Sat, 10:00 - Race 104 - M40 2000m Heat 1

1st, 2nd, 3rd, remaining 5 fastest => FA, remaining 6 - 25 fastest => FB, remaining 26 - 45 fastest => FC, remaining 46 - 65 fastest => FD, other => FE

lanecodecrew
stroke
[1]GBRMAD Team Indoor Rowing Club
Graham Benton
[2]GBRSub 7 Indoor Rowing Club
Matthew West
[3]GBRCrabtree Boat Club
Matthew Parish
[4]GBRMST Health & Fitness
Matthew Cave
[5]GBRCantabrigian RC, Cambridge
David Atkin
[6]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club
Paul Lloyd
[7]GBRIsenhurst
Jonty Eyres
[8]GBRBristol Ariel Rowing Club
Mark Veal
[9]GBRSub7 Indoor Rowing Club
Jeroen Pasman
[10]GBRGreat Britain
Alistair Sommerville
[11]GBRGreat Britain
Phil Saxena
[12]NEDFitness Matters Indoor Rowing Club
Tako Lootsma
[13]GBRYelo Studio Marlow
David Brackin
[14]CROCroatia
Mislav Hebel
[15]GBRGreat Britain
Jonathan Knox
[16]GBRVirgin Clearview
Russell Wilks
[17]GBRGreat Britain
Petr Krivdin

Sat, 10:10 - Race 105 - M40 2000m Heat 2

1st, 2nd, 3rd, remaining 5 fastest => FA, remaining 6 - 25 fastest => FB, remaining 26 - 45 fastest => FC, remaining 46 - 65 fastest => FD, other => FE

lanecodecrew
stroke
[1]GBRMAD Team Indoor Rowing Club
Tom Morgan
[2]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club
Kevin Bell
[3]GBRGreat Britain
Richard Sanders
[4]GBRGreat Britain
Alasdair Rae
[5]GBRCurlew Rowing Club
Jon Cole
[6]GBRGreat Britain
James Holder
[7]IRLIreland
Brian Hannon
[8]GBRGreat Britain
David Seaman
[9]GBRGreat Britain
Dominic Foley
[10]GBRGreat Britain
Rob Palk
[11]GBRGreat Britain
Kevin Aston
[12]GBRGreat Britain
Roberto Laschevoski
[13]GBRGreat Britain
David Reeve
[14]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club/Crossfit Boudicca
Steven Gaunt
[15]GBRSub 7 Indoor Rowing Club
Simon Whittaker
[16]GBRGreat Britain
Will White

Sat, 10:20 - Race 106 - M40 2000m Heat 3

1st, 2nd, 3rd, remaining 5 fastest => FA, remaining 6 - 25 fastest => FB, remaining 26 - 45 fastest => FC, remaining 46 - 65 fastest => FD, other => FE

lanecodecrew
stroke
[1]AUSAustralia
Michael Marsh
[4]GBRYamsquad
Mark Bauld
[5]GBRGreat Britain
Mark Hudson
[6]GBRGreat Britain
Robin O'neill
[7]GBRGreat Britain
Andrew Curry
[8]GBRFree Spirits Indoor Rowing Club
Guy Blackburn
[9]GBRGreat Britain
Mike Houston
[10]IRLSt Michaels Rowing Club, Dun Laoghaire
Gareth Whittington
[11]IRLLee Valley Rowing Club
John O'flynn
[12]GBRGreat Britain
Nick Brewer
[13]GBRWorthing
Philip Smith
[16]GBRPutney Town Rowing Club
Adam Kaoullas

