Non-Ch G4+ (Jim Mason Plate) Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.KRCKingston Rowing Club10401:24.48(1)03:15.89(1)05:08.16(1)06:58.36(1)SAB
 Emma Quin01:51.4101:52.2701:50.20
2.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A10901:25.70(2)03:18.29(2)05:12.33(2)07:06.48(2)SAB
 Alexandra Riddell-Webster01:52.5901:54.0401:54.15+8.12
3.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A11201:27.47(3)03:20.55(3)05:14.67(3)07:08.08(3)SAB
 Eve Linney01:53.0801:54.1201:53.41+9.72
4.WLTWalton Rowing Club A9901:27.75(6)03:28.41(12)05:16.64(4)07:09.41(4)SAB
 Amy Donaldson02:00.6601:48.2301:52.77+11.05
5.DUSDurham School Boat Club A10201:28.66(8)03:23.89(5)05:20.22(5)07:14.83(5)SAB
 Fern Haigh01:55.2301:56.3301:54.61+16.47
6.SUAStratford-upon-Avon Boat Club11001:27.74(5)03:24.03(6)05:22.36(8)07:15.82(6)SAB
 Molly Gill-Swift01:56.2901:58.3301:53.46+17.46
7.EMAEmanuel School Boat Club39301:27.71(4)03:22.28(4)05:21.12(6)07:16.68(7)SAB
 Madeline Jeynes01:54.5701:58.8401:55.56+18.32
8.GHSGeorge Heriot's School Rowing Club10301:29.21(10)03:24.63(7)05:21.28(7)07:16.74(8)SAB
 Catriona Taylor01:55.4201:56.6501:55.46+18.38
9.PANPangbourne College Boat Club A10101:28.51(7)03:25.02(8)05:23.59(9)07:18.63(9)SAB
 Francesca Allen01:56.5101:58.5701:55.04+20.27
10.SPGSt Pauls Girls School Boat Club10601:32.81(18)03:30.55(14)05:27.25(13)07:20.99(10)SAB
 Avery Louis01:57.7401:56.7001:53.74+22.63
11.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club11501:30.02(11)03:25.45(9)05:25.09(10)07:22.16(11)SAB
 Charlotte Falconer01:55.4301:59.6401:57.07+23.80
12.HABMonmouth School For Girls RC A11301:31.42(16)03:26.91(10)05:26.29(11)07:23.14(12)SAB
 Fay Blagbrough01:55.4901:59.3801:56.85+24.78
13.SGCSt Georges College Boat Club10501:30.06(12)03:28.63(13)05:27.06(12)07:26.53(13)
 Lila Priechenfried01:58.5701:58.4301:59.47+28.17
14.SBTSurbiton High School Boat Club A9801:30.38(13)03:35.72(19)05:27.96(14)07:27.00(14)
 Freya Spurling02:05.3401:52.2401:59.04+28.64
15.BGSBedford Girls School Rowing Club10701:33.31(19)03:32.83(17)05:33.92(16)07:29.65(15)
 Grace Batten01:59.5202:01.0901:55.73+31.29
16.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club11401:28.87(9)03:27.91(11)05:29.42(15)07:30.88(16)
 Ella Fox-Davies01:59.0402:01.5102:01.46+32.52
17.SHPShiplake College Boat Club10001:32.41(17)03:32.52(16)05:34.73(17)07:34.81(17)
 Lola Worthington02:00.1102:02.2102:00.08+36.45
18.LEHLady Eleanor Holles Boat Club A11101:31.41(15)03:33.68(18)05:38.64(19)07:36.75(18)
 Kirstin Brady02:02.2702:04.9601:58.11+38.39
19.WEYWeybridge Rowing Club B10801:30.85(14)03:30.81(15)05:36.34(18)07:39.75(19)
 Emma Cowie01:59.9602:05.5302:03.41+41.39

