robertson01:41.5401:42.7901:43.04+8.06
6.WGTWhitgift School Boat Club A33001:18.79(8)03:01.15(6)04:43.93(6)06:26.29(6)FA
 Jake Sandeberg01:42.3601:42.7801:42.36+9.43
7.BDSBedford School Boat Club A35201:18.58(7)03:01.18(7)04:44.44(7)06:28.03(7)FB
 Calum Nanda01:42.6001:43.2601:43.59+11.17
8.SESSt Edwards School Boat Club A34101:18.36(6)03:02.14(8)04:45.25(8)06:29.01(8)FB
 Euan English01:43.7801:43.1101:43.76+12.15
9.DULDulwich College Boat Club A33501:19.69(12)03:03.49(10)04:47.43(9)06:32.07(9)FB
 Jacob Popoff01:43.8001:43.9401:44.64+15.21
10.SGCSt Georges College Boat Club A33901:19.13(9)03:02.28(9)04:47.96(10)06:33.52(10)FB
 George Burns01:43.1501:45.6801:45.56+16.66
11.ABSAbingdon School Boat Club A33401:19.32(10)03:03.50(11)04:48.28(11)06:34.05(11)FB
 Jamie Wright01:44.1801:44.7801:45.77+17.19
12.MOSMossbourne Rowing Academy33701:22.98(19)03:08.08(16)05:14.61(24)06:36.50(12)FB
 Matias Jorge01:45.1002:06.5301:21.89+19.64
13.HAMHampton School Boat Club A35601:19.71(13)03:06.74(13)04:52.99(12)06:38.79(13)FC
 Arjun Kang01:47.0301:46.2501:45.80+21.93
14.WINWinchester College Boat Club A34501:19.55(11)03:05.71(12)04:53.27(13)06:41.17(14)FC
 Ben Searle01:46.1601:47.5601:47.90+24.31
15.WESWestminster School Boat Club35501:20.22(14)03:07.46(14)04:55.23(14)06:41.29(15)FC
 Jou-Myu Wijnholds01:47.2401:47.7701:46.06+24.43
16.KCSKings College School Boat Club A34801:21.53(17)03:08.96(17)04:55.37(15)06:41.96(16)FC
 Nicholas Zissis01:47.4301:46.4101:46.59+25.10
17.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club33301:22.70(18)03:11.64(20)04:59.69(17)06:47.07(17)FC
 Lucas Sproul01:48.9401:48.0501:47.38+30.21
18.PANPangbourne College Boat Club A33801:21.30(15)03:07.93(15)04:57.19(16)06:48.46(18)FC
 Archie McAlister01:46.6301:49.2601:51.27+31.60
19.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club35101:23.09(20)03:11.35(19)05:02.32(18)06:49.49(19)
 Johan Andrea01:48.2601:50.9701:47.17+32.63
20.YRMYarm School Boat Club35401:25.34(25)03:15.45(25)05:04.82(21)06:53.76(20)
 Ethan Stannard01:50.1101:49.3701:48.94+36.90
21.KSEKings School Ely, The, Boat Club A35001:23.20(21)03:11.17(18)05:02.52(19)06:54.69(21)
 Gabriel James 01:47.9701:51.3501:52.17+37.83
22.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A34601:25.89(26)03:14.22(22)05:03.55(20)06:54.73(22)
 Felix Cook01:48.3301:49.3301:51.18+37.87
23.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland A34001:24.55(24)03:15.42(24)05:08.92(22)07:03.09(23)
 Matthew Dolan01:50.8701:53.5001:54.17+46.23
24.BMSBedford Modern School Boat Club A33201:24.04(23)03:17.28(26)05:11.12(23)07:05.29(24)
 Luke Rankin01:53.2401:53.8401:54.17+48.43
25.CHECheltenham College Boat Club32901:34.12(28)03:33.64(28)05:33.35(26)07:33.57(25)
 Jonty Kimber01:59.5201:59.7102:00.22+1:16.71
26.RBLReading Blue Coat School Boat Club A34301:32.09(27)03:32.43(27)05:37.88(28)07:41.65(26)
 Sergio Grannum02:00.3402:05.4502:03.77+1:24.79
27.KHSKew House School Boat Club33601:34.18(29)03:36.77(29)05:24.40(25)07:53.12(27)
 Louis Giusti02:02.5901:47.6302:28.72+1:36.26
28.NSCNorwich School Boat Club33101:23.22(22)03:14.89(23)05:34.37(27)08:55.53(28)
 Daniel wright01:51.6702:19.4803:21.16+2:38.67
29.EMAEmanuel School Boat Club34201:21.32(16)03:14.19(21)07:41.77(29)09:50.36(29)
 Jasper Taffs01:52.8704:27.5802:08.59+3:33.50

