M U23 (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.BELPXL Rowing Team01:28.7(1)02:57.0(1)04:23.7(1)05:48.3(1)
Ward LEMMELIJN 01:28.701:28.301:26.701:24.636.2 spm
2.DENDanish Rowing Federation01:31.2(11)03:02.1(4)04:32.9(4)06:00.7(2)+12.4
Magnus ZIER 01:31.201:30.901:30.801:27.836.0 spm
3.DENDanish Rowing Federation01:30.8(8)03:03.6(9)04:35.3(5)06:03.5(3)+15.2
Magnus VALBIRK 01:30.801:32.801:31.701:28.236.5 spm
4.FRACompiegne SN 201:31.2(11)03:03.6(9)04:35.4(6)06:03.8(4)+15.5
Marc BRISSON 01:31.201:32.401:31.801:28.435.2 spm
5.FRATroyes SN01:30.7(5)03:01.9(3)04:32.8(3)06:04.5(5)+16.2
Adam LE GAL 01:30.701:31.201:30.901:31.636.5 spm
6.FRAToul US01:29.1(2)02:58.8(2)04:31.3(2)06:07.5(6)+19.2
Gatien DIDRY 01:29.101:29.701:32.501:36.234.8 spm
7.FRANancy SN 101:31.3(14)03:03.6(9)04:35.9(8)06:07.9(7)+19.6
Benjamin HAGUENAUER 01:31.301:32.301:32.301:32.034.7 spm
7.FRABergerac SN 201:30.7(5)03:02.9(6)04:35.5(7)06:07.9(7)+19.6
Nicolas STENDER 01:30.701:32.201:32.601:32.532.7 spm
9.FRACompiegne SN 101:31.9(16)03:04.5(15)04:37.5(13)06:08.4(9)+20.1
Julien VIANDIER 01:31.901:32.601:33.001:31.032.8 spm
10.DENDanish Rowing Federation01:30.7(5)03:03.2(8)04:36.5(10)06:08.5(10)+20.2
Emil LENZING 01:30.701:32.501:33.301:32.033.5 spm
11.CHNChine01:30.4(4)03:02.4(5)04:36.2(9)06:08.8(11)+20.5
Liu YINGZHUO 01:30.401:32.001:33.801:32.632.5 spm
12.FRANantes CA 201:30.9(9)03:04.0(13)04:37.3(12)06:09.8(12)+21.5
Romain HARAT 01:30.901:33.101:33.301:32.535.2 spm
13.FRAAnnecy CN 101:29.5(3)03:02.9(6)04:37.8(14)06:10.3(13)+22.0
Tom PUYBARAUD 01:29.501:33.401:34.901:32.534.2 spm
14.FRABergerac SN 101:31.5(15)03:03.9(12)04:37.2(11)06:11.4(14)+23.1
Teo RAYET 01:31.501:32.401:33.301:34.332.0 spm
15.UZBOuzb├ękistan01:31.2(11)03:04.4(14)04:37.9(15)06:12.1(15)+23.8
Alisher TURDIYEV 01:31.201:33.201:33.501:34.335.7 spm
16.FRAAlmayrac SN01:33.0(21)03:06.1(17)04:40.1(17)06:13.5(16)+25.2
Jordan DAVY 01:33.001:33.101:34.001:33.532.0 spm
17.FRAMarseille CA 101:31.9(16)03:05.2(16)04:39.6(16)06:14.0(17)+25.7
Nathan GIVORT 01:31.901:33.301:34.401:34.432.0 spm
18.FRACompiegne SN 301:32.6(19)03:06.8(19)04:41.0(18)06:14.3(18)+26.0
Liam BRISSON 01:32.601:34.201:34.201:33.233.5 spm
19.FRAMelun CN 101:33.9(24)03:08.6(23)04:43.5(21)06:16.4(19)+28.1
Gislain BOHRER 01:33.901:34.701:34.901:33.036.2 spm
20.FRABayonne Av 101:32.9(20)03:06.9(20)04:41.6(19)06:16.6(20)+28.3
Tristan LAUTRETTE 01:32.901:34.001:34.701:35.035.0 spm
