J14G 4x+ (Hunter Cup) Time Trial

6 fastest => FA, 7 - 12 => FB, 13 - 18 => FC

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.HENHenley Rowing Club A26701:25.62(1)--05:13.78(1)07:07.14(1)FA
 Lucy Jones01:53.36
2.HEDHeadington School Oxford Boat Club A27101:26.36(2)--05:15.91(2)07:12.79(2)FA
 Amelia Gleed01:56.88+5.65
3.GUIGuildford Rowing Club A25601:28.73(3)--05:19.36(3)07:16.68(3)FA
 Imogen Wells01:57.32+9.54
4.CBRCity of Bristol Rowing Club A27201:29.32(5)03:23.93(1)05:21.17(4)07:18.79(4)FA
 Ella Fullman01:54.6101:57.2401:57.62+11.65
5.MHDMaidenhead Rowing Club A25301:28.97(4)--06:00.08(28)07:27.03(5)FA
 Emma Rayner01:26.95+19.89
6.DURDurham Amateur Rowing Club27601:33.17(15)03:29.74(3)05:29.27(6)07:29.00(6)FA
 Orlagh Windle01:56.5701:59.5301:59.73+21.86
7.PETPeterborough City Rowing Club23401:35.55(19)--05:32.19(10)07:30.08(7)FB
 Lily-Mae Allen01:57.89+22.94
8.WHSWimbledon High School Boat Club A27001:30.10(7)--05:28.37(5)07:30.31(8)FB
 Lucy Simpson02:01.94+23.17
9.QPHQueens Park High School Rowing Club23301:31.12(9)--05:31.31(9)07:31.60(9)FB
 Claudia Jackson02:00.29+24.46
10.WEYWeybridge Rowing Club A26901:29.36(6)--05:30.00(7)07:32.84(10)FB
 Eva Briody02:02.84+25.70
11.LEALea Rowing Club A24901:32.98(14)--05:43.58(17)07:34.08(11)FB
 Tess Peake 01:50.50+26.94
12.WBKWalbrook Rowing Club A24301:32.02(11)--05:35.11(12)07:34.31(12)FB
 Lucia FrigĂ©01:59.20+27.17
13.MBCMolesey Boat Club A27501:30.79(8)03:28.44(2)05:30.52(8)07:36.12(13)FC
 Roxy Welford01:57.6502:02.0802:05.60+28.98
14.TKCTeam Keane Sculling School B25701:32.96(13)--05:35.00(11)07:36.65(14)FC
 Jessica Weir02:01.65+29.51
15.HENHenley Rowing Club B25901:31.78(10)--05:35.49(13)07:38.76(15)FC
 Karima Erbolat02:03.27+31.62
16.SUAStratford-upon-Avon Boat Club23501:35.55(19)--05:42.04(16)07:43.56(16)FC
 Freya Watts02:01.52+36.42
17.MOSMossbourne Rowing Academy26101:32.66(12)--05:37.46(14)07:44.26(17)FC
 Charlotte Coode02:06.80+37.12
18.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club B23601:34.08(16)--05:41.15(15)07:44.41(18)FC
 Jessica Laundy02:03.26+37.27
19.SGCSt Georges College Boat Club A23901:35.17(17)--05:44.15(18)07:48.08(19)
 Amanda Kerr02:03.93+40.94
20.CBRCity of Bristol Rowing Club B24701:36.70(26)--05:47.19(19)07:51.22(20)
 Madeleine Morrow02:04.03+44.08
21.NSCNorwich School Boat Club24601:35.28(18)--05:50.19(21)07:51.89(21)
 Sabina Baker02:01.70+44.75
22.GLRGloucester Rowing Club25401:36.67(25)--05:47.67(20)07:55.92(22)
 Zara Ruffell02:08.25+48.78
23.HINHinksey Sculling School A27401:38.17(29)03:44.12(5)05:50.72(22)08:00.08(23)
 Rosie Hilton-Dew02:05.9502:06.6002:09.36+52.94
24.WTNWarrington Rowing Club24201:36.32(22)--05:52.65(24)08:00.39(24)
 Alisha Armitage02:07.74+53.25
25.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club A27301:36.30(21)03:42.69(4)05:51.95(23)08:02.85(25)
 Georgina Cassidy02:06.3902:09.2602:10.90+55.71
26.MHDMaidenhead Rowing Club B23801:37.47(28)--05:55.65(26)08:03.79(26)
 Milly Hall02:08.14+56.65
27.ABNAbingdon Rowing Club A24401:36.79(27)--05:54.08(25)08:05.55(27)
 Charlotte Morris02:11.47+58.41
28.BAEBarn Elms Rowing Club26801:36.57(24)--05:59.27(27)08:17.50(28)
 Emma Stott02:18.23+1:10.36
29.WBKWalbrook Rowing Club B26601:36.33(23)--06:04.05(29)08:19.12(29)
 Eve Strong02:15.07+1:11.98
30.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club B25801:41.86(32)--06:08.14(30)08:22.90(30)
 Innes Graham-Usibagia02:14.76+1:15.76
31.HINHinksey Sculling School B26501:42.19(33)03:56.45(6)06:13.75(32)08:31.85(31)
 Alexa Clover02:14.2602:17.3002:18.10+1:24.71
32.HABMonmouth School For Girls RC D24001:44.40(36)--06:17.49(34)08:36.32(32)
 Maddie Bailey02:18.83+1:29.18
33.KSEKings School Ely, The, Boat Club A23701:41.50(31)03:58.37(7)06:16.21(33)08:37.94(33)
 Ella Stevens02:16.8702:17.8402:21.73+1:30.80
34.PANPangbourne College Boat Club25201:43.43(35)--06:21.50(36)08:41.44(34)
 Amelie Allen02:19.94+1:34.30
35.TKCTeam Keane Sculling School A24501:41.46(30)--06:19.86(35)08:42.66(35)
 Dulcie Crossley02:22.80+1:35.52
36.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club A26201:45.10(37)--06:37.25(38)09:01.15(36)
 Margot Edwards02:23.90+1:54.01
37.SAHSacred Heart High School Rowing Club B26001:50.96(39)--06:34.64(37)09:02.55(37)
 Aisling Quinn02:27.91+1:55.41
38.CHECheltenham College Boat Club25501:47.07(38)--06:44.03(39)09:15.26(38)
 Tilly Cooper02:31.23+2:08.12
39.SAHSacred Heart High School Rowing Club A26401:56.37(41)--06:51.21(40)09:17.23(39)
 Clare Barrow02:26.02+2:10.09
40.GRDGordon's Boat Club B24801:53.41(40)--06:12.61(31)09:38.10(40)
 Emma Litjens03:25.49+2:30.96
HABMonmouth School For Girls RC E25101:42.21(34)----did not finish
 Eleanor Emes

