J16G 2x (Simon Sears Cup) Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.STKTrentham Boat Club A15501:33.22(8)03:38.29(5)05:35.25(3)07:33.19(1)SAB
 Megan Birnbacher02:05.0701:56.9601:57.94
2.HEDHeadington School Oxford Boat Club A16201:31.14(4)03:32.58(1)05:33.48(2)07:33.81(2)SAB
 Eleanor Giles02:01.4402:00.9002:00.33+0.62
3.ZAGHColeraine Grammar School, N.Ireland16501:33.12(7)03:35.56(3)05:38.46(6)07:35.21(3)SAB
 Rachel Bradley02:02.4402:02.9001:56.75+2.02
4.SESSt Edwards School Boat Club A153--03:51.23(19)05:37.20(4)07:36.28(4)SAB
 Isabel Llabres Diaz01:45.9701:59.08+3.09
5.KRCKingston Rowing Club A16301:32.43(6)03:35.54(2)05:37.58(5)07:36.76(5)SAB
 Jessica Martin02:03.1102:02.0401:59.18+3.57
6.SGCSt Georges College Boat Club A16001:34.45(11)--05:38.57(7)07:40.85(6)SAB
 Lila Priechenfried02:02.28+7.66
7.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A14801:33.31(9)03:40.97(7)05:39.26(8)07:41.75(7)SAB
 Celia Crosbie02:07.6601:58.2902:02.49+8.56
8.BURBurway Rowing Club17201:26.25(3)03:37.34(4)05:27.90(1)07:42.84(8)SAB
 Eleanor Needham02:11.0901:50.5602:14.94+9.65
9.CNNCambridge 99 Rowing Club A14501:38.69(24)04:04.09(27)05:49.89(14)07:51.16(9)SAB
 Rosalyn Redley 02:25.4001:45.8002:01.27+17.97
10.EXEExeter Rowing Club Ltd15701:36.94(16)03:51.46(20)05:50.12(15)07:52.33(10)SAB
 Ella O'Brien02:14.5201:58.6602:02.21+19.14
11.KSWKings School Worcester, The, Boat Club15101:36.28(14)03:53.72(22)05:47.33(10)07:53.25(11)SAB
 Bea Beever02:17.4401:53.6102:05.92+20.06
12.TYNTyne Amateur Rowing Club15001:33.58(10)03:57.28(25)05:47.37(11)07:54.29(12)SAB
 Erin Temple02:23.7001:50.0902:06.92+21.10
13.SAHSacred Heart High School Rowing Club A16601:34.53(12)03:41.31(8)05:48.78(13)07:55.39(13)
 Emer Tesh02:06.7802:07.4702:06.61+22.20
14.TSSTideway Scullers School16401:31.56(5)03:39.46(6)05:47.91(12)07:56.18(14)
 Hannah Marwood02:07.9002:08.4502:08.27+22.99
15.WBKWalbrook Rowing Club A17401:35.66(13)03:42.07(9)05:44.28(9)07:57.00(15)
 Holly Youd02:06.4102:02.2102:12.72+23.81
16.HENHenley Rowing Club15201:37.52(22)03:48.62(13)05:54.19(17)07:57.41(16)
 Riley Butcher02:11.1002:05.5702:03.22+24.22
17.WLTWalton Rowing Club16101:37.44(20)03:46.19(11)05:54.50(18)07:57.98(17)
 Hannah Look02:08.7502:08.3102:03.48+24.79
18.SWPSir William Perkins's School Rowing Club B14101:37.51(21)03:45.09(10)05:51.03(16)07:58.10(18)
 Tess O'Donnell02:07.5802:05.9402:07.07+24.91
19.SAHSacred Heart High School Rowing Club B15401:40.49(25)04:12.96(28)05:57.36(21)08:01.61(19)
 Sarah O’Flaherty02:32.4701:44.4002:04.25+28.42
20.TRFTrafford Rowing Club15901:37.41(19)03:47.69(12)05:57.09(20)08:03.72(20)
 Rebekah Court02:10.2802:09.4002:06.63+30.53
21.LTULatymer Upper School Boat Club A14901:37.04(17)03:49.38(15)05:59.37(23)08:06.58(21)
 Ellie Bell02:12.3402:09.9902:07.21+33.39
22.ROSRoss Rowing Club15601:37.39(18)04:03.86(26)05:58.77(22)08:08.00(22)
 Ellie Lown02:26.4701:54.9102:09.23+34.81
23.KRCKingston Rowing Club B14401:36.87(15)03:48.94(14)06:00.14(24)08:08.16(23)
 Liveen Dosanjh02:12.0702:11.2002:08.02+34.97
24.HEDHeadington School Oxford Boat Club B17101:41.42(27)03:53.65(21)06:02.90(26)08:09.62(24)
 Phoebe Horan02:12.2302:09.2502:06.72+36.43
25.GMSGreat Marlow School Boat Club16701:38.60(23)03:49.65(16)06:01.72(25)08:10.15(25)
 Madeleine Jones02:11.0502:12.0702:08.43+36.96
26.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club17301:16.38(1)03:49.94(17)06:05.73(27)08:10.51(26)
 Ellie Harkin02:33.5602:15.7902:04.78+37.32
27.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A17001:19.65(2)03:53.96(23)05:56.37(19)08:10.98(27)
 Jasmine Rush02:34.3102:02.4102:14.61+37.79
28.BAEBarn Elms Rowing Club169--03:49.94(17)06:20.94(30)08:14.27(28)
 Valentina Levi02:31.0001:53.33+41.08
29.PANPangbourne College Boat Club A14201:41.02(26)03:55.17(24)06:09.99(28)08:20.73(29)
 Thea Barton02:14.1502:14.8202:10.74+47.54
30.PHSPutney High School Boat Club14701:42.67(28)04:17.64(29)06:17.00(29)08:31.18(30)
 Darcey Boyle02:34.9701:59.3602:14.18+57.99