Sat, 10:30 - Race 107 - M40 2000m Heat 4

1st, 2nd, 3rd, remaining 5 fastest => FA, remaining 6 - 25 fastest => FB, remaining 26 - 45 fastest => FC, remaining 46 - 65 fastest => FD, other => FE

lanecodecrew
stroke
[1]GBRRoyal Air Force
James Saxton
[2]GBRCrossfit Staines
Alex Scott
[3]CANFitness Matters Indoor Rowing Club
Lynton Grice
[4]GBRHG3
James Wild
[5]GBRRowElite
Tony Maddocks
[6]GBRGreat Britain
Peter Griffiths
[7]GBRLangstone Pilot Gig Club
Jeremy Webb
[8]USAUnited States
Cameron Brown
[9]GBRGreat Britain
Richard Flaxman
[10]GBRYamsquad
David Wilson
[11]GBRGreat Britain
Chris Barclay
[12]GBRGreat Britain
Martin Goldring
[13]GBRGreat Britain
Liam Hogan
[14]GBRVesta Rowing Club
Michael Cannon
[15]GBRTyne Amateur Rowing Club
Robbie Jones
[16]USAUnited States
Mike Shaw

Sat, 10:40 - Race 108 - M40 2000m Heat 5

1st, 2nd, 3rd, remaining 5 fastest => FA, remaining 6 - 25 fastest => FB, remaining 26 - 45 fastest => FC, remaining 46 - 65 fastest => FD, other => FE

lanecodecrew
stroke
[1]GBRBradford ARC
Richard Lambert
[2]GBRTees Rowing Club
Richard Manners
[3]GBRSub 7 Indoor Rowing Club
Ben Jago
[4]GBRTeam Oarsome Indoor Rowing Club
Stu Wenman
[5]GBRGreat Britain
Will Davidson
[6]GBRLondon Rowing Club
Simon Coles
[7]GBRNewhaven Coastal Rowing Club, Edinburgh
Sean Smith
[8]IRLSt Michaels Rowing Club, Dun Laoghaire
Martin Dowd
[9]GBRNorthwich Rowing Club
Andy Gray
[10]GBRGreat Britain
Cornelis Van Der Wiele
[11]GBRGreat Britain
Tom Williams
[12]GBRGreat Britain
Thomas Berry
[13]RSAForum Flyers
David Moores
[14]GBRGreat Britain
Jim Hewes
[15]ITAIDART Mantova
Valerio Salomoni
[16]GBRGreat Britain
Lewis Watson

Sat, 18:57 - Race 158 - M40 2000m, M50 2000m Heat

lanecodecrew
stroke
event
[1]GBRYamsquadM40 2000m
Mark Bauld
[2]GBRGreat BritainM40 2000m
Mark Hudson
[2]GBRRoyal Air ForceM40 2000m
Gerald Armstrong
[3]GBRGreat BritainM40 2000m
Robin O'neill
[3]GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000m
Ian Wilde
[4]GBRGreat BritainM40 2000m
Andrew Curry
[5]GBRFree Spirits Indoor Rowing ClubM40 2000m
Guy Blackburn
[6]GBRGreat BritainM40 2000m
Mike Houston
[7]IRLLee Valley Rowing ClubM40 2000m
John O'flynn
[8]GBRGreat BritainM40 2000m
Nick Brewer
[9]GBRGreat BritainM50 2000m
Michael Pearson
[10]GBRWorthingM40 2000m
Philip Smith
[11]AUSAustraliaM40 2000m
Michael Marsh
[12]GBRRoyal Air ForceM40 2000m
Gerald Armstrong
[13]GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000m
Ian Wilde
[14]GBRLeague of RowersM40 2000m
Cameron Saylor
[14]GBRGreat BritainM40 2000m
Gareth Davies
[15]IRLSt Michaels Rowing Club, Dun LaoghaireM40 2000m
Gareth Whittington
[16]GBRPutney Town Rowing ClubM40 2000m
Adam Kaoullas
[17]GBRGreat BritainM40 2000m
Gareth Davies

Sun, 09:50 - Race 203 - M40 2000m Final D

lanecodecrew
stroke
[1]IRLSt Michaels Rowing Club, Dun Laoghaire
Gareth Whittington
[2]GBRGreat Britain
David Reeve
[3]GBRGreat Britain
Liam Hogan
[4]GBRGreat Britain
Richard Flaxman
[5]RSAForum Flyers
David Moores
[6]GBRWorthing
Philip Smith
[7]GBRVirgin Clearview
Russell Wilks
[8]GBRGreat Britain
Gareth Davies

