J14 4x+ (Canterbury Cup) Time Trial

6 fastest => FA, 7 - 12 => FB, 13 - 18 => FC

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.KRCKingston Rowing Club17301:19.56(1)--05:41.53(28)06:39.88(1)FA
 Adam de Rozairo00:58.35
2.WBKWalbrook Rowing Club A19601:22.65(3)--05:06.07(1)06:40.99(2)FA
 Thomas Finnigan01:34.92+1.11
3.RDHRadnor House School Rowing Club A20501:23.31(4)03:11.24(2)05:11.37(5)06:50.79(3)FA
 Thomas McAndrew01:47.9302:00.1301:39.42+10.91
4.NUNNottingham and Union Rowing Club19801:20.06(2)03:08.09(1)05:31.70(20)06:51.39(4)FA
 George Rainbow01:48.0302:23.6101:19.69+11.51
5.GUIGuildford Rowing Club A19001:24.38(6)--05:46.26(33)06:51.82(5)FA
 Benjamin Isherwood01:05.56+11.94
6.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club A17001:24.95(8)--05:22.86(13)06:52.92(6)FA
 Edward Ridley01:30.06+13.04
7.STKTrentham Boat Club A16801:23.66(5)--05:25.84(15)06:56.08(7)FB
 Harry Brackley01:30.24+16.20
8.WLTWalton Rowing Club A18301:24.83(7)--05:09.56(4)07:01.33(8)FB
 Cyrus Hakim-rad01:51.77+21.45
9.CCSClaires Court School Boat Club A19501:28.06(10)--05:15.23(6)07:08.47(9)FB
 Adam Koertzen01:53.24+28.59
10.GMSGreat Marlow School Boat Club18701:29.02(14)--05:35.89(24)07:11.36(10)FB
 Louis Davies01:35.47+31.48
11.TKCTeam Keane Sculling School20001:25.65(9)03:19.95(3)05:19.75(8)07:11.75(11)FB
 Jed Kavuma01:54.3001:59.8001:52.00+31.87
12.TFNTiffin School Boat Club A18001:28.45(11)03:24.95(4)05:21.52(12)07:16.39(12)FB
 Caleb Osako01:56.5001:56.5701:54.87+36.51
13.RBLReading Blue Coat School Boat Club A17901:28.45(11)--05:07.69(2)07:16.40(13)FC
 Christopher Parker02:08.71+36.52
14.MNSMonmouth School Rowing Club A19101:29.96(15)--05:20.06(9)07:18.11(14)FC
 Thomas Wardle01:58.05+38.23
15.LRGLancaster Royal Grammar School Boat Club A17801:28.63(13)--05:20.97(10)07:21.21(15)FC
 Daniel Raymond02:00.24+41.33
16.WBKWalbrook Rowing Club B20901:30.08(16)03:25.56(5)05:24.98(14)07:22.56(16)FC
 Ben Hughes01:55.4801:59.4201:57.58+42.68
17.HENHenley Rowing Club20601:31.30(18)03:28.07(6)05:29.59(18)07:24.32(17)FC
 Connor O'Shea-James01:56.7702:01.5201:54.73+44.44
18.MGNMagdalen College School Boat Club18601:30.87(17)--05:27.87(17)07:25.27(18)FC
 Peter Crossley01:57.40+45.39
19.WRCWallingford Rowing Club19701:32.14(19)--05:29.69(19)07:27.82(19)
 Sam Pratt01:58.13+47.94
20.PETPeterborough City Rowing Club19201:36.09(26)--05:34.25(22)07:29.46(20)
 Esme McIntyre01:55.21+49.58
21.TES1863 Club A17401:38.01(30)--05:39.83(26)07:35.75(21)
 Daniel Dickens01:55.92+55.87
22.HWGRoyal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club A17701:32.38(20)--05:33.78(21)07:36.59(22)
 Theo Fischer02:02.81+56.71
23.ZAJSSt Joseph College Rowing Club, Ireland B16701:33.71(21)--05:36.88(25)07:37.06(23)
 Sean McDonald02:00.18+57.18
24.LRGLancaster Royal Grammar School Boat Club B19401:36.74(27)--05:21.15(11)07:42.18(24)
 Louis Waller-Sargent02:21.03+1:02.30
25.SUAStratford-upon-Avon Boat Club20801:36.77(28)03:39.23(7)05:43.03(29)07:45.25(25)
 William Beattie02:02.4602:03.8002:02.22+1:05.37
26.GUIGuildford Rowing Club B20301:39.71(35)--05:40.23(27)07:50.99(26)
 Dylan Taylorson02:10.76+1:11.11
27.ORAOratory School Boat Club A18401:35.71(23)03:39.82(8)05:08.15(3)07:52.70(27)
 Theo Holley02:04.1101:28.3302:44.55+1:12.82
28.MNKMonkton Combe School Boat Club A18801:36.04(25)--05:45.36(32)07:53.28(28)
 Aubrey Challinor02:07.92+1:13.40
29.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club C19301:39.93(36)--05:50.50(34)07:53.37(29)
 Dylan Talbot02:02.87+1:13.49
30.TFNTiffin School Boat Club B20101:38.24(32)03:43.69(11)06:21.72(41)07:56.65(30)
 Georgiy Lesyuk02:05.4502:38.0301:34.93+1:16.77
31.SPSSt Pauls School Boat Club17101:35.33(22)03:42.70(10)05:34.64(23)07:58.87(31)
 Rahul Marchand 02:07.3701:51.9402:24.23+1:18.99
32.ZAJSSt Joseph College Rowing Club, Ireland A17201:36.84(29)--05:15.57(7)08:05.21(32)
 Jago O Malley02:49.64+1:25.33
33.CCSClaires Court School Boat Club B20201:35.82(24)03:41.34(9)05:45.26(31)08:05.75(33)
 Ben Dyer02:05.5202:03.9202:20.49+1:25.87
34.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A17601:39.51(34)--05:58.30(35)08:09.91(34)
 Alexander Brambilla-Higgins02:11.61+1:30.03
35.KCHKings School Chester, The, Rowing Club16901:38.01(30)--05:43.63(30)08:15.31(35)
 Weston Heller02:31.68+1:35.43
36.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club B20701:39.41(33)03:50.80(12)06:04.96(36)08:20.30(36)
 Peter Denegri02:11.3902:14.1602:15.34+1:40.42
37.CCSClaires Court School Boat Club C17501:43.97(37)04:01.17(13)06:13.41(37)08:24.85(37)
 Harry Chaplin02:17.2002:12.2402:11.44+1:44.97
38.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club B20401:44.14(38)--06:17.27(40)08:31.95(38)
 Emre Catalagac02:14.68+1:52.07
39.HWGRoyal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club B19901:46.21(40)--06:16.17(39)08:32.26(39)
 Toby Casemore02:16.09+1:52.38
40.DULDulwich College Boat Club A18101:45.09(39)--05:26.10(16)08:47.74(40)
 Max Collins03:21.64+2:07.86
41.KCSKings College School Boat Club B18201:49.14(41)04:12.75(14)06:14.07(38)09:06.34(41)
 Sonny Dhillon02:23.6102:01.3202:52.27+2:26.46