Sat, 13:41 - Race 225G - Non-Ch G4+ Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A[5]01:49.78(1)03:44.75(1)05:39.20(1)07:33.19(1)FA
 Alexandra Riddell-Webster01:54.9701:54.4501:53.99
2.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A[4]01:51.25(2)03:47.02(2)05:41.64(2)07:35.53(2)FA
 Eve Linney01:55.7701:54.6201:53.89+2.34
3.EMAEmanuel School Boat Club[3]01:52.55(5)03:49.36(4)05:44.31(3)07:38.45(3)FA
 Madeline Jeynes01:56.8101:54.9501:54.14+5.26
4.SPGSt Pauls Girls School Boat Club[7]01:51.42(3)03:48.75(3)05:45.74(4)07:40.46(4)FB
 Avery Louis01:57.3301:56.9901:54.72+7.27
5.SUAStratford-upon-Avon Boat Club[6]01:52.21(4)03:49.89(5)05:47.06(5)07:44.74(5)FB
 Molly Gill-Swift01:57.6801:57.1701:57.68+11.55
6.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[2]01:56.27(6)03:55.29(6)05:54.32(6)07:54.36(6)FB
 Charlotte Falconer01:59.0201:59.0302:00.04+21.17

Sat, 13:47 - Race 226H - Non-Ch G4+ Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.KRCKingston Rowing Club[4]01:46.31(1)03:37.58(1)05:28.56(1)07:23.93(1)FA
 Emma Quin01:51.2701:50.9801:55.37
2.WLTWalton Rowing Club A[5]01:48.14(2)03:41.86(2)05:34.52(2)07:30.15(2)FA
 Amy Donaldson01:53.7201:52.6601:55.63+6.22
3.DUSDurham School Boat Club A[3]01:50.15(3)03:45.20(3)05:39.24(3)07:32.84(3)FA
 Fern Haigh01:55.0501:54.0401:53.60+8.91
4.GHSGeorge Heriot's School Rowing Club[6]01:51.38(5)03:46.74(5)05:41.38(4)07:36.03(4)FB
 Catriona Taylor01:55.3601:54.6401:54.65+12.10
5.HABMonmouth School For Girls RC A[7]01:51.74(6)03:46.37(4)05:41.63(5)07:36.67(5)FB
 Fay Blagbrough01:54.6301:55.2601:55.04+12.74
6.PANPangbourne College Boat Club A[2]01:51.10(4)03:47.19(6)05:43.13(6)07:39.47(6)FB
 Francesca Allen01:56.0901:55.9401:56.34+15.54

Sat, 16:29 - Race 253I - Non-Ch G4+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.SUAStratford-upon-Avon Boat Club[6]01:52.75(2)03:49.07(2)05:46.55(1)07:43.23(1)
 Molly Gill-Swift01:56.3201:57.4801:56.68
2.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[7]01:52.57(1)03:48.24(1)--07:44.44(2)
 Charlotte Falconer01:55.67+1.21
3.PANPangbourne College Boat Club A[2]01:55.34(5)03:50.86(3)05:48.22(3)07:45.29(3)
 Francesca Allen01:55.5201:57.3601:57.07+2.06
4.SPGSt Pauls Girls School Boat Club[4]01:55.52(6)03:53.23(6)05:50.59(5)07:46.11(4)
 Avery Louis01:57.7101:57.3601:55.52+2.88
5.HABMonmouth School For Girls RC A[3]01:55.17(4)03:52.53(5)05:49.97(4)07:46.74(5)
 Fay Blagbrough01:57.3601:57.4401:56.77+3.51
6.GHSGeorge Heriot's School Rowing Club[5]01:54.48(3)03:51.90(4)05:47.13(2)07:49.52(6)
 Catriona Taylor01:57.4201:55.2302:02.39+6.29

Sat, 16:35 - Race 254J - Non-Ch G4+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.KRCKingston Rowing Club[5]01:46.79(1)03:37.32(1)05:34.46(2)07:22.73(1)
 Emma Quin01:50.5301:57.1401:48.27
2.WLTWalton Rowing Club A[6]01:48.93(2)03:41.38(2)05:41.85(5)07:26.50(2)
 Amy Donaldson01:52.4502:00.4701:44.65+3.77
3.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A[3]01:51.20(5)03:42.32(3)05:35.94(3)07:28.51(3)
 Eve Linney01:51.1201:53.6201:52.57+5.78
4.EMAEmanuel School Boat Club[7]01:50.65(4)03:43.57(4)05:37.26(4)07:30.08(4)
 Madeline Jeynes01:52.9201:53.6901:52.82+7.35
5.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A[4]01:50.47(3)03:46.07(5)05:29.64(1)07:40.36(5)
 Alexandra Riddell-Webster01:55.6001:43.5702:10.72+17.63
6.DUSDurham School Boat Club A[2]01:54.25(6)03:52.22(6)05:53.08(6)07:53.10(6)
 Fern Haigh01:57.9702:00.8602:00.02+30.37