J16 4- (Windsor Cup) Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.WESWestminster School Boat Club A41--02:53.11(1)04:31.20(1)06:10.70(1)SAB
 Nirav Tomasi01:38.0901:39.50
2.SHPShiplake College Boat Club39--02:55.79(2)04:37.91(2)06:19.29(2)SAB
 Adam Hunt01:42.1201:41.38+8.59
3.ABSAbingdon School Boat Club A31--02:55.92(3)04:39.58(3)06:21.47(3)SAB
 Daniel McNamara01:43.6601:41.89+10.77
4.MNSMonmouth School Rowing Club A45--02:57.59(4)04:42.29(5)06:21.75(4)SAB
 Edward Baker01:44.7001:39.46+11.05
5.ASRAberdeen Schools Rowing Association30--02:58.28(5)04:40.84(4)06:24.65(5)SAB
 Gregor Charles01:42.5601:43.81+13.95
6.HAMHampton School Boat Club A36--02:58.63(6)04:42.73(6)06:25.99(6)SAB
 James Bradley01:44.1001:43.26+15.29
7.SPSSt Pauls School Boat Club A32--02:59.85(9)04:42.96(7)06:26.85(7)SAB
 Deni Galay01:43.1101:43.89+16.15
8.WESWestminster School Boat Club B42--02:59.63(7)04:44.60(9)06:27.05(8)SAB
 Oliver Li01:44.9701:42.45+16.35
9.ETNEton College Boat Club A34--03:01.76(10)04:45.34(10)06:28.79(9)SAB
 William Ferguson01:43.5801:43.45+18.09
10.ETNEton College Boat Club B40--03:02.55(11)04:45.55(11)06:29.99(10)SAB
 Alexander Grundy01:43.0001:44.44+19.29
11.WLTWalton Rowing Club47--03:05.17(16)04:50.00(14)06:30.23(11)SAB
 Archie Goldfinch01:44.8301:40.23+19.53
12.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A28--02:59.81(8)04:44.33(8)06:30.78(12)SAB
 Orlando Williams01:44.5201:46.45+20.08
13.SGCSt Georges College Boat Club A49--03:05.06(15)04:51.47(15)06:35.06(13)
 John Wortley01:46.4101:43.59+24.36
14.KCSKings College School Boat Club A29--03:02.97(12)04:48.96(12)06:35.07(14)
 Luke Johnson01:45.9901:46.11+24.37
15.SESSt Edwards School Boat Club B27--03:03.46(13)04:49.50(13)06:36.32(15)
 Arya Firake01:46.0401:46.82+25.62
16.RADRadley College Boat Club A37--03:04.97(14)04:53.22(16)06:38.94(16)
 Clem Giuseppetti01:48.2501:45.72+28.24
17.NSCNorwich School Boat Club44--03:07.09(17)04:55.96(17)06:43.49(17)
 James Baker01:48.8701:47.53+32.79
18.RADRadley College Boat Club B48--03:09.42(19)04:57.81(19)06:44.60(18)
 Archie Donald01:48.3901:46.79+33.90
19.WINWinchester College Boat Club A38--03:07.59(18)04:57.22(18)06:47.74(19)
 Jonty Nottingham01:49.6301:50.52+37.04
20.SPSSt Pauls School Boat Club C35--03:10.90(20)05:01.80(20)06:52.75(20)
 Seb Applemans01:50.9001:50.95+42.05
21.KCSKings College School Boat Club B33--03:13.20(21)05:03.18(21)06:55.13(21)
 Tedo Sandroshvili01:49.9801:51.95+44.43
22.ASLAmerican School In London Boat Club43--03:18.92(23)05:13.20(23)07:03.05(22)
 Macklin Entricken01:54.2801:49.85+52.35
23.SESSt Edwards School Boat Club A46--03:17.56(22)05:11.80(22)07:03.92(23)
 Anthony Mallett01:54.2401:52.12+53.22