Fri, 16:37 - Race 128R - J14 8x+ 1 Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.HAMHampton School Boat Club A[5]01:42.79(2)03:29.57(1)05:16.66(1)--(1)
 Arjun Kang01:46.7801:47.09
2.WINWinchester College Boat Club A[4]01:41.46(1)03:30.90(2)05:17.54(2)--(2)
 Ben Searle01:49.4401:46.64
3.WESWestminster School Boat Club[6]01:43.64(4)03:31.22(3)05:20.80(3)--(3)
 Jou-Myu Wijnholds01:47.5801:49.58
4.KCSKings College School Boat Club A[3]01:42.79(2)03:33.29(4)05:22.44(4)--(4)
 Nicholas Zissis01:50.5001:49.15
5.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club[7]01:44.17(5)03:33.56(5)05:24.91(5)07:15.73(5)
 Lucas Sproul01:49.3901:51.3501:50.82
6.PANPangbourne College Boat Club A[2]01:47.19(6)03:39.54(6)05:31.38(6)07:22.81(6)
 Archie McAlister01:52.3501:51.8401:51.43

Fri, 18:31 - Race 147K - J14 8x+ 1 Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.MOSMossbourne Rowing Academy[7]01:44.12(6)03:31.07(2)05:17.30(2)07:01.65(1)
 Matias Jorge01:46.9501:46.2301:44.35
2.SESSt Edwards School Boat Club A[5]01:41.24(1)03:29.73(1)05:16.74(1)07:06.07(2)
 Euan English01:48.4901:47.0101:49.33+4.42
3.DULDulwich College Boat Club A[3]01:42.78(2)03:32.17(3)05:20.65(3)07:07.12(3)
 Jacob Popoff01:49.3901:48.4801:46.47+5.47
4.SGCSt Georges College Boat Club A[6]01:43.36(4)03:33.01(4)05:21.34(4)07:09.35(4)
 George Burns01:49.6501:48.3301:48.01+7.70
5.BDSBedford School Boat Club A[4]01:43.79(5)03:33.80(5)05:21.93(5)07:11.91(5)
 Calum Nanda01:50.0101:48.1301:49.98+10.26
6.ABSAbingdon School Boat Club A[2]01:42.98(3)03:35.36(6)05:26.90(6)07:16.12(6)
 Jamie Wright01:52.3801:51.5401:49.22+14.47

Fri, 18:37 - Race 148L - J14 8x+ 1 Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.RADRadley College Boat Club A[6]01:38.29(1)03:21.20(1)05:05.32(1)06:48.39(1)
 Leo Mekic01:42.9101:44.1201:43.07
2.SHPShiplake College Boat Club[3]01:39.54(2)03:23.81(2)05:08.12(2)06:49.69(2)
 Reuben Logan01:44.2701:44.3101:41.57+1.30
3.KCHKings School Chester, The, Rowing Club[5]01:40.86(3)03:25.88(3)05:10.84(3)06:53.51(3)
 George Munday01:45.0201:44.9601:42.67+5.12
4.SPSSt Pauls School Boat Club A[4]01:41.30(4)03:28.05(4)05:12.73(4)06:56.17(4)
 Cameron Nelson01:46.7501:44.6801:43.44+7.78
5.WGTWhitgift School Boat Club A[2]01:42.05(5)03:29.19(5)05:16.26(5)07:03.74(5)
 Jake Sandeberg01:47.1401:47.0701:47.48+15.35
6.LTULatymer Upper School Boat Club A[7]01:42.57(6)03:32.01(6)05:22.82(6)07:12.35(6)
 Caspar Robertson01:49.4401:50.8101:49.53+23.96