Fri, 12:00 - Race 106 - J14G 8x+ 1 Time Trial

6 fastest => FA, 7 - 12 => FB, 13 - 18 => FC

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.SBTSurbiton High School Boat Club A22701:21.66(1)--04:56.17(1)06:44.30(1)FA
 Keira Tweedie01:48.13
2.WHSWimbledon High School Boat Club A22901:23.40(2)--05:00.81(2)06:51.51(2)FA
 Giada Frediani01:50.70+7.21
3.KRCKingston Rowing Club23001:25.35(5)--05:05.47(3)06:56.32(3)FA
 ARABELLA PARKINS-GODWIN01:50.85+12.02
4.NUNNottingham and Union Rowing Club22101:25.19(4)03:14.79(1)05:07.93(4)07:00.40(4)FA
 Maya Gardam01:49.6001:53.1401:52.47+16.10
5.LTULatymer Upper School Boat Club21101:24.84(3)03:16.30(2)05:09.28(5)07:03.76(5)FA
 Zara Burgess01:51.4601:52.9801:54.48+19.46
6.HENHenley Rowing Club A21701:25.66(7)03:18.98(5)05:13.23(8)07:07.76(6)FA
 Sophie Graham01:53.3201:54.2501:54.53+23.46
7.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland A22001:25.42(6)03:17.59(4)05:11.87(7)07:08.02(7)FB
 Caitlin Madigan01:52.1701:54.2801:56.15+23.72
8.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A21401:27.22(15)03:20.24(6)05:15.92(10)07:09.08(8)FB
 Aisling Green01:53.0201:55.6801:53.16+24.78
9.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A21001:25.73(8)03:17.40(3)05:11.09(6)07:09.38(9)FB
 Allegra Simionato01:51.6701:53.6901:58.29+25.08
10.HEDHeadington School Oxford Boat Club A22801:26.24(9)--05:14.05(9)07:10.02(10)FB
 Lucy Gardiner01:55.97+25.72
11.LEHLady Eleanor Holles Boat Club A23201:26.81(13)--05:40.51(21)07:10.93(11)FB
 Selena Bridge01:30.42+26.63
12.YRMYarm School Boat Club A21501:26.31(11)03:21.53(7)05:16.21(11)07:13.67(12)FB
 Tess Hardy01:55.2201:54.6801:57.46+29.37
13.BMSBedford Modern School Boat Club A22601:26.89(14)--05:18.11(12)07:16.32(13)FC
 Amelia Baker01:58.21+32.02
14.SESSt Edwards School Boat Club A21901:26.71(12)--05:18.54(13)07:16.37(14)FC
 Alexandra Cantwell01:57.83+32.07
15.EMAEmanuel School Boat Club21601:26.26(10)03:22.29(8)05:21.75(14)07:21.04(15)FC
 Esme Packman01:56.0301:59.4601:59.29+36.74
16.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club A22401:29.63(16)03:25.16(9)05:25.77(15)07:26.58(16)FC
 Athena Hall01:55.5302:00.6102:00.81+42.28
17.WRCWallingford Rowing Club A21301:33.25(20)--05:34.05(17)07:30.43(17)FC
 Eidra McCann01:56.38+46.13
18.PHSPutney High School Boat Club22201:29.84(17)03:27.87(10)05:30.10(16)07:31.46(18)FC
 CaitlĂ­n Whitnall01:58.0302:02.2302:01.36+47.16
19.SYDSydenham High School21801:31.56(19)03:32.43(12)05:34.63(18)07:36.11(19)
 Bella Stephenson02:00.8702:02.2002:01.48+51.81
20.BGSBedford Girls School Rowing Club22501:30.98(18)03:31.62(11)05:35.53(19)07:39.35(20)
 Daisy Dewe02:00.6402:03.9102:03.82+55.05
21.STCStreatham and Clapham High School Boat Club A21201:34.06(21)03:36.08(13)05:39.57(20)07:44.13(21)
 Nia Michael george02:02.0202:03.4902:04.56+59.83
22.KCHKings School Chester, The, Rowing Club A22301:39.97(22)--05:44.49(23)07:54.88(22)
 Beth Aldridge02:10.39+1:10.58
23.KCAKings School Canterbury, The, Boat Club A23101:43.94(23)--05:40.81(22)08:18.60(23)
 olivia shaft02:37.79+1:34.30