Sun, 12:50 - Race 324K - J16G 2x Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.ZAGHColeraine Grammar School, N.Ireland[5]01:58.83(4)03:57.54(3)06:00.59(3)07:56.87(1)FA
 Rachel Bradley01:58.7102:03.0501:56.28
2.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[6]01:56.80(1)03:54.06(1)05:56.63(1)07:58.49(2)FA
 Eleanor Giles01:57.2602:02.5702:01.86+1.62
3.SGCSt Georges College Boat Club A[4]01:58.30(3)03:57.00(2)05:59.98(2)08:03.96(3)FA
 Lila Priechenfried01:58.7002:02.9802:03.98+7.09
4.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A[3]01:57.84(2)03:58.11(4)06:04.25(4)08:05.91(4)FB
 Celia Crosbie02:00.2702:06.1402:01.66+9.04
5.EXEExeter Rowing Club Ltd[2]02:02.15(6)04:06.41(6)06:15.18(6)08:19.03(5)FB
 Ella O'Brien02:04.2602:08.7702:03.85+22.16
6.KSWKings School Worcester, The, Boat Club[1]02:01.41(5)04:05.38(5)06:14.48(5)08:20.35(6)FB
 Bea Beever02:03.9702:09.1002:05.87+23.48

Sun, 12:56 - Race 325L - J16G 2x Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.KRCKingston Rowing Club A[4]01:54.78(1)03:53.77(1)05:55.63(1)07:54.97(1)FA
 Jessica Martin01:58.9902:01.8601:59.34
2.STKTrentham Boat Club A[6]01:58.74(2)03:59.28(3)06:00.52(3)07:56.56(2)FA
 Megan Birnbacher02:00.5402:01.2401:56.04+1.59
3.SESSt Edwards School Boat Club A[5]01:59.25(3)03:58.32(2)06:00.03(2)07:57.39(3)FA
 Isabel Llabres Diaz01:59.0702:01.7101:57.36+2.42
4.CNNCambridge 99 Rowing Club A[2]02:03.25(6)04:05.12(4)06:09.90(4)08:12.44(4)FB
 Rosalyn Redley 02:01.8702:04.7802:02.54+17.47
5.BURBurway Rowing Club[3]02:00.78(4)04:05.47(5)06:13.27(5)08:17.56(5)FB
 Eleanor Needham02:04.6902:07.8002:04.29+22.59
6.TYNTyne Amateur Rowing Club[1]02:02.66(5)04:07.92(6)06:16.98(6)08:22.29(6)FB
 Erin Temple02:05.2602:09.0602:05.31+27.32

Sun, 15:38 - Race 352M - J16G 2x Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A[5]01:53.61(1)03:52.31(1)05:53.53(1)07:53.58(1)
 Celia Crosbie01:58.7002:01.2202:00.05
2.CNNCambridge 99 Rowing Club A[6]01:55.66(2)03:57.23(2)06:00.75(2)07:59.00(2)
 Rosalyn Redley 02:01.5702:03.5201:58.25+5.42
2.BURBurway Rowing Club[4]01:56.98(4)03:59.25(4)06:01.37(3)07:59.00(2)
 Eleanor Needham02:02.2702:02.1201:57.63+5.42
4.KSWKings School Worcester, The, Boat Club[1]01:56.25(3)03:57.87(3)06:02.23(4)08:03.64(4)
 Bea Beever02:01.6202:04.3602:01.41+10.06
5.TYNTyne Amateur Rowing Club[2]01:58.10(5)04:00.68(5)06:06.45(5)08:10.30(5)
 Erin Temple02:02.5802:05.7702:03.85+16.72
6.EXEExeter Rowing Club Ltd[3]01:59.44(6)04:03.98(6)06:11.34(6)08:22.93(6)
 Ella O'Brien02:04.5402:07.3602:11.59+29.35

Sun, 15:44 - Race 353N - J16G 2x Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[3]01:52.80(2)03:46.59(1)05:41.93(1)07:36.16(1)
 Eleanor Giles01:53.7901:55.3401:54.23
2.SGCSt Georges College Boat Club A[1]01:55.97(4)03:52.47(4)05:47.49(2)07:39.37(2)
 Lila Priechenfried01:56.5001:55.0201:51.88+3.21
3.KRCKingston Rowing Club A[5]01:51.64(1)03:48.78(2)05:48.08(3)07:43.06(3)
 Jessica Martin01:57.1401:59.3001:54.98+6.90
4.SESSt Edwards School Boat Club A[2]01:55.05(3)03:51.95(3)05:51.49(4)07:49.35(4)
 Isabel Llabres Diaz01:56.9001:59.5401:57.86+13.19
5.ZAGHColeraine Grammar School, N.Ireland[6]01:57.21(5)03:54.81(5)05:54.79(5)07:50.51(5)
 Rachel Bradley01:57.6001:59.9801:55.72+14.35
6.STKTrentham Boat Club A[4]01:57.65(6)03:58.77(6)05:59.68(6)07:58.86(6)
 Megan Birnbacher02:01.1202:00.9101:59.18+22.70