sam. 15:30 - Race 219 - J16F, Elite F, Elite H, J18H, Elite FPL, Elite HPL 500 meter

filecodeéquipage
nage
épreuve
[1]Reims CNJ16F
Lou Anne MAZY
[2]Lyon AUNJ16F
Vianneytte GUYOTAT
[3]Reims CNJ16F
Anais DEMOTIE
[4]Lorient a ScorffJ16F
Salome DEGEORGES
[5]Le Havre SHAJ16F
Maelle RONCIN
[6]Haute Seine SNJ16F
Charlotte BARTEZ
[7]La Seyne Sur Mer AvJ16F
Anna SCHLERNITZAUER
[8]Nantes CAJ16F
Moïra BOULORÉ
[9]Le Havre SHAJ16F
Gwendoline TOUTOUX
[10]Reims CNJ16F
Chloe DERIEMONT
[11]Sedan AvJ16F
Lou-Anne CANIARD
[12]Reims RegJ16F
Jeanne SELLIER
[13]Compiegne SNJ16F
Camille GEOFFROY
[14]Lorient a ScorffJ16F
Mya BOSQUET
[15]Manosque ACJ16F
Julie LEVESY
[16]Mulhouse RCJ16F
Leontine FOUQUET
[17]Sete AVJ16F
Julie JUGE
[19]Saumur LalElite HPL
Maxence GUINARD
[20]La Seyne Sur Mer AvElite HPL
Selmen NAMOUCHI
[21]Abdelaziz CHADIElite H
Abdelaziz CHADI
[22]Creil ENOElite HPL
Christos DIMOPOULOS
[23]Decines AvElite HPL
Antoine PAILHE BELAIR
[24]Dom CHANDLERElite HPL
Dom CHANDLER
[25]Nantes CAElite HPL
Pierre HUBERT
[26]Gravelines USAElite HPL
Adrien DECRIEM
[27]Sete AVElite HPL
Kim EBRI
[28]Lille AUNElite HPL
Julien GOSSET
[29]Lyon AUNElite HPL
Zacharya ABDELLAOUI
[30]Lyon AUNElite HPL
William DELOUILLE
[31]Mohamed Ghassen RAIESElite H
Mohamed Ghassen RAIES
[32]Hugo CHAMAILLARDElite HPL
Hugo CHAMAILLARD
[34]Geoffrey ROUSSEAUJ18H
Geoffrey ROUSSEAU
[35]Erstein ACPJ18H
Pierre MOLINA
[36]Metz SRJ18H
Kilian CALANDRI
[37]Enghien SNJ18H
Emmanuel BENAYOUN
[38]La Seyne Sur Mer AvJ18H
Titouan GUILMIN
[39]Lagny SNJ18H
Axel MEROTH
[40]Dieppe CNJ18H
Victorien BENOIT
[41]Dieppe CNJ18H
Stephano DESJARDINS
[42]Tours ATMJ18H
Teophil LEMAITRE
[43]Sete AVJ18H
Damien BROTHIER
[44]Nantes CAJ18H
Henri DE BOISRIOU
[45]Creil ENOJ18H
Thibaut CRAMBERT
[46]Sete AVJ18H
Nathan PUECH
[47]Lyon AUNJ18H
Adrien HEINRICH
[48]Lyon AUNJ18H
Victor EL KHOLTI
[49]Tours ATMJ18H
Valentin BERTON BOUVIER
[50]Lyon AUNJ18H
Leo MASSONNAT
[51]Lyon AUNJ18H
Raphael FAUCON
[52]Manosque ACJ18H
Alexandros VAYAKIS
[53]Manosque ACJ18H
Yohann CHAFIK
[54]Sedan AvJ18H
Joaquim DEFACHEL
[55]Sedan AvJ18H
Marcellin CUVILLIER
[56]Enghien SNJ18H
Alexandre MARTIN
[58]Ablon Sur Seine CNElite FPL
Laura MAGNAC
[59]Le Havre SHAElite FPL
Victoire GUETTIER
[60]Belbeuf CNElite FPL
Fanny CHATELET
[61]Florine CLEMENTElite FPL
Florine CLEMENT
[62]SN OiseElite FPL
Mathilde SMAGGHE
[63]Corbeil Asce 91Elite F
Amélie PELISSIER
[64]Erstein ACPElite FPL
Lisa STREICHER

sam. 16:10 - Race 221 - 30-39HTC, PR3 H, PR3 F, Elite H, Elite F, 30-39HPL, 30-39FPL 500 meter

