W30 (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GEREngine by Carson01:41.7(1)03:25.0(1)05:08.8(1)06:51.6(1)
Anna MUEHLE 01:41.701:43.301:43.801:42.834.0 spm
2.GERConcept2 Team Germany01:43.5(3)03:27.4(2)05:10.3(2)06:54.0(2)+2.4
Nina THOELKING 01:43.501:43.901:42.901:43.732.0 spm
3.FRANantes CA01:44.4(4)03:29.7(4)05:14.6(3)06:58.7(3)+7.1
Marie LE NEPVOU 01:44.401:45.301:44.901:44.132.7 spm
4.FRATOULOUSE UC01:43.2(2)03:28.5(3)05:15.6(4)07:01.9(4)+10.3
Pauline BUGNARD 01:43.201:45.301:47.101:46.335.0 spm
5.DENFaroe Island01:46.4(5)03:35.1(5)05:23.7(5)07:10.6(5)+19.0
Elsa MAGNUSSEN 01:46.401:48.701:48.601:47.031.0 spm
6.FRAHaute Seine SN01:47.2(6)03:35.8(6)05:26.2(6)07:13.3(6)+21.7
Laetitia COLLOMB 01:47.201:48.601:50.401:47.131.2 spm
7.FRASevrier Asla01:48.4(7)03:40.2(7)05:31.9(7)07:21.6(7)+30.0
Aurelie BRISSET 01:48.401:51.801:51.701:49.730.5 spm
8.EGYScullnBlades Rowing01:48.8(9)03:41.0(8)05:32.7(8)07:22.1(8)+30.5
Asmaa AL ZOHAIRY 01:48.801:52.201:51.701:49.431.7 spm
9.GBRBritish Army01:50.4(11)03:41.5(10)05:33.7(9)07:26.6(9)+35.0
Adelle TUDOR 01:50.401:51.101:52.201:52.930.3 spm
10.CZEKilmacabea01:52.2(13)03:44.2(12)05:35.3(10)07:28.1(10)+36.5
Petra KLABENESOVA 01:52.201:52.001:51.101:52.831.8 spm
11.BELSt Jean d Illac JRI01:55.2(18)03:48.6(16)05:41.6(15)07:30.3(11)+38.7
Virginie DAMIT 01:55.201:53.401:53.001:48.830.0 spm
12.GBRBritish Army 101:53.3(16)03:46.6(15)05:39.5(13)07:31.8(12)+40.2
Charlie PETERSON 01:53.301:53.301:52.901:52.331.0 spm
13.FRAMelun CN01:48.4(7)03:41.4(9)05:36.8(11)07:33.5(13)+41.9
Vinciane YRONDELLE 01:48.401:53.001:55.401:56.735.3 spm
14.FRANOGENT SUR SEINE CA01:51.3(12)03:45.9(14)05:41.4(14)07:35.3(14)+43.7
Sabrina BRODNIK 01:51.301:54.601:55.501:53.832.0 spm
15.FRAChalon sur Saone CA01:52.3(14)03:45.7(13)05:39.2(12)07:35.4(15)+43.8
Elise THOMAS 01:52.301:53.401:53.501:56.230.7 spm
16.FRALyon Caluire AC01:53.0(15)03:50.8(17)05:50.6(17)07:47.0(16)+55.4
Justine DE BATS 01:53.001:57.801:59.801:56.431.5 spm
17.FRAToulon Av01:49.7(10)03:44.0(11)05:45.2(16)07:47.5(17)+55.9
Delphine WEPIERRE 01:49.701:54.302:01.202:02.228.7 spm
18.FRARowing Club SRP01:56.1(20)03:54.2(18)05:52.8(18)07:50.1(18)+58.5
Mathilde DUHAMEL 01:56.101:58.101:58.601:57.431.0 spm
19.IRLDalkey RC02:00.1(21)03:59.7(21)06:00.2(19)08:00.2(19)+1:08.6
Stephanie CORCORAN 02:00.101:59.602:00.502:00.029.0 spm
20.FRATOULOUSE UC01:55.1(17)03:57.3(19)06:01.3(20)08:04.0(20)+1:12.4
Aude LEONARD 01:55.102:02.202:04.002:02.728.7 spm
21.FRAIndiv02:00.5(23)04:02.9(22)06:05.7(22)08:04.2(21)+1:12.6
Audrey SONNTAG 02:00.502:02.402:02.801:58.523.7 spm
22.FRAARCACHON AV01:55.8(19)03:59.1(20)06:02.7(21)08:05.8(22)+1:14.2
Julie TASTET 01:55.802:03.302:03.602:03.129.2 spm
23.ITAProsport Trento Italy02:00.4(22)04:05.2(23)06:10.7(23)08:15.7(23)+1:24.1
Alessandra BRUNO 02:00.402:04.802:05.502:05.132.0 spm
24.FRAEpisod02:04.7(26)04:10.2(26)06:17.8(25)08:20.2(24)+1:28.6
St├ęphanie DEZORTHES 02:04.702:05.502:07.602:02.429.2 spm
25.FRABELFORT SR02:02.0(25)04:08.5(24)06:17.1(24)08:23.4(25)+1:31.8
Marie HEINRICH 02:02.002:06.502:08.602:06.328.5 spm
26.GBRHollingworth Lake Rowing Club02:01.2(24)04:08.6(25)06:21.4(26)08:28.5(26)+1:36.9
Elaine HUSKINSON 02:01.202:07.402:12.802:07.126.7 spm
27.FRAEnghien SN02:05.1(27)04:13.3(27)06:24.5(27)08:34.3(27)+1:42.7
Lucie GIANOLA 02:05.102:08.102:11.202:09.830.3 spm
28.ITARowing Club Cus Bergamo02:08.4(28)04:18.5(28)06:28.5(28)08:34.6(28)+1:43.0
Chiara BROGNI 02:08.402:10.102:10.002:06.028.7 spm
29.FRAA O Buc02:13.4(30)04:23.3(30)06:30.9(29)08:35.7(29)+1:44.1
Johanne BARNIER 02:13.402:09.902:07.602:04.827.5 spm
30.FRAGerardmer AS02:09.5(29)04:21.0(29)06:31.2(30)08:38.7(30)+1:47.1
Emilie CREPET 02:09.502:11.502:10.102:07.529.7 spm
ESTEstonia   did not start
Karmen ALNEK 
FRABasse Seine SN   did not start
Penelope MERCIER 
FRATalloires CN   did not start
Caroline DELAS 
ESPS.E. Universitat d'Alacant   did not start
Cristina GANDIA GARCIA