Sun, 09:50 - Race 309 - J16G 4x Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.IELIsle of Ely Rowing Club30401:23.27(1)03:12.14(1)--06:57.07(1)SAB
 Poppy Shipley01:48.87
2.TSSTideway Scullers School A28901:24.98(2)03:15.29(2)05:09.16(1)07:01.70(2)SAB
 ZoĆ« Scheske 01:50.3101:53.8701:52.54+4.63
3.LTULatymer Upper School Boat Club A28101:25.75(4)03:18.13(4)05:11.74(2)07:02.97(3)SAB
 Caroline Rijkse01:52.3801:53.6101:51.23+5.90
4.HENHenley Rowing Club A29901:29.78(13)03:17.63(3)--07:03.76(4)SAB
 Holly Cookson01:47.85+6.69
5.MARMarlow Rowing Club30901:25.23(3)03:19.28(7)--07:05.78(5)SAB
 Molly Newman01:54.05+8.71
6.LEHLady Eleanor Holles Boat Club30701:25.97(5)03:19.75(8)--07:06.77(6)SAB
 Harriet Taylor01:53.78+9.70
7.WRCWallingford Rowing Club A29401:26.61(6)03:19.15(6)05:13.35(3)07:08.12(7)SAB
 Freya Sharp01:52.5401:54.2001:54.77+11.05
8.BMSBedford Modern School Boat Club30001:27.68(8)03:18.82(5)--07:08.58(8)SAB
 Emily Watson01:51.14+11.51
9.YRKYork City Rowing Club28601:27.68(8)03:22.23(10)05:17.74(5)07:08.98(9)SAB
 Charley Faint01:54.5501:55.5101:51.24+11.91
10.HENHenley Rowing Club B28801:29.82(14)03:22.09(9)05:16.87(4)07:10.44(10)SAB
 Emilia Fulford-Dobson01:52.2701:54.7801:53.57+13.37
11.WRCWallingford Rowing Club B30201:28.68(11)03:23.36(12)--07:13.50(11)SAB
 Bethan Morrison01:54.68+16.43
12.HEDHeadington School Oxford Boat Club A28401:27.41(7)03:23.01(11)05:17.79(6)07:13.93(12)SAB
 Cleo Shore01:55.6001:54.7801:56.14+16.86
13.GMSGreat Marlow School Boat Club28501:31.34(15)03:27.74(15)05:24.60(8)07:20.55(13)
 Amelia Jones01:56.4001:56.8601:55.95+23.48
14.EVEEvesham Rowing Club29101:29.58(12)03:25.31(13)05:22.80(7)07:21.77(14)
 Katie Ham01:55.7301:57.4901:58.97+24.70
15.PETPeterborough City Rowing Club28201:32.36(17)03:28.47(17)05:26.85(9)07:22.64(15)
 Nell Papworth 01:56.1101:58.3801:55.79+25.57
16.SUAStratford-upon-Avon Boat Club31001:27.87(10)03:26.78(14)--07:24.35(16)
 Alice Baines01:58.91+27.28
17.KGSKingston Grammar School Boat Club306--03:27.87(16)--07:25.35(17)
 Matilda Halliwell+28.28
18.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A29201:37.45(25)03:34.44(22)--07:29.25(18)
 Alice McKeon01:56.99+32.18
19.KRCKingston Rowing Club29501:32.07(16)03:30.89(18)--07:29.46(19)
 Imogen King01:58.82+32.39
20.ASLAmerican School In London Boat Club30301:32.71(18)03:30.97(19)--07:29.67(20)
 Anna Duffy01:58.26+32.60
21.ABNAbingdon Rowing Club29801:33.60(21)03:33.47(20)--07:31.17(21)
 Brona Ruiseal01:59.87+34.10
22.WHSWimbledon High School Boat Club A28301:33.41(20)03:33.55(21)05:35.13(10)07:35.66(22)
 Alice Gibbs02:00.1402:01.5802:00.53+38.59
23.WBKWalbrook Rowing Club A30101:34.41(22)03:34.89(23)--07:36.55(23)
 Evelyn Moffatt02:00.48+39.48
24.SWPSir William Perkins's School Rowing Club28701:36.08(24)03:36.76(24)05:41.12(12)07:44.25(24)
 Sophie Darke02:00.6802:04.3602:03.13+47.18
25.KSWKings School Worcester, The, Boat Club29001:35.85(23)03:36.79(25)05:40.42(11)07:44.37(25)
 Anna Fryers02:00.9402:03.6302:03.95+47.30
26.EMAEmanuel School Boat Club29601:33.21(19)03:38.01(26)--07:46.54(26)
 Georgina Knapman02:04.80+49.47
27.BEDBedford Rowing Club30801:38.57(26)03:44.36(27)--07:51.54(27)
 Ellie Cooke02:05.79+54.47
SBTSurbiton High School Boat Club A293   did not start
 Lucy Theobald
YRMYarm School Boat Club305   did not start
 Anastasia Legge