Sat, 14:10 - Race 38 - W U23, LM U23 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.FRANancy SNLM U2301:33.7(1)03:08.0(1)04:43.4(1)06:16.7(1)
Hugo BEUREY 01:33.701:34.301:35.401:33.233.5 spm
2.FRALac Bleu AvLM U2301:34.6(2)03:09.5(2)04:44.6(2)06:19.7(2)+3.0
Ferdinand LUDWIG 01:34.601:34.901:35.101:35.135.8 spm
3.FRACompiegne SNLM U2301:35.3(6)03:11.3(6)04:47.6(4)06:20.4(3)+3.7
Etienne FRANCOIS 01:35.301:36.001:36.301:32.836.2 spm
4.FRAGrenoble AvLM U2301:35.3(6)03:11.1(5)04:47.6(4)06:21.8(4)+5.1
Jules TETAZ 01:35.301:35.801:36.501:34.234.7 spm
5.FRAMACON SRLM U2301:35.1(5)03:10.4(3)04:46.6(3)06:22.1(5)+5.4
Paul TIXIER 01:35.101:35.301:36.201:35.635.5 spm
6.FRAAix les Bains en AvironLM U2301:35.0(3)03:11.5(7)04:48.0(6)06:22.5(6)+5.8
Baptiste SAVAETE 01:35.001:36.501:36.501:34.533.2 spm
7.DENDanish Rowing FederationLM U2301:35.5(9)03:12.0(8)04:48.8(8)06:23.4(7)+6.7
Christian Thor HAGEMANN 01:35.501:36.501:36.801:34.634.7 spm
8.FRAROUEN CNALM U2301:35.0(3)03:11.0(4)04:48.2(7)06:25.1(8)+8.4
Pierrick VERGER 01:35.001:36.001:37.201:36.831.5 spm
9.FRABordeaux ENLM U2301:36.8(14)03:13.6(11)04:50.8(11)06:25.7(9)+9.0
Corentin AMET 01:36.801:36.801:37.201:34.936.0 spm
10.GERRGT TrierLM U2301:35.7(10)03:12.0(8)04:48.9(9)06:26.3(10)+9.6
Johannes THEIN 01:35.701:36.301:36.901:37.539.7 spm
11.FRAAnnecy CN 1LM U2301:35.4(8)03:12.5(10)04:50.1(10)06:26.8(11)+10.1
Nils LAYDEVANT 01:35.401:37.101:37.601:36.637.0 spm
12.FRAMACON SRLM U2301:37.2(18)03:14.5(14)04:51.5(12)06:27.5(12)+10.8
Louis PHILIPPE 01:37.201:37.301:37.001:35.935.0 spm
13.FRATours ATMLM U2301:36.4(13)03:14.8(15)04:54.3(15)06:29.1(13)+12.4
Raphael GIRAULT 01:36.401:38.401:39.501:34.735.2 spm
14.FRATroyes SNLM U2301:38.0(23)03:15.6(17)04:53.4(14)06:29.3(14)+12.6
Jeremie ALLINGER 01:38.001:37.601:37.801:35.934.2 spm
15.FRALyon Caluire AC 1LM U2301:37.4(19)03:16.1(19)04:55.1(17)06:31.6(15)+14.9
Matthieu BEAUD 01:37.401:38.701:39.001:36.438.5 spm
16.FRANantes CLL AvLM U2301:37.4(19)03:16.2(20)04:55.4(18)06:31.7(16)+15.0
Clement MARIOT 01:37.401:38.801:39.201:36.337.2 spm
17.FRARouen CNALM U2301:38.0(23)03:17.0(21)04:56.4(20)06:32.2(17)+15.5
Louis PRUVOST 01:38.001:39.001:39.401:35.835.0 spm
18.GERConcept 2 Team GermanyLM U2301:36.9(15)03:13.8(12)04:51.8(13)06:32.8(18)+16.1
Johannes Henrik LANGHANS 01:36.901:36.901:38.001:41.033.5 spm
19.FRALibourne CN 1LM U2301:37.0(17)03:15.0(16)04:55.5(19)06:34.4(19)+17.7
Damien BLOUDEAU 01:37.001:38.001:40.501:38.833.7 spm
20.FRAArgenteuil COMALM U2301:37.8(22)03:17.7(23)04:57.5(22)06:35.4(20)+18.7
Mathys FERRIERE 01:37.801:39.901:39.801:37.936.7 spm
21.FRABoulogne 92LM U2301:36.9(15)03:15.6(17)04:57.2(21)06:37.0(21)+20.3
