J15 G8+/J15G 2nd 8+ Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
eventnumber400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.NUNNottingham and Union Rowing Club AJ15 G8+5601:22.78(4)03:09.15(1)--06:45.53(1)SAB
 Lauren McLeod01:46.37
2.KCHKings School Chester, The, Rowing Club AJ15 G8+4301:11.65(1)03:09.60(3)--06:46.23(2)SAB
 Emilia Jenks01:57.95+0.70
3.WHSWimbledon High School Boat Club AJ15 G8+5701:22.14(3)03:09.49(2)--06:47.52(3)SAB
 Ellen Weir01:47.35+1.99
4.SBTSurbiton High School Boat Club AJ15 G8+51------06:47.97(4)SAB
 Aimee Richards+2.44
5.LEHLady Eleanor Holles Boat ClubJ15 G8+5001:21.70(2)03:10.75(4)--06:49.10(5)SAB
 Danielle Louw01:49.05+3.57
6.LTULatymer Upper School Boat Club AJ15 G8+5401:23.87(5)03:13.30(5)--06:52.41(6)SAB
 Amber Horley01:49.43+6.88
7.HEDHeadington School Oxford Boat Club AJ15 G8+4201:24.07(7)03:13.30(5)--06:52.75(7)SAB
 Hope Tait01:49.23+7.22
8.SWPSir William Perkins's School Rowing Club BJ15G 2nd 8+6301:24.65(9)03:13.52(8)--06:53.13(8)SAB
 SAMAR ALAM01:48.87+7.60
9.MARMarlow Rowing Club AJ15 G8+4501:24.49(8)03:14.26(10)--06:53.99(9)SAB
 Abigail Cronin01:49.77+8.46
10.STKTrentham Boat ClubJ15 G8+4401:25.48(12)03:13.33(7)--06:54.27(10)SAB
 Eve Fowler01:47.85+8.74
11.HENHenley Rowing ClubJ15 G8+4801:25.11(10)03:15.37(12)--06:55.16(11)SAB
 Mia Roullier01:50.26+9.63
12.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland AJ15 G8+5301:25.46(11)03:15.21(11)--06:56.48(12)SAB
 Katie Donnelly01:49.75+10.95
13.SWPSir William Perkins's School Rowing Club AJ15 G8+4001:23.92(6)03:13.70(9)--06:57.39(13)
 Katya Nearcou01:49.78+11.86
14.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club AJ15 G8+4901:25.98(13)03:18.73(14)--07:02.06(14)
 Elspeth Letts01:52.75+16.53
15.EMAEmanuel School Boat Club AJ15 G8+39--03:16.08(13)--07:02.61(15)
 Phoebe Trevelyan-Clark+17.08
16.DURDurham Amateur Rowing ClubJ15 G8+4101:27.16(16)03:20.28(16)--07:08.37(16)
 Alice Davies01:53.12+22.84
17.PHSPutney High School Boat Club AJ15 G8+52--03:18.87(15)--07:10.44(17)
 Pai Apatu+24.91
18.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club AJ15 G8+5501:26.73(14)03:21.24(17)--07:10.45(18)
 Esther Tregear01:54.51+24.92
19.SBTSurbiton High School Boat Club AJ15G 2nd 8+5901:27.44(17)03:23.03(18)--07:13.09(19)
 Emily Gerrish01:55.59+27.56
20.SGCSt Georges College Boat Club AJ15 G8+5801:28.14(18)03:24.10(19)--07:13.63(20)
 Sophie Lees01:55.96+28.10
21.PHSPutney High School Boat Club BJ15G 2nd 8+6001:28.80(19)03:26.00(20)--07:20.17(21)
 Lily Saunders01:57.20+34.64
22.BGSBedford Girls School Rowing Club AJ15 G8+4701:27.06(15)----07:21.76(22)
 Amy Wallington+36.23
23.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland BJ15G 2nd 8+6201:29.63(20)03:27.02(21)--07:23.13(23)
 Caitlin O’Hare01:57.39+37.60
24.BGSBedford Girls School Rowing Club AJ15G 2nd 8+6101:38.85(21)03:45.49(22)--07:58.00(24)
 Anna Cestaro02:06.64+1:12.47
SPGSt Pauls Girls School Boat ClubJ15 G8+46------did not finish
 Ka Men Chew

