Sat, 10:25 - Race 211 - Ch 4x Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.HENHenley Rowing Club18201:08.89(1)02:40.07(1)04:13.82(1)05:44.57(1)SAB
 Balthasar Issa01:31.1801:33.7501:30.75
2.LDRLeander Club A17901:10.67(2)02:41.96(2)04:13.92(2)05:44.95(2)SAB
 Tim Eilers01:31.2901:31.9601:31.03+0.38
3.CCSClaires Court School Boat Club17601:11.45(3)--04:18.86(3)05:51.56(3)SAB
 Alexander Getley01:32.70+6.99
4.LEALea Rowing Club A19801:12.51(5)02:46.22(3)04:20.66(4)05:53.58(4)SAB
 Jasper den Dulk01:33.7101:34.4401:32.92+9.01
5.TSSTideway Scullers School19101:11.81(4)02:47.08(4)04:22.96(5)05:57.04(5)SAB
 Alfie Hill01:35.2701:35.8801:34.08+12.47
6.WLTWalton Rowing Club18001:12.90(6)02:48.19(5)04:24.49(7)05:58.41(6)SAB
 Henry Punter01:35.2901:36.3001:33.92+13.84
7.CLSChester le Street Amateur Rowing Club A20101:13.22(9)02:48.26(6)04:24.36(6)05:59.90(7)SAB
 Roman Bowery01:35.0401:36.1001:35.54+15.33
8.ZANPNeptune Rowing Club, Ireland A19301:13.58(11)02:49.40(8)04:25.89(8)06:00.65(8)SAB
 Ronan Brennan01:35.8201:36.4901:34.76+16.08
9.BDSBedford School Boat Club18601:13.80(13)02:49.82(9)04:26.83(9)06:02.18(9)SAB
 Lennart Roese01:36.0201:37.0101:35.35+17.61
10.WTNWarrington Rowing Club18301:12.96(7)02:48.84(7)04:26.86(10)06:02.94(10)SAB
 Joe Guerin01:35.8801:38.0201:36.08+18.37
11.CLDClydesdale Amateur Rowing Club19201:13.79(12)02:50.94(12)04:29.13(13)06:05.16(11)SAB
 Matthew Fielding01:37.1501:38.1901:36.03+20.59
12.GHPGloucester Hartpury A20601:14.88(22)02:52.51(18)04:29.03(12)06:05.36(12)SAB
 George Reed01:37.6301:36.5201:36.33+20.79
13.GMSGreat Marlow School Boat Club19501:14.57(20)02:51.16(13)04:28.64(11)06:05.61(13)
 Robert Petrea01:36.5901:37.4801:36.97+21.04
14.ROBRob Roy Boat Club A18901:15.87(27)02:53.50(22)04:31.21(18)06:06.46(14)
 Levin Gräf01:37.6301:37.7101:35.25+21.89
15.WGTWhitgift School Boat Club A17801:14.74(21)02:51.75(15)04:29.90(15)06:06.52(15)
 Feargus Crisanto- Roth01:37.0101:38.1501:36.62+21.95
16.EMAEmanuel School Boat Club A19401:15.49(24)02:53.40(21)04:31.22(19)06:07.45(16)
 Ollie Olby01:37.9101:37.8201:36.23+22.88
17.NOWNorthwich Rowing Club A18701:14.22(18)02:52.25(17)04:29.61(14)06:08.08(17)
 Gwilym Harris01:38.0301:37.3601:38.47+23.51
18.WESWestminster School Boat Club A18101:13.96(16)02:51.33(14)04:31.37(20)06:08.50(18)
 Louis Cuddy01:37.3701:40.0401:37.13+23.93
19.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club20501:14.43(19)02:54.09(24)04:31.84(22)06:09.08(19)
 Edward O'Neill01:39.6601:37.7501:37.24+24.51
20.YRKYork City Rowing Club20401:15.92(28)02:53.97(23)04:32.00(23)06:09.22(20)
 Aidan Wilson01:38.0501:38.0301:37.22+24.65
21.GWCGeorge Watsons College RC17201:15.64(25)02:55.32(28)04:32.00(23)06:09.97(21)
 Peter Demyanov01:39.6801:36.6801:37.97+25.40
22.MOCMonmouth Comprehensive School Boat Club19701:13.49(10)02:50.47(11)04:30.23(16)06:10.07(22)
 Tom Heath01:36.9801:39.7601:39.84+25.50
23.WRCWallingford Rowing Club A18501:14.08(17)02:52.75(19)04:31.11(17)06:10.17(23)
 Edward Robson01:38.6701:38.3601:39.06+25.60
24.LRGLancaster Royal Grammar School Boat Club18801:15.98(29)02:55.08(27)04:34.59(27)06:11.23(24)
 Ben Eaton01:39.1001:39.5101:36.64+26.66
25.STAStar Club20201:12.97(8)02:50.14(10)04:31.52(21)06:12.15(25)
 Toby White01:37.1701:41.3801:40.63+27.58
26.MBCMolesey Boat Club A18401:13.85(14)02:52.13(16)04:32.48(25)06:13.75(26)
 Alexander Jewers01:38.2801:40.3501:41.27+29.18
27.ABVA.B. Severn Boat Club19601:13.92(15)02:52.95(20)04:34.31(26)06:14.39(27)
 William Sayers01:39.0301:41.3601:40.08+29.82
28.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A17301:17.16(32)02:57.35(30)04:37.14(30)06:15.05(28)
 Harry Bodkin01:40.1901:39.7901:37.91+30.48
29.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A17501:15.45(23)02:55.01(25)04:36.65(28)06:15.97(29)
 Mark English01:39.5601:41.6401:39.32+31.40
30.YRMYarm School Boat Club17701:15.67(26)02:55.03(26)04:36.98(29)06:17.54(30)
 Isaac Murray01:39.3601:41.9501:40.56+32.97
31.WRGRoyal Grammar School Worcester Boat Club19901:16.23(31)02:56.44(29)04:38.64(31)06:20.34(31)
 Benjamin Jarvis01:40.2101:42.2001:41.70+35.77
32.HERHereford Rowing Club A20701:16.08(30)02:58.23(31)04:40.45(32)06:21.83(32)
 George Fraser01:42.1501:42.2201:41.38+37.26
33.TYNTyne Amateur Rowing Club20301:18.28(34)03:00.11(33)04:42.45(33)06:23.67(33)
 Lucas Grillot01:41.8301:42.3401:41.22+39.10
34.LEYLeys School Boat Club20901:17.62(33)03:00.00(32)04:43.16(34)06:24.64(34)
 Christian Channer01:42.3801:43.1601:41.48+40.07
35.FULFulham Reach Boat Club A19001:18.46(35)03:01.00(34)04:45.21(35)06:28.07(35)
 AIDAN-PIERRE HUI-LE MARER01:42.5401:44.2101:42.86+43.50
36.SPTSt Peter's School Boat Club A20001:20.77(37)03:03.23(35)04:47.16(36)06:30.52(36)
 Alex Phillips01:42.4601:43.9301:43.36+45.95
37.MGNMagdalen College School Boat Club A20801:20.26(36)03:04.04(36)04:48.40(37)06:31.66(37)
 Daniel Petrov01:43.7801:44.3601:43.26+47.09
38.TRCThames Rowing Club A17401:21.85(38)03:05.18(37)04:49.24(38)06:33.17(38)
 Connor Baird01:43.3301:44.0601:43.93+48.60