Sat, 13:55 - Race 37 - M U23, LW U23, W U23 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.BELPXL Rowing TeamM U2301:28.7(1)02:57.0(1)04:23.7(1)05:48.3(1)
Ward LEMMELIJN 01:28.701:28.301:26.701:24.636.2 spm
2.DENDanish Rowing FederationM U2301:31.2(11)03:02.1(4)04:32.9(4)06:00.7(2)+12.4
Magnus ZIER 01:31.201:30.901:30.801:27.836.0 spm
3.DENDanish Rowing FederationM U2301:30.8(8)03:03.6(9)04:35.3(5)06:03.5(3)+15.2
Magnus VALBIRK 01:30.801:32.801:31.701:28.236.5 spm
4.FRACompiegne SN 2M U2301:31.2(11)03:03.6(9)04:35.4(6)06:03.8(4)+15.5
Marc BRISSON 01:31.201:32.401:31.801:28.435.2 spm
5.FRATroyes SNM U2301:30.7(5)03:01.9(3)04:32.8(3)06:04.5(5)+16.2
Adam LE GAL 01:30.701:31.201:30.901:31.636.5 spm
6.FRAToul USM U2301:29.1(2)02:58.8(2)04:31.3(2)06:07.5(6)+19.2
Gatien DIDRY 01:29.101:29.701:32.501:36.234.8 spm
7.FRABergerac SN 2M U2301:30.7(5)03:02.9(6)04:35.5(7)06:07.9(7)+19.6
Nicolas STENDER 01:30.701:32.201:32.601:32.532.7 spm
7.FRANancy SN 1M U2301:31.3(14)03:03.6(9)04:35.9(8)06:07.9(7)+19.6
Benjamin HAGUENAUER 01:31.301:32.301:32.301:32.034.7 spm
9.FRACompiegne SN 1M U2301:31.9(16)03:04.5(15)04:37.5(13)06:08.4(9)+20.1
Julien VIANDIER 01:31.901:32.601:33.001:31.032.8 spm
10.DENDanish Rowing FederationM U2301:30.7(5)03:03.2(8)04:36.5(10)06:08.5(10)+20.2
Emil LENZING 01:30.701:32.501:33.301:32.033.5 spm
11.CHNChineM U2301:30.4(4)03:02.4(5)04:36.2(9)06:08.8(11)+20.5
Liu YINGZHUO 01:30.401:32.001:33.801:32.632.5 spm
12.FRANantes CA 2M U2301:30.9(9)03:04.0(13)04:37.3(12)06:09.8(12)+21.5
Romain HARAT 01:30.901:33.101:33.301:32.535.2 spm
13.FRAAnnecy CN 1M U2301:29.5(3)03:02.9(6)04:37.8(14)06:10.3(13)+22.0
Tom PUYBARAUD 01:29.501:33.401:34.901:32.534.2 spm
14.FRABergerac SN 1M U2301:31.5(15)03:03.9(12)04:37.2(11)06:11.4(14)+23.1
Teo RAYET 01:31.501:32.401:33.301:34.332.0 spm
15.UZBOuzb├ękistanM U2301:31.2(11)03:04.4(14)04:37.9(15)06:12.1(15)+23.8
Alisher TURDIYEV 01:31.201:33.201:33.501:34.335.7 spm
16.FRAAlmayrac SNM U2301:33.0(21)03:06.1(17)04:40.1(17)06:13.5(16)+25.2
Jordan DAVY 01:33.001:33.101:34.001:33.532.0 spm
17.FRAMarseille CA 1M U2301:31.9(16)03:05.2(16)04:39.6(16)06:14.0(17)+25.7
Nathan GIVORT 01:31.901:33.301:34.401:34.432.0 spm
18.FRACompiegne SN 3M U2301:32.6(19)03:06.8(19)04:41.0(18)06:14.3(18)+26.0
Liam BRISSON 01:32.601:34.201:34.201:33.233.5 spm
19.FRAMelun CN 1M U2301:33.9(24)03:08.6(23)04:43.5(21)06:16.4(19)+28.1
Gislain BOHRER 01:33.901:34.701:34.901:33.036.2 spm
20.FRABayonne Av 1M U2301:32.9(20)03:06.9(20)04:41.6(19)06:16.6(20)+28.3
