LW50 (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GBRQ-Power01:51.0(2)03:42.9(1)05:34.9(1)07:23.5(1)
Justine RESTON 01:51.001:51.901:52.001:48.633.5 spm
2.FRAPort-Marly RC01:50.9(1)03:43.0(2)05:35.7(2)07:26.1(2)+2.6
Armelle HOSQUET 01:50.901:52.101:52.701:50.533.0 spm
3.USAThe Firm Fitness Centre01:53.7(4)03:50.8(3)05:46.8(3)07:44.0(3)+20.5
Christine DEGNON 01:53.701:57.101:56.001:57.130.5 spm
4.ITAIdart Mantova ITA01:53.4(3)03:50.9(4)05:49.6(4)07:49.2(4)+25.7
Casali NICOLETTA 01:53.401:57.501:58.701:59.636.7 spm
5.MEXBritania-Remomexico01:57.7(5)03:56.4(5)05:54.1(5)07:50.1(5)+26.6
Rocio SANCHEZ 01:57.701:58.701:57.701:56.034.0 spm
6.FRASete Av01:59.5(8)03:59.9(7)06:01.5(7)08:01.8(6)+38.3
Francoise MAHIER 01:59.502:00.402:01.602:00.331.2 spm
7.ITASport City The Core02:00.1(10)04:01.5(8)06:02.5(8)08:02.4(7)+38.9
Roberta NIGRELLI 02:00.102:01.402:01.001:59.928.5 spm
8.ESPIndoor Rowing Islas Baleares01:58.0(6)03:57.4(6)05:59.4(6)08:02.7(8)+39.2
Karina Beatriz FERNANDEZ NEHER 01:58.001:59.402:02.002:03.329.0 spm
9.FRAManosque AC02:03.7(13)04:07.3(12)06:08.8(10)08:06.3(9)+42.8
Laurence BRISSAUD 02:03.702:03.602:01.501:57.532.7 spm
10.ITARoman02:00.0(9)04:03.8(9)06:08.3(9)08:15.2(10)+51.7
Barbara TOMASZEWICZ 02:00.002:03.802:04.502:06.833.7 spm
11.ITAProsport Trento Italy02:05.0(15)04:10.1(14)06:15.2(12)08:18.5(11)+55.0
Antonella CASER 02:05.002:05.102:05.102:03.329.5 spm
12.FRACAP Marara Tahiti02:02.6(12)04:06.0(10)06:10.3(11)08:18.6(12)+55.1
Agnes SAUTEL 02:02.602:03.402:04.302:08.329.8 spm
13.FRAMonaco SN02:01.8(11)04:07.8(13)06:15.2(12)08:21.8(13)+58.3
Nancy HESLIN 02:01.802:06.002:07.402:06.535.5 spm
14.FRAVaulx-en-Velin ASUL Aviron02:05.4(17)04:12.1(15)06:19.2(14)08:26.0(14)+1:02.5
Catherine FOULSHAM 02:05.402:06.702:07.102:06.831.5 spm
15.FRALAC BLEU AV02:04.8(14)04:13.0(16)06:21.5(16)08:28.6(15)+1:05.1
Isabelle LE GALLO 02:04.802:08.102:08.502:07.131.0 spm
16.FRAValence Av01:58.3(7)04:06.9(11)06:19.2(14)08:31.9(16)+1:08.4
Veronique MORIN 01:58.302:08.602:12.302:12.832.9 spm
17.GERConcept 2 Team Germany02:05.4(17)04:13.7(17)06:23.6(17)08:33.3(17)+1:09.8
Petra BOPPERT 02:05.402:08.302:09.902:09.632.7 spm
18.FRARennes SR02:10.1(19)04:21.7(19)06:31.9(19)08:40.2(18)+1:16.7
Nelly ALIAS 02:10.102:11.602:10.102:08.132.7 spm
19.FRAIndiv02:05.1(16)04:16.3(18)06:29.2(18)08:42.3(19)+1:18.8
Maryse LACHAIZE 02:05.102:11.202:12.902:13.230.5 spm
20.GRECoast Rowing Team02:22.7(20)04:50.0(20)07:17.9(20)09:45.3(20)+2:21.8
Eyvanthia ZISOPOULOU 02:22.702:27.302:27.902:27.424.0 spm
FRALa Seyne sur Mer Av   did not start
Sylvie HEINZELMEIER 
GBRChristchurch Rowing Club   did not start
Julie EDDICOTT