W (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.UKRUkraine Team01:37.0(1)03:15.5(1)04:54.0(1)06:31.7(1)
Olena BURYAK 01:37.001:38.501:38.501:37.731.2 spm
2.FRAEncouragement-SESN 101:42.2(3)03:24.5(2)05:07.0(2)06:46.6(2)+14.9
Helene LEFEBVRE 01:42.201:42.301:42.501:39.634.7 spm
3.FRAEncouragement-SESN 301:42.2(3)03:25.1(3)05:07.1(3)06:47.4(3)+15.7
Elodie RAVERA 01:42.201:42.901:42.001:40.335.5 spm
4.FRAVerdun CN01:42.3(5)03:26.0(5)05:10.5(5)06:53.5(4)+21.8
Camille JUILLET 01:42.301:43.701:44.501:43.034.7 spm
5.FRABoulogne 9201:43.1(6)03:26.4(6)05:10.5(5)06:54.3(5)+22.6
Julie VOIRIN 01:43.101:43.301:44.101:43.735.3 spm
6.FRAAviron Décinois 101:42.1(2)03:25.3(4)05:08.6(4)06:54.7(6)+23.0
Flavie BAHUAUD 01:42.101:43.201:43.301:46.131.5 spm
7.NEDR.S.V.U. Okeanos01:43.3(7)03:28.0(7)05:13.6(7)06:57.8(7)+26.1
Benita DE MAN 01:43.301:44.701:45.601:44.234.0 spm
8.ESPPerreux SN01:45.0(9)03:32.8(9)05:21.1(8)07:09.3(8)+37.6
Anna BOADA 01:45.001:47.801:48.301:48.233.8 spm
9.JPNJapan Team01:44.3(8)03:31.8(8)05:21.3(9)07:11.7(9)+40.0
Sayaka CHUJO 01:44.301:47.501:49.501:50.433.5 spm
10.FRAManosque AC01:47.6(10)03:36.2(11)05:26.0(11)07:14.3(10)+42.6
Anissa DIEUDONNE 01:47.601:48.601:49.801:48.333.0 spm
11.FRARouen CNA01:47.7(11)03:35.2(10)05:24.0(10)07:14.4(11)+42.7
Camille LOISEL 01:47.701:47.501:48.801:50.531.0 spm
12.FRAGrenoble Av01:47.7(11)03:37.6(12)05:29.6(12)07:19.0(12)+47.3
Imola PIALLA 01:47.701:49.901:52.001:49.434.7 spm
13.FRALyon AUN 201:48.9(14)03:39.7(13)05:32.0(13)07:23.7(13)+52.0
Sandie WEBER 01:48.901:50.801:52.301:51.635.0 spm
14.FRAEncouragement-SESN 201:49.7(15)03:40.1(14)05:33.9(14)07:26.3(14)+54.6
Lea PARODI 01:49.701:50.401:53.801:52.433.0 spm
15.GBRBritish Army Indoor Rowing Team01:50.0(16)03:43.1(15)05:37.7(15)07:33.0(15)+1:01.3
Georgia Rought WHITTA 01:50.001:53.101:54.601:55.336.0 spm
16.GBRBritish Army01:52.2(21)03:45.6(18)05:39.6(16)07:34.1(16)+1:02.4
Mollie DARWIN 01:52.201:53.401:54.001:54.630.5 spm
17.FRAEpisod01:48.4(13)03:43.9(16)05:41.6(17)07:38.3(17)+1:06.6
Anne WERKMEISTER 01:48.401:55.501:57.701:56.629.7 spm
18.FRASchoelcher AC 23301:50.4(18)03:47.5(19)05:45.9(21)07:39.8(18)+1:08.1
Fleur ORTIZ-MESSAGER 01:50.401:57.101:58.401:53.933.5 spm
19.FRALyon AUN 301:53.3(23)03:47.5(19)05:44.3(18)07:41.3(19)+1:09.6
Laura BAHAIN 01:53.301:54.201:56.801:57.130.7 spm
20.GBRGym Mostyn01:55.4(26)03:51.3(24)05:48.3(23)07:43.9(20)+1:12.2
Mollie HUGHES 01:55.401:55.901:57.001:55.729.5 spm
21.CANVancouver Rowing Club01:51.4(20)03:47.6(21)05:45.7(20)07:44.6(21)+1:12.9
Maryna SHMYK 01:51.401:56.201:58.101:58.934.0 spm
22.GBRRoyal Air Force01:50.2(17)03:44.8(17)05:44.3(18)07:46.7(22)+1:15.0
Alex ROBINSON 01:50.201:54.601:59.502:02.529.5 spm
23.FRARowing Club SRP01:53.3(23)03:50.6(23)05:49.6(24)07:47.3(23)+1:15.6
Marie PONCE DE LEON 01:53.301:57.301:59.001:57.629.0 spm
24.GBRBritish Army Indoor Rowing Team01:50.8(19)03:47.6(21)05:47.0(22)07:50.1(24)+1:18.4
Arabella SCOTT 01:50.801:56.801:59.402:03.131.3 spm
25.SWELandskrona Roddklubb01:56.8(27)03:55.6(26)05:57.3(26)08:00.6(25)+1:28.9
Linn BROSTRÖM 01:56.801:58.802:01.702:03.328.7 spm
26.FRAEpisod01:52.3(22)03:52.7(25)05:56.1(25)08:02.1(26)+1:30.4
Elisabeth DACRE WRIGHT 01:52.302:00.402:03.402:05.934.9 spm
27.FRAMeyzieu Av01:57.3(28)03:58.2(27)06:01.0(27)08:04.0(27)+1:32.3
Lola HUMBERT 01:57.302:00.902:02.802:02.931.2 spm
28.FRAGerardmer AS01:55.3(25)03:59.1(28)06:05.5(28)08:09.5(28)+1:37.8
Cloe LANGE 01:55.302:03.802:06.402:04.029.2 spm
29.USABIG SKY Cowboys02:02.5(31)04:09.6(29)06:17.5(29)08:22.3(29)+1:50.6
Sophie DIMICH-LOUVET 02:02.502:07.102:07.902:04.928.0 spm
30.FRANoisy le Grand ASLM02:04.4(32)04:16.7(32)06:31.9(30)08:48.2(30)+2:16.5
Angelina CUINIER 02:04.402:12.302:15.202:16.330.2 spm
31.FRAEpisod01:59.6(29)04:12.5(30)06:32.4(31)08:55.0(31)+2:23.3
Sabrina LABORDE 01:59.602:12.902:19.902:22.631.6 spm
32.FRAEpisod02:00.8(30)04:15.6(31)06:33.9(32)08:55.1(32)+2:23.4
Caroline NOULETTE 02:00.802:14.802:18.302:21.230.9 spm
FRAChalon sur Saone CA   did not start
Marie JACQUET 
QATQatar Rowing Federation   did not start
Tala ABUJBARA 
ITAProsport Trento Italy   did not start
Federica MODENA 
UGAIndiv   did not start
Betty NABIFO 
ALGAlgérie   did not start
Amina ROUBA