Ch G8+/G2nd 8+ Time Trial

all crews => SAB

pos.codecrew
stroke
eventnumber400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.HENHenley Rowing ClubCh G8+30201:16.32(1)02:56.82(1)04:24.00(7)06:18.84(1)SAB
 Phoebe Fletcher01:40.5001:27.1801:54.84
2.LTULatymer Upper School Boat Club ACh G8+30801:17.78(4)02:59.05(4)04:26.56(8)06:23.76(2)SAB
 Mia Andersen01:41.2701:27.5101:57.20+4.92
3.MARMarlow Rowing Club ACh G8+30301:16.56(2)02:57.91(2)04:08.94(5)06:24.43(3)SAB
 Eve Lombardo01:41.3501:11.0302:15.49+5.59
4.TSSTideway Scullers School ACh G8+30101:18.91(6)----06:24.45(4)SAB
 Ruby O'Keeffe+5.61
5.HENHenley Rowing ClubG2nd 8+31501:17.99(5)02:59.01(3)03:50.04(1)06:26.13(5)SAB
 Charlotte Williams01:41.0200:51.0302:36.09+7.29
6.HEDHeadington School Oxford Boat Club ACh G8+31101:19.37(7)03:02.33(5)04:13.65(6)06:29.59(6)SAB
 Claudia Rossington01:42.9601:11.3202:15.94+10.75
7.PHSPutney High School Boat ClubCh G8+30401:19.93(9)03:03.27(6)04:01.48(3)06:30.12(7)SAB
 Annabel Zedda James01:43.3400:58.2102:28.64+11.28
8.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) ACh G8+30701:19.50(8)03:03.74(7)04:33.82(10)06:31.88(8)SAB
 Megan O'Byrne01:44.2401:30.0801:58.06+13.04
9.LTULatymer Upper School Boat Club AG2nd 8+31201:20.85(11)03:06.48(8)04:30.60(9)06:38.13(9)SAB
 Bella Scavazza-Murphy01:45.6301:24.1202:07.53+19.29
10.EMAEmanuel School Boat ClubCh G8+30901:20.75(10)03:08.21(10)03:57.56(2)06:45.43(10)SAB
 Jay Martin01:47.4600:49.3502:47.87+26.59
11.HEDHeadington School Oxford Boat Club AG2nd 8+31301:23.06(12)03:10.99(11)04:56.83(13)06:47.97(11)SAB
 Emily Waldron01:47.9301:45.8401:51.14+29.13
12.LEHLady Eleanor Holles Boat Club ACh G8+31001:17.20(3)03:07.08(9)04:55.11(12)06:49.58(12)SAB
 Helen O'Connor01:49.8801:48.0301:54.47+30.74
13.RBLReading Blue Coat School Boat Club ACh G8+30601:25.24(14)03:16.05(13)04:51.10(11)06:57.49(13)SAB
 Eleanor Lee01:50.8101:35.0502:06.39+38.65
14.COXCity of Oxford Rowing ClubCh G8+30501:23.64(13)03:14.85(12)04:04.89(4)06:58.47(14)SAB
 Eilish Turner-Frick01:51.2100:50.0402:53.58+39.63

Sat, 14:53 - Race 237S - Ch G8+/G2nd 8+ Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd, 4th => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
eventlane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.LTULatymer Upper School Boat Club ACh G8+[4]01:39.82(2)03:21.71(2)05:02.80(1)06:42.83(1)FA
 Mia Andersen01:41.8901:41.0901:40.03
2.MARMarlow Rowing Club ACh G8+[5]01:38.86(1)03:21.02(1)05:03.57(2)06:45.65(2)FA
 Eve Lombardo01:42.1601:42.5501:42.08+2.82
3.PHSPutney High School Boat ClubCh G8+[6]01:41.18(4)03:23.61(4)05:06.18(3)06:48.35(3)FA
 Annabel Zedda James01:42.4301:42.5701:42.17+5.52
4.HEDHeadington School Oxford Boat Club ACh G8+[3]01:40.99(3)03:23.23(3)05:08.43(4)06:58.58(4)FA
 Claudia Rossington01:42.2401:45.2001:50.15+15.75
5.HEDHeadington School Oxford Boat Club AG2nd 8+[7]01:44.58(5)03:32.52(5)05:19.67(5)07:07.60(5)FB
 Emily Waldron01:47.9401:47.1501:47.93+24.77
6.EMAEmanuel School Boat ClubCh G8+[2]01:45.39(6)03:34.10(6)05:23.65(6)07:11.06(6)FB
 Jay Martin01:48.7101:49.5501:47.41+28.23
7.COXCity of Oxford Rowing ClubCh G8+[1]01:47.83(7)03:40.50(7)05:30.26(7)07:28.87(7)FB
 Eilish Turner-Frick01:52.6701:49.7601:58.61+46.04

