J15G 4x+ (Leslie Langton Cup) Time Trial

12 fastest => SAB, 13 - 18 => FC

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.STKTrentham Boat Club A12101:25.09(1)--05:06.57(3)06:58.26(1)SAB
 Meredith Oakes01:51.69
2.WYJWycliffe Junior Rowing Club102----05:02.64(2)07:03.45(2)SAB
 Eva Fletcher02:00.81+5.19
3.MHDMaidenhead Rowing Club A109------07:03.82(3)SAB
 Amelia Carpenter+5.56
4.MARMarlow Rowing Club A130----05:13.15(5)07:08.36(4)SAB
 Nell Cobbold01:55.21+10.10
5.NUNNottingham and Union Rowing Club A7301:27.86(4)----07:08.39(5)SAB
 Ruby Penn+10.13
6.HENHenley Rowing Club A78----05:15.39(6)07:08.44(6)SAB
 Laoise O'Donohue01:53.05+10.18
7.LTULatymer Upper School Boat Club A11401:25.94(2)--05:15.43(7)07:10.37(7)SAB
 Amber Horley01:54.94+12.11
8.HEDHeadington School Oxford Boat Club A12401:28.12(6)--05:16.66(8)07:12.43(8)SAB
 Hope Tait01:55.77+14.17
9.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland A99------07:13.12(9)SAB
 Martha McBrien+14.86
10.ROSRoss Rowing Club11001:30.36(13)----07:13.33(10)SAB
 Emily Hermon+15.07
11.RDGReading Rowing Club84------07:15.62(11)SAB
 Scarlett Maleham +17.36
12.LTULatymer Upper School Boat Club B108------07:16.27(12)SAB
 Buckley Sophia+18.01
13.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A12701:28.71(9)--05:22.27(10)07:17.27(13)FC
 Mary O'Donnell01:55.00+19.01
14.TRFTrafford Rowing Club12801:29.14(10)--05:22.32(11)07:18.07(14)FC
 Cara Loates01:55.75+19.81
15.TSSTideway Scullers School B10001:27.32(3)--05:21.99(9)07:19.65(15)FC
 Marnie Skeates01:57.66+21.39
16.CLDClydesdale Amateur Rowing Club8301:28.26(7)----07:19.85(16)FC
 Fiona Morrison+21.59
17.BAEBarn Elms Rowing Club12901:31.43(19)--05:25.40(12)07:21.89(17)FC
 Georgiana Hillier01:56.49+23.63
18.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A9701:28.62(8)--03:07.56(1)07:22.56(18)FC
 Isabelle Thomassen04:15.00+24.30
19.CHECheltenham College Boat Club82------07:24.00(19)
 Annabel Cane+25.74
20.SWPSir William Perkins's School Rowing Club C12501:32.61(25)--05:28.90(15)07:25.90(20)
 Heidi Mayne01:57.00+27.64
21.CCSClaires Court School Boat Club11601:31.08(17)--05:29.18(16)07:26.13(21)
 Felicity Kinsey01:56.95+27.87
22.GUIGuildford Rowing Club A69------07:26.19(22)
 Francesca Morland+27.93
23.SWPSir William Perkins's School Rowing Club B7401:31.16(18)--05:28.31(14)07:26.44(23)
 Amber David01:58.13+28.18
24.MHDMaidenhead Rowing Club B11701:28.11(5)----07:26.60(24)
 Poppy Lydia Jaminson +28.34
25.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club10101:31.67(20)----07:27.66(25)
 Poppy Mclean-Inglis+29.40
26.WTNWarrington Rowing Club A9401:30.70(16)----07:29.69(26)
 Emilia McMonagle+31.43
27.FULFulham Reach Boat Club A8801:30.51(15)----07:29.88(27)
 Amy Brockway+31.62
28.KGSKingston Grammar School Boat Club A10301:30.17(11)--05:30.01(17)07:30.55(28)
 Ifeyinka Dombrowsky02:00.54+32.29
29.NOWNorthwich Rowing Club8001:32.30(23)----07:30.99(29)
 Lily Fisher+32.73
30.WBKWalbrook Rowing Club A76------07:31.02(30)
 Annalisa Janss Lafond+32.76
31.BCBBideford College Boat Club A11901:31.78(21)----07:32.06(31)
 Sophie Evans+33.80
32.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club12001:30.45(14)----07:33.85(32)
 Ella Smith+35.59
33.QASQueen Anne's Boat Club A9601:33.01(27)----07:34.50(33)
 Pandora Dabliz+36.24
