ChG 2- (Leander Cup) Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.KRCKingston Rowing Club A13601:33.91(5)03:35.83(7)05:38.51(4)07:35.66(1)SAB
 Hannah Medcalf02:01.9202:02.6801:57.15
2.ASRAberdeen Schools Rowing Association A11601:29.00(1)03:30.61(2)05:34.55(1)07:36.59(2)SAB
 Abigail Topp02:01.6102:03.9402:02.04+0.93
3.SHPShiplake College Boat Club13101:34.95(6)03:33.71(4)05:37.63(2)07:38.40(3)SAB
 Molly Sharman01:58.7602:03.9202:00.77+2.74
4.YRMYarm School Boat Club11801:33.34(3)03:34.66(5)05:37.70(3)07:41.73(4)SAB
 Sarah Portsmouth02:01.3202:03.0402:04.03+6.07
5.NCRNottinghamshire County Rowing Assn12201:32.48(2)03:33.54(3)05:38.70(5)07:42.74(5)SAB
 Olivia Bates02:01.0602:05.1602:04.04+7.08
6.SPGSt Pauls Girls School Boat Club A13001:41.26(18)03:22.08(1)05:47.93(7)07:51.19(6)SAB
 Avery Louis01:40.8202:25.8502:03.26+15.53
7.WLTWalton Rowing Club B12401:33.84(4)03:38.76(8)05:45.74(6)07:51.34(7)SAB
 Lola Hewitt02:04.9202:06.9802:05.60+15.68
8.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A13701:38.14(12)03:43.52(11)05:49.80(9)07:53.70(8)SAB
 Catherine Storan02:05.3802:06.2802:03.90+18.04
9.HENHenley Rowing Club B12901:38.42(13)03:43.01(10)05:48.54(8)07:53.81(9)SAB
 Emma Berry02:04.5902:05.5302:05.27+18.15
10.WLTWalton Rowing Club A13901:38.05(11)03:45.13(12)05:52.78(11)07:55.63(10)SAB
 Amy Donaldson02:07.0802:07.6502:02.85+19.97
11.KGSKingston Grammar School Boat Club13401:36.87(7)03:42.71(9)05:50.38(10)07:56.47(11)SAB
 Lily Abbott02:05.8402:07.6702:06.09+20.81
12.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A11301:37.24(9)03:47.16(16)05:55.95(12)08:02.22(12)SAB
 Eve Linney02:09.9202:08.7902:06.27+26.56
13.HEDHeadington School Oxford Boat Club A11901:41.95(20)03:50.90(18)05:58.35(16)08:04.87(13)
 Cordelia Mahony02:08.9502:07.4502:06.52+29.21
14.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club B12501:39.29(14)03:46.30(14)05:56.21(15)08:05.06(14)
 Aurelia Elliott02:07.0102:09.9102:08.85+29.40
15.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A12601:37.11(8)--(27)05:55.99(13)08:05.73(15)
 Alexandra Riddell-Webster02:09.74+30.07
16.KCAKings School Canterbury, The, Boat Club12001:37.99(10)03:46.04(13)05:56.16(14)08:06.81(16)
 Natasha Southorn02:08.0502:10.1202:10.65+31.15
17.TYNTyne Amateur Rowing Club14001:40.65(17)03:50.45(17)06:01.44(17)08:11.17(17)
 Sarah Ord02:09.8002:10.9902:09.73+35.51
18.PANPangbourne College Boat Club B13801:42.15(21)03:53.80(19)06:06.21(19)08:12.46(18)
 Abbie Lewis02:11.6502:12.4102:06.25+36.80
19.SWPSir William Perkins's School Rowing Club B12801:39.29(14)03:46.46(15)06:06.16(18)08:18.08(19)
 Kate Stenning02:07.1702:19.7002:11.92+42.42
20.MOCMonmouth Comprehensive School Boat Club A13201:41.33(19)03:54.43(20)06:09.56(20)08:18.29(20)
 Josie Harrison02:13.1002:15.1302:08.73+42.63
21.PANPangbourne College Boat Club A11401:39.98(16)03:55.06(21)06:11.10(21)08:22.79(21)
 Megan Myhill02:15.0802:16.0402:11.69+47.13
22.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club12301:43.34(22)03:56.38(22)06:12.29(22)08:23.67(22)
 Charlotte Falconer02:13.0402:15.9102:11.38+48.01
23.WEYWeybridge Rowing Club D13501:43.91(23)03:58.88(23)06:14.57(24)08:25.78(23)
 Anna Armelin02:14.9702:15.6902:11.21+50.12
24.RBLReading Blue Coat School Boat Club A13301:44.09(24)03:59.35(24)06:14.28(23)08:26.70(24)
 Eleanor Lee02:15.2602:14.9302:12.42+51.04
25.KCHKings School Chester, The, Rowing Club12701:45.09(25)03:34.78(6)06:18.48(25)08:32.78(25)
 Helena Barker01:49.6902:43.7002:14.30+57.12
26.SPGSt Pauls Girls School Boat Club B12101:48.47(26)04:13.99(25)06:40.52(26)09:07.41(26)
 Francine Egelie02:25.5202:26.5302:26.89+1:31.75
27.KSEKings School Ely, The, Boat Club A11501:49.50(27)04:18.01(26)06:46.26(27)09:12.08(27)
 Alice Dickens02:28.5102:28.2502:25.82+1:36.42