Sun, 12:02 - Race 316C - J164- Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.SHPShiplake College Boat Club[6]----05:01.85(1)06:43.83(1)FA
 Adam Hunt01:41.98
2.WLTWalton Rowing Club[1]----05:09.82(5)06:45.81(2)FA
 Archie Goldfinch01:35.99+1.98
3.ABSAbingdon School Boat Club A[5]----05:06.43(2)06:47.97(3)FA
 Daniel McNamara01:41.54+4.14
4.HAMHampton School Boat Club A[4]----05:08.91(4)06:49.68(4)FB
 James Bradley01:40.77+5.85
5.SPSSt Pauls School Boat Club A[3]----05:07.99(3)06:50.30(5)FB
 Deni Galay01:42.31+6.47
6.ETNEton College Boat Club B[2]----05:10.52(6)06:51.79(6)FB
 Alexander Grundy01:41.27+7.96

Sun, 12:08 - Race 317D - J164- Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.WESWestminster School Boat Club A[6]01:39.32(1)03:17.37(1)04:59.09(1)06:42.65(1)FA
 Nirav Tomasi01:38.0501:41.7201:43.56
2.ETNEton College Boat Club A[2]01:40.65(2)03:20.83(2)05:03.99(2)06:46.23(2)FA
 William Ferguson01:40.1801:43.1601:42.24+3.58
3.WESWestminster School Boat Club B[3]01:40.92(3)03:22.22(3)05:06.01(3)06:48.85(3)FA
 Oliver Li01:41.3001:43.7901:42.84+6.20
4.ASRAberdeen Schools Rowing Association[4]01:41.44(4)03:24.17(5)05:07.06(4)06:50.86(4)FB
 Gregor Charles01:42.7301:42.8901:43.80+8.21
5.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A[1]01:43.44(6)03:23.46(4)05:08.86(5)06:53.37(5)FB
 Orlando Williams01:40.0201:45.4001:44.51+10.72
6.MNSMonmouth School Rowing Club A[5]01:42.01(5)03:24.84(6)05:11.08(6)06:59.45(6)FB
 Edward Baker01:42.8301:46.2401:48.37+16.80

Sun, 14:50 - Race 344E - J16 4- Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.SPSSt Pauls School Boat Club A[4]01:39.71(1)03:21.04(1)05:03.27(1)06:45.51(1)
 Deni Galay01:41.3301:42.2301:42.24
2.MNSMonmouth School Rowing Club A[2]01:40.12(2)03:25.35(5)05:07.55(3)06:47.47(2)
 Edward Baker01:45.2301:42.2001:39.92+1.96
3.ETNEton College Boat Club B[1]01:41.76(5)03:22.27(2)05:06.56(2)06:48.99(3)
 Alexander Grundy01:40.5101:44.2901:42.43+3.48
4.HAMHampton School Boat Club A[5]01:41.29(4)03:24.07(4)05:09.34(5)06:51.43(4)
 James Bradley01:42.7801:45.2701:42.09+5.92
5.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A[3]01:40.68(3)03:23.11(3)05:08.60(4)06:53.22(5)
 Orlando Williams01:42.4301:45.4901:44.62+7.71
6.ASRAberdeen Schools Rowing Association[6]01:42.23(6)03:29.85(6)05:11.10(6)06:53.52(6)
 Gregor Charles01:47.6201:41.2501:42.42+8.01

Sun, 16:11 - Race 345F - J16 4- Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.WESWestminster School Boat Club A[5]01:35.14(1)03:12.61(1)04:50.83(1)06:27.42(1)
 Nirav Tomasi01:37.4701:38.2201:36.59
2.SHPShiplake College Boat Club[6]01:35.97(2)03:15.01(2)04:55.66(2)06:33.69(2)
 Adam Hunt01:39.0401:40.6501:38.03+6.27
3.ABSAbingdon School Boat Club A[2]01:36.72(3)03:15.74(3)04:57.51(3)06:35.98(3)
 Daniel McNamara01:39.0201:41.7701:38.47+8.56
4.WLTWalton Rowing Club[3]01:41.86(6)03:20.67(6)05:01.69(4)06:37.29(4)
 Archie Goldfinch01:38.8101:41.0201:35.60+9.87
5.ETNEton College Boat Club A[4]01:38.18(4)03:18.77(4)05:02.54(5)06:43.94(5)
 William Ferguson01:40.5901:43.7701:41.40+16.52
6.WESWestminster School Boat Club B[1]01:39.39(5)03:19.59(5)05:04.94(6)06:47.26(6)
 Oliver Li01:40.2001:45.3501:42.32+19.84