Gustave ORAIN 01:36.901:38.701:41.601:39.834.2 spm
22.FRAMelun CN 2LM U2301:38.2(25)03:17.8(24)04:58.5(24)06:37.9(22)+21.2
Maximilien JANICKE 01:38.201:39.601:40.701:39.432.5 spm
23.FRAMeaux CNLM U2301:37.5(21)03:17.6(22)04:58.4(23)06:38.1(23)+21.4
William CADET 01:37.501:40.101:40.801:39.737.2 spm
24.FRAAnnecy CN 2LM U2301:38.3(26)03:18.2(25)04:59.4(25)06:39.4(24)+22.7
Robin NOUS 01:38.301:39.901:41.201:40.031.7 spm
25.FRASaint Cassien CNLM U2301:35.8(11)03:13.8(12)04:54.4(16)06:41.5(25)+24.8
Erwan HEMERY 01:35.801:38.001:40.601:47.133.7 spm
26.GERStuttgarter RGLM U2301:40.1(32)03:20.5(30)05:00.7(26)06:41.8(26)+25.1
Christian NOPITSCH 01:40.101:40.401:40.201:41.140.5 spm
27.FRAMetz SR 1LM U2301:39.2(29)03:18.7(27)05:01.2(27)06:43.4(27)+26.7
Alexis TRUR 01:39.201:39.501:42.501:42.232.7 spm
28.ALGLyon CALM U2301:40.6(33)03:21.2(31)05:02.6(29)06:43.6(28)+26.9
Neil NEKKACHE 01:40.601:40.601:41.401:41.031.5 spm
29.FRANice CNLM U2301:39.4(30)03:19.5(29)05:01.6(28)06:44.2(29)+27.5
Clement JUST 01:39.401:40.101:42.101:42.732.2 spm
30.BELUNBruxellesLM U2301:38.4(27)03:19.4(28)05:02.6(29)06:48.1(30)+31.4
Guillaume HERBEN 01:38.401:41.001:43.201:45.436.2 spm
31.FRAMelun CN 1LM U2301:42.4(40)03:25.4(37)05:08.2(34)06:48.4(31)+31.7
Antoine FARGES 01:42.401:43.001:42.801:40.234.5 spm
32.FRALibourne CN 2LM U2301:36.2(12)03:18.6(26)05:04.9(31)06:48.8(32)+32.1
Pierre BOUFFARD 01:36.201:42.401:46.301:43.932.0 spm
33.FRALe Havre SHAW U2301:42.2(37)03:23.8(34)05:05.5(32)06:49.9(33)+33.2
Margaux BAILLEUL 01:42.201:41.601:41.701:44.433.8 spm
34.FRAMetz SR 3LM U2301:42.3(38)03:28.5(41)05:11.1(38)06:50.7(34)+34.0
Guillaume TOSTES 01:42.301:46.201:42.601:39.735.0 spm
35.FRARouen CNA 1W U2301:40.0(31)03:23.0(33)05:07.7(33)06:53.0(35)+36.3
Adele BROSSE 01:40.001:43.001:44.701:45.432.7 spm
36.GERConcept 2 Team GermanyW U2301:42.1(36)03:24.8(36)05:08.5(35)06:54.4(36)+37.7
Elisabeth LOWKE 01:42.101:42.701:43.701:45.930.3 spm
37.FRARCFLM U2301:41.1(35)03:24.6(35)05:08.9(36)06:55.4(37)+38.7
Raphael TORRES 01:41.101:43.501:44.301:46.531.0 spm
38.FRANancy SN 2W U2301:44.0(44)03:27.8(40)05:11.7(39)06:56.0(38)+39.3
Emma CORNELIS 01:44.001:43.801:43.901:44.433.3 spm
39.FRALa Seyne sur Mer Av 2LM U2301:42.3(38)03:26.9(39)05:12.4(40)06:56.2(39)+39.5
Selmen NAMOUCHI 01:42.301:44.601:45.501:43.731.5 spm
40.USACincinnati Rowing ClubLM U2301:38.8(28)03:22.3(32)05:08.9(36)06:56.8(40)+40.1
Max GRAMAN 01:38.801:43.501:46.601:48.032.0 spm
41.FRALibourne CNW U2301:43.0(41)03:29.2(43)05:16.0(43)06:59.2(41)+42.5
Maya CORNUT DANJOU 01:43.001:46.201:46.801:43.333.7 spm
41.FRALa Seyne sur Mer Av 1LM U2301:43.3(43)03:28.9(42)05:14.5(41)06:59.2(41)+42.5
Titouan GUILMIN 01:43.301:45.601:45.601:44.731.2 spm
