Ch 4+ (Hedsor Cup) Time Trial

all crews => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.ETNEton College Boat Club A39701:18.49(5)02:55.50(1)04:35.46(1)06:15.05(1)SAB
 Nathan Swidler01:37.0101:39.9601:39.59
2.RADRadley College Boat Club A38601:17.57(2)02:59.06(3)04:41.23(3)06:22.94(2)SAB
 Matthew Gissen01:41.4901:42.1701:41.71+7.89
3.HAMHampton School Boat Club A38501:19.57(6)03:00.75(5)04:43.03(5)06:23.97(3)SAB
 Joe Trevor01:41.1801:42.2801:40.94+8.92
4.SHPShiplake College Boat Club39301:16.52(1)02:58.64(2)04:40.87(2)06:24.09(4)SAB
 Dom Brown01:42.1201:42.2301:43.22+9.04
5.SPSSt Pauls School Boat Club B39001:18.11(3)03:00.14(4)04:42.68(4)06:24.17(5)SAB
 Milo Taylor01:42.0301:42.5401:41.49+9.12
6.ABSAbingdon School Boat Club A39601:19.80(8)03:02.69(7)04:44.30(6)06:25.64(6)SAB
 Christopher Fry01:42.8901:41.6101:41.34+10.59
7.MNSMonmouth School Rowing Club39201:18.19(4)03:01.77(6)04:46.42(7)06:29.33(7)SAB
 Iwan Hadfield01:43.5801:44.6501:42.91+14.28
8.ETNEton College Boat Club B39101:20.05(9)03:02.97(8)04:47.37(8)06:31.39(8)SAB
 Tobias McLusky01:42.9201:44.4001:44.02+16.34
9.MNKMonkton Combe School Boat Club38201:19.74(7)03:04.08(9)04:49.64(9)06:32.49(9)SAB
 George Shaw01:44.3401:45.5601:42.85+17.44
10.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A38701:21.47(10)03:05.33(10)04:51.88(10)06:36.37(10)SAB
 Archie McKirdy01:43.8601:46.5501:44.49+21.32
11.KCSKings College School Boat Club D39401:21.98(13)03:06.75(11)04:51.88(10)06:37.45(11)SAB
 Cameron Keller01:44.7701:45.1301:45.57+22.40
12.LTULatymer Upper School Boat Club A38301:21.48(11)03:07.18(12)04:54.03(12)06:37.87(12)SAB
 Saami Tajeddin01:45.7001:46.8501:43.84+22.82
13.ZAJSSt Joseph College Rowing Club, Ireland39501:21.53(12)03:08.09(13)04:54.80(13)06:39.59(13)SAB
 Kaj Siltanen01:46.5601:46.7101:44.79+24.54
14.SPSSt Pauls School Boat Club A38801:26.10(14)03:12.50(14)05:01.98(14)06:49.41(14)SAB
 David Moreno01:46.4001:49.4801:47.43+34.36
15.KCSKings College School Boat Club B38401:27.72(16)03:16.24(16)05:05.28(16)06:55.09(15)SAB
 Matthew Cabot01:48.5201:49.0401:49.81+40.04
16.KCHKings School Chester, The, Rowing Club A38901:26.44(15)03:14.95(15)05:04.38(15)06:56.77(16)SAB
 Jack Ramsbottom01:48.5101:49.4301:52.39+41.72

Sun, 14:14 - Race 338Y - Ch 4+ Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd, 4th => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.RADRadley College Boat Club A[8]01:37.65(2)03:18.49(2)05:01.26(1)06:40.93(1)FA
 Matthew Gissen01:40.8401:42.7701:39.67
2.MNSMonmouth School Rowing Club[5]01:38.84(3)03:19.14(3)05:02.45(2)06:40.98(2)FA
 Iwan Hadfield01:40.3001:43.3101:38.53+0.05
3.ABSAbingdon School Boat Club A[6]01:39.76(4)03:21.33(5)05:06.10(5)06:41.23(3)FA
 Christopher Fry01:41.5701:44.7701:35.13+0.30
4.HAMHampton School Boat Club A[7]01:40.36(5)03:20.22(4)05:04.39(4)06:41.38(4)FA
 Joe Trevor01:39.8601:44.1701:36.99+0.45
5.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A[4]01:36.65(1)03:18.01(1)05:03.23(3)06:41.53(5)FB
 Archie McKirdy01:41.3601:45.2201:38.30+0.60
6.KCSKings College School Boat Club D[3]01:42.04(6)03:24.55(6)05:09.94(6)06:53.42(6)FB
 Cameron Keller01:42.5101:45.3901:43.48+12.49
7.SPSSt Pauls School Boat Club A[2]01:43.60(7)03:28.30(7)05:10.89(7)07:01.65(7)FB
 David Moreno01:44.7001:42.5901:50.76+20.72
8.KCSKings College School Boat Club B[1]01:44.35(8)03:33.47(8)05:14.24(8)07:06.95(8)FB
 Matthew Cabot01:49.1201:40.7701:52.71+26.02

