[035] LDEj 4* time-trial

4 tijdsnelsten => HF, 5 - 8 => FC

pos.codeploeg
slag
nummer500m1000m
interval
finish
interval
kwalificatie
1.AEGAegir10801:48,24(2)03:39,31(1)05:32,44(1)HF
 Loes Boddeke01:51,0701:53,13
2.SKASkadi10501:47,62(1)03:39,85(2)05:34,38(2)HF
 Marieke Sanderse01:52,2301:54,53+1,94
3.SKOSkøll9201:48,70(3)03:40,83(3)05:35,16(3)HF
 Rina Engel01:52,1301:54,33+2,72
4.TRITriton10901:51,02(7)03:45,47(5)05:39,61(4)HF
 Eline In 't Velt01:54,4501:54,14+7,17
5.NJONjord9701:50,81(5)03:45,43(4)05:41,25(5)FC
 Roos Wagensveld01:54,6201:55,82+8,81
6.ORCOrca10601:51,26(9)03:46,56(6)05:43,37(6)FC
 Vera van der Plas01:55,3001:56,81+10,93
7.LAGLaga10101:52,29(11)03:47,84(7)05:44,34(7)FC
 Judith Mos01:55,5501:56,50+11,90
8.ASOAsopos de Vliet10701:50,54(4)03:51,02(12)05:45,23(8)FC
 Rosan van Koppen02:00,4801:54,21+12,79
9.EUREuros/Vidar9501:52,27(10)03:48,40(10)05:45,46(9)
 Louka Geurts01:56,1301:57,06+13,02
10.NERNereus10301:51,22(8)03:48,24(9)05:47,25(10)
 Sosha Zuiderduin01:57,0201:59,01+14,81
11.VIDVidar9901:50,81(5)03:48,09(8)05:47,50(11)
 Suzan Huizinga01:57,2801:59,41+15,06
12.GYAGyas9601:53,60(14)03:51,79(13)05:50,24(12)
 Lisanne de Bruijn01:58,1901:58,45+17,80
13.OKEOkeanos/Aegir10401:52,55(12)03:50,90(11)05:51,23(13)
 Silke Jansen01:58,3502:00,33+18,79
14.PHOPhocas9301:54,94(16)03:52,96(15)05:54,11(14)
 Teuntje Eye01:58,0202:01,15+21,67
15.ARGArgo9401:52,68(13)03:52,05(14)05:54,80(15)
 Mariska Lensink01:59,3702:02,75+22,36
16.SAUSaurus10001:53,80(15)03:54,53(16)05:55,73(16)
 Isabelle van der Meij02:00,7302:01,20+23,29

zo 14:10 - race 259 - [035] LDEj 4* halve-finale 1

1e => FA, overige => FB

pos.codeploeg
slag
baan500mfinish
interval
kwalificatie
1.AEGAegir[2]01:43,25(1)03:36,93(1)FA
 Loes Boddeke01:53,68
2.TRITriton[3]01:46,84(2)03:43,88(2)FB
 Eline In 't Velt01:57,04+6,95

zo 14:13 - race 260 - [035] LDEj 4* halve-finale 2

1e => FA, overige => FB

pos.codeploeg
slag
baan500mfinish
interval
kwalificatie
1.SKASkadi[2]01:43,13(1)03:36,03(1)FA
 Marieke Sanderse01:52,90
2.SKOSkøll[3]01:45,67(2)03:41,42(2)FB
 Rina Engel01:55,75+5,39

zo 12:42 - race 247 - [035] LDEj 4* C-finale

pos.codeploeg
slag
baan500mfinish
interval
verschil
1.NJONjord[2]01:44,40(1)03:35,22(1)
 Roos Wagensveld01:50,82
2.LAGLaga[1]01:46,72(3)03:37,30(2)
 Judith Mos01:50,58+2,08
3.ORCOrca[3]01:47,98(4)03:40,02(3)
 Vera van der Plas01:52,04+4,80
4.ASOAsopos de Vliet[4]01:46,07(2)03:40,51(4)
 Rosan van Koppen01:54,44+5,29

zo 17:30 - race 294 - [035] LDEj 4* B-finale

pos.codeploeg
slag
baan500mfinish
interval
verschil
1.SKOSkøll[2]01:47,35(1)03:42,07(1)
 Rina Engel01:54,72
2.TRITriton[3]01:49,59(2)03:46,79(2)
 Eline In 't Velt01:57,20+4,72

zo 17:33 - race 295 - [035] LDEj 4* A-finale

pos.codeploeg
slag
baan500mfinish
interval
verschil
1.AEGAegir[3]01:44,09(1)03:35,08(1)
 Loes Boddeke01:50,99
2.SKASkadi[2]01:45,17(2)03:36,73(2)
 Marieke Sanderse01:51,56+1,65