Sat, 09:20 - Race 206 - Non-Ch G4+ Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.KRCKingston Rowing Club10401:24.48(1)03:15.89(1)05:08.16(1)06:58.36(1)SAB
 Emma Quin01:51.4101:52.2701:50.20
2.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A10901:25.70(2)03:18.29(2)05:12.33(2)07:06.48(2)SAB
 Alexandra Riddell-Webster01:52.5901:54.0401:54.15+8.12
3.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A11201:27.47(3)03:20.55(3)05:14.67(3)07:08.08(3)SAB
 Eve Linney01:53.0801:54.1201:53.41+9.72
4.WLTWalton Rowing Club A9901:27.75(6)03:28.41(12)05:16.64(4)07:09.41(4)SAB
 Amy Donaldson02:00.6601:48.2301:52.77+11.05
5.DUSDurham School Boat Club A10201:28.66(8)03:23.89(5)05:20.22(5)07:14.83(5)SAB
 Fern Haigh01:55.2301:56.3301:54.61+16.47
6.SUAStratford-upon-Avon Boat Club11001:27.74(5)03:24.03(6)05:22.36(8)07:15.82(6)SAB
 Molly Gill-Swift01:56.2901:58.3301:53.46+17.46
7.EMAEmanuel School Boat Club39301:27.71(4)03:22.28(4)05:21.12(6)07:16.68(7)SAB
 Madeline Jeynes01:54.5701:58.8401:55.56+18.32
8.GHSGeorge Heriot's School Rowing Club10301:29.21(10)03:24.63(7)05:21.28(7)07:16.74(8)SAB
 Catriona Taylor01:55.4201:56.6501:55.46+18.38
9.PANPangbourne College Boat Club A10101:28.51(7)03:25.02(8)05:23.59(9)07:18.63(9)SAB
 Francesca Allen01:56.5101:58.5701:55.04+20.27
10.SPGSt Pauls Girls School Boat Club10601:32.81(18)03:30.55(14)05:27.25(13)07:20.99(10)SAB
 Avery Louis01:57.7401:56.7001:53.74+22.63
11.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club11501:30.02(11)03:25.45(9)05:25.09(10)07:22.16(11)SAB
 Charlotte Falconer01:55.4301:59.6401:57.07+23.80
12.HABMonmouth School For Girls RC A11301:31.42(16)03:26.91(10)05:26.29(11)07:23.14(12)SAB
 Fay Blagbrough01:55.4901:59.3801:56.85+24.78
13.SGCSt Georges College Boat Club10501:30.06(12)03:28.63(13)05:27.06(12)07:26.53(13)
 Lila Priechenfried01:58.5701:58.4301:59.47+28.17
14.SBTSurbiton High School Boat Club A9801:30.38(13)03:35.72(19)05:27.96(14)07:27.00(14)
 Freya Spurling02:05.3401:52.2401:59.04+28.64
15.BGSBedford Girls School Rowing Club10701:33.31(19)03:32.83(17)05:33.92(16)07:29.65(15)
 Grace Batten01:59.5202:01.0901:55.73+31.29
16.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club11401:28.87(9)03:27.91(11)05:29.42(15)07:30.88(16)
 Ella Fox-Davies01:59.0402:01.5102:01.46+32.52
17.SHPShiplake College Boat Club10001:32.41(17)03:32.52(16)05:34.73(17)07:34.81(17)
 Lola Worthington02:00.1102:02.2102:00.08+36.45
18.LEHLady Eleanor Holles Boat Club A11101:31.41(15)03:33.68(18)05:38.64(19)07:36.75(18)
 Kirstin Brady02:02.2702:04.9601:58.11+38.39
19.WEYWeybridge Rowing Club B10801:30.85(14)03:30.81(15)05:36.34(18)07:39.75(19)
 Emma Cowie01:59.9602:05.5302:03.41+41.39