Fri, 18:55 - Race 18 - M U23, W U23, LM U23, LW U23, M 500 meter

pos.codecrew
stroke
eventfinishdifference
1.BELWard LEMMELIJNM U2301:17.7(1)
PXL Rowing Team 01:17.747.0 spm
2.DENEmil LENZINGM U2301:19.1(2)+1.4
Danish Rowing Federation 01:19.150.0 spm
3.DENMagnus ZIERM U2301:19.3(3)+1.6
Danish Rowing Federation 01:19.346.0 spm
4.FRAGuillaume KHENGM01:19.5(4)+1.8
Meyzieu Av 1 01:19.539.0 spm
5.FRAMarc BRISSONM U2301:19.7(5)+2.0
Compiegne SN 1 01:19.747.0 spm
6.FRALiam BRISSONM U2301:20.1(6)+2.4
Compiegne SN 2 01:20.146.0 spm
7.FRAJulien VIANDIERM U2301:20.7(7)+3.0
Compiegne SN 3 01:20.744.0 spm
8.CHNLiu YINGZHUOM U2301:21.0(8)+3.3
Chine 01:21.039.0 spm
9.GBRScott LUCASM01:21.2(9)+3.5
British Army 1 01:21.248.0 spm
10.FRAPierre BRIDIERM U2301:21.6(10)+3.9
Lyon AUN 01:21.644.0 spm
11.FRAAlec LEVASSEURM01:21.7(11)+4.0
Beaucaire Av 1 01:21.748.0 spm
12.DENMagnus VALBIRKM U2301:22.1(12)+4.4
Danish Rowing Federation 01:22.150.0 spm
13.GBRBen CHARLTONM01:22.6(13)+4.9
British Army 01:22.646.0 spm
14.FRABaptiste CRENCAM01:23.1(14)+5.4
AGEN AV 01:23.151.0 spm
15.FRAMatthieu BOURRELYM01:23.2(15)+5.5
Indiv 01:23.243.0 spm
16.FRACharly LECLAIRELM U2301:23.5(16)+5.8
Verdun CN 01:23.550.0 spm
17.MLTAnthony BAJADAM01:23.7(17)+6.0
Malta Rowing Association 01:23.754.0 spm
18.FRAThibault MEVELM01:23.9(18)+6.2
Indiv 01:23.954.0 spm
19.FRAKim EBRIM U2301:24.0(19)+6.3
Sete Av 01:24.044.0 spm
20.FRALéo ASTARIEM01:24.2(20)+6.5
CrossFit Atalante 01:24.248.0 spm
21.GERMarian POHLENZM U2301:24.8(21)+7.1
RVT Trier 01:24.841.0 spm
22.FRARody FARLYM U2301:25.3(22)+7.6
Boulogne 92 01:25.337.0 spm
23.FRACorentin AMETLM U2301:25.5(23)+7.8
Bordeaux EN 01:25.551.0 spm
24.FRACorentin CONSTANZAM U2301:25.8(24)+8.1
Meyzieu Av 01:25.848.0 spm
25.FRAQuentin DAVIDM U2301:26.0(25)+8.3
CA Essec 1 01:26.039.0 spm
25.FRADamien ALONSOM01:26.0(25)+8.3
Libos-Fumel CN 01:26.050.0 spm
27.GBRTony PURSERM01:26.2(27)+8.5
British Army 1 01:26.240.0 spm
28.FRAThibault REMYM01:26.4(28)+8.7
Meyzieu Av 3 01:26.444.0 spm
29.FRATristan HAMONIAUM01:26.6(29)+8.9
Poséidon 01:26.645.0 spm
30.FRAHugo LETEM U2301:26.7(30)+9.0
Rennes SR 01:26.740.0 spm
31.FRAErwan HEMERYLM U2301:27.0(31)+9.3
Saint Cassien CN 01:27.051.0 spm
32.FRAEtienne FRANCOISM U2301:27.1(32)+9.4
Compiegne SN 01:27.148.0 spm
33.GREKonstantinos-Foivos PANTAZISM U2301:27.3(33)+9.6
Coast Rowing Team 01:27.344.0 spm
33.GERJohannes THEINLM U2301:27.3(33)+9.6
RGT Trier 01:27.349.0 spm
35.ITAAlessandro ANDREOLLIM01:27.7(35)+10.0
Prosport Trento Italy 01:27.737.0 spm
35.ITAStefano URSOM01:27.7(35)+10.0
CrossMAG 01:27.744.0 spm
37.FRAGael SAGONM01:27.8(37)+10.1
Coudekerque en 01:27.839.0 spm
38.DENChristian Thor HAGEMANNLM U2301:28.2(38)+10.5
Danish Rowing Federation 01:28.245.0 spm
39.FRACedric DALLEM U2301:29.1(39)+11.4
CA Essec 1 01:29.149.0 spm
40.GBRDaniel SCOTTM01:29.3(40)+11.6
Team GB 01:29.356.0 spm
40.FRADamien BROTHIERLM U2301:29.3(40)+11.6
Sete Av 01:29.341.0 spm
42.BELMatthieu RIGAUXM01:29.4(42)+11.7
Royal Club Nautique de Tournai 01:29.443.0 spm
43.FRAMathis ROUXM01:29.6(43)+11.9
Beaucaire Av 3 01:29.638.0 spm
43.FRADorian GRAINLM U2301:29.6(43)+11.9
Libos-Fumel CN 01:29.646.0 spm
45.ROULiviu-Cristian COMANICIM01:30.1(45)+12.4
Roumanie 01:30.148.0 spm
46.FRAGuillaume TOSTESLM U2301:30.6(46)+12.9
