Ch 2x (Fox Tankard) Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.LDRLeander Club A21901:19.89(3)03:02.48(2)04:46.16(3)06:29.44(1)SAB
 Tim Eilers01:42.5901:43.6801:43.28
2.LEALea Rowing Club A19801:18.67(1)02:59.91(1)--06:32.42(2)SAB
 Jasper den Dulk01:41.24+2.98
3.LDRLeander Club B21001:20.95(4)03:05.67(4)--06:33.28(3)SAB
 Joseph Murphy01:44.72+3.84
4.HENHenley Rowing Club A19701:18.77(2)03:03.31(3)--06:33.59(4)SAB
 Balthasar Issa01:44.54+4.15
5.TSSTideway Scullers School A17601:21.24(5)03:06.68(5)04:53.05(5)06:35.91(5)SAB
 Alfie Hill01:45.4401:46.3701:42.86+6.47
6.TWKTwickenham Rowing Club A21501:23.32(11)03:08.96(6)04:55.81(6)06:41.37(6)SAB
 Archie Drummond01:45.6401:46.8501:45.56+11.93
7.TSSTideway Scullers School B19601:22.25(7)03:09.03(7)--06:45.05(7)SAB
 Cyprian Davies01:46.78+15.61
8.EMAEmanuel School Boat Club18701:23.85(16)03:10.21(10)--06:45.80(8)SAB
 Gabriel Obholzer01:46.36+16.36
9.WLTWalton Rowing Club B20701:21.32(6)03:09.23(8)04:55.89(7)06:46.97(9)SAB
 Oliver Brew01:47.9101:46.6601:51.08+17.53
10.GHPGloucester Hartpury A19401:22.92(9)03:10.17(9)05:00.36(8)06:47.20(10)SAB
 George Reed01:47.2501:50.1901:46.84+17.76
11.GMSGreat Marlow School Boat Club B18901:23.26(10)03:10.50(11)--06:47.24(11)SAB
 Blaise Ivers-Dreux01:47.24+17.80
12.HINHinksey Sculling School19101:24.59(21)03:11.40(12)--06:49.04(12)SAB
 Andrew Clark01:46.81+19.60
13.CNNCambridge 99 Rowing Club A18301:25.45(29)03:13.81(22)--06:51.15(13)
 Cameron Mackenziie01:48.36+21.71
14.HENHenley Rowing Club B21201:23.46(12)03:11.80(14)--06:52.02(14)
 Sam Beattie01:48.34+22.58
15.LDRLeander Club C20401:23.82(15)03:11.93(15)05:01.26(9)06:52.20(15)
 Paul Hoeselbarth 01:48.1101:49.3301:50.94+22.76
16.WRCWallingford Rowing Club A21301:24.69(24)03:12.74(20)--06:52.49(16)
 Jack Halsall01:48.05+23.05
17.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club B20801:26.36(33)03:16.05(30)04:43.09(2)06:52.60(17)
 Oscar Walker01:49.6901:27.0402:09.51+23.16
18.GHPGloucester Hartpury B20101:23.64(14)03:11.60(13)05:02.43(10)06:52.84(18)
 Tiernan Purkess01:47.9601:50.8301:50.41+23.40
19.NOWNorthwich Rowing Club A20501:23.95(17)03:12.56(17)--06:53.84(19)
 Gwilym Harris01:48.61+24.40
20.MOSMossbourne Rowing Academy17501:23.56(13)03:13.76(21)05:06.36(12)06:54.07(20)
 Cassius Burley01:50.2001:52.6001:47.71+24.63
21.SRCSudbury Rowing Club21801:24.74(26)03:15.31(25)04:24.89(1)06:55.28(21)
 Byron Bullen01:50.5701:09.5802:30.39+25.84
22.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland A21101:24.16(19)03:12.62(19)--06:56.27(22)
 Joshua Timoney01:48.46+26.83
23.TSSTideway Scullers School C20901:27.04(37)03:14.69(24)--06:56.43(23)
 James Foley01:47.65+26.99
24.WTNWarrington Rowing Club18001:25.18(28)03:15.43(26)--06:56.54(24)
 Harrison White01:50.25+27.10