Sun, 10:00 - Race 204 - M40 2000m Final C

lanecodecrew
stroke
[1]GBRCurlew Rowing Club
Jon Cole
[2]ITAIDART Mantova
Valerio Salomoni
[3]IRLIreland
Brian Hannon
[4]GBRGreat Britain
David Seaman
[5]GBRGreat Britain
James Holder
[6]GBRLangstone Pilot Gig Club
Jeremy Webb
[7]GBRGreat Britain
Thomas Berry
[8]GBRGreat Britain
Rob Palk
[9]GBRGreat Britain
Tom Williams
[10]GBRGreat Britain
Kevin Aston
[11]GBRYelo Studio Marlow
David Brackin
[12]IRLLee Valley Rowing Club
John O'flynn
[13]GBRGreat Britain
Jonathan Knox
[14]CROCroatia
Mislav Hebel
[15]USAUnited States
Cameron Brown
[16]GBRGreat Britain
Nick Brewer
[17]GBRNorthwich Rowing Club
Andy Gray
[18]GBRGreat Britain
Roberto Laschevoski
[19]GBRGreat Britain
Cornelis Van Der Wiele
[20]GBRGreat Britain
Dominic Foley
[21]GBRGreat Britain
Martin Goldring
[22]GBRGreat Britain
Chris Barclay

Sun, 10:10 - Race 205 - M40 2000m Final B

lanecodecrew
stroke
[1]GBRGreat Britain
Richard Sanders
[2]GBRLondon Rowing Club
Simon Coles
[3]GBRBristol Ariel Rowing Club
Mark Veal
[4]GBRYamsquad
Mark Bauld
[5]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club
Paul Lloyd
[6]GBRGreat Britain
Will White
[7]GBRIsenhurst
Jonty Eyres
[8]GBRGreat Britain
Phil Saxena
[9]GBRSub7 Indoor Rowing Club
Jeroen Pasman
[10]GBRGreat Britain
Mike Houston
[11]GBRGreat Britain
Robin O'neill
[12]IRLSt Michaels Rowing Club, Dun Laoghaire
Martin Dowd
[13]GBRGreat Britain
Mark Hudson
[14]NEDFitness Matters Indoor Rowing Club
Tako Lootsma
[15]GBRNewhaven Coastal Rowing Club, Edinburgh
Sean Smith
[16]GBRGreat Britain
Alistair Sommerville
[17]GBRFree Spirits Indoor Rowing Club
Guy Blackburn
[18]GBRGreat Britain
Andrew Curry
[19]GBRYamsquad
David Wilson
[20]GBRGreat Britain
Alasdair Rae

Sun, 10:20 - Race 206 - M40 2000m Final A

lanecodecrew
stroke
[1]GBRRoyal Air Force
James Saxton
[2]GBRMAD Team Indoor Rowing Club
Graham Benton
[3]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club
Kevin Bell
[4]GBRBradford ARC
Richard Lambert
[5]GBRRoyal Air Force
Gerald Armstrong
[6]AUSAustralia
Michael Marsh
[7]GBRTees Rowing Club
Richard Manners
[8]GBRCrossfit Staines
Alex Scott
[9]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club/Crossfit Boudicca
Steven Gaunt
[10]GBRCrabtree Boat Club
Matthew Parish
[11]GBRHG3
James Wild
[12]GBRTeam Oarsome Indoor Rowing Club
Stu Wenman
[13]GBRMAD Team Indoor Rowing Club
Tom Morgan
[14]GBRCantabrigian RC, Cambridge
David Atkin
[15]GBRMST Health & Fitness
Matthew Cave
[16]GBRSub 7 Indoor Rowing Club
Ben Jago
[17]GBRSub 7 Indoor Rowing Club
Matthew West
[18]GBRSub 7 Indoor Rowing Club
Ian Wilde
[19]GBRGreat Britain
Will Davidson