Non-Ch 4+ (Fours Cup) Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.WESWestminster School Boat Club A29201:16.98(3)02:57.87(2)04:31.80(8)06:20.97(1)SAB
 Krishan Budhdeo01:40.8901:33.9301:49.17
2.RBLReading Blue Coat School Boat Club A29801:15.55(1)02:56.37(1)04:32.68(10)06:22.04(2)SAB
 Jacob Parrington01:40.8201:36.3101:49.36+1.07
3.ASRAberdeen Schools Rowing Association29601:17.81(7)02:59.54(4)04:38.47(12)06:24.04(3)SAB
 Seth Turner01:41.7301:38.9301:45.57+3.07
4.HINHinksey Sculling School28601:17.72(5)03:00.22(5)04:14.83(3)06:25.04(4)SAB
 Andrew Clark01:42.5001:14.6102:10.21+4.07
5.DULDulwich College Boat Club29901:17.72(5)03:00.93(7)03:57.66(1)06:28.69(5)SAB
 Thomas Kuijlaars01:43.2100:56.7302:31.03+7.72
6.HENHenley Rowing Club28401:17.19(4)03:00.82(6)--06:29.32(6)SAB
 Sam Beattie01:43.63+8.35
7.SPTSt Peter's School Boat Club28901:16.50(2)02:58.51(3)04:27.28(7)06:31.16(7)SAB
 Samuel Gowland01:42.0101:28.7702:03.88+10.19
8.GHSGeorge Heriot's School Rowing Club29701:20.32(9)03:03.53(9)04:19.72(4)06:32.79(8)SAB
 Rhuari Stuart01:43.2101:16.1902:13.07+11.82
9.MBCMolesey Boat Club A29001:18.26(8)03:02.43(8)04:26.53(6)06:32.98(9)SAB
 Charlie Spiers01:44.1701:24.1002:06.45+12.01
10.EMAEmanuel School Boat Club29101:21.60(11)03:06.87(10)04:33.75(11)06:37.33(10)SAB
 Tom Marwood01:45.2701:26.8802:03.58+16.36
11.WEYWeybridge Rowing Club A28801:20.65(10)03:08.98(12)04:50.87(14)06:43.23(11)SAB
 Stanislaw Pauwels01:48.3301:41.8901:52.36+22.26
12.BMSBedford Modern School Boat Club29401:21.88(12)03:08.95(11)04:12.49(2)06:46.28(12)SAB
 Jake Young01:47.0701:03.5402:33.79+25.31
13.LTULatymer Upper School Boat Club A28301:22.22(13)03:11.42(13)04:56.21(15)06:46.62(13)
 James Harrison01:49.2001:44.7901:50.41+25.65
14.ORAOratory School Boat Club29501:24.96(16)03:11.94(14)04:43.32(13)06:47.09(14)
 Edward Tritton01:46.9801:31.3802:03.77+26.12
15.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) B28701:25.42(17)03:16.29(16)04:22.92(5)06:54.16(15)
 Ciaran Foster01:50.8701:06.6302:31.24+33.19
16.KSWKings School Worcester, The, Boat Club28501:24.56(14)03:13.90(15)05:02.07(16)06:54.60(16)
 William Gorner01:49.3401:48.1701:52.53+33.63
17.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club30001:24.94(15)03:16.73(17)04:32.43(9)06:58.84(17)
 Rory Webster01:51.7901:15.7002:26.41+37.87

Sat, 14:41 - Race 235Q - Non-Ch 4+ Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.RBLReading Blue Coat School Boat Club A[4]01:38.42(1)03:23.88(1)05:08.55(1)06:49.88(1)FA
 Jacob Parrington01:45.4601:44.6701:41.33
2.ASRAberdeen Schools Rowing Association[5]01:41.26(4)03:25.53(3)05:09.62(2)06:50.52(2)FA
 Seth Turner01:44.2701:44.0901:40.90+0.64
3.SPTSt Peter's School Boat Club[6]01:38.95(2)03:24.21(2)05:10.55(3)06:55.11(3)FA
 Samuel Gowland01:45.2601:46.3401:44.56+5.23
4.HENHenley Rowing Club[3]01:41.07(3)03:28.10(4)05:14.70(4)06:57.91(4)FB
 Sam Beattie01:47.0301:46.6001:43.21+8.03
5.EMAEmanuel School Boat Club[2]01:43.16(5)03:30.43(5)05:18.10(5)07:04.02(5)FB
 Tom Marwood01:47.2701:47.6701:45.92+14.14
6.WEYWeybridge Rowing Club A[7]01:44.58(6)03:33.60(6)05:22.23(6)07:09.89(6)FB
 Stanislaw Pauwels01:49.0201:48.6301:47.66+20.01

