J16G 4x (Colonel’s Cup) Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.IELIsle of Ely Rowing Club30401:23.27(1)03:12.14(1)--06:57.07(1)SAB
 Poppy Shipley01:48.87
2.TSSTideway Scullers School A28901:24.98(2)03:15.29(2)05:09.16(1)07:01.70(2)SAB
 Zoë Scheske 01:50.3101:53.8701:52.54+4.63
3.LTULatymer Upper School Boat Club A28101:25.75(4)03:18.13(4)05:11.74(2)07:02.97(3)SAB
 Caroline Rijkse01:52.3801:53.6101:51.23+5.90
4.HENHenley Rowing Club A29901:29.78(13)03:17.63(3)--07:03.76(4)SAB
 Holly Cookson01:47.85+6.69
5.MARMarlow Rowing Club30901:25.23(3)03:19.28(7)--07:05.78(5)SAB
 Molly Newman01:54.05+8.71
6.LEHLady Eleanor Holles Boat Club30701:25.97(5)03:19.75(8)--07:06.77(6)SAB
 Harriet Taylor01:53.78+9.70
7.WRCWallingford Rowing Club A29401:26.61(6)03:19.15(6)05:13.35(3)07:08.12(7)SAB
 Freya Sharp01:52.5401:54.2001:54.77+11.05
8.BMSBedford Modern School Boat Club30001:27.68(8)03:18.82(5)--07:08.58(8)SAB
 Emily Watson01:51.14+11.51
9.YRKYork City Rowing Club28601:27.68(8)03:22.23(10)05:17.74(5)07:08.98(9)SAB
 Charley Faint01:54.5501:55.5101:51.24+11.91
10.HENHenley Rowing Club B28801:29.82(14)03:22.09(9)05:16.87(4)07:10.44(10)SAB
 Emilia Fulford-Dobson01:52.2701:54.7801:53.57+13.37
11.WRCWallingford Rowing Club B30201:28.68(11)03:23.36(12)--07:13.50(11)SAB
 Bethan Morrison01:54.68+16.43
12.HEDHeadington School Oxford Boat Club A28401:27.41(7)03:23.01(11)05:17.79(6)07:13.93(12)SAB
 Cleo Shore01:55.6001:54.7801:56.14+16.86
13.GMSGreat Marlow School Boat Club28501:31.34(15)03:27.74(15)05:24.60(8)07:20.55(13)
 Amelia Jones01:56.4001:56.8601:55.95+23.48
14.EVEEvesham Rowing Club29101:29.58(12)03:25.31(13)05:22.80(7)07:21.77(14)
 Katie Ham01:55.7301:57.4901:58.97+24.70
15.PETPeterborough City Rowing Club28201:32.36(17)03:28.47(17)05:26.85(9)07:22.64(15)
 Nell Papworth 01:56.1101:58.3801:55.79+25.57
16.SUAStratford-upon-Avon Boat Club31001:27.87(10)03:26.78(14)--07:24.35(16)
 Alice Baines01:58.91+27.28
17.KGSKingston Grammar School Boat Club306--03:27.87(16)--07:25.35(17)
 Matilda Halliwell+28.28
18.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A29201:37.45(25)03:34.44(22)--07:29.25(18)
 Alice McKeon01:56.99+32.18
19.KRCKingston Rowing Club29501:32.07(16)03:30.89(18)--07:29.46(19)
 Imogen King01:58.82+32.39
20.ASLAmerican School In London Boat Club30301:32.71(18)03:30.97(19)--07:29.67(20)
 Anna Duffy01:58.26+32.60
21.ABNAbingdon Rowing Club29801:33.60(21)03:33.47(20)--07:31.17(21)
 Brona Ruiseal01:59.87+34.10
22.WHSWimbledon High School Boat Club A28301:33.41(20)03:33.55(21)05:35.13(10)07:35.66(22)
 Alice Gibbs02:00.1402:01.5802:00.53+38.59
23.WBKWalbrook Rowing Club A30101:34.41(22)03:34.89(23)--07:36.55(23)
 Evelyn Moffatt02:00.48+39.48
24.SWPSir William Perkins's School Rowing Club28701:36.08(24)03:36.76(24)05:41.12(12)07:44.25(24)
 Sophie Darke02:00.6802:04.3602:03.13+47.18
25.KSWKings School Worcester, The, Boat Club29001:35.85(23)03:36.79(25)05:40.42(11)07:44.37(25)
 Anna Fryers02:00.9402:03.6302:03.95+47.30
26.EMAEmanuel School Boat Club29601:33.21(19)03:38.01(26)--07:46.54(26)
 Georgina Knapman02:04.80+49.47
27.BEDBedford Rowing Club30801:38.57(26)03:44.36(27)--07:51.54(27)
 Ellie Cooke02:05.79+54.47
SBTSurbiton High School Boat Club A293   did not start
 Lucy Theobald
YRMYarm School Boat Club305   did not start
 Anastasia Legge