Fri, 16:19 - Race 125O - J14G 4x+ Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.HENHenley Rowing Club B[6]01:58.19(3)--06:03.47(3)08:01.51(1)
 Karima Erbolat01:58.04
2.MOSMossbourne Rowing Academy[7]01:57.14(2)--06:01.86(1)08:02.81(2)
 Charlotte Coode02:00.95+1.30
3.TKCTeam Keane Sculling School B[4]01:58.19(3)--06:03.18(2)08:05.30(3)
 Jessica Weir02:02.12+3.79
4.MBCMolesey Boat Club A[5]01:55.84(1)--06:04.01(4)08:11.56(4)
 Roxy Welford02:07.55+10.05
5.SUAStratford-upon-Avon Boat Club[3]02:00.41(6)--06:16.47(5)08:16.07(5)
 Freya Watts01:59.60+14.56
6.GRNGrange School (Hartford),The Rowing Club B[2]01:58.46(5)--06:16.88(6)08:18.18(6)
 Jessica Laundy02:01.30+16.67

Fri, 17:55 - Race 141E - J14G 4x+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.WHSWimbledon High School Boat Club A[4]01:55.59(1)03:56.25(1)05:57.03(1)07:58.18(1)
 Lucy Simpson02:00.6602:00.7802:01.15
2.QPHQueens Park High School Rowing Club[6]01:58.51(4)04:01.14(5)06:01.23(2)08:01.87(2)
 Claudia Jackson02:02.6302:00.0902:00.64+3.69
3.LEALea Rowing Club A[7]01:59.84(6)04:00.34(3)06:02.78(4)08:02.88(3)
 Tess Peake 02:00.5002:02.4402:00.10+4.70
4.WEYWeybridge Rowing Club A[3]01:58.25(3)04:01.37(6)06:03.63(6)08:05.49(4)
 Eva Briody02:03.1202:02.2602:01.86+7.31
5.WBKWalbrook Rowing Club A[2]01:58.84(5)04:00.70(4)06:01.64(3)08:06.14(5)
 Lucia FrigĂ©02:01.8602:00.9402:04.50+7.96
6.PETPeterborough City Rowing Club[5]01:57.87(2)03:58.83(2)06:03.10(5)08:17.70(6)
 Lily-Mae Allen02:00.9602:04.2702:14.60+19.52

Fri, 18:01 - Race 142F - J14G 4x+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.HENHenley Rowing Club A[5]01:47.82(1)03:42.11(1)05:38.73(1)07:34.20(1)
 Lucy Jones01:54.2901:56.6201:55.47
2.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[4]01:51.83(2)03:49.78(2)05:47.84(2)07:45.66(2)
 Amelia Gleed01:57.9501:58.0601:57.82+11.46
3.GUIGuildford Rowing Club A[6]01:53.08(3)03:52.52(3)05:54.22(4)07:51.80(3)
 Imogen Wells01:59.4402:01.7001:57.58+17.60
4.CBRCity of Bristol Rowing Club A[3]01:54.88(5)03:54.23(5)05:53.60(3)07:52.79(4)
 Ella Fullman01:59.3501:59.3701:59.19+18.59
5.MHDMaidenhead Rowing Club A[7]01:53.50(4)03:53.33(4)05:54.73(5)07:55.76(5)
 Emma Rayner01:59.8302:01.4002:01.03+21.56
6.DURDurham Amateur Rowing Club[2]01:57.93(6)04:01.30(6)06:06.05(6)08:14.00(6)
 Orlagh Windle02:03.3702:04.7502:07.95+39.80