Tristan LAUTRETTE 01:32.901:34.001:34.701:35.035.0 spm
21.FRAAnnecy CN 3M U2301:31.0(10)03:06.1(17)04:42.3(20)06:18.2(21)+29.9
Victor COCHARD 01:31.001:35.101:36.201:35.933.5 spm
22.FRAToulouse A 2M U2301:33.5(22)03:08.0(22)04:44.0(23)06:19.4(22)+31.1
Jean Christophe TRONEL 01:33.501:34.501:36.001:35.434.7 spm
23.FRAEncouragement-SESNM U2301:34.5(28)03:10.6(28)04:47.2(28)06:20.2(23)+31.9
Arnaud DELABRIERE 01:34.501:36.101:36.601:33.031.7 spm
24.GERPolizei NiedersachsenM U2301:32.4(18)03:07.5(21)04:43.9(22)06:20.4(24)+32.1
Tom PULS 01:32.401:35.101:36.401:36.633.5 spm
25.FRAAix les Bains en Aviron 1M U2301:33.5(22)03:09.5(25)04:46.2(26)06:20.6(25)+32.3
Anthony GIRERD 01:33.501:36.001:36.701:34.433.0 spm
26.FRALac Bleu AvM U2301:34.7(30)03:10.0(27)04:45.2(25)06:21.3(26)+33.0
Florian LUDWIG 01:34.701:35.301:35.201:36.133.5 spm
27.FRALyon Caluire AC 1M U2301:36.6(40)03:13.2(37)04:49.4(35)06:22.6(27)+34.3
Yann DUPUIS 01:36.601:36.601:36.201:33.331.7 spm
28.FRALyon Caluire AC 2M U2301:35.1(33)03:11.0(32)04:48.0(30)06:23.1(28)+34.8
Guillaume JENNEQUIN 01:35.101:35.901:37.001:35.234.5 spm
29.FRAAix les Bains en Aviron 4M U2301:34.1(25)03:09.7(26)04:46.8(27)06:23.6(29)+35.3
Theo RENAUD 01:34.101:35.601:37.101:36.833.7 spm
30.FRAMelun CN 2M U2301:34.4(26)03:10.8(29)04:48.2(31)06:23.7(30)+35.4
Martin LOEILLOT-MATTEI 01:34.401:36.401:37.401:35.533.2 spm
31.FRANantes CA 1M U2301:34.4(26)03:11.7(33)04:48.8(32)06:24.6(31)+36.3
Thierry DELORY 01:34.401:37.301:37.101:35.734.7 spm
32.FRARouen CNA 1M U2301:34.9(31)03:10.8(29)04:47.7(29)06:24.9(32)+36.6
Hugues LARCHEVEQUE 01:34.901:35.901:36.901:37.136.0 spm
33.GERRVT TrierM U2301:36.0(37)03:12.4(34)04:48.8(32)06:25.4(33)+37.1
Marian POHLENZ 01:36.001:36.401:36.401:36.631.3 spm
34.FRARouen CNA 2M U2301:36.3(38)03:13.1(36)04:51.2(36)06:28.1(34)+39.8
Simon VANDERCOILDEN 01:36.301:36.801:38.101:36.935.0 spm
35.FRAAix les Bains en Aviron 2M U2301:34.5(28)03:08.9(24)04:44.6(24)06:28.8(35)+40.5
Maxime VICOT 01:34.501:34.401:35.701:44.233.5 spm
36.FRALyon CA 2M U2301:37.0(42)03:14.6(41)04:52.7(37)06:29.8(36)+41.5
Louis RAMOS 01:37.001:37.601:38.101:37.132.5 spm
37.FRAMeyzieu AvM U2301:35.3(34)03:10.8(29)04:49.1(34)06:31.0(37)+42.7
Corentin CONSTANZA 01:35.301:35.501:38.301:41.934.2 spm
38.FRAAnnecy CN 2M U2301:34.9(31)03:13.0(35)04:53.7(38)06:34.1(38)+45.8
Nathan NOUS 01:34.901:38.101:40.701:40.433.2 spm
39.FRABOULOGNE 92M U2301:36.3(38)03:14.0(39)04:56.4(40)06:35.8(39)+47.5
Rody FARLY 01:36.301:37.701:42.401:39.430.3 spm
