M40 (500m) 500 meter

pos.codecrew
stroke
finishdifference
1.NORLasses gym01:15.1(1)
Lasse EDVARDSEN 01:15.146.0 spm
2.BLRSUB 701:15.7(2)+0.6
Pavel SHURMEI 01:15.744.0 spm
3.ITAS.C. Eridanea01:17.2(3)+2.1
Diego RIVIERI 01:17.248.0 spm
4.NORAvancia Rowing Team01:18.0(4)+2.9
Håvard LANDSEM 01:18.039.0 spm
5.RSASouth Africa01:18.5(5)+3.4
Luke WOLLENSCHLAEGER 01:18.550.0 spm
6.HUNIndiv01:19.5(6)+4.4
Zoltán BOGÁR 01:19.545.0 spm
7.GREFitness Factory Volos01:19.8(7)+4.7
Kostas POULIOS 01:19.847.0 spm
8.ESPViana ( Navarra)01:19.9(8)+4.8
Javi GARCÍA DE PABLO 01:19.942.0 spm
9.IRLQ-power01:20.1(9)+5.0
David KELLY 01:20.147.0 spm
10.FRACrossFit GVA/Forum Flyers01:20.8(10)+5.7
Ewen ROTH 01:20.845.0 spm
11.PORPortugal01:21.0(11)+5.9
Bruno Lemos SILVA 01:21.052.0 spm
12.FRALagny SN01:21.3(12)+6.2
Gael LELONG 01:21.344.0 spm
13.GBRIndiv01:21.6(13)+6.5
Christopher HERON 01:21.645.0 spm
14.GBRRoyal Air Force 101:22.0(14)+6.9
James SAXTON 01:22.051.0 spm
15.BELSETE AV01:22.4(15)+7.3
Vincent SANTERRE 01:22.450.0 spm
16.FRAST JEAN D ILLAC JRI01:23.0(16)+7.9
Remy COUBEL 01:23.046.0 spm
17.FRABELLEY-VIRIGNIN ABHR01:23.3(17)+8.2
Arnaud JANIN 01:23.339.0 spm
18.GBRMad team IRC01:23.5(18)+8.4
Russell CARTER 01:23.545.0 spm
19.GERRVT Trier/ Feyen Fighters01:23.7(19)+8.6
Daniel HEIDUCZEK 01:23.740.0 spm
19.GBRRoyal Air Force01:23.7(19)+8.6
Gerald ARMSTRONG 01:23.741.0 spm
21.GRECoast Rowing Team01:24.8(21)+9.7
Panagiotis VOUROS 01:24.841.0 spm
22.FRABrive CSN01:25.2(22)+10.1
Sylvain PRADEL 01:25.244.0 spm
23.FRAValence Av 101:26.2(23)+11.1
Reynald THOMAS 01:26.243.0 spm
24.FRAGarage Athlete01:26.7(24)+11.6
Emmanuel JAN 01:26.748.0 spm
25.FRAST JEAN D ILLAC JRI01:27.0(25)+11.9
Alexis CHARVERIAT 01:27.038.0 spm
25.FRAENCOURAGEMENT - SESN01:27.0(25)+11.9
Joel VIRION 01:27.043.0 spm
27.FRAStrasbourg RC01:28.0(27)+12.9
Sebastien SCHIR 01:28.036.0 spm
28.FRALibourne CN01:28.1(28)+13.0
Regis RAYNAUD 01:28.138.0 spm
29.GBRSub 7 IRC 101:28.2(29)+13.1
Barry GREIG 01:28.231.0 spm
30.IRLCrossan01:29.4(30)+14.3
David CROSSAN 01:29.437.0 spm
30.FRAUltraops01:29.4(30)+14.3
Nicolas OSSENKEMPER 01:29.444.0 spm
32.FRAMeyzieu Av01:29.6(32)+14.5
Romuald FOURNIER 01:29.638.0 spm
33.FRAIndiv01:30.0(33)+14.9
Bruno RUFFIN 01:30.045.0 spm
33.FRAIndiv01:30.0(33)+14.9
Vincent ROCA 01:30.035.0 spm
35.USAUSA 101:30.1(35)+15.0
Cameron BROWN 01:30.139.0 spm
35.ITAProsport Trento Italy01:30.1(35)+15.0
Edoardo ZUPPARDI 01:30.139.0 spm
37.USAUSA01:32.3(37)+17.2
Joseph MAYBACH 01:32.334.0 spm
38.FRALa Seyne sur Mer Av 201:32.9(38)+17.8
Ivan ANIC 01:32.940.0 spm
39.FRALa Seyne sur Mer Av 101:33.0(39)+17.9
Mike CASARUBBIA 01:33.040.0 spm
40.RSAIndiv01:33.8(40)+18.7
Abraham ACKERMANN 01:33.839.0 spm
41.ITAIdart Mantova ITA01:34.8(41)+19.7
Valerio SALOMONI 01:34.841.0 spm
42.ITAIron fit 101:34.9(42)+19.8
Marco DI NATALE 01:34.942.0 spm
43.MEXBritania-Remomexico01:38.5(43)+23.4
Ricardo PADILLA 01:38.532.0 spm
44.FRARennes SR01:38.7(44)+23.6
Yannig ROBERT 01:38.735.0 spm
45.ITAI Leoni DI Brescia01:39.0(45)+23.9
Andrea SOARDI 01:39.044.0 spm
46.FRACoudekerque en01:39.1(46)+24.0
David BOUALLAG 01:39.137.0 spm
46.FRANANCY SN01:39.1(46)+24.0
Frank BRUNIER 01:39.138.0 spm
48.FRAENCOURAGEMENT - SESN01:39.6(48)+24.5
Marc NAUDIN 01:39.639.0 spm
49.FRAASU Lyon01:41.9(49)+26.8
Jean-Philippe GUISEPPIN 01:41.935.0 spm
50.ITAIron fit01:42.9(50)+27.8
Filippo GIAIMO 01:42.931.0 spm
51.FRAMittersheim US01:43.7(51)+28.6
Sebastien ROURE 01:43.731.0 spm
52.INDINDIA Bengal Water Sports01:49.5(52)+34.4
Shakil AHMED 
53.BELTeam Invictus Games BELGIUM01:49.8(53)+34.7
Patrice LOMBET 01:49.840.0 spm
GBRSub 7 IRCdid not start
Ian WILDE 
FRAValence Av 2did not start
Francois MEURILLON 
FRAST JEAN D ILLAC JRIdid not start
Sebastien STERN 
FRASt Jean d Illac JRI 1did not start
Raphael RUBAN 
USAIndivdid not start
Tyson VON GUENTHNER