34.ABVA.B. Severn Boat Club A9001:30.34(12)----07:34.52(34)
 Ciara Lynch +36.26
35.KSWKings School Worcester, The, Boat Club B12201:33.14(28)--05:34.11(18)07:34.99(35)
 Eleanor Hill02:00.88+36.73
36.KSWKings School Worcester, The, Boat Club A7701:32.12(22)----07:36.14(36)
 Alice Clarke+37.88
37.WHSWimbledon High School Boat Club A9501:33.38(31)----07:36.18(37)
 Beatrice Frediani+37.92
38.COXCity of Oxford Rowing Club A8701:34.26(35)----07:36.61(38)
 Anna Grunewald+38.35
39.GLRGloucester Rowing Club B9101:33.32(30)--05:25.89(13)07:37.35(39)
 Julia Kalap02:11.46+39.09
40.HINHinksey Sculling School11101:32.87(26)--05:37.33(19)07:37.90(40)
 Alice Channon02:00.57+39.64
41.MOSMossbourne Rowing Academy A10701:35.12(38)----07:38.07(41)
 Mia Smerdon+39.81
42.BRYBryanston School Boat Club A11801:32.46(24)--05:37.46(20)07:40.27(42)
 Finn Searle02:02.81+42.01
43.TKCTeam Keane Sculling School A105------07:41.24(43)
 Sophie Bussell+42.98
44.BMSBedford Modern School Boat Club9801:34.23(34)--05:38.63(21)07:42.17(44)
 Lily Brittain02:03.54+43.91
45.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club B9301:33.18(29)----07:43.23(45)
 Charlotte Arculus+44.97
46.SUAStratford-upon-Avon Boat Club11501:34.44(36)--05:39.87(22)07:43.65(46)
 Sophie Elstone02:03.78+45.39
47.TWKTwickenham Rowing Club A6601:34.15(33)----07:45.84(47)
 Hannah Lloyd+47.58
48.WRGRoyal Grammar School Worcester Boat Club71------07:49.18(48)
 Zara Povey+50.92
49.KGSKingston Grammar School Boat Club B10601:37.30(40)--05:48.64(24)07:54.84(49)
 Sasha Lacey02:06.20+56.58
50.GMSGreat Marlow School Boat Club6401:37.74(43)--05:06.72(4)07:56.00(50)
 Maisie Godbolt02:49.28+57.74
51.SPTSt Peter's School Boat Club A12301:34.67(37)--05:47.82(23)07:56.30(51)
 Hannah Gowland02:08.48+58.04
52.WRCWallingford Rowing Club72------07:57.24(52)
 Georgie Davis+58.98
53.TSSTideway Scullers School A11301:37.75(44)--05:51.14(25)07:57.67(53)
 Isabel Lamberton O'Neill02:06.53+59.41
54.KSEKings School Ely, The, Boat Club B6801:33.56(32)----07:58.15(54)
 Mia Gray+59.89
55.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland B7501:36.30(39)----08:01.41(55)
 Jessica Johnston+1:03.15
56.SPGSt Pauls Girls School Boat Club A12601:37.88(45)--05:53.53(26)08:01.55(56)
 Abby Granholm02:08.02+1:03.29
57.ASLAmerican School In London Boat Club A67------08:01.63(57)
 Saskia Whitmoyer+1:03.37
58.SYDSydenham High School7901:37.44(41)----08:03.69(58)
 Jessica Lunt+1:05.43
59.SPTSt Peter's School Boat Club B8501:37.54(42)----08:04.73(59)
 Natasha Johnston+1:06.47
60.LYTLYR Tradesmen A70------08:10.00(60)
 Millie Hayes+1:11.74
61.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A10401:41.06(46)----08:15.37(61)
 Henrietta Fernandez+1:17.11
62.MNKMonkton Combe School Boat Club A8601:41.13(47)----08:18.17(62)
 Flora Carson+1:19.91
63.PANPangbourne College Boat Club A63------08:21.99(63)
 Tess Lewis+1:23.73
64.BCBBideford College Boat Club B8901:44.17(48)----08:24.56(64)
 Hazel Fowler+1:26.30
65.PANPangbourne College Boat Club B92------08:35.04(65)
 Scarlett Fryer+1:36.78
66.KSEKings School Ely, The, Boat Club A81----06:20.89(27)08:43.75(66)
 Emily Parsons02:22.86+1:45.49
67.SBTSurbiton High School Boat Club A112------08:45.95(67)
 Emily Peasey+1:47.69
68.GUIGuildford Rowing Club B6501:49.53(49)----08:46.79(68)
 Elin Williams+1:48.53