filecodeéquipage
nage
épreuve
[1]Sete AVPR3 H
Laurent CHARLOT
[2]Lagny SNPR3 H
Frederic CHAILLET
[3]ALBI ACPR3 H
Cedric GUIBBAL
[4]Boulogne 92PR3 H
Hamid SAAIDI
[5]Lagny SNPR3 H
Etienne MORIN
[6]Creil ENOPR3 H
Aghilasse OUALI
[7]Sedan AvPR3 H
Damien VAN DEN DRIESSCHE
[8]Meaux CNPR3 H
Vincent COURTOIS
[9]Boulogne 92PR3 H
Thomas PUPIN
[10]Marseille AASPR3 H
Gregory IRANZO
[11]ACI 94PR3 F
Iris POSPISIL
[12]Marseille AASPR3 F
Audrey BELKHIR
[13]Marseille AASPR3 F
Emilie TABOURET
[14]Mulhouse RCPR3 F
Solange EBNER
[15]Marseille AASPR3 F
Eva POGGIOLI
[16]ACI 94Elite F
Ariane KIEFFER
[17]Meyzieu AVElite F
Irina DOUVIN
[18]Haute Seine SNElite F
Laetitia COLLOMB
[19]Nancy SNElite F
Fergie NICOLAY
[20]Lagny SNElite F
Diane DELALLEAU
[21]Boulogne 92Elite F
Lucie GIRAUD
[22]Sete AVElite F
Marie ROBIN
[23]Manosque ACElite F
Anissa DIEUDONNE
[24]Evian CAElite F
Cindy PELLEGRINO
[25]Tours ATMElite F
Clemence SCHOENY
[26]Maeva BENAVIDES30-39FPL
Maeva BENAVIDES
[27]Creil ENO30-39FPL
Isabelle POULAIN
[28]Beaucaire AV30-39FPL
Stephanie CHANTRY
[29]Grenade CN30-39FPL
Sophie DUBOCAGE
[30]Lagny SN30-39FPL
Nathalie COLLET
[31]Evian CA30-39FPL
Nathalie PACCOT
[32]Rennes SR30-39FPL
Cecile NEDELLEC
[33]Corbeil Asce 91Elite H
Wesley BOUCHEZ
[34]Boulogne 92Elite H
Rody FARLY
[35]Chatellerault SNElite H
Pierre MACHU
[36]Beziers ACElite H
Gabriel MIRALLES
[37]Reims CNElite H
Raphael KLOPP
[38]Creil ENOElite H
Cedric LEMOINE
[39]Chris HUNTLY-GORDONElite H
Chris HUNTLY-GORDON
[40]Samy CORTESElite H
Samy CORTES
[41]Galaad LE JOUANARDElite H
Galaad Le JOUANARD
[42]Sete AVElite H
Vincent MATZ
[43]Lyon AUNElite H
Alban COUTURIER
[44]Romans ARPElite H
Tristan DESTRAIT
[45]Stephane DEGAT CHATEAUElite H
Stephane Degat CHATEAU
[46]Matthieu RIGAUXElite H
Matthieu RIGAUX
[47]Meyzieu AVElite H
Corentin CONSTANZA
[48]Youness LAAROUBIElite H
Youness LAAROUBI
[49]Joinville AMJElite H
Saad RETTALI
[50]Compiegne SNElite H
Nicolas TERISSE
[51]Matthieu BOURRELYElite H
Matthieu BOURRELY
[52]Marseille AASElite H
Lilian PATINAUD
[53]Enghien SNElite H
Jacek JENDREJ
[54]Creil ENO30-39HPL
Augustin LECUYER
[55]Ablon Sur Seine CN30-39HPL
Matthieu BERTHEUIL
[56]Lagny SN30-39HPL
Yannick FLEISCHMAN
[57]Strasbourg RC30-39HPL
Nicolas MARTIN
[58]Sete AV30-39HPL
Simon ZIAD
[59]Agen Av30-39HPL
Cedric CAROBBIO
[60]Lyon AUN30-39HPL
Romain CHASTEL
[61]Niort AC30-39HPL
Loic PEYRES
[62]La Seyne Sur Mer Av30-39HPL
Matthieu GAMEIRO PAIS
[63]Corbeil Asce 9130-39HPL
Clement FOYE
[64]Lagny SN30-39HTC
Philippe ALEXANDRE