LM U23 (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.FRANancy SN01:33.7(1)03:08.0(1)04:43.4(1)06:16.7(1)
Hugo BEUREY 01:33.701:34.301:35.401:33.233.5 spm
2.FRALac Bleu Av01:34.6(2)03:09.5(2)04:44.6(2)06:19.7(2)+3.0
Ferdinand LUDWIG 01:34.601:34.901:35.101:35.135.8 spm
3.FRACompiegne SN01:35.3(6)03:11.3(6)04:47.6(4)06:20.4(3)+3.7
Etienne FRANCOIS 01:35.301:36.001:36.301:32.836.2 spm
4.FRAGrenoble Av01:35.3(6)03:11.1(5)04:47.6(4)06:21.8(4)+5.1
Jules TETAZ 01:35.301:35.801:36.501:34.234.7 spm
5.FRAMACON SR01:35.1(5)03:10.4(3)04:46.6(3)06:22.1(5)+5.4
Paul TIXIER 01:35.101:35.301:36.201:35.635.5 spm
6.FRAAix les Bains en Aviron01:35.0(3)03:11.5(7)04:48.0(6)06:22.5(6)+5.8
Baptiste SAVAETE 01:35.001:36.501:36.501:34.533.2 spm
7.DENDanish Rowing Federation01:35.5(9)03:12.0(8)04:48.8(8)06:23.4(7)+6.7
Christian Thor HAGEMANN 01:35.501:36.501:36.801:34.634.7 spm
8.FRAROUEN CNA01:35.0(3)03:11.0(4)04:48.2(7)06:25.1(8)+8.4
Pierrick VERGER 01:35.001:36.001:37.201:36.831.5 spm
9.FRABordeaux EN01:36.8(14)03:13.6(11)04:50.8(11)06:25.7(9)+9.0
Corentin AMET 01:36.801:36.801:37.201:34.936.0 spm
10.GERRGT Trier01:35.7(10)03:12.0(8)04:48.9(9)06:26.3(10)+9.6
Johannes THEIN 01:35.701:36.301:36.901:37.539.7 spm
11.FRAAnnecy CN 101:35.4(8)03:12.5(10)04:50.1(10)06:26.8(11)+10.1
Nils LAYDEVANT 01:35.401:37.101:37.601:36.637.0 spm
12.FRAMACON SR01:37.2(18)03:14.5(14)04:51.5(12)06:27.5(12)+10.8
Louis PHILIPPE 01:37.201:37.301:37.001:35.935.0 spm
13.FRATours ATM01:36.4(13)03:14.8(15)04:54.3(15)06:29.1(13)+12.4
Raphael GIRAULT 01:36.401:38.401:39.501:34.735.2 spm
14.FRATroyes SN01:38.0(23)03:15.6(17)04:53.4(14)06:29.3(14)+12.6
Jeremie ALLINGER 01:38.001:37.601:37.801:35.934.2 spm
15.FRALyon Caluire AC 101:37.4(19)03:16.1(19)04:55.1(17)06:31.6(15)+14.9
Matthieu BEAUD 01:37.401:38.701:39.001:36.438.5 spm
16.FRANantes CLL Av01:37.4(19)03:16.2(20)04:55.4(18)06:31.7(16)+15.0
Clement MARIOT 01:37.401:38.801:39.201:36.337.2 spm
17.FRARouen CNA01:38.0(23)03:17.0(21)04:56.4(20)06:32.2(17)+15.5
Louis PRUVOST 01:38.001:39.001:39.401:35.835.0 spm
18.GERConcept 2 Team Germany01:36.9(15)03:13.8(12)04:51.8(13)06:32.8(18)+16.1
Johannes Henrik LANGHANS 01:36.901:36.901:38.001:41.033.5 spm
19.FRALibourne CN 101:37.0(17)03:15.0(16)04:55.5(19)06:34.4(19)+17.7
Damien BLOUDEAU 01:37.001:38.001:40.501:38.833.7 spm
20.FRAArgenteuil COMA01:37.8(22)03:17.7(23)04:57.5(22)06:35.4(20)+18.7
Mathys FERRIERE 01:37.801:39.901:39.801:37.936.7 spm
21.FRABoulogne 9201:36.9(15)03:15.6(17)04:57.2(21)06:37.0(21)+20.3
Gustave ORAIN 01:36.901:38.701:41.601:39.834.2 spm
22.FRAMelun CN 201:38.2(25)03:17.8(24)04:58.5(24)06:37.9(22)+21.2
Maximilien JANICKE 01:38.201:39.601:40.701:39.432.5 spm
23.FRAMeaux CN01:37.5(21)03:17.6(22)04:58.4(23)06:38.1(23)+21.4
William CADET 01:37.501:40.101:40.801:39.737.2 spm
