Sat, 15:10 - Race 40 - W, LW 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.UKRUkraine TeamW01:37.0(1)03:15.5(1)04:54.0(1)06:31.7(1)
Olena BURYAK 01:37.001:38.501:38.501:37.731.2 spm
2.FRAEncouragement-SESN 1W01:42.2(3)03:24.5(2)05:07.0(2)06:46.6(2)+14.9
Helene LEFEBVRE 01:42.201:42.301:42.501:39.634.7 spm
3.FRAEncouragement-SESN 3W01:42.2(3)03:25.1(3)05:07.1(3)06:47.4(3)+15.7
Elodie RAVERA 01:42.201:42.901:42.001:40.335.5 spm
4.FRAVerdun CNW01:42.3(5)03:26.0(5)05:10.5(5)06:53.5(4)+21.8
Camille JUILLET 01:42.301:43.701:44.501:43.034.7 spm
5.FRABoulogne 92W01:43.1(6)03:26.4(6)05:10.5(5)06:54.3(5)+22.6
Julie VOIRIN 01:43.101:43.301:44.101:43.735.3 spm
6.FRAAviron Décinois 1W01:42.1(2)03:25.3(4)05:08.6(4)06:54.7(6)+23.0
Flavie BAHUAUD 01:42.101:43.201:43.301:46.131.5 spm
7.NEDR.S.V.U. OkeanosW01:43.3(7)03:28.0(7)05:13.6(7)06:57.8(7)+26.1
Benita DE MAN 01:43.301:44.701:45.601:44.234.0 spm
8.FRAGrenoble AvLW01:45.7(10)03:33.1(10)05:20.8(8)07:07.3(8)+35.6
Laura TARANTOLA 01:45.701:47.401:47.701:46.533.7 spm
9.ESPPerreux SNW01:45.0(9)03:32.8(9)05:21.1(9)07:09.3(9)+37.6
Anna BOADA 01:45.001:47.801:48.301:48.233.8 spm
10.JPNJapan TeamW01:44.3(8)03:31.8(8)05:21.3(10)07:11.7(10)+40.0
Sayaka CHUJO 01:44.301:47.501:49.501:50.433.5 spm
11.FRAManosque ACW01:47.6(11)03:36.2(12)05:26.0(12)07:14.3(11)+42.6
Anissa DIEUDONNE 01:47.601:48.601:49.801:48.333.0 spm
12.FRARouen CNAW01:47.7(12)03:35.2(11)05:24.0(11)07:14.4(12)+42.7
Camille LOISEL 01:47.701:47.501:48.801:50.531.0 spm
13.FRAGrenoble AvW01:47.7(12)03:37.6(13)05:29.6(13)07:19.0(13)+47.3
Imola PIALLA 01:47.701:49.901:52.001:49.434.7 spm
14.FRALyon Caluire ACLW01:49.2(17)03:40.8(17)05:32.5(15)07:22.2(14)+50.5
Marie Margot JOANNES 01:49.201:51.601:51.701:49.637.5 spm
15.FRALyon AUN 2W01:48.9(16)03:39.7(14)05:32.0(14)07:23.7(15)+52.0
Sandie WEBER 01:48.901:50.801:52.301:51.635.0 spm
16.GBRBritish Army 1LW01:52.1(24)03:44.2(20)05:36.0(18)07:25.5(16)+53.8
Jilly TOVEY 01:52.101:52.101:51.801:49.431.0 spm
17.UZBOuzbékistanLW01:48.1(14)03:40.0(15)05:34.0(17)07:26.3(17)+54.6
Omadoy OTAKUZIEVA 01:48.101:51.901:54.001:52.329.7 spm
17.FRAEncouragement-SESN 2W01:49.7(18)03:40.1(16)05:33.9(16)07:26.3(17)+54.6
Lea PARODI 01:49.701:50.401:53.801:52.433.0 spm
19.FRAMarion COLARDLW01:52.3(27)03:44.7(21)05:38.9(20)07:32.1(19)+1:00.4
Marion COLARD 01:52.301:52.401:54.201:53.233.0 spm
20.GBRBritish Army Indoor Rowing TeamW01:50.0(19)03:43.1(18)05:37.7(19)07:33.0(20)+1:01.3
Georgia Rought WHITTA 01:50.001:53.101:54.601:55.336.0 spm
21.GBRBritish ArmyW01:52.2(26)03:45.6(23)05:39.6(21)07:34.1(21)+1:02.4
Mollie DARWIN 01:52.201:53.401:54.001:54.630.5 spm
22.GBRBritish ArmyLW01:52.7(29)03:46.7(25)05:42.1(24)07:35.2(22)+1:03.5
Laura BARRIGAN 01:52.701:54.001:55.401:53.128.0 spm
23.FRAMeyzieu Av 1LW01:52.1(24)03:45.8(24)05:41.7(23)07:35.9(23)+1:04.2
Merlene EYCHENNE 01:52.101:53.701:55.901:54.230.5 spm
24.FRAEpisodW01:48.4(15)03:43.9(19)05:41.6(22)07:38.3(24)+1:06.6
Anne WERKMEISTER 01:48.401:55.501:57.701:56.629.7 spm