Sun, 13:26 - Race 330Q - J16G 4x Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.TSSTideway Scullers School A[6]01:45.43(1)03:34.99(1)05:28.21(1)07:19.59(1)FA
 Zoë Scheske 01:49.5601:53.2201:51.38
2.LTULatymer Upper School Boat Club A[5]01:47.85(3)03:39.05(3)05:31.60(3)07:21.55(2)FA
 Caroline Rijkse01:51.2001:52.5501:49.95+1.96
3.WRCWallingford Rowing Club A[3]01:47.53(2)03:38.46(2)05:30.61(2)07:27.62(3)FA
 Freya Sharp01:50.9301:52.1501:57.01+8.03
4.LEHLady Eleanor Holles Boat Club[4]01:49.16(4)03:40.88(4)05:33.54(4)07:28.14(4)FB
 Harriet Taylor01:51.7201:52.6601:54.60+8.55
5.HENHenley Rowing Club B[2]01:52.74(5)03:45.49(5)05:41.59(5)07:40.44(5)FB
 Emilia Fulford-Dobson01:52.7501:56.1001:58.85+20.85
6.WRCWallingford Rowing Club B[1]01:56.20(6)03:52.82(6)05:57.09(6)07:51.65(6)FB
 Bethan Morrison01:56.6202:04.2701:54.56+32.06

Sun, 13:32 - Race 331R - J16G 4x Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.IELIsle of Ely Rowing Club[6]01:45.41(2)03:33.95(2)05:25.39(1)07:14.10(1)FA
 Poppy Shipley01:48.5401:51.4401:48.71
2.HENHenley Rowing Club A[5]01:45.20(1)03:33.51(1)05:26.34(2)07:15.37(2)FA
 Holly Cookson01:48.3101:52.8301:49.03+1.27
3.BMSBedford Modern School Boat Club[3]01:47.63(4)03:37.25(3)05:31.14(3)07:21.63(3)FA
 Emily Watson01:49.6201:53.8901:50.49+7.53
4.MARMarlow Rowing Club[4]01:46.85(3)03:38.74(4)05:33.03(4)07:22.05(4)FB
 Molly Newman01:51.8901:54.2901:49.02+7.95
5.YRKYork City Rowing Club[2]01:49.20(5)03:40.40(5)05:34.90(5)07:24.24(5)FB
 Charley Faint01:51.2001:54.5001:49.34+10.14
6.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[1]01:51.44(6)03:43.81(6)--07:31.02(6)FB
 Cleo Shore01:52.37+16.92

Sun, 16:14 - Race 358S - J16G 4x Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.HENHenley Rowing Club B[4]01:47.01(1)03:36.17(1)05:27.43(1)07:17.46(1)
 Emilia Fulford-Dobson01:49.1601:51.2601:50.03
2.YRKYork City Rowing Club[3]01:49.02(4)03:38.53(4)05:28.92(2)07:18.17(2)
 Charley Faint01:49.5101:50.3901:49.25+0.71
3.LEHLady Eleanor Holles Boat Club[5]01:47.93(3)03:37.69(3)05:29.51(3)07:20.83(3)
 Harriet Taylor01:49.7601:51.8201:51.32+3.37
4.MARMarlow Rowing Club[6]01:47.43(2)03:37.08(2)05:30.13(4)07:21.35(4)
 Molly Newman01:49.6501:53.0501:51.22+3.89
5.WRCWallingford Rowing Club B[1]01:49.65(5)03:41.10(5)05:35.16(5)07:27.02(5)
 Bethan Morrison01:51.4501:54.0601:51.86+9.56
6.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[2]01:51.69(6)03:43.55(6)05:38.05(6)07:30.92(6)
 Cleo Shore01:51.8601:54.5001:52.87+13.46

Sun, 16:20 - Race 359T - J16G 4x Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.HENHenley Rowing Club A[3]01:43.93(1)03:30.43(1)05:20.00(1)07:06.57(1)
 Holly Cookson01:46.5001:49.5701:46.57
2.TSSTideway Scullers School A[6]01:45.07(2)03:33.99(2)05:25.69(3)07:10.20(2)
 Zoë Scheske 01:48.9201:51.7001:44.51+3.63
3.WRCWallingford Rowing Club A[1]01:47.17(5)03:35.03(3)05:25.25(2)07:11.00(3)
 Freya Sharp01:47.8601:50.2201:45.75+4.43
4.IELIsle of Ely Rowing Club[5]01:49.31(6)03:36.36(4)05:26.77(4)07:12.16(4)
 Poppy Shipley01:47.0501:50.4101:45.39+5.59
5.LTULatymer Upper School Boat Club A[4]01:46.06(3)03:36.84(5)05:28.60(5)07:14.66(5)
 Caroline Rijkse01:50.7801:51.7601:46.06+8.09
6.BMSBedford Modern School Boat Club[2]01:46.62(4)03:37.95(6)05:33.15(6)07:30.26(6)
 Emily Watson01:51.3301:55.2001:57.11+23.69