Sat, 08:20 - Race 203 - J15 G8+/J15G 2nd 8+ Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
eventnumber400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.NUNNottingham and Union Rowing Club AJ15 G8+5601:22.78(4)03:09.15(1)--06:45.53(1)SAB
 Lauren McLeod01:46.37
2.KCHKings School Chester, The, Rowing Club AJ15 G8+4301:11.65(1)03:09.60(3)--06:46.23(2)SAB
 Emilia Jenks01:57.95+0.70
3.WHSWimbledon High School Boat Club AJ15 G8+5701:22.14(3)03:09.49(2)--06:47.52(3)SAB
 Ellen Weir01:47.35+1.99
4.SBTSurbiton High School Boat Club AJ15 G8+51------06:47.97(4)SAB
 Aimee Richards+2.44
5.LEHLady Eleanor Holles Boat ClubJ15 G8+5001:21.70(2)03:10.75(4)--06:49.10(5)SAB
 Danielle Louw01:49.05+3.57
6.LTULatymer Upper School Boat Club AJ15 G8+5401:23.87(5)03:13.30(5)--06:52.41(6)SAB
 Amber Horley01:49.43+6.88
7.HEDHeadington School Oxford Boat Club AJ15 G8+4201:24.07(7)03:13.30(5)--06:52.75(7)SAB
 Hope Tait01:49.23+7.22
8.SWPSir William Perkins's School Rowing Club BJ15G 2nd 8+6301:24.65(9)03:13.52(8)--06:53.13(8)SAB
 SAMAR ALAM01:48.87+7.60
9.MARMarlow Rowing Club AJ15 G8+4501:24.49(8)03:14.26(10)--06:53.99(9)SAB
 Abigail Cronin01:49.77+8.46
10.STKTrentham Boat ClubJ15 G8+4401:25.48(12)03:13.33(7)--06:54.27(10)SAB
 Eve Fowler01:47.85+8.74
11.HENHenley Rowing ClubJ15 G8+4801:25.11(10)03:15.37(12)--06:55.16(11)SAB
 Mia Roullier01:50.26+9.63
12.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland AJ15 G8+5301:25.46(11)03:15.21(11)--06:56.48(12)SAB
 Katie Donnelly01:49.75+10.95
13.SWPSir William Perkins's School Rowing Club AJ15 G8+4001:23.92(6)03:13.70(9)--06:57.39(13)
 Katya Nearcou01:49.78+11.86
14.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club AJ15 G8+4901:25.98(13)03:18.73(14)--07:02.06(14)
 Elspeth Letts01:52.75+16.53
15.EMAEmanuel School Boat Club AJ15 G8+39--03:16.08(13)--07:02.61(15)
 Phoebe Trevelyan-Clark+17.08
16.DURDurham Amateur Rowing ClubJ15 G8+4101:27.16(16)03:20.28(16)--07:08.37(16)
 Alice Davies01:53.12+22.84
17.PHSPutney High School Boat Club AJ15 G8+52--03:18.87(15)--07:10.44(17)
 Pai Apatu+24.91
18.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club AJ15 G8+5501:26.73(14)03:21.24(17)--07:10.45(18)
 Esther Tregear01:54.51+24.92
19.SBTSurbiton High School Boat Club AJ15G 2nd 8+5901:27.44(17)03:23.03(18)--07:13.09(19)
 Emily Gerrish01:55.59+27.56
20.SGCSt Georges College Boat Club AJ15 G8+5801:28.14(18)03:24.10(19)--07:13.63(20)
 Sophie Lees01:55.96+28.10
21.PHSPutney High School Boat Club BJ15G 2nd 8+6001:28.80(19)03:26.00(20)--07:20.17(21)
 Lily Saunders01:57.20+34.64
22.BGSBedford Girls School Rowing Club AJ15 G8+4701:27.06(15)----07:21.76(22)
 Amy Wallington+36.23
23.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland BJ15G 2nd 8+6201:29.63(20)03:27.02(21)--07:23.13(23)
 Caitlin O’Hare01:57.39+37.60
24.BGSBedford Girls School Rowing Club AJ15G 2nd 8+6101:38.85(21)03:45.49(22)--07:58.00(24)
 Anna Cestaro02:06.64+1:12.47
SPGSt Pauls Girls School Boat ClubJ15 G8+46------did not finish
 Ka Men Chew