J14G 8x+ 1 (Windrush Trophy) Time Trial

6 fastest => FA, 7 - 12 => FB, 13 - 18 => FC

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.SBTSurbiton High School Boat Club A22701:21.66(1)--04:56.17(1)06:44.30(1)FA
 Keira Tweedie01:48.13
2.WHSWimbledon High School Boat Club A22901:23.40(2)--05:00.81(2)06:51.51(2)FA
 Giada Frediani01:50.70+7.21
3.KRCKingston Rowing Club23001:25.35(5)--05:05.47(3)06:56.32(3)FA
 ARABELLA PARKINS-GODWIN01:50.85+12.02
4.NUNNottingham and Union Rowing Club22101:25.19(4)03:14.79(1)05:07.93(4)07:00.40(4)FA
 Maya Gardam01:49.6001:53.1401:52.47+16.10
5.LTULatymer Upper School Boat Club21101:24.84(3)03:16.30(2)05:09.28(5)07:03.76(5)FA
 Zara Burgess01:51.4601:52.9801:54.48+19.46
6.HENHenley Rowing Club A21701:25.66(7)03:18.98(5)05:13.23(8)07:07.76(6)FA
 Sophie Graham01:53.3201:54.2501:54.53+23.46
7.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland A22001:25.42(6)03:17.59(4)05:11.87(7)07:08.02(7)FB
 Caitlin Madigan01:52.1701:54.2801:56.15+23.72
8.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A21401:27.22(15)03:20.24(6)05:15.92(10)07:09.08(8)FB
 Aisling Green01:53.0201:55.6801:53.16+24.78
9.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A21001:25.73(8)03:17.40(3)05:11.09(6)07:09.38(9)FB
 Allegra Simionato01:51.6701:53.6901:58.29+25.08
10.HEDHeadington School Oxford Boat Club A22801:26.24(9)--05:14.05(9)07:10.02(10)FB
 Lucy Gardiner01:55.97+25.72
11.LEHLady Eleanor Holles Boat Club A23201:26.81(13)--05:40.51(21)07:10.93(11)FB
 Selena Bridge01:30.42+26.63
12.YRMYarm School Boat Club A21501:26.31(11)03:21.53(7)05:16.21(11)07:13.67(12)FB
 Tess Hardy01:55.2201:54.6801:57.46+29.37
13.BMSBedford Modern School Boat Club A22601:26.89(14)--05:18.11(12)07:16.32(13)FC
 Amelia Baker01:58.21+32.02
14.SESSt Edwards School Boat Club A21901:26.71(12)--05:18.54(13)07:16.37(14)FC
 Alexandra Cantwell01:57.83+32.07
15.EMAEmanuel School Boat Club21601:26.26(10)03:22.29(8)05:21.75(14)07:21.04(15)FC
 Esme Packman01:56.0301:59.4601:59.29+36.74
16.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club A22401:29.63(16)03:25.16(9)05:25.77(15)07:26.58(16)FC
 Athena Hall01:55.5302:00.6102:00.81+42.28
17.WRCWallingford Rowing Club A21301:33.25(20)--05:34.05(17)07:30.43(17)FC
 Eidra McCann01:56.38+46.13
18.PHSPutney High School Boat Club22201:29.84(17)03:27.87(10)05:30.10(16)07:31.46(18)FC
 Caitlín Whitnall01:58.0302:02.2302:01.36+47.16
19.SYDSydenham High School21801:31.56(19)03:32.43(12)05:34.63(18)07:36.11(19)
 Bella Stephenson02:00.8702:02.2002:01.48+51.81
20.BGSBedford Girls School Rowing Club22501:30.98(18)03:31.62(11)05:35.53(19)07:39.35(20)
 Daisy Dewe02:00.6402:03.9102:03.82+55.05
21.STCStreatham and Clapham High School Boat Club A21201:34.06(21)03:36.08(13)05:39.57(20)07:44.13(21)
 Nia Michael george02:02.0202:03.4902:04.56+59.83
22.KCHKings School Chester, The, Rowing Club A22301:39.97(22)--05:44.49(23)07:54.88(22)
 Beth Aldridge02:10.39+1:10.58
23.KCAKings School Canterbury, The, Boat Club A23101:43.94(23)--05:40.81(22)08:18.60(23)
 olivia shaft02:37.79+1:34.30

Fri, 16:13 - Race 124N - J14G 8x+ 1 Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.BMSBedford Modern School Boat Club A[4]----05:43.85(1)07:40.87(1)
 Amelia Baker01:57.02
2.WRCWallingford Rowing Club A[2]----05:50.56(2)07:42.54(2)
 Eidra McCann01:51.98+1.67
3.SESSt Edwards School Boat Club A[5]----05:51.71(3)07:50.44(3)
 Alexandra Cantwell01:58.73+9.57
4.PHSPutney High School Boat Club[7]----05:54.85(5)07:52.50(4)
 Caitlín Whitnall01:57.65+11.63
5.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club A[6]----05:52.88(4)07:54.11(5)
 Athena Hall02:01.23+13.24
6.EMAEmanuel School Boat Club[3]----06:03.44(6)08:10.68(6)
 Esme Packman02:07.24+29.81

Fri, 17:43 - Race 139C - J14G 8x+ 1 Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[6]01:49.43(2)03:43.82(1)05:39.54(1)07:31.54(1)
 Lucy Gardiner01:54.3901:55.7201:52.00
2.LEHLady Eleanor Holles Boat Club A[2]01:49.03(1)03:44.59(2)05:40.39(2)07:33.95(2)
 Selena Bridge01:55.5601:55.8001:53.56+2.41
3.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A[3]01:50.42(3)03:46.24(3)05:40.94(3)07:36.54(3)
 Allegra Simionato01:55.8201:54.7001:55.60+5.00
4.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A[5]01:52.63(6)03:49.31(6)05:46.17(5)07:40.88(4)
 Aisling Green01:56.6801:56.8601:54.71+9.34
5.YRMYarm School Boat Club A[7]01:50.65(4)03:46.99(4)05:46.63(6)07:41.83(5)
 Tess Hardy01:56.3401:59.6401:55.20+10.29
6.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland A[4]01:51.69(5)03:48.33(5)05:45.59(4)07:44.37(6)
 Caitlin Madigan01:56.6401:57.2601:58.78+12.83

Fri, 17:49 - Race 140D - J14G 8x+ 1 Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.SBTSurbiton High School Boat Club A[5]01:44.50(1)03:33.23(1)05:21.93(1)07:10.14(1)
 Keira Tweedie01:48.7301:48.7001:48.21
2.KRCKingston Rowing Club[6]01:48.71(5)03:36.13(2)05:27.45(2)07:17.86(2)
 ARABELLA PARKINS-GODWIN01:47.4201:51.3201:50.41+7.72
3.WHSWimbledon High School Boat Club A[4]01:45.95(2)03:37.44(3)05:29.06(3)07:19.90(3)
 Giada Frediani01:51.4901:51.6201:50.84+9.76
4.NUNNottingham and Union Rowing Club[3]01:46.11(3)03:42.27(5)05:35.13(4)07:26.75(4)
 Maya Gardam01:56.1601:52.8601:51.62+16.61
5.LTULatymer Upper School Boat Club[7]01:48.54(4)03:41.96(4)05:36.96(5)07:32.27(5)
 Zara Burgess01:53.4201:55.0001:55.31+22.13
6.HENHenley Rowing Club A[2]01:49.98(6)03:44.85(6)05:40.91(6)07:37.04(6)
 Sophie Graham01:54.8701:56.0601:56.13+26.90