J15G 4+ (Katrina Jacks Trophy) Time Trial

12 fastest => SAB, 13 - 18 => FC

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club162----05:29.12(2)07:28.45(1)SAB
 Mia Brown01:59.33
2.KRCKingston Rowing Club A14601:31.57(2)--05:30.72(3)07:29.41(2)SAB
 Eva Strubel01:58.69+0.96
3.LEALea Rowing Club A15701:31.22(1)--05:28.91(1)07:30.76(3)SAB
 Phoebe Page02:01.85+2.31
4.SESSt Edwards School Boat Club A16001:35.53(9)----07:34.55(4)SAB
 Jenifer Ellis+6.10
5.KRCKingston Rowing Club B16401:32.80(4)--05:36.99(4)07:37.15(5)SAB
 Yasmin Limalia Cheng02:00.16+8.70
6.YRMYarm School Boat Club15301:33.81(6)--05:37.45(5)07:37.81(6)SAB
 Amelia Mack02:00.36+9.36
7.BKSBecket Rowing Club A15401:33.20(5)--05:38.40(6)07:39.41(7)SAB
 Keji Junaid02:01.01+10.96
8.WTNWarrington Rowing Club15601:34.20(7)--05:40.93(7)07:43.62(8)SAB
 Isabella May White02:02.69+15.17
9.SESSt Edwards School Boat Club B15501:32.24(3)--05:46.39(10)07:45.68(9)SAB
 Scarlett Gibb01:59.29+17.23
10.LEHLady Eleanor Holles Boat Club A14801:35.41(8)--05:44.93(9)07:45.74(10)SAB
 Charlotte Yeo02:00.81+17.29
11.HABMonmouth School For Girls RC C149----05:42.32(8)07:47.62(11)SAB
 Isobella Laws02:05.30+19.17
12.NSTNorth Staffordshire Rowing Club147----05:47.38(11)07:53.64(12)SAB
 Victoria Sheldon02:06.26+25.19
13.LTULatymer Upper School Boat Club A152----05:48.73(12)07:56.62(13)FC
 Laila Denscombe02:07.89+28.17
14.KCHKings School Chester, The, Rowing Club A15801:36.45(10)--05:50.45(13)08:00.03(14)FC
 Ellen Coady-Ward02:09.58+31.58
15.STCStreatham and Clapham High School Boat Club A150----05:54.76(14)08:06.77(15)FC
 Flora Fraser02:12.01+38.32
16.BGSBedford Girls School Rowing Club A16101:44.25(12)--06:07.59(16)08:16.05(16)FC
 Victoria Pinney02:08.46+47.60
17.EMAEmanuel School Boat Club16601:40.79(11)--06:07.16(15)08:18.36(17)FC
 Margot Balsdon02:11.20+49.91
18.SPGSt Pauls Girls School Boat Club B151------08:32.94(18)FC
 Eliza Stephenson+1:04.49
19.STCStreatham and Clapham High School Boat Club B159----06:28.92(17)08:48.78(19)
 Zipporah Golding02:19.86+1:20.33

Fri, 15:19 - Race 115E - J15G 4+ Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.KRCKingston Rowing Club A[4]01:52.84(1)03:53.55(2)05:50.11(1)07:51.11(1)FA
 Eva Strubel02:00.7101:56.5602:01.00
2.LEALea Rowing Club A[5]01:54.88(3)03:51.44(1)05:54.92(2)07:56.53(2)FA
 Phoebe Page01:56.5602:03.4802:01.61+5.42
3.YRMYarm School Boat Club[3]01:54.26(2)03:53.94(3)--07:57.99(3)FA
 Amelia Mack01:59.68+6.88
4.LEHLady Eleanor Holles Boat Club A[2]01:58.02(4)04:05.73(6)--08:08.88(4)FB
 Charlotte Yeo02:07.71+17.77
5.BKSBecket Rowing Club A[6]01:58.25(5)04:01.66(4)--08:13.55(5)FB
 Keji Junaid02:03.41+22.44
6.HABMonmouth School For Girls RC C[7]01:59.64(6)04:02.23(5)06:11.74(3)08:18.84(6)FB
 Isobella Laws02:02.5902:09.5102:07.10+27.73