21.FRAAnnecy CN 301:31.0(10)03:06.1(17)04:42.3(20)06:18.2(21)+29.9
Victor COCHARD 01:31.001:35.101:36.201:35.933.5 spm
22.FRAToulouse A 201:33.5(22)03:08.0(22)04:44.0(23)06:19.4(22)+31.1
Jean Christophe TRONEL 01:33.501:34.501:36.001:35.434.7 spm
23.FRAEncouragement-SESN01:34.5(28)03:10.6(28)04:47.2(28)06:20.2(23)+31.9
Arnaud DELABRIERE 01:34.501:36.101:36.601:33.031.7 spm
24.GERPolizei Niedersachsen01:32.4(18)03:07.5(21)04:43.9(22)06:20.4(24)+32.1
Tom PULS 01:32.401:35.101:36.401:36.633.5 spm
25.FRAAix les Bains en Aviron 101:33.5(22)03:09.5(25)04:46.2(26)06:20.6(25)+32.3
Anthony GIRERD 01:33.501:36.001:36.701:34.433.0 spm
26.FRALac Bleu Av01:34.7(30)03:10.0(27)04:45.2(25)06:21.3(26)+33.0
Florian LUDWIG 01:34.701:35.301:35.201:36.133.5 spm
27.FRALyon Caluire AC 101:36.6(40)03:13.2(37)04:49.4(35)06:22.6(27)+34.3
Yann DUPUIS 01:36.601:36.601:36.201:33.331.7 spm
28.FRALyon Caluire AC 201:35.1(33)03:11.0(32)04:48.0(30)06:23.1(28)+34.8
Guillaume JENNEQUIN 01:35.101:35.901:37.001:35.234.5 spm
29.FRAAix les Bains en Aviron 401:34.1(25)03:09.7(26)04:46.8(27)06:23.6(29)+35.3
Theo RENAUD 01:34.101:35.601:37.101:36.833.7 spm
30.FRAMelun CN 201:34.4(26)03:10.8(29)04:48.2(31)06:23.7(30)+35.4
Martin LOEILLOT-MATTEI 01:34.401:36.401:37.401:35.533.2 spm
31.FRANantes CA 101:34.4(26)03:11.7(33)04:48.8(32)06:24.6(31)+36.3
Thierry DELORY 01:34.401:37.301:37.101:35.734.7 spm
32.FRARouen CNA 101:34.9(31)03:10.8(29)04:47.7(29)06:24.9(32)+36.6
Hugues LARCHEVEQUE 01:34.901:35.901:36.901:37.136.0 spm
33.GERRVT Trier01:36.0(37)03:12.4(34)04:48.8(32)06:25.4(33)+37.1
Marian POHLENZ 01:36.001:36.401:36.401:36.631.3 spm
34.FRARouen CNA 201:36.3(38)03:13.1(36)04:51.2(36)06:28.1(34)+39.8
Simon VANDERCOILDEN 01:36.301:36.801:38.101:36.935.0 spm
35.FRAAix les Bains en Aviron 201:34.5(28)03:08.9(24)04:44.6(24)06:28.8(35)+40.5
Maxime VICOT 01:34.501:34.401:35.701:44.233.5 spm
36.FRALyon CA 201:37.0(42)03:14.6(41)04:52.7(37)06:29.8(36)+41.5
Louis RAMOS 01:37.001:37.601:38.101:37.132.5 spm
37.FRAMeyzieu Av01:35.3(34)03:10.8(29)04:49.1(34)06:31.0(37)+42.7
Corentin CONSTANZA 01:35.301:35.501:38.301:41.934.2 spm
38.FRAAnnecy CN 201:34.9(31)03:13.0(35)04:53.7(38)06:34.1(38)+45.8
Nathan NOUS 01:34.901:38.101:40.701:40.433.2 spm
39.FRABOULOGNE 9201:36.3(38)03:14.0(39)04:56.4(40)06:35.8(39)+47.5
Rody FARLY 01:36.301:37.701:42.401:39.430.3 spm
40.FRABayonne Av 201:36.8(41)03:17.8(43)05:01.0(43)06:37.4(40)+49.1