43.FRAArmentieres CLL 1W U2301:45.6(48)03:30.6(45)05:15.8(42)06:59.3(43)+42.6
Violaine AERNOUDTS 01:45.601:45.001:45.201:43.431.7 spm
44.ESTEstoniaW U2301:44.5(45)03:30.6(45)05:16.5(44)06:59.7(44)+43.0
Liisu MITT 01:44.501:46.101:45.901:43.234.5 spm
45.FRAJoinville AMJW U2301:46.0(49)03:32.5(49)05:17.6(46)07:00.5(45)+43.8
Pauline ROSSIGNOL-TOLLARD 01:46.001:46.501:45.101:43.031.7 spm
46.FRABayonne Av 2W U2301:43.2(42)03:29.7(44)05:17.6(46)07:01.9(46)+45.2
Anne Sophie MARZIN 01:43.201:46.501:47.901:44.433.2 spm
47.FRABayonne Av 1W U2301:45.1(47)03:31.4(48)05:18.2(48)07:02.3(47)+45.6
Marie PACHEBAT 01:45.101:46.301:46.801:44.134.5 spm
48.FRALoire sur Rhone SNLM U2301:44.5(45)03:31.3(47)05:19.2(49)07:06.2(48)+49.5
Sebastien MONIN 01:44.501:46.801:47.901:47.031.7 spm
49.FRASaint-Fons SNSLM U2301:46.9(57)03:33.2(50)05:20.4(50)07:08.2(49)+51.5
Nicolas MATRAT 01:46.901:46.301:47.201:47.730.0 spm
50.FRANancy SN 1W U2301:46.6(53)03:35.4(53)05:24.3(51)07:11.5(50)+54.8
Noemie AUBERT 01:46.601:48.801:48.901:47.234.2 spm
51.FRACondrieu SNLM U2301:40.6(33)03:26.4(38)05:17.3(45)07:12.5(51)+55.8
Vincent GUILLON 01:40.601:45.801:50.901:55.332.2 spm
52.FRALorient a ScorffW U2301:46.7(55)03:34.9(52)05:24.7(53)07:13.1(52)+56.4
Ombeline LUCAS 01:46.701:48.201:49.801:48.432.7 spm
53.FRANantes CAW U2301:46.5(52)03:35.6(54)05:26.7(54)07:15.4(53)+58.7
Anna HERR 01:46.501:49.101:51.101:48.832.7 spm
54.FRAArmentieres CLL 2W U2301:46.4(50)03:36.6(56)05:27.8(58)07:15.5(54)+58.8
Audrey FEUTRIE 01:46.401:50.201:51.201:47.631.7 spm
55.FRAToulouse AW U2301:47.5(59)03:34.0(51)05:24.3(51)07:15.6(55)+58.9
Julie LAGARDE 01:47.501:46.501:50.301:51.333.3 spm
56.FRAEncouragement-SESN 1W U2301:48.7(63)03:38.3(60)05:27.6(57)07:16.0(56)+59.3
Pauline LOTTI 01:48.701:49.601:49.301:48.434.0 spm
57.FRAMarseille AASLM U2301:46.6(53)03:36.7(57)05:27.2(56)07:16.2(57)+59.5
Lilian PATINAUD 01:46.601:50.101:50.501:49.130.0 spm
58.FRABayonne SNW U2301:48.8(64)03:38.2(59)05:29.0(60)07:17.6(58)+1:00.9
Aurelie BOUCHOT 01:48.801:49.401:50.801:48.634.7 spm
59.FRASete AvW U2301:47.3(58)03:36.1(55)05:26.8(55)07:18.7(59)+1:02.0
Juliette RAGALEUX 01:47.301:48.801:50.701:52.036.0 spm
59.GERConcept 2 Team GermanyW U2301:48.6(61)03:38.8(63)05:28.9(59)07:18.7(59)+1:02.0
Jasmina BIER 01:48.601:50.201:50.101:49.830.5 spm
61.FRAMetz SR 2LM U2301:46.7(55)03:38.5(61)05:30.0(61)07:19.3(61)+1:02.6
Guillaume LEBRETON-NOYER 01:46.701:51.801:51.501:49.331.7 spm
62.FRATours ATMW U2301:46.4(50)03:37.8(58)05:30.9(62)07:20.2(62)+1:03.5
Clemence SCHOENY 01:46.401:51.401:53.101:49.330.5 spm
63.ESPHernaniko Arraun ElkarteaW U2301:48.3(60)03:38.6(62)05:31.8(63)07:23.6(63)+1:06.9