24.FRAAnnecy CN 201:38.3(26)03:18.2(25)04:59.4(25)06:39.4(24)+22.7
Robin NOUS 01:38.301:39.901:41.201:40.031.7 spm
25.FRASaint Cassien CN01:35.8(11)03:13.8(12)04:54.4(16)06:41.5(25)+24.8
Erwan HEMERY 01:35.801:38.001:40.601:47.133.7 spm
26.GERStuttgarter RG01:40.1(31)03:20.5(30)05:00.7(26)06:41.8(26)+25.1
Christian NOPITSCH 01:40.101:40.401:40.201:41.140.5 spm
27.FRAMetz SR 101:39.2(29)03:18.7(27)05:01.2(27)06:43.4(27)+26.7
Alexis TRUR 01:39.201:39.501:42.501:42.232.7 spm
28.ALGLyon CA01:40.6(32)03:21.2(31)05:02.6(29)06:43.6(28)+26.9
Neil NEKKACHE 01:40.601:40.601:41.401:41.031.5 spm
29.FRANice CN01:39.4(30)03:19.5(29)05:01.6(28)06:44.2(29)+27.5
Clement JUST 01:39.401:40.101:42.101:42.732.2 spm
30.BELUNBruxelles01:38.4(27)03:19.4(28)05:02.6(29)06:48.1(30)+31.4
Guillaume HERBEN 01:38.401:41.001:43.201:45.436.2 spm
31.FRAMelun CN 101:42.4(37)03:25.4(34)05:08.2(32)06:48.4(31)+31.7
Antoine FARGES 01:42.401:43.001:42.801:40.234.5 spm
32.FRALibourne CN 201:36.2(12)03:18.6(26)05:04.9(31)06:48.8(32)+32.1
Pierre BOUFFARD 01:36.201:42.401:46.301:43.932.0 spm
33.FRAMetz SR 301:42.3(35)03:28.5(37)05:11.1(35)06:50.7(33)+34.0
Guillaume TOSTES 01:42.301:46.201:42.601:39.735.0 spm
34.FRARCF01:41.1(34)03:24.6(33)05:08.9(33)06:55.4(34)+38.7
Raphael TORRES 01:41.101:43.501:44.301:46.531.0 spm
35.FRALa Seyne sur Mer Av 201:42.3(35)03:26.9(36)05:12.4(36)06:56.2(35)+39.5
Selmen NAMOUCHI 01:42.301:44.601:45.501:43.731.5 spm
36.USACincinnati Rowing Club01:38.8(28)03:22.3(32)05:08.9(33)06:56.8(36)+40.1
Max GRAMAN 01:38.801:43.501:46.601:48.032.0 spm
37.FRALa Seyne sur Mer Av 101:43.3(38)03:28.9(38)05:14.5(37)06:59.2(37)+42.5
Titouan GUILMIN 01:43.301:45.601:45.601:44.731.2 spm
38.FRALoire sur Rhone SN01:44.5(39)03:31.3(39)05:19.2(39)07:06.2(38)+49.5
Sebastien MONIN 01:44.501:46.801:47.901:47.031.7 spm
39.FRASaint-Fons SNS01:46.9(42)03:33.2(40)05:20.4(40)07:08.2(39)+51.5
Nicolas MATRAT 01:46.901:46.301:47.201:47.730.0 spm
40.FRACondrieu SN01:40.6(32)03:26.4(35)05:17.3(38)07:12.5(40)+55.8
Vincent GUILLON 01:40.601:45.801:50.901:55.332.2 spm
41.FRAMarseille AAS01:46.6(40)03:36.7(41)05:27.2(41)07:16.2(41)+59.5
Lilian PATINAUD 01:46.601:50.101:50.501:49.130.0 spm
42.FRAMetz SR 201:46.7(41)03:38.5(42)05:30.0(42)07:19.3(42)+1:02.6
Guillaume LEBRETON-NOYER 01:46.701:51.801:51.501:49.331.7 spm
43.GBRMAD IRC \ Bexhill Rowing Club01:50.8(43)03:43.4(43)05:37.5(43)07:31.6(43)+1:14.9
Sam MITCHELL 01:50.801:52.601:54.101:54.135.7 spm
44.FRAMittersheim US02:00.1(44)04:14.0(44)06:32.5(44)08:47.2(44)+2:30.5
Theo BAYEUL 02:00.102:13.902:18.502:14.729.2 spm
FRABergerac SN   did not start
Mathieu DUVIGNACQ 
FRAEncouragement-SESN   did not start
Roman BURGUN 
FRALyon Caluire AC 2   did not start
Baptiste SIMIAN 
FRAGravelines USA   did not start
Tristan DEBOUTIERE 
FRALa Seyne sur Mer Av 3   did not start
Theo LAFITTE