Jean-Pierre IZART 01:36.801:41.001:43.201:36.435.7 spm
41.FRALyon AUN 101:35.8(35)03:14.3(40)04:57.1(41)06:40.8(41)+52.5
Adrien KALITYNSKI 01:35.801:38.501:42.801:43.732.7 spm
42.FRALyon CA 301:35.9(36)03:13.4(38)04:55.8(39)06:41.1(42)+52.8
Brice BOISSET 01:35.901:37.501:42.401:45.331.7 spm
43.FRACognac YRC01:37.7(43)03:17.6(42)05:00.4(42)06:42.3(43)+54.0
Paul DREUILLET 01:37.701:39.901:42.801:41.930.0 spm
44.FRAMarseille CA 301:40.4(49)03:21.6(45)05:03.3(45)06:44.7(44)+56.4
Philippe MACRE 01:40.401:41.201:41.701:41.430.0 spm
45.FRASaint Quentin Av 201:39.0(45)03:19.6(44)05:02.1(44)06:46.3(45)+58.0
Corentin RIQUET 01:39.001:40.601:42.501:44.231.7 spm
46.FRASaint Quentin Av 101:39.3(47)03:22.3(47)05:08.7(47)06:48.8(46)+1:00.5
Nicolas PONCET 01:39.301:43.001:46.401:40.132.7 spm
47.FRARennes SR01:39.1(46)03:21.8(46)05:06.2(46)06:49.0(47)+1:00.7
Hugo LETE 01:39.101:42.701:44.401:42.731.7 spm
48.FRAMetz SR01:44.0(53)03:28.5(52)05:12.7(50)06:56.5(48)+1:08.2
Bilal JANATI 01:44.001:44.501:44.201:43.830.0 spm
49.FRACreil ENO01:43.6(52)03:27.5(51)05:11.9(48)06:58.0(49)+1:09.7
Cedric LEMOINE 01:43.601:43.901:44.401:46.230.5 spm
50.GRECoast Rowing Team01:43.4(51)03:29.1(53)05:14.5(51)06:58.1(50)+1:09.8
Konstantinos-Foivos PANTAZIS 01:43.401:45.701:45.401:43.730.0 spm
51.FRABAYONNE SN01:38.8(44)03:22.9(48)05:12.5(49)07:00.7(51)+1:12.4
Fabien MARTY 01:38.801:44.101:49.601:48.131.7 spm
52.FRAIndiv01:41.1(50)03:26.2(50)05:15.4(52)07:06.3(52)+1:18.0
Aubin ROUSSEL 01:41.101:45.101:49.201:50.931.0 spm
53.FRANantes CLL Av 201:39.8(48)03:23.6(49)05:19.7(53)07:12.9(53)+1:24.6
Sydney BRUGIER-ASSASSIN 01:39.801:43.801:56.101:53.231.1 spm
54.FRAMittersheim US01:49.0(54)03:55.1(54)05:59.3(54)08:03.1(54)+2:14.8
Raphael BARBELIN 01:49.002:06.102:04.202:03.825.9 spm
FRAMarseille CA 2   did not start
Alexandre CORDONNIER 
FRAAix les Bains en Aviron 5   did not start
Louis CHAMORAND 
FRALyon CA 1   did not start
Timothee GUERINOT 
CHNChine 1   did not start
Li WENLEI 
FRASaint Nazaire OS------did not finish
Charlelie RUBIO 
FRADunkerque SP   did not start
Esteban CATOUL 
GERPotsdamer Ruderclub Germania   did not start
David KEEFER 
FRAAix les Bains en Aviron 3   did not start
Yoann LAMIRAL 
FRANancy SN 2   did not start
Teva JEANDIDIER 
FRATours ATM   did not start
Jules BELLARD 
FRALyon AUN 2   did not start
Pierre BRIDIER 
FRAToulouse A 1   did not start
Victor TOSTONLAMM 
FRANantes CLL Av 1   did not start
Theo CHEVALIER