J15 4+ (Mariner Cup) Time Trial

12 fastest => SAB, 13 - 18 => FC

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.KRCKingston Rowing Club A30301:18.50(1)--04:47.40(1)06:32.13(1)SAB
 Jai Patel01:44.73
2.HERHereford Rowing Club32101:23.25(5)03:08.25(2)04:52.86(2)06:40.54(2)SAB
 Jake Birch01:45.0001:44.6101:47.68+8.41
3.ASRAberdeen Schools Rowing Association A31301:20.10(2)03:05.74(1)04:54.84(3)06:44.16(3)SAB
 Alex Fowler01:45.6401:49.1001:49.32+12.03
4.RBLReading Blue Coat School Boat Club A32001:23.84(7)03:13.06(3)05:08.71(9)06:47.94(4)SAB
 Stilian Petrov01:49.2201:55.6501:39.23+15.81
5.KRCKingston Rowing Club B30401:22.03(3)--05:00.48(4)06:50.92(5)SAB
 Sam Asher01:50.44+18.79
6.YRMYarm School Boat Club32401:24.06(9)03:13.24(4)05:03.83(6)06:52.86(6)SAB
 Finlay Gilraine01:49.1801:50.5901:49.03+20.73
7.TSSTideway Scullers School30501:22.97(4)--05:02.43(5)06:53.32(7)SAB
 Nico Delaney01:50.89+21.19
8.WGTWhitgift School Boat Club A31801:25.82(13)--05:07.59(7)06:57.10(8)SAB
 Jack Tullis01:49.51+24.97
9.KHSKew House School Boat Club31901:23.26(6)03:17.97(5)05:08.64(8)07:00.95(9)SAB
 Oscar Ballantyne01:54.7101:50.6701:52.31+28.82
10.ZAJSSt Joseph College Rowing Club, Ireland A30701:25.74(12)--05:11.40(10)07:04.35(10)SAB
 Rossa McCabe01:52.95+32.22
11.TES1863 Club A31101:24.54(10)--05:11.90(12)07:05.64(11)SAB
 Joseph Rodgers01:53.74+33.51
12.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club31401:23.98(8)--05:11.48(11)07:07.86(12)SAB
 Toby Tremmeling01:56.38+35.73
13.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club30901:27.79(15)03:25.17(8)05:17.65(13)07:11.96(13)FC
 Benjamin Fry01:57.3801:52.4801:54.31+39.83
14.HAMHampton School Boat Club A32501:27.59(14)03:23.11(6)05:20.82(14)07:17.82(14)FC
 Sarthak Datta01:55.5201:57.7101:57.00+45.69
15.GMSGreat Marlow School Boat Club A31701:30.65(17)03:23.80(7)05:22.00(16)07:17.86(15)FC
 Mackenzie Jameson01:53.1501:58.2001:55.86+45.73
16.PANPangbourne College Boat Club A32301:25.68(11)--05:21.31(15)07:19.00(16)FC
 Ed Smith01:57.69+46.87
17.PANPangbourne College Boat Club B31201:28.95(16)03:27.58(9)05:28.07(18)07:24.02(17)FC
 Edward Butterworth01:58.6302:00.4901:55.95+51.89
18.ORAOratory School Boat Club31601:33.50(19)03:34.49(10)05:26.94(17)07:34.42(18)FC
 Tom Martin02:00.9901:52.4502:07.48+1:02.29
19.PANPangbourne College Boat Club C30601:33.03(18)--05:39.59(19)07:42.70(19)
 Morgan Llewellyn02:03.11+1:10.57
20.TES1863 Club B30801:34.82(20)03:39.90(11)05:46.51(20)07:52.70(20)
 Joaquin McDonnell02:05.0802:06.6102:06.19+1:20.57
MNKMonkton Combe School Boat Club A322   did not start
 Samuel Sheppard

Fri, 15:31 - Race 117G - J15 4+ Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.HERHereford Rowing Club[4]01:41.74(1)--05:16.94(1)07:06.18(1)FA
 Jake Birch01:49.24
2.TSSTideway Scullers School[6]01:44.31(3)--05:21.65(3)07:09.86(2)FA
 Nico Delaney01:48.21+3.68
3.ASRAberdeen Schools Rowing Association A[5]01:43.51(2)--05:21.33(2)07:11.60(3)FA
 Alex Fowler01:50.27+5.42
4.YRMYarm School Boat Club[3]01:46.14(4)--05:24.09(4)07:13.31(4)FB
 Finlay Gilraine01:49.22+7.13
5.TES1863 Club A[7]01:49.96(5)--05:39.03(5)07:33.31(5)FB
 Joseph Rodgers01:54.28+27.13
6.ZAJSSt Joseph College Rowing Club, Ireland A[2]01:53.80(6)--05:46.43(6)07:39.43(6)FB
 Rossa McCabe01:53.00+33.25