Sat, 13:17 - Race 221C - J15 G8+/J15G 2nd 8+ Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
eventlane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.WHSWimbledon High School Boat Club AJ15 G8+[4]01:43.98(2)03:30.80(1)--07:10.34(1)FA
 Ellen Weir01:46.82
2.HENHenley Rowing ClubJ15 G8+[2]01:46.23(4)03:34.92(3)--07:11.79(2)FA
 Mia Roullier01:48.69+1.45
3.HEDHeadington School Oxford Boat Club AJ15 G8+[3]01:46.98(6)03:35.48(4)--07:12.40(3)FA
 Hope Tait01:48.50+2.06
4.KCHKings School Chester, The, Rowing Club AJ15 G8+[5]01:43.59(1)03:31.29(2)--07:13.08(4)FB
 Emilia Jenks01:47.70+2.74
5.LTULatymer Upper School Boat Club AJ15 G8+[6]01:45.80(3)03:36.40(5)--07:18.97(5)FB
 Amber Horley01:50.60+8.63
6.STKTrentham Boat ClubJ15 G8+[7]01:46.76(5)03:38.53(6)--07:33.55(6)FB
 Eve Fowler01:51.77+23.21

Sat, 13:23 - Race 222D - J15 G8+/J15G 2nd 8+ Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
eventlane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.NUNNottingham and Union Rowing Club AJ15 G8+[5]01:43.99(1)03:32.03(1)--07:10.55(1)FA
 Lauren McLeod01:48.04
2.MARMarlow Rowing Club AJ15 G8+[7]01:46.83(4)03:36.25(3)--07:15.79(2)FA
 Abigail Cronin01:49.42+5.24
3.SBTSurbiton High School Boat Club AJ15 G8+[4]01:44.84(2)03:35.31(2)--07:16.69(3)FA
 Aimee Richards01:50.47+6.14
4.LEHLady Eleanor Holles Boat ClubJ15 G8+[6]01:45.71(3)03:37.39(4)--07:20.08(4)FB
 Danielle Louw01:51.68+9.53
5.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland AJ15 G8+[2]01:47.44(5)03:40.65(5)--07:23.18(5)FB
 Katie Donnelly01:53.21+12.63
6.SWPSir William Perkins's School Rowing Club BJ15G 2nd 8+[3]01:48.16(6)03:41.56(6)--07:27.14(6)FB
 SAMAR ALAM01:53.40+16.59

Sat, 15:53 - Race 247C - J15 G8+/J15G 2nd 8+ Final B

pos.codecrew
stroke
eventlane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.KCHKings School Chester, The, Rowing Club AJ15 G8+[4]01:46.80(2)03:35.13(1)05:22.48(1)07:13.33(1)
 Emilia Jenks01:48.3301:47.3501:50.85
2.LTULatymer Upper School Boat Club AJ15 G8+[6]01:48.17(4)03:39.76(4)05:28.75(3)07:17.64(2)
 Amber Horley01:51.5901:48.9901:48.89+4.31
3.SWPSir William Perkins's School Rowing Club BJ15G 2nd 8+[7]01:46.18(1)03:37.48(2)05:28.38(2)07:19.86(3)
 SAMAR ALAM01:51.3001:50.9001:51.48+6.53
4.STKTrentham Boat ClubJ15 G8+[2]01:48.46(5)03:38.52(3)05:29.45(4)07:21.44(4)
 Eve Fowler01:50.0601:50.9301:51.99+8.11
5.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland AJ15 G8+[3]01:49.64(6)03:41.38(6)05:32.79(6)07:22.87(5)
 Katie Donnelly01:51.7401:51.4101:50.08+9.54
6.LEHLady Eleanor Holles Boat ClubJ15 G8+[5]01:47.64(3)03:40.20(5)05:32.53(5)07:24.06(6)
 Danielle Louw01:52.5601:52.3301:51.53+10.73

Sat, 15:59 - Race 248D - J15 G8+/J15G 2nd 8+ Final A

pos.codecrew
stroke
eventlane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.NUNNottingham and Union Rowing Club AJ15 G8+[5]01:44.75(1)03:30.34(1)--07:02.47(1)
 Lauren McLeod01:45.59
2.WHSWimbledon High School Boat Club AJ15 G8+[4]01:46.44(3)03:33.59(2)--07:06.77(2)
 Ellen Weir01:47.15+4.30
3.MARMarlow Rowing Club AJ15 G8+[3]01:46.67(4)03:35.55(4)--07:07.76(3)
 Abigail Cronin01:48.88+5.29
4.HENHenley Rowing ClubJ15 G8+[6]01:47.71(5)03:37.91(5)--07:08.66(4)
 Mia Roullier01:50.20+6.19
5.SBTSurbiton High School Boat Club AJ15 G8+[7]01:45.58(2)03:33.96(3)--07:13.07(5)
 Aimee Richards01:48.38+10.60
6.HEDHeadington School Oxford Boat Club AJ15 G8+[2]01:48.81(6)----07:13.65(6)
 Hope Tait+11.18