25.FRASchoelcher AC 233W01:50.4(21)03:47.5(26)05:45.9(28)07:39.8(25)+1:08.1
Fleur ORTIZ-MESSAGER 01:50.401:57.101:58.401:53.933.5 spm
26.FRALyon AUN 3W01:53.3(30)03:47.5(26)05:44.3(25)07:41.3(26)+1:09.6
Laura BAHAIN 01:53.301:54.201:56.801:57.130.7 spm
27.GBRGym MostynW01:55.4(33)03:51.3(31)05:48.3(30)07:43.9(27)+1:12.2
Mollie HUGHES 01:55.401:55.901:57.001:55.729.5 spm
28.CANVancouver Rowing ClubW01:51.4(23)03:47.6(28)05:45.7(27)07:44.6(28)+1:12.9
Maryna SHMYK 01:51.401:56.201:58.101:58.934.0 spm
29.GBRRoyal Air ForceW01:50.2(20)03:44.8(22)05:44.3(25)07:46.7(29)+1:15.0
Alex ROBINSON 01:50.201:54.601:59.502:02.529.5 spm
30.FRARowing Club SRPW01:53.3(30)03:50.6(30)05:49.6(31)07:47.3(30)+1:15.6
Marie PONCE DE LEON 01:53.301:57.301:59.001:57.629.0 spm
31.GBRBritish Army Indoor Rowing TeamW01:50.8(22)03:47.6(28)05:47.0(29)07:50.1(31)+1:18.4
Arabella SCOTT 01:50.801:56.801:59.402:03.131.3 spm
32.FRATroyes SNLW01:57.7(38)03:54.9(33)05:53.7(32)07:52.5(32)+1:20.8
Stephanie PESTELARD 01:57.701:57.201:58.801:58.732.3 spm
33.SWELandskrona RoddklubbW01:56.8(36)03:55.6(34)05:57.3(34)08:00.6(33)+1:28.9
Linn BROSTRÖM 01:56.801:58.802:01.702:03.328.7 spm
34.IRLGalley Flash Rowing ClubLW01:55.7(34)03:55.9(35)06:00.0(35)08:01.1(34)+1:29.4
Niamh HAYES 01:55.702:00.202:04.102:01.235.2 spm
35.FRAEpisodW01:52.3(27)03:52.7(32)05:56.1(33)08:02.1(35)+1:30.4
Elisabeth DACRE WRIGHT 01:52.302:00.402:03.402:05.934.9 spm
36.FRAMeyzieu AvW01:57.3(37)03:58.2(36)06:01.0(36)08:04.0(36)+1:32.3
Lola HUMBERT 01:57.302:00.902:02.802:02.931.2 spm
37.ESPIndoor Rowing Islas BalearesLW01:56.0(35)03:58.5(37)06:02.5(37)08:04.1(37)+1:32.4
Vanesa DURAN GARCIA 01:56.002:02.502:04.002:01.630.0 spm
38.FRAGerardmer ASW01:55.3(32)03:59.1(38)06:05.5(38)08:09.5(38)+1:37.8
Cloe LANGE 01:55.302:03.802:06.402:04.029.2 spm
39.FRAMeyzieu Av 2LW01:58.3(39)03:59.3(39)06:13.2(40)08:15.1(39)+1:43.4
Elodie NAMIAN 01:58.302:01.002:13.902:01.930.9 spm
40.FRAMeyzieu Av 3LW02:02.8(43)04:06.8(40)06:12.0(39)08:15.4(40)+1:43.7
Lilou Charlotte COUSTILLAS 02:02.802:04.002:05.202:03.431.7 spm
41.USABIG SKY CowboysW02:02.5(42)04:09.6(41)06:17.5(41)08:22.3(41)+1:50.6
Sophie DIMICH-LOUVET 02:02.502:07.102:07.902:04.928.0 spm
42.FRAAblon sur Seine CNLW02:03.4(44)04:14.5(43)06:28.0(42)08:43.7(42)+2:12.0
Laura MAGNAC 02:03.402:11.102:13.502:15.831.9 spm
43.FRANoisy le Grand ASLMW02:04.4(45)04:16.7(45)06:31.9(43)08:48.2(43)+2:16.5
Angelina CUINIER 02:04.402:12.302:15.202:16.330.2 spm
44.FRAEpisodW01:59.6(40)04:12.5(42)06:32.4(44)08:55.0(44)+2:23.3
Sabrina LABORDE 01:59.602:12.902:19.902:22.631.6 spm
45.FRAEpisodW02:00.8(41)04:15.6(44)06:33.9(45)08:55.1(45)+2:23.4
Caroline NOULETTE 02:00.802:14.802:18.302:21.230.9 spm
FRAChalon sur Saone CAW   did not start
Marie JACQUET 
QATQatar Rowing FederationW   did not start
Tala ABUJBARA 
ITAProsport Trento ItalyW   did not start
Federica MODENA 
UGAIndivW   did not start
Betty NABIFO 
ALGAlgérieW   did not start
Amina ROUBA