Sun, 14:20 - Race 339Z - Ch 4+ Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd, 4th => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.ETNEton College Boat Club A[8]01:34.03(1)03:12.90(1)04:53.43(1)06:35.00(1)FA
 Nathan Swidler01:38.8701:40.5301:41.57
2.SHPShiplake College Boat Club[7]01:35.65(2)03:14.71(2)04:56.01(2)06:38.05(2)FA
 Dom Brown01:39.0601:41.3001:42.04+3.05
3.SPSSt Pauls School Boat Club B[6]01:39.46(4)03:20.51(3)05:01.88(3)06:45.41(3)FA
 Milo Taylor01:41.0501:41.3701:43.53+10.41
4.LTULatymer Upper School Boat Club A[3]01:38.99(3)03:21.59(4)05:04.98(4)06:47.51(4)FA
 Saami Tajeddin01:42.6001:43.3901:42.53+12.51
5.ETNEton College Boat Club B[5]01:40.56(5)03:23.64(6)05:08.15(6)06:47.81(5)FB
 Tobias McLusky01:43.0801:44.5101:39.66+12.81
6.MNKMonkton Combe School Boat Club[4]01:41.45(6)03:23.23(5)05:07.26(5)06:50.41(6)FB
 George Shaw01:41.7801:44.0301:43.15+15.41
7.ZAJSSt Joseph College Rowing Club, Ireland[2]01:42.17(7)03:24.55(7)05:09.36(7)06:52.89(7)FB
 Kaj Siltanen01:42.3801:44.8101:43.53+17.89
8.KCHKings School Chester, The, Rowing Club A[1]01:42.64(8)03:25.92(8)05:10.30(8)06:54.05(8)FB
 Jack Ramsbottom01:43.2801:44.3801:43.75+19.05

Sun, 17:02 - Race 366A - Ch 4+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.KCSKings College School Boat Club D[6]01:40.51(2)03:22.27(2)05:04.48(2)06:43.86(1)
 Cameron Keller01:41.7601:42.2101:39.38
2.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A[8]01:37.28(1)03:19.60(1)05:03.75(1)06:45.57(2)
 Archie McKirdy01:42.3201:44.1501:41.82+1.71
3.MNKMonkton Combe School Boat Club[5]01:41.74(4)03:25.36(5)05:13.00(7)06:48.76(3)
 George Shaw01:43.6201:47.6401:35.76+4.90
4.ETNEton College Boat Club B[7]01:42.23(5)03:24.74(4)05:08.40(3)06:49.40(4)
 Tobias McLusky01:42.5101:43.6601:41.00+5.54
5.ZAJSSt Joseph College Rowing Club, Ireland[3]01:41.15(3)03:26.29(6)05:11.49(6)06:51.37(5)
 Kaj Siltanen01:45.1401:45.2001:39.88+7.51
6.KCHKings School Chester, The, Rowing Club A[2]01:43.15(6)03:24.43(3)05:09.76(4)06:51.78(6)
 Jack Ramsbottom01:41.2801:45.3301:42.02+7.92
7.SPSSt Pauls School Boat Club A[4]01:44.44(7)03:27.05(7)05:10.24(5)06:54.39(7)
 David Moreno01:42.6101:43.1901:44.15+10.53
8.KCSKings College School Boat Club B[1]01:45.11(8)03:31.07(8)05:17.89(8)07:05.09(8)
 Matthew Cabot01:45.9601:46.8201:47.20+21.23

Sun, 17:08 - Race 367B - Ch 4+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.ETNEton College Boat Club A[7]01:34.32(1)03:12.93(1)04:52.15(1)06:29.92(1)
 Nathan Swidler01:38.6101:39.2201:37.77
2.SHPShiplake College Boat Club[5]01:36.15(2)03:15.83(2)04:56.23(2)06:33.64(2)
 Dom Brown01:39.6801:40.4001:37.41+3.72
3.MNSMonmouth School Rowing Club[6]01:38.52(4)03:17.06(3)04:58.31(3)06:34.14(3)
 Iwan Hadfield01:38.5401:41.2501:35.83+4.22
4.RADRadley College Boat Club A[8]01:38.09(3)03:18.64(4)04:59.69(4)06:34.91(4)
 Matthew Gissen01:40.5501:41.0501:35.22+4.99
5.ABSAbingdon School Boat Club A[3]01:39.79(5)03:19.23(5)05:01.98(5)06:37.69(5)
 Christopher Fry01:39.4401:42.7501:35.71+7.77
6.HAMHampton School Boat Club A[2]01:40.98(7)03:20.17(6)05:04.31(7)06:39.78(6)
 Joe Trevor01:39.1901:44.1401:35.47+9.86
7.SPSSt Pauls School Boat Club B[4]01:40.45(6)03:21.00(7)05:03.26(6)06:40.08(7)
 Milo Taylor01:40.5501:42.2601:36.82+10.16
8.LTULatymer Upper School Boat Club A[1]01:41.51(8)03:25.48(8)05:08.33(8)06:53.02(8)
 Saami Tajeddin01:43.9701:42.8501:44.69+23.10