25.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A20001:22.89(8)03:12.35(16)05:04.97(11)06:56.70(25)
 Ronan O'Gorman01:49.4601:52.6201:51.73+27.26
26.DOSDoncaster Schools' Rowing Association21601:23.95(17)03:12.59(18)--06:57.38(26)
 George Murch01:48.64+27.94
27.KSEKings School Ely, The, Boat Club A20201:24.71(25)03:17.52(34)05:06.88(13)06:57.48(27)
 Alex Millard01:52.8101:49.3601:50.60+28.04
28.GMSGreat Marlow School Boat Club A19901:25.72(31)03:15.98(29)05:08.17(14)06:57.77(28)
 Thomas Rhodes01:50.2601:52.1901:49.60+28.33
29.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) B17901:26.85(34)03:18.22(36)--06:57.81(29)
 Christopher Kemp01:51.37+28.37
30.ASLAmerican School In London Boat Club17701:26.99(36)03:16.92(33)05:08.22(15)06:57.94(30)
 Jack Wilkin01:49.9301:51.3001:49.72+28.50
31.NCRNottinghamshire County Rowing Assn19301:24.64(22)03:14.13(23)--06:59.93(31)
 Noah Whawell01:49.49+30.49
32.WLTWalton Rowing Club A19201:24.20(20)03:15.54(27)--07:01.08(32)
 Oscar Roberts01:51.34+31.64
33.WRGRoyal Grammar School Worcester Boat Club D19001:24.64(22)03:15.79(28)--07:01.14(33)
 Benjamin Walker01:51.15+31.70
34.GHPGloucester Hartpury C20601:26.93(35)03:16.62(31)04:49.72(4)07:01.56(34)
 Matis Dennett01:49.6901:33.1002:11.84+32.12
35.RYSRyde School Boat Club19501:26.19(32)03:16.78(32)--07:02.80(35)
 Jonjo Findlay01:50.59+33.36
36.WRCWallingford Rowing Club B18801:25.63(30)03:19.71(37)--07:11.80(36)
 James Colam01:54.08+42.36
37.WRGRoyal Grammar School Worcester Boat Club A17801:28.36(38)03:21.41(38)05:17.59(17)07:12.42(37)
 Edward Smith01:53.0501:56.1801:54.83+42.98
38.TYNTyne Amateur Rowing Club21701:24.87(27)03:17.84(35)05:15.58(16)07:12.81(38)
 Lucas Grillot01:52.9701:57.7401:57.23+43.37
39.WEYWeybridge Rowing Club C18101:30.79(42)03:26.45(41)--07:15.20(39)
 Stanislaw Pauwels01:55.66+45.76
40.TRCThames Rowing Club A21401:29.98(41)03:23.53(39)05:19.60(18)07:15.63(40)
 Gulliver Woods01:53.5501:56.0701:56.03+46.19
41.PETPeterborough City Rowing Club A18401:29.19(39)03:25.44(40)--07:17.75(41)
 Jack Collins01:56.25+48.31
42.TEETees Rowing Club18501:29.55(40)03:26.67(42)--07:22.02(42)
 Maziyar Amini01:57.12+52.58
43.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A20301:34.13(44)03:32.30(44)05:30.15(19)07:25.34(43)
 Robert Smith01:58.1701:57.8501:55.19+55.90
44.TRCThames Rowing Club B18201:33.70(43)03:31.32(43)--07:26.33(44)
 Luke Knight01:57.62+56.89
DULDulwich College Boat Club186   did not start
 Archie Smith

Sun, 13:02 - Race 326M - Ch 2x Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.LDRLeander Club B[5]01:40.44(2)03:24.65(2)05:11.31(2)06:49.90(1)FA
 Joseph Murphy01:44.2101:46.6601:38.59
2.LEALea Rowing Club A[6]01:39.44(1)03:23.27(1)05:09.46(1)06:51.24(2)FA
 Jasper den Dulk01:43.8301:46.1901:41.78+1.34
3.GHPGloucester Hartpury A[2]01:44.01(3)03:30.63(4)05:19.74(5)07:01.14(3)FA