Fri, 15:25 - Race 116F - J15G 4+ Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club[4]01:54.68(2)----07:51.21(1)FA
 Mia Brown
2.KRCKingston Rowing Club B[3]01:56.06(4)----07:58.02(2)FA
 Yasmin Limalia Cheng+6.81
3.SESSt Edwards School Boat Club A[5]01:55.29(3)----08:00.14(3)FA
 Jenifer Ellis+8.93
4.WTNWarrington Rowing Club[6]01:53.98(1)----08:03.66(4)FB
 Isabella May White+12.45
5.SESSt Edwards School Boat Club B[2]01:58.07(5)--06:16.91(1)08:28.64(5)FB
 Scarlett Gibb02:11.73+37.43
6.NSTNorth Staffordshire Rowing Club[7]01:58.60(6)--06:20.03(2)08:35.66(6)FB
 Victoria Sheldon02:15.63+44.45

Fri, 16:01 - Race 122L - J15G 4+ Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LTULatymer Upper School Boat Club A[5]----06:16.62(1)08:23.04(1)
 Laila Denscombe02:06.42
2.KCHKings School Chester, The, Rowing Club A[4]----06:19.77(2)08:26.81(2)
 Ellen Coady-Ward02:07.04+3.77
3.BGSBedford Girls School Rowing Club A[3]----06:30.16(3)08:35.97(3)
 Victoria Pinney02:05.81+12.93
4.STCStreatham and Clapham High School Boat Club A[6]----06:31.13(4)08:48.25(4)
 Flora Fraser02:17.12+25.21
5.EMAEmanuel School Boat Club[7]----06:39.79(5)08:55.80(5)
 Margot Balsdon02:16.01+32.76
6.SPGSt Pauls Girls School Boat Club B[2]----07:05.80(6)09:24.48(6)
 Eliza Stephenson02:18.68+1:01.44

Fri, 17:19 - Race 135Y - J15G 4+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LEHLady Eleanor Holles Boat Club A[5]01:58.74(1)04:02.80(1)06:07.29(1)08:09.77(1)
 Charlotte Yeo02:04.0602:04.4902:02.48
2.BKSBecket Rowing Club A[6]02:00.94(4)04:06.23(3)06:11.12(2)08:11.86(2)
 Keji Junaid02:05.2902:04.8902:00.74+2.09
3.WTNWarrington Rowing Club[4]01:59.39(2)04:05.19(2)06:12.44(3)08:22.99(3)
 Isabella May White02:05.8002:07.2502:10.55+13.22
4.HABMonmouth School For Girls RC C[2]02:01.32(5)04:09.89(4)06:16.70(4)08:23.48(4)
 Isobella Laws02:08.5702:06.8102:06.78+13.71
5.SESSt Edwards School Boat Club B[3]02:00.54(3)04:10.15(5)06:19.90(5)08:30.58(5)
 Scarlett Gibb02:09.6102:09.7502:10.68+20.81
NSTNorth Staffordshire Rowing Club   did not start
 Victoria Sheldon

Fri, 17:25 - Race 136Z - J15G 4+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.KRCKingston Rowing Club A[5]01:54.37(1)03:54.68(1)05:54.36(1)07:51.43(1)
 Eva Strubel02:00.3101:59.6801:57.07
2.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club[4]01:57.32(4)03:57.95(3)05:55.97(2)07:51.83(2)
 Mia Brown02:00.6301:58.0201:55.86+0.40
3.SESSt Edwards School Boat Club A[7]01:57.84(5)04:01.26(5)06:06.57(6)07:57.02(3)
 Jenifer Ellis02:03.4202:05.3101:50.45+5.59
4.LEALea Rowing Club A[3]01:57.01(3)03:59.23(4)05:58.32(4)07:57.53(4)
 Phoebe Page02:02.2201:59.0901:59.21+6.10
5.YRMYarm School Boat Club[2]01:56.45(2)03:57.77(2)05:58.12(3)08:02.48(5)
 Amelia Mack02:01.3202:00.3502:04.36+11.05
6.KRCKingston Rowing Club B[6]01:59.12(6)04:02.33(6)05:59.38(5)08:13.52(6)
 Yasmin Limalia Cheng02:03.2101:57.0502:14.14+22.09