ChG 4x (Sherriff Cup) Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A35201:20.93(2)03:12.50(9)04:53.99(1)06:41.89(1)SAB
 Olivia Moir01:51.5701:41.4901:47.90
2.HENHenley Rowing Club34201:22.28(5)03:07.02(1)04:55.83(2)06:42.00(2)SAB
 Georgia Brown01:44.7401:48.8101:46.17+0.11
3.HEDHeadington School Oxford Boat Club A34600:24.42(1)03:07.70(2)04:56.84(3)06:44.27(3)SAB
 Claudia Rossington02:43.2801:49.1401:47.43+2.38
4.GHPGloucester Hartpury34301:22.16(3)03:09.86(3)04:59.98(5)06:46.31(4)SAB
 Ruth McAteer01:47.7001:50.1201:46.33+4.42
5.LEALea Rowing Club32501:22.75(6)03:10.54(5)04:59.38(4)06:47.48(5)SAB
 Rosa Millard01:47.7901:48.8401:48.10+5.59
6.TSSTideway Scullers School A32601:23.29(7)03:10.19(4)04:59.99(6)06:49.16(6)SAB
 Ruby O'Keeffe01:46.9001:49.8001:49.17+7.27
7.MARMarlow Rowing Club340--03:10.72(6)05:01.31(8)06:50.28(7)SAB
 Eve Lombardo01:50.5901:48.97+8.39
8.GGAGlasgow Academy Rowing Club B344--03:10.83(7)05:00.81(7)06:51.73(8)SAB
 Anna Buchanan01:49.9801:50.92+9.84
9.LTULatymer Upper School Boat Club A32901:23.46(8)03:12.59(10)05:05.18(9)06:54.88(9)SAB
 Madeline Lloyd01:49.1301:52.5901:49.70+12.99
10.HINHinksey Sculling School A35301:26.73(22)03:54.90(36)05:06.38(11)06:55.19(10)SAB
 JoJo Blyth02:28.1701:11.4801:48.81+13.30
11.MOCMonmouth Comprehensive School Boat Club A33201:22.22(4)03:11.78(8)05:05.26(10)06:56.58(11)SAB
 Martha Waterstone01:49.5601:53.4801:51.32+14.69
12.LEHLady Eleanor Holles Boat Club35601:25.31(16)03:15.87(13)05:07.55(12)06:58.95(12)SAB
 Elizabeth Witt01:50.5601:51.6801:51.40+17.06
13.GGAGlasgow Academy Rowing Club A34501:34.34(33)03:16.40(16)05:08.15(13)06:59.30(13)
 Emily Milne01:42.0601:51.7501:51.15+17.41
13.NOWNorthwich Rowing Club33701:25.18(14)03:15.42(11)05:08.44(15)06:59.30(13)
 Eleanor Heathcock01:50.2401:53.0201:50.86+17.41
15.BMSBedford Modern School Boat Club34701:24.48(10)03:16.01(15)05:08.23(14)07:00.72(15)
 Lizzie Rowe01:51.5301:52.2201:52.49+18.83
16.SBTSurbiton High School Boat Club A33401:24.68(13)03:15.65(12)05:09.39(17)07:01.33(16)
 Emily Moore01:50.9701:53.7401:51.94+19.44
17.TSSTideway Scullers School B33101:25.62(17)03:17.69(18)05:11.18(19)07:01.34(17)
 Helena Bentley01:52.0701:53.4901:50.16+19.45
18.CLCCheltenham Ladies' College, The, Rowing Club A34801:26.08(18)03:17.45(17)05:10.61(18)07:01.36(18)
 Za Kosobucki01:51.3701:53.1601:50.75+19.47
19.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland A33001:24.64(12)03:15.95(14)05:09.21(16)07:01.75(19)
 Trudie McComb01:51.3101:53.2601:52.54+19.86
20.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A34101:26.80(23)03:18.68(20)05:14.31(25)07:04.47(20)
 Annabelle Taylor01:51.8801:55.6301:50.16+22.58