Fri, 15:07 - Race 113C - J15G 4x+ Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.MHDMaidenhead Rowing Club A[5]01:41.04(1)--05:23.00(1)07:15.35(1)FA
 Amelia Carpenter01:52.35
2.WYJWycliffe Junior Rowing Club[4]01:42.35(2)--05:27.07(2)07:20.09(2)FA
 Eva Fletcher01:53.02+4.74
3.HENHenley Rowing Club A[3]01:42.81(3)--05:27.90(3)07:22.17(3)FA
 Laoise O'Donohue01:54.27+6.82
4.LTULatymer Upper School Boat Club A[6]01:43.57(4)--05:32.86(4)07:29.65(4)FB
 Amber Horley01:56.79+14.30
5.ROSRoss Rowing Club[2]01:44.75(5)--05:39.76(5)07:34.69(5)FB
 Emily Hermon01:54.93+19.34
6.RDGReading Rowing Club[7]01:45.09(6)--05:40.27(6)07:35.45(6)FB
 Scarlett Maleham 01:55.18+20.10

Fri, 15:13 - Race 114D - J15G 4x+ Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.STKTrentham Boat Club A[4]01:46.64(1)----07:22.72(1)FA
 Meredith Oakes
2.NUNNottingham and Union Rowing Club A[3]01:49.69(3)----07:26.34(2)FA
 Ruby Penn+3.62
3.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[6]01:50.22(4)----07:31.04(3)FA
 Hope Tait+8.32
4.MARMarlow Rowing Club A[5]01:48.33(2)----07:31.55(4)FB
 Nell Cobbold+8.83
5.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland A[2]01:53.10(6)----07:39.21(5)FB
 Martha McBrien+16.49
6.LTULatymer Upper School Boat Club B[7]01:50.63(5)----07:44.62(6)FB
 Buckley Sophia+21.90

Fri, 15:49 - Race 120J - J15G 4x+ Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A[5]01:50.27(1)----07:39.09(1)
 Mary O'Donnell
2.TSSTideway Scullers School B[6]01:50.76(2)----07:40.30(2)
 Marnie Skeates+1.21
3.CLDClydesdale Amateur Rowing Club[3]------07:42.41(3)
 Fiona Morrison+3.32
4.BAEBarn Elms Rowing Club[7]------07:43.31(4)
 Georgiana Hillier+4.22
5.TRFTrafford Rowing Club[4]01:52.64(3)----07:44.07(5)
 Cara Loates+4.98
6.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A[2]------07:44.46(6)
 Isabelle Thomassen+5.37

Fri, 16:55 - Race 131U - J15G 4x+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.MARMarlow Rowing Club A[4]01:51.89(3)03:47.21(1)05:45.94(2)07:35.99(1)
 Nell Cobbold01:55.3201:58.7301:50.05
2.RDGReading Rowing Club[7]01:52.17(4)03:48.33(3)--07:37.44(2)
 Scarlett Maleham 01:56.16+1.45
3.LTULatymer Upper School Boat Club A[5]01:51.48(2)03:47.96(2)05:50.70(3)07:42.43(3)
 Amber Horley01:56.4802:02.7401:51.73+6.44
4.ROSRoss Rowing Club[6]01:50.62(1)03:50.23(4)05:43.89(1)07:48.38(4)
 Emily Hermon01:59.6101:53.6602:04.49+12.39
5.LTULatymer Upper School Boat Club B[2]01:56.73(5)--05:58.87(4)07:55.81(5)
 Buckley Sophia01:56.94+19.82
ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland A   did not start
 Martha McBrien

Fri, 17:01 - Race 132V - J15G 4x+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.STKTrentham Boat Club A[4]01:48.08(1)03:39.42(1)05:29.33(1)07:19.11(1)
 Meredith Oakes01:51.3401:49.9101:49.78
2.WYJWycliffe Junior Rowing Club[3]01:48.08(1)03:41.12(3)05:32.38(3)07:21.79(2)
 Eva Fletcher01:53.0401:51.2601:49.41+2.68
3.MHDMaidenhead Rowing Club A[5]01:48.08(1)03:40.24(2)05:32.10(2)07:23.95(3)
 Amelia Carpenter01:52.1601:51.8601:51.85+4.84
4.HENHenley Rowing Club A[2]01:49.36(4)03:42.44(4)05:34.30(4)07:24.73(4)
 Laoise O'Donohue01:53.0801:51.8601:50.43+5.62
5.NUNNottingham and Union Rowing Club A[6]01:51.75(5)03:46.09(5)05:40.14(5)07:33.36(5)
 Ruby Penn01:54.3401:54.0501:53.22+14.25
6.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[7]01:52.38(6)03:47.24(6)05:41.25(6)07:35.52(6)
 Hope Tait01:54.8601:54.0101:54.27+16.41