Nerea IRASTORZA JAUREGUI 01:48.301:50.301:53.201:51.830.5 spm
64.UKRUkraineW U2301:48.6(61)03:40.3(64)05:33.6(64)07:26.0(64)+1:09.3
Valentyna ZHELUDKOVA 01:48.601:51.701:53.301:52.429.8 spm
65.FRALyon Caluire AC 1W U2301:48.9(65)03:40.4(65)05:34.1(65)07:28.6(65)+1:11.9
Kelliane BAUBRY 01:48.901:51.501:53.701:54.432.2 spm
66.FRAEncouragement-SESN 2W U2301:51.5(69)03:42.8(67)05:34.3(66)07:29.8(66)+1:13.1
Laure VILLANOVA 01:51.501:51.301:51.501:55.532.5 spm
67.FRARouen CNA 2W U2301:49.2(66)03:41.3(66)05:37.1(67)07:30.5(67)+1:13.8
Eva KLIMACEK 01:49.201:52.101:55.801:53.431.2 spm
68.FRAAiguebelette ACL 2W U2301:50.7(67)03:44.5(69)05:38.5(69)07:31.5(68)+1:14.8
Nina COURTOIS 01:50.701:53.801:54.001:53.033.0 spm
69.GBRMAD IRC \ Bexhill Rowing ClubLM U2301:50.8(68)03:43.4(68)05:37.5(68)07:31.6(69)+1:14.9
Sam MITCHELL 01:50.801:52.601:54.101:54.135.7 spm
70.FRAAnnecy CNW U2301:52.1(71)03:46.9(70)05:42.4(70)07:35.5(70)+1:18.8
Lucie DAVOINE 01:52.101:54.801:55.501:53.031.7 spm
71.FRAAiguebelette ACL 1W U2301:55.1(74)03:51.7(74)05:49.6(73)07:42.7(71)+1:26.0
Lisa GAIME 01:55.101:56.601:57.901:53.231.2 spm
72.FRAMantes ASW U2301:52.7(72)03:48.0(71)05:46.7(72)07:43.4(72)+1:26.7
Caroline NERE 01:52.701:55.301:58.701:56.732.2 spm
73.GBRBritish ArmyW U2301:51.5(69)03:48.7(72)05:46.5(71)07:44.3(73)+1:27.6
Immy MACDONALD 01:51.501:57.201:57.801:57.831.0 spm
74.FRASN OiseW U2301:53.0(73)03:50.2(73)05:51.8(74)07:53.0(74)+1:36.3
Alice JOUANNE 01:53.001:57.202:01.602:01.333.7 spm
75.FRALyon Caluire AC 2W U2301:57.3(75)03:56.0(75)05:55.7(75)07:53.9(75)+1:37.2
Albane POULET 01:57.301:58.701:59.701:58.230.0 spm
76.PAKPakistan Rowing FederationW U2301:59.2(76)04:03.1(76)06:10.8(76)08:20.9(76)+2:04.2
Raza ZAINAB 01:59.202:03.902:07.702:10.025.5 spm
77.FRAMittersheim USLM U2302:00.1(77)04:14.0(77)06:32.5(77)08:47.2(77)+2:30.5
Theo BAYEUL 02:00.102:13.902:18.502:14.729.2 spm
GERRVT Trier 1W U23   did not start
Annika ELSEN 
GERRVT Trier 1W U23   did not start
Katharina BAUER 
FRAGrenoble AvW U23   did not start
Emma LUNATTI 
FRAAix les Bains en AvironW U23   did not start
Leane MAUPIN 
FRABoulogne 92W U23   did not start
Sarah FRAINCART 
FRARouen CNA 3W U23   did not start
Margot LOUBEYRE 
FRAEnghien SNW U23   did not start
Delphine ALLART 
FRABergerac SNLM U23   did not start
Mathieu DUVIGNACQ 
FRAEncouragement-SESNLM U23   did not start
Roman BURGUN 
GERRVT TrierW U23   did not start
Lea M√úLLER-RUCHHOLTZ 
FRASaint Quentin AvW U23   did not start
Laurine MASFETY 
FRALyon Caluire AC 2LM U23   did not start
Baptiste SIMIAN 
FRAGravelines USALM U23   did not start
Tristan DEBOUTIERE 
FRALa Seyne sur Mer Av 3LM U23   did not start
Theo LAFITTE 
FRAAUNLW U23   did not start
Marion PACCHIODO