Sat, 14:59 - Race 238T - Ch G8+/G2nd 8+ Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd, 4th => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
eventlane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.HENHenley Rowing ClubCh G8+[4]01:37.89(2)03:17.02(2)04:55.59(2)06:34.50(1)FA
 Phoebe Fletcher01:39.1301:38.5701:38.91
2.LEHLady Eleanor Holles Boat Club ACh G8+[7]01:35.62(1)03:15.35(1)04:55.35(1)06:35.60(2)FA
 Helen O'Connor01:39.7301:40.0001:40.25+1.10
3.TSSTideway Scullers School ACh G8+[5]01:40.69(4)03:22.34(3)05:02.25(3)06:41.08(3)FA
 Ruby O'Keeffe01:41.6501:39.9101:38.83+6.58
4.HENHenley Rowing ClubG2nd 8+[3]01:40.40(3)03:22.60(4)05:03.44(4)06:45.42(4)FA
 Charlotte Williams01:42.2001:40.8401:41.98+10.92
5.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) ACh G8+[6]01:40.93(5)03:24.28(5)05:05.29(5)06:47.79(5)FB
 Megan O'Byrne01:43.3501:41.0101:42.50+13.29
6.LTULatymer Upper School Boat Club AG2nd 8+[2]01:44.05(6)03:30.06(6)05:15.86(6)07:00.79(6)FB
 Bella Scavazza-Murphy01:46.0101:45.8001:44.93+26.29
7.RBLReading Blue Coat School Boat Club ACh G8+[1]01:49.01(7)03:40.85(7)05:35.31(7)07:21.65(7)FB
 Eleanor Lee01:51.8401:54.4601:46.34+47.15

Sat, 18:16 - Race 271A - Ch G8+/G2nd 8+ Final B

pos.codecrew
stroke
eventlane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) ACh G8+[5]01:42.85(1)03:26.73(1)05:10.18(1)06:53.53(1)
 Megan O'Byrne01:43.8801:43.4501:43.35
2.LTULatymer Upper School Boat Club AG2nd 8+[3]01:44.19(2)03:30.52(2)05:16.54(2)07:01.58(2)
 Bella Scavazza-Murphy01:46.3301:46.0201:45.04+8.05
3.EMAEmanuel School Boat ClubCh G8+[6]01:45.60(3)03:33.35(3)05:22.69(3)07:09.96(3)
 Jay Martin01:47.7501:49.3401:47.27+16.43
4.HEDHeadington School Oxford Boat Club AG2nd 8+[4]01:48.20(4)03:38.35(4)05:27.50(4)07:16.64(4)
 Emily Waldron01:50.1501:49.1501:49.14+23.11
5.RBLReading Blue Coat School Boat Club ACh G8+[7]01:49.44(6)03:40.24(6)05:31.89(5)07:20.20(5)
 Eleanor Lee01:50.8001:51.6501:48.31+26.67
6.COXCity of Oxford Rowing ClubCh G8+[2]01:48.39(5)03:39.86(5)05:32.86(6)07:21.73(6)
 Eilish Turner-Frick01:51.4701:53.0001:48.87+28.20

Sat, 18:22 - Race 272B - Ch G8+/G2nd 8+ Final A

pos.codecrew
stroke
eventlane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LEHLady Eleanor Holles Boat Club ACh G8+[6]01:36.15(1)03:16.67(1)04:57.14(1)06:35.79(1)
 Helen O'Connor01:40.5201:40.4701:38.65
2.HENHenley Rowing ClubCh G8+[4]01:38.36(3)03:18.44(2)04:59.46(2)06:38.06(2)
 Phoebe Fletcher01:40.0801:41.0201:38.60+2.27
3.MARMarlow Rowing Club ACh G8+[3]01:38.03(2)03:19.28(3)05:01.14(3)06:39.75(3)
 Eve Lombardo01:41.2501:41.8601:38.61+3.96
4.LTULatymer Upper School Boat Club ACh G8+[5]01:39.32(4)03:20.36(4)05:01.91(4)06:41.60(4)
 Mia Andersen01:41.0401:41.5501:39.69+5.81
5.TSSTideway Scullers School ACh G8+[7]01:40.69(6)03:22.21(5)05:03.71(5)06:45.53(5)
 Ruby O'Keeffe01:41.5201:41.5001:41.82+9.74
6.PHSPutney High School Boat ClubCh G8+[2]01:41.79(7)03:27.10(8)05:06.67(6)06:48.21(6)
 Annabel Zedda James01:45.3101:39.5701:41.54+12.42
7.HENHenley Rowing ClubG2nd 8+[1]01:42.12(8)03:24.73(7)05:06.67(6)06:49.01(7)
 Charlotte Williams01:42.6101:41.9401:42.34+13.22
8.HEDHeadington School Oxford Boat Club ACh G8+[8]01:40.34(5)03:24.21(6)05:07.43(8)06:49.45(8)
 Claudia Rossington01:43.8701:43.2201:42.02+13.66