21.KSEKings School Ely, The, Boat Club A36001:24.31(9)03:19.03(23)05:12.56(20)07:05.33(21)
 Rahera Greatrex01:54.7201:53.5301:52.77+23.44
22.HEDHeadington School Oxford Boat Club B32801:26.70(21)03:19.01(22)05:14.31(25)07:06.01(22)
 Rachel Grainger01:52.3101:55.3001:51.70+24.12
23.YRKYork City Rowing Club35901:25.25(15)03:19.50(24)05:13.42(22)07:06.72(23)
 Olivia Appleton01:54.2501:53.9201:53.30+24.83
24.PHSPutney High School Boat Club35801:27.18(24)03:19.90(25)05:12.79(21)07:07.12(24)
 Alice Bridges01:52.7201:52.8901:54.33+25.23
25.WLTWalton Rowing Club35701:24.63(11)03:18.84(21)05:13.60(23)07:08.27(25)
 India Catlin01:54.2101:54.7601:54.67+26.38
26.CANCanford School Boat Club33301:26.38(19)03:18.26(19)05:14.04(24)07:09.04(26)
 Tess Marley01:51.8801:55.7801:55.00+27.15
27.FULFulham Reach Boat Club A35501:27.88(25)03:20.88(27)05:16.11(27)07:10.22(27)
 Julie Hagen01:53.0001:55.2301:54.11+28.33
28.MOSMossbourne Rowing Academy33601:26.62(20)03:20.00(26)05:17.30(28)07:10.37(28)
 Robine Van Doorn01:53.3801:57.3001:53.07+28.48
29.MHDMaidenhead Rowing Club A32401:28.29(26)03:24.13(28)05:18.90(29)07:13.79(29)
 Elizabeth Hollis01:55.8401:54.7701:54.89+31.90
30.QASQueen Anne's Boat Club A32701:29.60(27)03:25.74(29)05:21.84(30)07:15.03(30)
 Rachel Green01:56.1401:56.1001:53.19+33.14
31.GMSGreat Marlow School Boat Club34901:30.12(28)03:36.00(32)05:24.86(31)07:21.41(31)
 Jessie McAuley02:05.8801:48.8601:56.55+39.52
32.WHSWimbledon High School Boat Club A35001:30.56(29)03:49.16(35)05:28.65(32)07:26.77(32)
 Emily Kress02:18.6001:39.4901:58.12+44.88
33.HINHinksey Sculling School B33901:31.06(31)03:29.84(30)05:32.15(33)07:30.57(33)
 Phoebe May01:58.7802:02.3101:58.42+48.68
34.TYNTyne Amateur Rowing Club32301:31.96(32)03:32.04(31)05:36.28(34)07:39.64(34)
 Laura Kerr02:00.0802:04.2402:03.36+57.75
35.QASQueen Anne's Boat Club B35401:36.94(35)--05:45.01(35)07:48.48(35)
 Alicia Buckeridge02:03.47+1:06.59
36.KSWKings School Worcester, The, Boat Club36101:30.57(30)03:41.40(34)05:47.80(36)07:51.90(36)
 Nemi Edwards02:10.8302:06.4002:04.10+1:10.01
37.FULFulham Reach Boat Club B33801:34.67(34)03:40.98(33)05:50.36(37)07:53.96(37)
 Sabina Bryson-Harris02:06.3102:09.3802:03.60+1:12.07

Sun, 13:50 - Race 334U - ChG 4x Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.TSSTideway Scullers School A[4]01:43.21(3)03:26.72(2)05:12.85(1)06:58.16(1)FA
 Ruby O'Keeffe01:43.5101:46.1301:45.31
2.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[5]01:42.54(2)03:28.22(3)05:15.41(3)06:59.36(2)FA
 Claudia Rossington01:45.6801:47.1901:43.95+1.20
3.HENHenley Rowing Club[6]01:41.66(1)03:26.22(1)05:14.19(2)07:00.10(3)FA
 Georgia Brown01:44.5601:47.9701:45.91+1.94
