M55 (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.NORSkullerud Sport Senter01:34.4(1)03:10.0(1)04:46.4(1)06:19.8(1)
Kent PETTERSSON 01:34.401:35.601:36.401:33.434.2 spm
2.NORAvancia Rowing Team01:34.8(2)03:10.8(2)04:47.3(2)06:27.0(2)+7.2
Ole Kristian KARLSEN 01:34.801:36.001:36.501:39.731.3 spm
3.GERConcept 2 Team Germany 101:38.7(6)03:17.6(4)04:56.8(3)06:32.7(3)+12.9
Michael HARTMANN 01:38.701:38.901:39.201:35.931.7 spm
4.GERConcept 2 Team Germany 101:38.1(4)03:16.8(3)04:56.8(3)06:35.2(4)+15.4
Renato CHAVEZ TORRES 01:38.101:38.701:40.001:38.532.0 spm
5.DENAmelia's Dad's Rowing Club01:40.0(8)03:20.2(7)05:01.0(5)06:38.8(5)+19.0
Martin Mario JELANI 01:40.001:40.201:40.801:37.831.2 spm
6.NORFree Spirits01:41.1(12)03:22.6(9)05:03.5(8)06:41.0(6)+21.2
Morten HAUGSENG 01:41.101:41.501:40.901:37.534.0 spm
7.FRAAndresy CA Confluent01:38.5(5)03:19.5(5)05:02.7(6)06:44.5(7)+24.7
Pierrick MOSCATELLO 01:38.501:41.001:43.201:41.831.2 spm
8.ITAItalia Indoor Rowing01:39.0(7)03:20.0(6)05:02.9(7)06:46.4(8)+26.6
Massimo GALLETTI 01:39.001:41.001:42.901:43.429.8 spm
9.FRABelfort SR01:37.8(3)03:21.5(8)05:06.0(10)06:46.6(9)+26.8
Emmanuel LECTURE 01:37.801:43.701:44.501:40.631.2 spm
10.USAQuadraginta Unum01:40.5(10)03:22.8(10)05:05.7(9)06:46.9(10)+27.1
Kristin ELLIS 01:40.501:42.301:42.901:41.130.0 spm
11.NORSkulllerud Sport Senter01:43.2(15)03:28.5(14)05:13.9(14)06:53.1(11)+33.3
Asmund KARLSEN 01:43.201:45.301:45.401:39.334.5 spm
12.PERClub Universitario de Regatas-Perú01:41.1(12)03:26.6(12)05:11.7(12)06:53.2(12)+33.4
Julio CRUZ 01:41.101:45.501:45.101:41.733.7 spm
13.FRAMulhouse RC01:40.3(9)03:23.8(11)05:10.0(11)06:54.1(13)+34.3
Jean-Pierre TALAMONA 01:40.301:43.501:46.201:44.131.5 spm
14.GERConcept 2 Team Germany 101:40.8(11)03:26.6(12)05:13.3(13)07:00.1(14)+40.3
Jörg JESKE 01:40.801:45.801:46.701:46.829.5 spm
15.FRAAuray AC01:43.2(15)03:28.6(15)05:15.3(15)07:00.7(15)+40.9
Thierry DUCLOS 01:43.201:45.401:46.701:45.529.5 spm
16.FRAMontpitol ACLL01:43.5(17)03:29.5(16)05:16.7(16)07:00.8(16)+41.0
Richard BRANTJES 01:43.501:46.001:47.201:44.027.7 spm
17.FRABAYONNE SN01:44.5(18)03:31.1(17)05:18.7(17)07:03.1(17)+43.3
Jeanmichel BOURGEOIS 01:44.501:46.601:47.601:44.430.0 spm
18.FRAIndiv01:45.3(20)03:31.6(19)05:18.9(18)07:05.8(18)+46.0
Tristan COSTA 01:45.301:46.301:47.301:46.932.5 spm
19.ITAIdart Mantova ITA01:47.7(25)03:38.7(25)05:28.5(24)07:06.6(19)+46.8
Domenico POLI 01:47.701:51.001:49.801:38.129.7 spm
20.ESTEstonia01:47.4(23)03:34.8(21)05:22.2(20)07:06.9(20)+47.1
Mihkel KLEMENTSOV 01:47.401:47.401:47.401:44.733.0 spm
21.FRACoudekerque en01:44.7(19)03:32.3(20)05:20.3(19)07:07.8(21)+48.0
Gerard COUSIN 01:44.701:47.601:48.001:47.430.7 spm
22.GBRSub701:47.4(23)03:37.7(23)05:28.4(23)07:12.3(22)+52.5
