Fri, 13:10 - Race 108 - J14 8x+ 2 Time Trial

6 fastest => FA, 7 - 12 => FB, 13 - 18 => FC

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.SPSSt Pauls School Boat Club B28601:19.50(1)03:04.69(1)04:52.37(1)06:39.08(1)FA
 Alexander Gong01:45.1901:47.6801:46.71
2.RADRadley College Boat Club A29801:23.17(4)03:10.42(3)04:57.15(2)06:42.87(2)FA
 Lawrie Van de Grift01:47.2501:46.7301:45.72+3.79
3.ABSAbingdon School Boat Club A27801:23.98(8)03:14.44(8)05:00.16(4)06:45.91(3)FA
 Freddie Badcock01:50.4601:45.7201:45.75+6.83
4.HAMHampton School Boat Club A28901:23.32(5)03:11.71(5)04:59.69(3)06:50.09(4)FA
 Seb Biedrzycki01:48.3901:47.9801:50.40+11.01
5.ABSAbingdon School Boat Club B28401:23.50(6)03:11.95(6)05:02.46(6)06:50.26(5)FA
 Benedict Schilizzi01:48.4501:50.5101:47.80+11.18
6.RADRadley College Boat Club B29401:24.72(9)03:10.57(4)05:08.53(9)06:50.76(6)FA
 Fergus MacInnes01:45.8501:57.9601:42.23+11.68
7.BDSBedford School Boat Club B29201:22.28(3)03:10.27(2)05:01.25(5)06:53.32(7)FB
 Eero Martin01:47.9901:50.9801:52.07+14.24
8.ABSAbingdon School Boat Club C29001:23.97(7)03:12.50(7)05:04.11(7)06:55.54(8)FB
 Arthur Monaghan01:48.5301:51.6101:51.43+16.46
9.SHPShiplake College Boat Club A30001:24.93(10)03:15.71(10)05:08.28(8)06:57.12(9)FB
 Harrison Harper01:50.7801:52.5701:48.84+18.04
10.SESSt Edwards School Boat Club A280--03:15.49(9)06:19.45(22)07:02.14(10)FB
 Paddy Smith03:03.9600:42.69+23.06
11.LTULatymer Upper School Boat Club A28301:25.94(11)03:19.96(12)05:19.42(13)07:11.15(11)FB
 Jaime Chueca01:54.0201:59.4601:51.73+32.07
12.RADRadley College Boat Club C28501:28.51(13)03:23.02(14)--07:11.54(12)FB
 Joe Dreyer01:54.51+32.46
13.WESWestminster School Boat Club A30201:26.40(12)03:20.05(13)05:18.39(11)07:13.66(13)FC
 Elias Gelain-Sohn01:53.6501:58.3401:55.27+34.58
14.LTULatymer Upper School Boat Club B30101:21.27(2)03:19.02(11)05:16.02(10)07:14.44(14)FC
 Alex REES 01:57.7501:57.0001:58.42+35.36
15.DULDulwich College Boat Club B29501:29.13(14)03:23.76(15)05:21.12(14)07:17.62(15)FC
 Zaki Al-chalabi01:54.6301:57.3601:56.50+38.54
16.KCSKings College School Boat Club B28201:31.03(18)03:26.16(17)--07:20.61(16)FC
 Archie Wilcox01:55.13+41.53
17.SPSSt Pauls School Boat Club C28701:30.00(16)03:26.84(18)05:25.51(15)07:22.04(17)FC
 Abhibhava Saxena01:56.8401:58.6701:56.53+42.96
18.SHPShiplake College Boat Club B29101:29.24(15)03:26.12(16)05:26.27(16)07:25.20(18)FC
 Otis Button01:56.8802:00.1501:58.93+46.12
19.SGCSt Georges College Boat Club A29301:30.99(17)03:29.08(19)05:19.18(12)07:28.12(19)
 Seb Croft01:58.0901:50.1002:08.94+49.04
20.KCHKings School Chester, The, Rowing Club29601:33.74(20)03:34.49(20)05:37.29(17)07:39.26(20)
 Alex Matijasevich02:00.7502:02.8002:01.97+1:00.18
21.BDSBedford School Boat Club C27701:32.72(19)03:36.00(21)06:51.63(24)07:47.34(21)
 James Holliday02:03.2803:15.6300:55.71+1:08.26
22.HAMHampton School Boat Club B27901:34.30(21)03:40.53(22)05:49.20(18)07:57.00(22)
 Eddie Childs02:06.2302:08.6702:07.80+1:17.92
23.RBLReading Blue Coat School Boat Club B29701:39.05(22)03:47.00(23)05:56.71(19)07:59.84(23)
 Henry Billing02:07.9502:09.7102:03.13+1:20.76
24.KSEKings School Ely, The, Boat Club28801:41.85(25)03:48.03(24)05:56.76(20)08:05.78(24)
 Miles Hewlett02:06.1802:08.7302:09.02+1:26.70
25.BDSBedford School Boat Club D28101:40.92(23)03:55.10(26)06:40.94(23)08:25.01(25)
 Wilfred Barker02:14.1802:45.8401:44.07+1:45.93
26.KCSKings College School Boat Club C29901:41.12(24)03:54.85(25)06:14.35(21)08:29.25(26)
 Rafael Harper02:13.7302:19.5002:14.90+1:50.17