4.MARMarlow Rowing Club[3]01:43.72(4)03:28.61(4)05:16.52(4)07:01.08(4)FB
 Eve Lombardo01:44.8901:47.9101:44.56+2.92
5.MOCMonmouth Comprehensive School Boat Club A[1]01:46.27(6)03:33.79(5)05:25.68(5)07:15.50(5)FB
 Martha Waterstone01:47.5201:51.8901:49.82+17.34
6.HINHinksey Sculling School A[2]01:45.57(5)03:34.61(6)05:27.04(6)07:16.96(6)FB
 JoJo Blyth01:49.0401:52.4301:49.92+18.80

Sun, 13:56 - Race 335V - ChG 4x Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A[6]01:42.16(1)03:27.34(1)05:14.43(1)07:00.36(1)FA
 Olivia Moir01:45.1801:47.0901:45.93
2.LEALea Rowing Club[4]01:45.38(4)03:29.90(3)05:17.44(3)07:01.99(2)FA
 Rosa Millard01:44.5201:47.5401:44.55+1.63
3.GHPGloucester Hartpury[5]01:42.66(2)03:28.47(2)05:16.38(2)07:02.66(3)FA
 Ruth McAteer01:45.8101:47.9101:46.28+2.30
4.GGAGlasgow Academy Rowing Club B[3]01:44.56(3)03:31.90(4)05:22.45(4)07:10.72(4)FB
 Anna Buchanan01:47.3401:50.5501:48.27+10.36
5.LTULatymer Upper School Boat Club A[2]01:45.75(5)03:33.08(5)05:24.38(5)07:11.46(5)FB
 Madeline Lloyd01:47.3301:51.3001:47.08+11.10
LEHLady Eleanor Holles Boat Club   did not start
 Elizabeth Witt

Sun, 16:38 - Race 362W - ChG 4x Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.MARMarlow Rowing Club[4]01:42.62(1)03:29.60(1)05:16.98(1)07:01.53(1)
 Eve Lombardo01:46.9801:47.3801:44.55
2.LTULatymer Upper School Boat Club A[3]01:44.94(3)03:31.46(2)05:18.06(2)07:03.01(2)
 Madeline Lloyd01:46.5201:46.6001:44.95+1.48
3.GGAGlasgow Academy Rowing Club B[5]01:45.33(4)03:32.88(3)05:22.36(3)07:08.79(3)
 Anna Buchanan01:47.5501:49.4801:46.43+7.26
4.HINHinksey Sculling School A[1]01:46.41(5)03:34.70(5)05:23.26(4)07:09.02(4)
 JoJo Blyth01:48.2901:48.5601:45.76+7.49
5.MOCMonmouth Comprehensive School Boat Club A[2]01:44.07(2)03:33.93(4)05:25.67(5)07:15.96(5)
 Martha Waterstone01:49.8601:51.7401:50.29+14.43

Sun, 16:44 - Race 363X - ChG 4x Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.HENHenley Rowing Club[1]01:42.53(2)03:28.26(2)05:14.06(2)06:54.08(1)
 Georgia Brown01:45.7301:45.8001:40.02
2.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A[5]01:43.11(3)03:28.96(3)05:14.98(3)06:56.60(2)
 Olivia Moir01:45.8501:46.0201:41.62+2.52
3.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[4]01:44.47(5)03:31.05(5)05:16.62(4)06:57.43(3)
 Claudia Rossington01:46.5801:45.5701:40.81+3.35
4.GHPGloucester Hartpury[2]01:42.18(1)03:27.53(1)05:12.19(1)06:59.47(4)
 Ruth McAteer01:45.3501:44.6601:47.28+5.39
5.TSSTideway Scullers School A[6]01:44.04(4)03:29.93(4)05:19.05(5)07:01.81(5)
 Ruby O'Keeffe01:45.8901:49.1201:42.76+7.73
6.LEALea Rowing Club[3]01:45.54(6)03:32.46(6)--(6)07:04.11(6)
 Rosa Millard01:46.92+10.03