J15 4x+ (Creber Cup) Time Trial

12 fastest => SAB, 13 - 18 => FC

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A7----04:43.33(3)06:26.61(1)SAB
 Marcus Chute01:43.28
2.STKTrentham Boat Club A901:16.80(1)--04:43.08(2)06:29.28(2)SAB
 Ben Donnelly01:46.20+2.67
3.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club B13------06:29.84(3)SAB
 Paul Kenyon+3.23
4.MHDMaidenhead Rowing Club35--03:02.62(1)--06:30.42(4)SAB
 Jacob Ioras+3.81
5.DURDurham Amateur Rowing Club49----04:52.33(5)06:38.24(5)SAB
 Ellis Black01:45.91+11.63
6.KGSKingston Grammar School Boat Club A1001:21.92(5)--04:53.09(6)06:39.09(6)SAB
 Douggie Bradley01:46.00+12.48
7.CBRCity of Bristol Rowing Club51--03:07.99(2)04:54.29(7)06:39.44(7)SAB
 Arthur Shufflebotham01:46.3001:45.15+12.83
8.KSWKings School Worcester, The, Boat Club B44----04:19.31(1)06:39.53(8)SAB
 Luke Beever02:20.22+12.92
9.TYNTyne Amateur Rowing Club15------06:40.11(9)SAB
 James Purves Liddelle+13.50
10.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club B4801:20.74(2)--04:51.80(4)06:40.18(10)SAB
 William Freddy Rosen01:48.38+13.57
11.WRCWallingford Rowing Club A30------06:41.59(11)SAB
 Henry White+14.98
12.BRYBryanston School Boat Club A201:21.14(3)----06:41.85(12)SAB
 Noah Clark+15.24
13.NOWNorthwich Rowing Club A58------06:43.79(13)FC
 Louis Martin+17.18
14.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club C29------06:44.19(14)FC
 Taylor Brown+17.58
15.LEALea Rowing Club A20------06:44.47(15)FC
 Patrick Tuft+17.86
16.WTNWarrington Rowing Club4501:21.31(4)----06:44.97(16)FC
 Charlie James Ford+18.36
17.MBCMolesey Boat Club A50------06:45.62(17)FC
 Ilan Kotik+19.01
18.HENHenley Rowing Club41------06:46.60(18)FC
 Jamie McLellan+19.99
19.CCSClaires Court School Boat Club A18----05:02.42(9)06:50.05(19)
 Theo Josh01:47.63+23.44
20.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club C25------06:51.48(20)
 Cameron Clarke+24.87
21.COXCity of Oxford Rowing Club1101:22.62(8)--05:02.84(10)06:51.53(21)
 Alvaro Daza01:48.69+24.92
22.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club A2301:22.03(6)--05:01.13(8)06:51.63(22)
 Rory Innes01:50.50+25.02
23.EMAEmanuel School Boat Club A6201:24.00(11)----06:52.81(23)
 Harper Dammann Smith+26.20
24.FALFalcon Rowing Club A38------06:52.92(24)
 Max Ebner+26.31
25.QPHQueens Park High School Rowing Club A57------06:54.81(25)
 Dylan Howard+28.20
26.KSEKings School Ely, The, Boat Club A3701:22.44(7)----06:55.71(26)
 William Buckingham+29.10
27.KCHKings School Chester, The, Rowing Club A401:22.95(10)--05:46.98(18)06:55.84(27)
 Alex Crees01:08.86+29.23
28.NUNNottingham and Union Rowing Club60------06:56.24(28)
 Reuben Sharkey+29.63
29.TKCTeam Keane Sculling School A59------06:57.11(29)
 Oscar Coxon+30.50
30.TFNTiffin School Boat Club B56------06:59.84(30)
 Ben Couzens+33.23