 George Reed01:46.6201:49.1101:41.40+11.24
4.TSSTideway Scullers School B[3]01:44.24(4)03:30.05(3)05:18.15(3)07:02.17(4)FB
 Cyprian Davies01:45.8101:48.1001:44.02+12.27
5.TWKTwickenham Rowing Club A[4]01:46.23(6)03:32.67(6)05:19.29(4)07:02.74(5)FB
 Archie Drummond01:46.4401:46.6201:43.45+12.84
6.GMSGreat Marlow School Boat Club B[1]01:45.43(5)03:31.22(5)05:21.06(6)07:10.30(6)FB
 Blaise Ivers-Dreux01:45.7901:49.8401:49.24+20.40

Sun, 13:08 - Race 327N - Ch 2x Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.LDRLeander Club A[6]01:38.85(1)03:21.63(1)05:06.19(1)06:49.92(1)FA
 Tim Eilers01:42.7801:44.5601:43.73
2.HENHenley Rowing Club A[5]01:40.13(2)03:24.05(2)05:08.94(2)06:50.65(2)FA
 Balthasar Issa01:43.9201:44.8901:41.71+0.73
3.TSSTideway Scullers School A[4]01:41.85(3)03:27.96(3)05:15.47(3)07:06.04(3)FA
 Alfie Hill01:46.1101:47.5101:50.57+16.12
4.WLTWalton Rowing Club B[2]01:42.71(4)03:30.89(4)05:21.80(4)07:10.57(4)FB
 Oliver Brew01:48.1801:50.9101:48.77+20.65
5.EMAEmanuel School Boat Club[3]01:45.03(5)03:33.14(5)05:23.91(5)07:12.29(5)FB
 Gabriel Obholzer01:48.1101:50.7701:48.38+22.37
6.HINHinksey Sculling School[1]01:47.13(6)03:36.58(6)05:26.85(6)07:15.87(6)FB
 Andrew Clark01:49.4501:50.2701:49.02+25.95

Sun, 15:50 - Race 354O - Ch 2x Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.TSSTideway Scullers School B[5]01:43.24(2)03:28.95(2)05:14.23(2)06:55.95(1)
 Cyprian Davies01:45.7101:45.2801:41.72
2.WLTWalton Rowing Club B[6]01:39.06(1)03:24.46(1)05:12.06(1)06:57.04(2)
 Oliver Brew01:45.4001:47.6001:44.98+1.09
3.TWKTwickenham Rowing Club A[4]01:45.48(6)03:30.15(4)05:15.84(3)07:00.74(3)
 Archie Drummond01:44.6701:45.6901:44.90+4.79
4.GMSGreat Marlow School Boat Club B[1]01:44.18(4)03:31.13(5)05:18.78(5)07:04.35(4)
 Blaise Ivers-Dreux01:46.9501:47.6501:45.57+8.40
5.EMAEmanuel School Boat Club[3]01:44.58(5)03:29.73(3)05:17.90(4)07:05.42(5)
 Gabriel Obholzer01:45.1501:48.1701:47.52+9.47
6.HINHinksey Sculling School[2]01:43.57(3)03:31.57(6)05:22.09(6)07:07.84(6)
 Andrew Clark01:48.0001:50.5201:45.75+11.89

Sun, 15:56 - Race 355P - Ch 2x Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LDRLeander Club A[5]01:36.53(1)03:17.83(1)04:59.76(1)06:40.85(1)
 Tim Eilers01:41.3001:41.9301:41.09
2.LDRLeander Club B[6]01:39.21(4)03:24.23(4)05:07.05(4)06:43.77(2)
 Joseph Murphy01:45.0201:42.8201:36.72+2.92
3.HENHenley Rowing Club A[4]01:38.34(3)03:21.50(3)05:04.94(2)06:44.20(3)
 Balthasar Issa01:43.1601:43.4401:39.26+3.35
4.LEALea Rowing Club A[3]01:37.58(2)03:21.20(2)05:04.97(3)06:47.89(4)
 Jasper den Dulk01:43.6201:43.7701:42.92+7.04
5.TSSTideway Scullers School A[1]01:40.93(5)03:25.92(5)05:07.84(5)06:50.76(5)
 Alfie Hill01:44.9901:41.9201:42.92+9.91
6.GHPGloucester Hartpury A[2]01:42.04(6)03:28.57(6)05:12.45(6)07:06.28(6)
 George Reed01:46.5301:43.8801:53.83+25.43