J16 4+ (Arundel Cup) Time Trial

6 fastest => FA, 7 - 12 => FB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.RBLReading Blue Coat School Boat Club A6701:18.93(1)03:02.04(1)--06:31.88(1)FA
 Cameron Beyki 01:43.11
2.WLTWalton Rowing Club A7601:22.44(8)03:08.54(5)--06:32.74(2)FA
 Toby Rackett01:46.10+0.86
3.TWKTwickenham Rowing Club A7501:19.40(2)03:04.56(2)--06:36.84(3)FA
 Archie Adams01:45.16+4.96
4.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A6601:22.22(6)03:07.57(4)--06:39.73(4)FA
 Diarmuid Hartney01:45.35+7.85
5.KGSKingston Grammar School Boat Club6901:22.13(5)03:09.31(7)--06:41.29(5)FA
 Harry Fletcher01:47.18+9.41
6.LTULatymer Upper School Boat Club A7301:22.33(7)03:07.49(3)--06:42.19(6)FA
 Charles Orton01:45.16+10.31
7.KRCKingston Rowing Club7401:21.79(4)03:09.06(6)--06:44.87(7)FB
 Zac Harrison01:47.27+12.99
8.KCHKings School Chester, The, Rowing Club7001:22.94(9)03:10.97(8)--06:45.68(8)FB
 Barnaby Easter01:48.03+13.80
9.NSCNorwich School Boat Club6401:21.53(3)03:12.22(9)--06:55.12(9)FB
 Joshua Kohler01:50.69+23.24
10.ASLAmerican School In London Boat Club6501:23.64(10)03:14.21(10)--06:55.53(10)FB
 Matthew Hansen01:50.57+23.65
11.GMSGreat Marlow School Boat Club68--03:15.14(11)--06:56.61(11)FB
 Cathan McMahon-Tynan+24.73
12.DULDulwich College Boat Club7201:26.03(11)03:20.44(12)--07:12.76(12)FB
 Ethan Graham01:54.41+40.88

Sat, 16:05 - Race 249E - J16 4+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.KCHKings School Chester, The, Rowing Club[4]01:44.10(2)03:31.76(2)05:18.43(2)07:04.05(1)
 Barnaby Easter01:47.6601:46.6701:45.62
2.KRCKingston Rowing Club[5]01:43.18(1)03:29.35(1)05:17.76(1)07:07.80(2)
 Zac Harrison01:46.1701:48.4101:50.04+3.75
3.NSCNorwich School Boat Club[6]01:44.91(3)03:33.85(3)05:23.13(3)07:11.26(3)
 Joshua Kohler01:48.9401:49.2801:48.13+7.21
4.GMSGreat Marlow School Boat Club[7]01:46.96(5)03:35.71(4)05:25.50(4)07:12.32(4)
 Cathan McMahon-Tynan01:48.7501:49.7901:46.82+8.27
5.ASLAmerican School In London Boat Club[3]01:46.77(4)03:37.29(5)05:28.54(5)07:19.48(5)
 Matthew Hansen01:50.5201:51.2501:50.94+15.43
6.DULDulwich College Boat Club[2]01:48.89(6)03:45.07(6)--07:47.58(6)
 Ethan Graham01:56.18+43.53

Sat, 16:11 - Race 250F - J16 4+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.WLTWalton Rowing Club A[4]01:42.65(5)03:26.00(3)05:08.38(1)06:47.65(1)
 Toby Rackett01:43.3501:42.3801:39.27
2.RBLReading Blue Coat School Boat Club A[5]01:40.31(2)03:23.75(1)05:11.41(4)06:50.65(2)
 Cameron Beyki 01:43.4401:47.6601:39.24+3.00
3.TWKTwickenham Rowing Club A[6]01:41.08(3)03:26.70(4)05:15.84(5)06:52.07(3)
 Archie Adams01:45.6201:49.1401:36.23+4.42
4.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A[3]01:40.13(1)03:24.44(2)05:09.09(2)06:52.68(4)
 Diarmuid Hartney01:44.3101:44.6501:43.59+5.03
5.KGSKingston Grammar School Boat Club[7]01:42.84(6)03:29.03(6)05:16.97(6)07:01.10(5)
 Harry Fletcher01:46.1901:47.9401:44.13+13.45
6.LTULatymer Upper School Boat Club A[2]01:42.47(4)03:27.52(5)05:09.91(3)07:04.79(6)
 Charles Orton01:45.0501:42.3901:54.88+17.14