31.MOSMossbourne Rowing Academy A6------07:00.50(31)
 Stanley Carrick+33.89
32.SPTSt Peter's School Boat Club A34----05:08.10(11)07:00.75(32)
 George Smith01:52.65+34.14
33.CHECheltenham College Boat Club3901:22.88(9)----07:02.21(33)
 Joeseph Blanchfield+35.60
34.MGNMagdalen College School Boat Club A2201:26.59(12)----07:03.70(34)
 Alex Underwood+37.09
35.ZAJSSt Joseph College Rowing Club, Ireland B12------07:04.88(35)
 Adam Moran+38.27
36.CCSClaires Court School Boat Club B55------07:05.31(36)
 Alex Fairley+38.70
37.DUSDurham School Boat Club43------07:05.47(37)
 Nail Goodwin+38.86
38.RBLReading Blue Coat School Boat Club A54------07:06.12(38)
 Matt Watkins+39.51
39.WRCWallingford Rowing Club B101:26.62(13)03:19.14(3)--07:07.72(39)
 Herbie Whitty01:52.52+41.11
40.FULFulham Reach Boat Club A14----05:15.41(12)07:11.45(40)
 Wilfred Bates01:56.04+44.84
41.WBKWalbrook Rowing Club1901:28.08(15)--05:17.39(13)07:11.81(41)
 Daniel Hedley01:54.42+45.20
42.KSWKings School Worcester, The, Boat Club A32--03:23.24(5)--07:12.00(42)
 Jamie Kemp+45.39
43.KGSKingston Grammar School Boat Club B36--03:21.79(4)--07:15.63(43)
 Matthew Harley+49.02
44.SPTSt Peter's School Boat Club B42------07:17.07(44)
 Benjamin Finch+50.46
45.GORGorse, The, Boat Club A315------07:17.08(45)
 Thomas Hendry+50.47
46.ASLAmerican School In London Boat Club A2401:28.77(16)----07:18.29(46)
 Minos Papadopoulos+51.68
47.HWGRoyal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club A2101:30.80(19)----07:19.15(47)
 Krishnan Tewari+52.54
48.MBCMolesey Boat Club B6101:27.94(14)--05:21.55(14)07:19.93(48)
 Louis Lucas01:58.38+53.32
49.WYCWycliffe College Boat Club52------07:21.24(49)
 Daniel Taylor+54.63
50.DULDulwich College Boat Club801:30.48(17)--05:24.22(15)07:21.57(50)
 Sam Vara01:57.35+54.96
51.TFNTiffin School Boat Club A46------07:22.17(51)
 Louis Coombes+55.56
52.EMAEmanuel School Boat Club B33------07:22.44(52)
 Alec Glen+55.83
53.RBLReading Blue Coat School Boat Club B501:30.69(18)----07:25.81(53)
 Alex Bacon+59.20
54.CANCanford School Boat Club A53------07:30.37(54)
 Archie Gardiner+1:03.76
55.BCBBideford College Boat Club A16----05:34.19(17)07:31.03(55)
 Barney Evans01:56.84+1:04.42
56.MGNMagdalen College School Boat Club B26------07:33.34(56)
 Thomas Williams+1:06.73
57.RBLReading Blue Coat School Boat Club C301:32.32(20)--05:34.11(16)07:35.56(57)
 Shubh Gaharwar02:01.45+1:08.95
58.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club A28------07:49.10(58)
 Elliot Kent+1:22.49
59.KCHKings School Chester, The, Rowing Club B47------07:50.37(59)
 Anthony Audas +1:23.76
60.HWGRoyal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club B17----05:57.22(19)08:02.20(60)
 Samuel Huntley02:04.98+1:35.59
61.ASLAmerican School In London Boat Club B27------09:04.07(61)
 Victoria Figueroa+2:37.46