Richard DUFFIELD 01:47.401:50.301:50.701:44.028.7 spm
23.SGPPulse Lab SG01:48.5(26)03:37.3(22)05:26.8(21)07:16.3(23)+56.5
Paul LEE 01:48.501:48.801:49.501:49.529.3 spm
24.FRAVersailles CN01:51.5(30)03:43.6(31)05:34.0(28)07:20.3(24)+1:00.5
Thierry LOUVET 01:51.501:52.101:50.401:46.326.5 spm
25.FRAGrenade CN01:46.2(22)03:38.4(24)05:32.0(26)07:21.1(25)+1:01.3
Jean Paul BEAUTES 01:46.201:52.201:53.601:49.230.7 spm
26.FRANoisy le Grand ASLM01:48.9(28)03:39.7(26)05:31.8(25)07:22.1(26)+1:02.3
Bertrand DE CLERMONT TONNERRE 01:48.901:50.801:52.101:50.330.8 spm
27.FRAIndiv01:45.6(21)03:40.4(27)05:33.0(27)07:22.8(27)+1:03.0
Frederic LABARRERE 01:45.601:54.801:52.601:49.937.0 spm
28.FRASt Jean d Illac JRI01:51.0(29)03:43.2(30)05:35.5(30)07:23.3(28)+1:03.5
Thierry GOURSOLLE 01:51.001:52.201:52.301:47.821.7 spm
29.GERConcept 2 Team Germany01:41.2(14)03:31.3(18)05:27.4(22)07:23.5(29)+1:03.7
Henning SCHRAMM 01:41.201:50.101:56.101:56.228.2 spm
30.FRAFrance Rachis01:51.8(32)03:43.1(29)05:35.3(29)07:27.2(30)+1:07.4
Erik BOULARD 01:51.801:51.301:52.201:51.930.2 spm
31.ITAIndoor Rowing Islas Baleares01:51.5(30)03:46.0(33)05:41.7(33)07:29.3(31)+1:09.5
Giovanni D'ANGELO 01:51.501:54.501:55.701:47.628.7 spm
32.FRAPERREUX SN01:48.8(27)03:42.8(28)05:38.6(31)07:35.4(32)+1:15.6
Stephane POUSSY 01:48.801:54.001:55.801:56.927.2 spm
33.FRABoulogne 9201:52.4(33)03:45.9(32)05:41.4(32)07:36.0(33)+1:16.2
Pedro FERREIRA 01:52.401:53.501:55.501:54.530.0 spm
34.FRAReims CNRR01:52.9(35)03:49.7(36)05:45.9(34)07:38.0(34)+1:18.2
Herve MULLER 01:52.901:56.801:56.201:52.030.5 spm
35.FRAIndiv01:52.7(34)03:49.5(34)05:46.5(35)07:41.3(35)+1:21.5
Cyril COSTA 01:52.701:56.801:57.001:54.929.8 spm
36.FRAPort-Marly RC01:53.6(36)03:49.6(35)05:46.9(36)07:41.6(36)+1:21.8
Jean-Claude LAFOREST 01:53.601:56.001:57.301:54.730.0 spm
37.FRAEnghien SN 101:55.2(38)03:51.3(38)05:50.1(38)07:45.8(37)+1:26.0
Vincent FOHANNO 01:55.201:56.101:58.801:55.829.5 spm
38.FRAEnghien SN 201:54.4(37)03:50.6(37)05:49.6(37)07:46.4(38)+1:26.6
Lionel LUBET 01:54.401:56.201:59.001:56.828.5 spm
39.ITAChampigny sur Marne RS01:55.3(39)03:53.4(39)05:52.3(39)07:49.8(39)+1:30.0
Giuseppe GRISAFI 01:55.301:58.101:58.901:57.528.7 spm
40.GERConcept 2 Team Germany 102:02.7(41)04:05.8(40)06:04.8(40)07:56.8(40)+1:37.0
Stefan SCHINK 02:02.702:03.101:59.001:51.931.4 spm
41.FRAStrasbourg ISS02:01.9(40)04:11.3(41)06:20.4(41)08:32.0(41)+2:12.2
Nicolas SIMONIN 02:01.902:09.402:09.102:11.628.8 spm
FRAFrance CN   did not start
Luc VANNIER 
GERConcept 2 Team Germany 1   did not start
Bernd SCHRADER 
GBRTeam GB   did not start
Scott DAVID 
USASub7 Indoor Rowing Club   did not start
Daniel LYNCH 
FRAGOUET AC   did not start
Laurent PILON 
FRABREST AV   did not start
Claude MOYSAN