Sat, 14:47 - Race 236R - Non-Ch 4+ Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.WESWestminster School Boat Club A[5]01:38.72(3)03:18.48(1)05:00.18(1)06:40.95(1)FA
 Krishan Budhdeo01:39.7601:41.7001:40.77
2.HINHinksey Sculling School[4]01:38.89(4)03:20.95(4)05:02.39(2)06:43.83(2)FA
 Andrew Clark01:42.0601:41.4401:41.44+2.88
3.DULDulwich College Boat Club[6]01:38.38(1)03:20.48(3)05:03.11(3)06:45.02(3)FA
 Thomas Kuijlaars01:42.1001:42.6301:41.91+4.07
4.MBCMolesey Boat Club A[7]01:38.56(2)03:19.51(2)05:03.43(4)06:46.04(4)FB
 Charlie Spiers01:40.9501:43.9201:42.61+5.09
5.GHSGeorge Heriot's School Rowing Club[3]01:41.63(5)03:23.96(5)05:07.77(5)06:49.42(5)FB
 Rhuari Stuart01:42.3301:43.8101:41.65+8.47
6.BMSBedford Modern School Boat Club[2]01:44.66(6)03:32.41(6)05:27.13(6)07:14.37(6)FB
 Jake Young01:47.7501:54.7201:47.24+33.42

Sat, 18:04 - Race 269Y - Non-Ch 4+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.MBCMolesey Boat Club A[5]01:42.73(2)03:25.78(1)05:11.82(1)06:54.68(1)
 Charlie Spiers01:43.0501:46.0401:42.86
2.HENHenley Rowing Club[4]01:42.55(1)03:27.24(2)05:14.55(2)06:55.29(2)
 Sam Beattie01:44.6901:47.3101:40.74+0.61
3.GHSGeorge Heriot's School Rowing Club[3]01:43.52(3)03:28.96(3)05:18.92(3)07:00.58(3)
 Rhuari Stuart01:45.4401:49.9601:41.66+5.90
4.EMAEmanuel School Boat Club[6]01:43.74(4)03:30.18(4)05:22.58(4)07:03.62(4)
 Tom Marwood01:46.4401:52.4001:41.04+8.94
5.WEYWeybridge Rowing Club A[2]01:44.51(5)03:33.78(5)05:23.70(5)07:09.25(5)
 Stanislaw Pauwels01:49.2701:49.9201:45.55+14.57
6.BMSBedford Modern School Boat Club[7]01:45.73(6)03:34.13(6)--07:10.24(6)
 Jake Young01:48.40+15.56

Sat, 18:10 - Race 270Z - Non-Ch 4+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.WESWestminster School Boat Club A[5]01:40.32(2)03:22.16(2)05:04.52(2)06:43.68(1)
 Krishan Budhdeo01:41.8401:42.3601:39.16
2.ASRAberdeen Schools Rowing Association[6]01:41.33(5)03:24.45(4)05:05.87(3)06:44.39(2)
 Seth Turner01:43.1201:41.4201:38.52+0.71
3.RBLReading Blue Coat School Boat Club A[4]01:41.07(4)03:24.13(3)05:06.70(4)06:44.96(3)
 Jacob Parrington01:43.0601:42.5701:38.26+1.28
4.HINHinksey Sculling School[3]01:39.03(1)03:21.56(1)05:03.99(1)06:45.37(4)
 Andrew Clark01:42.5301:42.4301:41.38+1.69
5.DULDulwich College Boat Club[2]01:41.78(6)03:25.90(6)05:09.56(5)06:51.36(5)
 Thomas Kuijlaars01:44.1201:43.6601:41.80+7.68
6.SPTSt Peter's School Boat Club[7]01:40.56(3)03:24.77(5)05:10.40(6)06:56.34(6)
 Samuel Gowland01:44.2101:45.6301:45.94+12.66