Fri, 14:55 - Race 111A - J15 4x+ Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.STKTrentham Boat Club A[5]01:37.22(2)----06:46.80(1)FA
 Ben Donnelly
2.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club B[4]01:36.86(1)----06:48.51(2)FA
 Paul Kenyon+1.71
3.CBRCity of Bristol Rowing Club[3]01:39.97(5)----06:52.13(3)FA
 Arthur Shufflebotham+5.33
4.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club B[7]01:38.23(3)----06:52.54(4)FB
 William Freddy Rosen+5.74
5.KGSKingston Grammar School Boat Club A[6]01:39.07(4)----06:54.68(5)FB
 Douggie Bradley+7.88
6.WRCWallingford Rowing Club A[2]01:40.68(6)----06:58.31(6)FB
 Henry White+11.51

Fri, 15:01 - Race 112B - J15 4x+ Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A[5]01:29.83(2)----06:35.38(1)FA
 Marcus Chute
2.MHDMaidenhead Rowing Club[4]01:29.83(2)----06:39.03(2)FA
 Jacob Ioras+3.65
3.TYNTyne Amateur Rowing Club[7]01:31.43(6)----06:43.45(3)FA
 James Purves Liddelle+8.07
4.DURDurham Amateur Rowing Club[6]01:30.82(5)----06:48.99(4)FB
 Ellis Black+13.61
5.KSWKings School Worcester, The, Boat Club B[3]01:29.98(4)----06:50.82(5)FB
 Luke Beever+15.44
6.BRYBryanston School Boat Club A[2]01:29.66(1)----06:53.53(6)FB
 Noah Clark+18.15

Fri, 15:43 - Race 119I - J15 4x+ Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.WTNWarrington Rowing Club[6]01:41.43(1)----07:01.57(1)
 Charlie James Ford
2.NOWNorthwich Rowing Club A[4]01:44.71(5)----07:02.41(2)
 Louis Martin+0.84
3.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club C[5]01:42.95(2)----07:04.17(3)
 Taylor Brown+2.60
4.HENHenley Rowing Club[7]01:44.04(4)----07:08.13(4)
 Jamie McLellan+6.56
5.LEALea Rowing Club A[3]01:43.57(3)----07:09.14(5)
 Patrick Tuft+7.57
6.MBCMolesey Boat Club A[2]01:45.53(6)----07:16.92(6)
 Ilan Kotik+15.35

Fri, 16:43 - Race 129S - J15 4x+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.KGSKingston Grammar School Boat Club A[6]01:40.96(2)03:27.87(1)05:15.17(1)07:00.95(1)
 Douggie Bradley01:46.9101:47.3001:45.78
2.BRYBryanston School Boat Club A[7]01:40.73(1)03:28.09(2)05:15.17(1)07:02.09(2)
 Noah Clark01:47.3601:47.0801:46.92+1.14
3.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club B[4]01:42.89(3)03:30.91(4)05:15.55(3)07:02.73(3)
 William Freddy Rosen01:48.0201:44.6401:47.18+1.78
4.KSWKings School Worcester, The, Boat Club B[3]01:43.27(5)03:32.04(5)05:17.76(4)07:04.69(4)
 Luke Beever01:48.7701:45.7201:46.93+3.74
5.DURDurham Amateur Rowing Club[5]01:42.89(3)03:30.63(3)05:18.13(5)07:05.62(5)
 Ellis Black01:47.7401:47.5001:47.49+4.67
6.WRCWallingford Rowing Club A[2]01:43.70(6)03:32.35(6)05:18.58(6)07:06.58(6)
 Henry White01:48.6501:46.2301:48.00+5.63

Fri, 16:49 - Race 130T - J15 4x+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A[5]01:39.70(3)03:21.58(2)05:03.72(1)06:43.72(1)
 Marcus Chute01:41.8801:42.1401:40.00
2.MHDMaidenhead Rowing Club[3]01:40.37(4)03:23.27(4)05:06.97(4)06:46.31(2)
 Jacob Ioras01:42.9001:43.7001:39.34+2.59
3.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club B[6]01:38.89(2)03:21.96(3)05:05.11(3)06:46.74(3)
 Paul Kenyon01:43.0701:43.1501:41.63+3.02
4.STKTrentham Boat Club A[4]01:37.78(1)03:20.63(1)05:04.01(2)06:48.99(4)
 Ben Donnelly01:42.8501:43.3801:44.98+5.27
5.TYNTyne Amateur Rowing Club[7]01:41.52(5)03:27.10(5)05:13.21(5)06:59.56(5)
 James Purves Liddelle01:45.5801:46.1101:46.35+15.84
6.CBRCity of Bristol Rowing Club[2]01:43.15(6)03:32.48(6)05:21.94(6)07:09.11(6)
 Arthur Shufflebotham01:49.3301:49.4601:47.17+25.39