Metz SR 3 01:30.650.0 spm
46.FRAAntoine DE VALLOISM U2301:30.6(46)+12.9
CA Essec 01:30.646.0 spm
46.FRAAlexis TRURLM U2301:30.6(46)+12.9
Metz SR 1 01:30.646.0 spm
49.FRAGuillaume DANIEL-LOUISYM01:30.7(49)+13.0
ASCN LA FREGATE 01:30.740.0 spm
50.FRACedric LEMOINEM U2301:30.9(50)+13.2
Creil ENO 01:30.936.0 spm
51.FRABaptiste MARIELM U2301:31.0(51)+13.3
Snatch Fitness Club 01:31.046.0 spm
52.FRATitouan GUILMINLM U2301:31.2(52)+13.5
La Seyne sur Mer Av 01:31.239.0 spm
53.FRAHugo FERRER-TAPISM01:31.5(53)+13.8
Beaucaire Av 2 01:31.538.0 spm
54.FRAGabriel MARCOSLM U2301:31.6(54)+13.9
Meyzieu Av 1 01:31.648.0 spm
55.FRATristan DEBOUTIERELM U2301:31.8(55)+14.1
Gravelines USA 01:31.841.0 spm
56.FRAPierre HERVYM01:31.9(56)+14.2
Nantes CA 01:31.951.0 spm
56.FRAValentin FINEZM01:31.9(56)+14.2
ASKIP by FarProd 01:31.949.0 spm
58.FRALucas BAHINM01:32.4(58)+14.7
VILLEFRANCHE AUN 01:32.438.0 spm
58.ESTLiisu MITTW U2301:32.4(58)+14.7
Estonia 01:32.451.0 spm
60.FRAGuillaume LEBRETON-NOYERLM U2301:32.7(60)+15.0
Metz SR 2 01:32.743.0 spm
61.GBRSam MITCHELLLM U2301:33.0(61)+15.3
MAD IRC 01:33.044.0 spm
62.FRAAlban AMEYELM U2301:33.1(62)+15.4
Meyzieu Av 3 01:33.140.0 spm
62.FRARichard MEZIERESM01:33.1(62)+15.4
Incept 01:33.144.0 spm
64.FRALilian PATINAUDLM U2301:33.3(64)+15.6
Marseille AAS 01:33.341.0 spm
65.FRAThomas MARCOSLM U2301:34.1(65)+16.4
Meyzieu Av 2 01:34.148.0 spm
66.FRACedric ZOCOLAM01:34.2(66)+16.5
Evian CA 01:34.243.0 spm
67.IRLMichael SHERLOCKM01:34.5(67)+16.8
St. Patrick's Rowing Club 01:34.550.0 spm
68.FRAJuliette NOIRW U2301:34.7(68)+17.0
Indiv 01:34.746.0 spm
69.FRAAnthony SEVERINM01:35.1(69)+17.4
Meyzieu Av 2 01:35.139.0 spm
70.FRAJuliette RAGALEUXW U2301:35.8(70)+18.1
Sete Av 01:35.851.0 spm
71.FRAOmbeline LUCASW U2301:38.7(71)+21.0
Lorient a Scorff 01:38.742.0 spm
72.EGYNourelhoda ARAFALW U2301:40.1(72)+22.4
Alex Tidal Wave 01:40.145.0 spm
73.FRAElsa BARDINW U2301:41.4(73)+23.7
CA Essec 01:41.445.0 spm
74.FRAClaire PUJOLW U2301:41.8(74)+24.1
Episod 01:41.841.0 spm
75.FRAMerlene EYCHENNELW U2301:41.9(75)+24.2
Meyzieu Av 01:41.942.0 spm
76.GERLea MÜLLER-RUCHHOLTZW U2301:42.4(76)+24.7
RVT Trier 01:42.442.0 spm
77.FRAFanny CHATELETLW U2301:43.4(77)+25.7
Compiegne SN 01:43.443.0 spm
78.FRAJulie CANOVASLW U2301:44.7(78)+27.0
SN Oise 01:44.742.0 spm
78.GBRImmy MACDONALDW U2301:44.7(78)+27.0
British Army 01:44.737.0 spm
80.FRAUna CLEARLW U2301:45.1(80)+27.4
Rennes SR 01:45.140.0 spm
81.GBRSophia STILINGW U2301:46.6(81)+28.9
France CN 2 01:46.644.0 spm
82.FRAMargot BORDASW U2301:47.0(82)+29.3
France CN 1 01:47.045.0 spm
83.FRADelphine ALLARTW U2301:48.0(83)+30.3
Enghien SN 01:48.040.0 spm
84.FRAAnice LATRONCHELW U2301:48.3(84)+30.6
Champigny sur Marne RS 01:48.345.0 spm
85.FRALola HUMBERTW U2301:51.1(85)+33.4
Meyzieu Av 01:51.137.0 spm
86.FRAChloe MAINGOTLW U2301:51.8(86)+34.1
Sete Av 01:51.838.0 spm
87.FRAAxelle BLANCHETLW U2302:00.8(87)+43.1
Niort AC 02:00.843.0 spm
CHNLi WENLEIM U23did not start
Chine 1 
GERAnnika ELSENW U23did not start
RVT Trier 1 
GERKatharina BAUERW U23did not start
RVT Trier 1 
FRAValentin LE MARECMdid not start
Episod 
MLTJan TANTIMdid not start
Malta Rowing Association 1 
FRAJérémy ROBERTMdid not start
Indiv 
FRAQuentin FEUTRYMdid not start
Skoll 
FRANahel LATRECHEMdid not start
Episod