Sun, 12:38 - Race 322I - ChG 2- Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.SHPShiplake College Boat Club[5]01:56.43(2)03:59.46(1)06:01.34(1)08:03.17(1)FA
 Molly Sharman02:03.0302:01.8802:01.83
2.ASRAberdeen Schools Rowing Association A[6]01:56.25(1)04:00.59(2)06:04.99(2)08:07.63(2)FA
 Abigail Topp02:04.3402:04.4002:02.64+4.46
3.SPGSt Pauls Girls School Boat Club A[4]02:00.16(4)04:02.31(3)06:06.01(3)08:10.50(3)FA
 Avery Louis02:02.1502:03.7002:04.49+7.33
4.WLTWalton Rowing Club B[3]01:58.41(3)04:05.45(4)06:13.12(4)08:17.85(4)FB
 Lola Hewitt02:07.0402:07.6702:04.73+14.68
5.WLTWalton Rowing Club A[2]02:00.55(5)04:11.32(5)06:19.79(5)08:22.91(5)FB
 Amy Donaldson02:10.7702:08.4702:03.12+19.74
6.KGSKingston Grammar School Boat Club[1]02:03.44(6)04:14.92(6)06:24.13(6)08:29.44(6)FB
 Lily Abbott02:11.4802:09.2102:05.31+26.27

Sun, 12:44 - Race 323J - ChG 2- Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.KRCKingston Rowing Club A[6]02:03.09(5)03:56.83(1)05:58.03(1)08:00.40(1)FA
 Hannah Medcalf01:53.7402:01.2002:02.37
2.NCRNottinghamshire County Rowing Assn[4]02:00.82(3)04:00.09(2)06:03.44(2)08:05.15(2)FA
 Olivia Bates01:59.2702:03.3502:01.71+4.75
3.HENHenley Rowing Club B[2]02:02.08(4)04:04.52(3)06:08.48(3)08:09.21(3)FA
 Emma Berry02:02.4402:03.9602:00.73+8.81
4.YRMYarm School Boat Club[5]01:58.20(1)04:05.50(4)06:09.17(4)08:12.29(4)FB
 Sarah Portsmouth02:07.3002:03.6702:03.12+11.89
5.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A[3]01:59.45(2)04:06.07(5)06:14.75(5)08:22.92(5)FB
 Catherine Storan02:06.6202:08.6802:08.17+22.52
SWPSir William Perkins's School Rowing Club A   did not start
 Eve Linney

Sun, 15:26 - Race 350K - ChG 2- Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.YRMYarm School Boat Club[5]01:57.46(2)03:57.43(2)05:58.88(1)07:57.43(1)
 Sarah Portsmouth01:59.9702:01.4501:58.55
2.WLTWalton Rowing Club B[4]01:56.07(1)03:56.44(1)05:59.74(2)07:58.85(2)
 Lola Hewitt02:00.3702:03.3001:59.11+1.42
3.WLTWalton Rowing Club A[3]01:58.48(3)04:00.03(3)06:02.92(3)08:00.40(3)
 Amy Donaldson02:01.5502:02.8901:57.48+2.97
4.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A[2]02:00.38(4)04:02.97(4)06:05.02(4)08:04.57(4)
 Catherine Storan02:02.5902:02.0501:59.55+7.14
5.KGSKingston Grammar School Boat Club[1]02:01.35(5)04:06.64(5)06:12.20(5)08:18.12(5)
 Lily Abbott02:05.2902:05.5602:05.92+20.69

Sun, 15:32 - Race 351L - ChG 2- Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.KRCKingston Rowing Club A[5]01:51.69(1)03:46.61(1)05:42.83(1)07:37.25(1)
 Hannah Medcalf01:54.9201:56.2201:54.42
2.NCRNottinghamshire County Rowing Assn[4]01:54.53(4)03:48.53(2)05:45.99(2)07:40.67(2)
 Olivia Bates01:54.0001:57.4601:54.68+3.42
3.SHPShiplake College Boat Club[6]01:53.87(3)03:50.14(3)05:47.37(3)07:41.56(3)
 Molly Sharman01:56.2701:57.2301:54.19+4.31
4.SPGSt Pauls Girls School Boat Club A[1]01:57.94(5)03:56.00(5)05:53.58(5)07:48.49(4)
 Avery Louis01:58.0601:57.5801:54.91+11.24
5.ASRAberdeen Schools Rowing Association A[3]01:52.66(2)03:50.71(4)05:51.31(4)07:49.01(5)
 Abigail Topp01:58.0502:00.6001:57.70+11.76
6.HENHenley Rowing Club B[2]02:00.31(6)04:02.22(6)06:05.18(6)08:07.00(6)
 Emma Berry02:01.9102:02.9602:01.82+29.75