Fri, 15:37 - Race 118H - J15 4+ Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.KRCKingston Rowing Club A[4]01:42.42(1)----07:08.15(1)FA
 Jai Patel
2.RBLReading Blue Coat School Boat Club A[5]01:44.46(2)----07:15.41(2)FA
 Stilian Petrov+7.26
3.KRCKingston Rowing Club B[3]01:45.92(3)----07:17.94(3)FA
 Sam Asher+9.79
4.WGTWhitgift School Boat Club A[6]01:46.97(4)----07:19.01(4)FB
 Jack Tullis+10.86
5.KHSKew House School Boat Club[2]01:48.78(6)----07:34.30(5)FB
 Oscar Ballantyne+26.15
6.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[7]01:47.24(5)----07:42.86(6)FB
 Toby Tremmeling+34.71

Fri, 16:31 - Race 127Q - J15 4+ Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.PANPangbourne College Boat Club A[3]01:49.44(1)03:52.95(5)05:41.05(1)07:33.80(1)
 Ed Smith02:03.5101:48.1001:52.75
2.PANPangbourne College Boat Club B[7]01:52.69(2)03:48.51(2)05:45.40(2)07:41.52(2)
 Edward Butterworth01:55.8201:56.8901:56.12+7.72
3.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club[5]01:54.52(4)03:52.62(4)05:49.59(3)07:44.45(3)
 Benjamin Fry01:58.1001:56.9701:54.86+10.65
4.GMSGreat Marlow School Boat Club A[6]01:54.52(4)03:45.20(1)05:49.84(4)07:45.59(4)
 Mackenzie Jameson01:50.6802:04.6401:55.75+11.79
5.HAMHampton School Boat Club A[4]01:54.25(3)03:52.19(3)05:50.22(5)07:49.95(5)
 Sarthak Datta01:57.9401:58.0301:59.73+16.15
6.ORAOratory School Boat Club[2]02:01.57(6)04:03.60(6)06:04.84(6)08:03.89(6)
 Tom Martin02:02.0302:01.2401:59.05+30.09

Fri, 18:19 - Race 145I - J15 4+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.WGTWhitgift School Boat Club A[4]01:50.68(3)03:43.67(2)05:36.12(1)07:26.46(1)
 Jack Tullis01:52.9901:52.4501:50.34
2.YRMYarm School Boat Club[5]01:49.44(2)03:43.31(1)05:36.57(2)07:27.38(2)
 Finlay Gilraine01:53.8701:53.2601:50.81+0.92
3.KHSKew House School Boat Club[6]01:49.14(1)03:44.28(3)05:40.22(3)07:35.15(3)
 Oscar Ballantyne01:55.1401:55.9401:54.93+8.69
4.ZAJSSt Joseph College Rowing Club, Ireland A[7]01:53.90(6)03:50.32(5)05:47.61(5)07:40.62(4)
 Rossa McCabe01:56.4201:57.2901:53.01+14.16
5.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[2]01:53.48(5)03:47.88(4)05:45.60(4)07:41.97(5)
 Toby Tremmeling01:54.4001:57.7201:56.37+15.51
6.TES1863 Club A[3]01:51.01(4)03:51.63(6)05:49.33(6)07:46.41(6)
 Joseph Rodgers02:00.6201:57.7001:57.08+19.95

Fri, 18:25 - Race 146J - J15 4+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.KRCKingston Rowing Club A[4]01:44.41(1)03:33.23(1)05:22.38(1)07:07.48(1)
 Jai Patel01:48.8201:49.1501:45.10
2.HERHereford Rowing Club[5]01:45.69(2)03:34.57(2)05:23.51(2)07:10.50(2)
 Jake Birch01:48.8801:48.9401:46.99+3.02
3.TSSTideway Scullers School[6]01:46.82(3)03:35.83(3)05:27.52(3)07:17.55(3)
 Nico Delaney01:49.0101:51.6901:50.03+10.07
4.RBLReading Blue Coat School Boat Club A[3]01:49.62(5)03:41.56(4)05:34.95(4)07:23.33(4)
 Stilian Petrov01:51.9401:53.3901:48.38+15.85
5.ASRAberdeen Schools Rowing Association A[2]01:49.04(4)03:42.43(5)05:37.08(5)07:30.68(5)
 Alex Fowler01:53.3901:54.6501:53.60+23.20
6.KRCKingston Rowing Club B[7]01:49.83(6)03:44.84(6)05:41.43(6)07:34.18(6)
 Sam Asher01:55.0101:56.5901:52.75+26.70