40.FRABayonne Av 2M U2301:36.8(41)03:17.8(43)05:01.0(43)06:37.4(40)+49.1
Jean-Pierre IZART 01:36.801:41.001:43.201:36.435.7 spm
41.FRALyon AUN 1M U2301:35.8(35)03:14.3(40)04:57.1(41)06:40.8(41)+52.5
Adrien KALITYNSKI 01:35.801:38.501:42.801:43.732.7 spm
42.FRALyon CA 3M U2301:35.9(36)03:13.4(38)04:55.8(39)06:41.1(42)+52.8
Brice BOISSET 01:35.901:37.501:42.401:45.331.7 spm
43.FRACognac YRCM U2301:37.7(43)03:17.6(42)05:00.4(42)06:42.3(43)+54.0
Paul DREUILLET 01:37.701:39.901:42.801:41.930.0 spm
44.FRAMarseille CA 3M U2301:40.4(49)03:21.6(45)05:03.3(45)06:44.7(44)+56.4
Philippe MACRE 01:40.401:41.201:41.701:41.430.0 spm
45.FRASaint Quentin Av 2M U2301:39.0(45)03:19.6(44)05:02.1(44)06:46.3(45)+58.0
Corentin RIQUET 01:39.001:40.601:42.501:44.231.7 spm
46.FRASaint Quentin Av 1M U2301:39.3(47)03:22.3(47)05:08.7(47)06:48.8(46)+1:00.5
Nicolas PONCET 01:39.301:43.001:46.401:40.132.7 spm
47.FRARennes SRM U2301:39.1(46)03:21.8(46)05:06.2(46)06:49.0(47)+1:00.7
Hugo LETE 01:39.101:42.701:44.401:42.731.7 spm
48.FRAMetz SRM U2301:44.0(53)03:28.5(52)05:12.7(50)06:56.5(48)+1:08.2
Bilal JANATI 01:44.001:44.501:44.201:43.830.0 spm
49.FRACreil ENOM U2301:43.6(52)03:27.5(51)05:11.9(48)06:58.0(49)+1:09.7
Cedric LEMOINE 01:43.601:43.901:44.401:46.230.5 spm
50.GRECoast Rowing TeamM U2301:43.4(51)03:29.1(53)05:14.5(51)06:58.1(50)+1:09.8
Konstantinos-Foivos PANTAZIS 01:43.401:45.701:45.401:43.730.0 spm
51.FRABAYONNE SNM U2301:38.8(44)03:22.9(48)05:12.5(49)07:00.7(51)+1:12.4
Fabien MARTY 01:38.801:44.101:49.601:48.131.7 spm
52.FRAIndivM U2301:41.1(50)03:26.2(50)05:15.4(52)07:06.3(52)+1:18.0
Aubin ROUSSEL 01:41.101:45.101:49.201:50.931.0 spm
53.FRANantes CLL Av 2M U2301:39.8(48)03:23.6(49)05:19.7(53)07:12.9(53)+1:24.6
Sydney BRUGIER-ASSASSIN 01:39.801:43.801:56.101:53.231.1 spm
54.POLLOTTO-BYDGOSTIALW U2301:44.8(54)03:34.6(54)05:25.7(54)07:15.4(54)+1:27.1
Klaudia PANKRATIEW 01:44.801:49.801:51.101:49.834.5 spm
55.FRAMeulan les Mureaux AvLW U2301:48.6(55)03:38.9(55)05:29.4(55)07:17.8(55)+1:29.5
Claire BOVE 01:48.601:50.301:50.501:48.437.2 spm
56.FRAAix les Bains en Aviron 2LW U2301:49.8(58)03:40.0(56)05:31.6(56)07:24.5(56)+1:36.2
Maella FAVRAIS 01:49.801:50.201:51.601:52.934.3 spm
57.FRABoulogne 92LW U2301:50.5(60)03:40.9(57)05:32.8(57)07:24.6(57)+1:36.3
Aurelie MORIZOT 01:50.501:50.401:51.901:51.932.5 spm
58.FRAAix les Bains en Aviron 1LW U2301:50.3(59)03:41.8(58)05:35.2(58)07:27.9(58)+1:39.6
Juliette NEYRAT 01:50.301:51.501:53.401:52.831.7 spm