Fri, 16:07 - Race 123M - J14 4x+ Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.MNSMonmouth School Rowing Club A[4]----05:39.82(1)07:34.06(1)
 Thomas Wardle01:54.24
2.MGNMagdalen College School Boat Club[2]----05:44.50(4)07:36.03(2)
 Peter Crossley01:51.53+1.97
3.RBLReading Blue Coat School Boat Club A[5]----05:42.28(2)07:39.49(3)
 Christopher Parker01:57.21+5.43
4.WBKWalbrook Rowing Club B[3]----05:44.83(5)07:42.14(4)
 Ben Hughes01:57.31+8.08
5.LRGLancaster Royal Grammar School Boat Club A[6]----05:42.52(3)07:49.43(5)
 Daniel Raymond02:06.91+15.37
6.HENHenley Rowing Club[7]----05:56.16(6)08:04.18(6)
 Connor O'Shea-James02:08.02+30.12

Fri, 17:31 - Race 137A - J14 4x+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.STKTrentham Boat Club A[4]01:46.41(1)03:38.43(1)05:31.54(1)07:23.80(1)
 Harry Brackley01:52.0201:53.1101:52.26
2.WLTWalton Rowing Club A[5]01:48.19(2)03:41.31(2)05:34.47(2)07:25.88(2)
 Cyrus Hakim-rad01:53.1201:53.1601:51.41+2.08
3.GMSGreat Marlow School Boat Club[6]01:51.37(4)03:47.10(4)05:41.94(3)07:35.29(3)
 Louis Davies01:55.7301:54.8401:53.35+11.49
4.CCSClaires Court School Boat Club A[3]01:51.55(5)03:46.52(3)05:43.54(4)07:37.28(4)
 Adam Koertzen01:54.9701:57.0201:53.74+13.48
5.TFNTiffin School Boat Club A[7]01:52.69(6)03:48.11(5)05:45.58(6)07:40.70(5)
 Caleb Osako01:55.4201:57.4701:55.12+16.90
6.TKCTeam Keane Sculling School[2]01:51.20(3)03:48.55(6)05:44.16(5)07:56.41(6)
 Jed Kavuma01:57.3501:55.6102:12.25+32.61

Fri, 17:37 - Race 138B - J14 4x+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.KRCKingston Rowing Club[5]01:41.99(1)03:28.36(1)05:15.75(1)07:03.62(1)
 Adam de Rozairo01:46.3701:47.3901:47.87
2.WBKWalbrook Rowing Club A[4]01:45.50(3)03:34.26(2)05:23.44(2)07:11.43(2)
 Thomas Finnigan01:48.7601:49.1801:47.99+7.81
3.NUNNottingham and Union Rowing Club[3]01:45.10(2)03:36.27(3)05:27.19(3)07:16.42(3)
 George Rainbow01:51.1701:50.9201:49.23+12.80
4.RDHRadnor House School Rowing Club A[6]01:45.75(4)03:37.10(4)05:28.68(4)07:17.49(4)
 Thomas McAndrew01:51.3501:51.5801:48.81+13.87
5.GUIGuildford Rowing Club A[7]01:46.87(5)03:39.38(5)05:30.94(5)07:18.27(5)
 Benjamin Isherwood01:52.5101:51.5601:47.33+14.65
6.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club A[2]01:49.36(6)03:41.10(6)05:32.43(6)07:20.95(6)
 Edward Ridley01:51.7401:51.3301:48.52+17.33