59.FRAAnnecy CNLW U2301:49.1(57)03:42.8(59)05:36.9(59)07:28.2(59)+1:39.9
Fanny PUYBARAUD 01:49.101:53.701:54.101:51.236.5 spm
60.FRANantes CALW U2301:50.5(60)03:43.4(60)05:37.4(60)07:28.3(60)+1:40.0
Loanne GUIVARC'H 01:50.501:52.901:54.001:50.933.5 spm
61.FRALyon CALW U2301:51.8(62)03:44.5(61)05:38.1(61)07:28.7(61)+1:40.4
Chloe BOISTARD 01:51.801:52.701:53.601:50.635.7 spm
62.FRACompiegne SNLW U2301:52.2(63)03:45.3(62)05:39.3(62)07:32.6(62)+1:44.3
Fanny CHATELET 01:52.201:53.101:54.001:53.434.7 spm
63.FRABasse Seine SNLW U2301:53.0(64)03:46.7(63)05:42.1(63)07:35.6(63)+1:47.3
Ines BOCCANFUSO 01:53.001:53.701:55.401:53.432.7 spm
64.FRANantes CLL AvLW U2301:55.9(67)03:51.4(65)05:48.8(64)07:45.9(64)+1:57.6
Emma JOUSSEAUME 01:55.901:55.501:57.401:57.232.7 spm
65.FRAPerreux SNLW U2301:53.7(65)03:50.4(64)05:49.3(65)07:48.4(65)+2:00.1
Marion PARCIGNEAU 01:53.701:56.701:58.901:59.132.5 spm
66.FRAChampigny sur Marne RSLW U2301:58.7(68)03:57.7(68)05:56.6(67)07:53.7(66)+2:05.4
Anice LATRONCHE 01:58.701:59.001:58.901:57.132.2 spm
67.FRASN Oise 1LW U2301:55.6(66)03:54.3(66)05:55.2(66)07:55.9(67)+2:07.6
Julie CANOVAS 01:55.601:58.702:00.902:00.728.5 spm
68.FRAMittersheim USM U2301:49.0(56)03:55.1(67)05:59.3(68)08:03.1(68)+2:14.8
Raphael BARBELIN 01:49.002:06.102:04.202:03.825.9 spm
69.FRALyon Caluire ACLW U2301:59.0(69)04:00.8(69)06:04.2(69)08:05.2(69)+2:16.9
Andrea DEVILLE 01:59.002:01.802:03.402:00.927.7 spm
70.FRASN Oise 3W U2302:01.9(70)04:05.5(70)06:11.7(70)08:13.1(70)+2:24.8
Ke Yi WANG 02:01.902:03.602:06.202:01.429.5 spm
71.FRAIndivLW U2302:04.6(71)04:21.2(71)06:39.6(71)08:53.5(71)+3:05.2
Farah JEDIDI 02:04.602:16.602:18.402:13.830.9 spm
FRAMarseille CA 2M U23   did not start
Alexandre CORDONNIER 
FRAAix les Bains en Aviron 5M U23   did not start
Louis CHAMORAND 
FRALyon CA 1M U23   did not start
Timothee GUERINOT 
CHNChine 1M U23   did not start
Li WENLEI 
FRASaint Nazaire OSM U23------did not finish
Charlelie RUBIO 
FRADunkerque SPM U23   did not start
Esteban CATOUL 
GERPotsdamer Ruderclub GermaniaM U23   did not start
David KEEFER 
FRAAix les Bains en Aviron 3M U23   did not start
Yoann LAMIRAL 
FRAGrenade CNLW U23   did not start
Maurine LAURAS 
FRASN Oise 2LW U23   did not start
Jeanne BRISSE 
FRANancy SN 2M U23   did not start
Teva JEANDIDIER 
FRATours ATMM U23   did not start
Jules BELLARD 
FRALyon AUN 2M U23   did not start
Pierre BRIDIER 
FRAToulouse A 1M U23   did not start
Victor TOSTONLAMM 
FRANantes CLL Av 1M U23   did not start
Theo CHEVALIER