LM40 (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GERConcept 2 Team Germany01:36.2(1)03:13.5(1)04:51.9(1)06:30.3(1)
Matthias SCHÖMANN-FINCK 01:36.201:37.301:38.401:38.436.5 spm
2.FRAJOINVILLE AMJ01:37.3(2)03:15.3(2)04:53.7(2)06:32.5(2)+2.2
Nicolas JAZEDE 01:37.301:38.001:38.401:38.736.0 spm
3.FRAReims CNRR01:38.6(5)03:17.4(4)04:57.4(4)06:34.2(3)+3.9
Thomas LECUIRE 01:38.601:38.801:40.001:36.833.2 spm
4.FRASN Perreux 01:37.4(3)03:15.3(2)04:55.4(3)06:35.0(4)+4.7
Yves HOCDE 01:37.401:37.901:40.101:39.633.5 spm
5.FRAMeyzieu Av01:39.2(7)03:20.6(7)05:02.1(6)06:39.0(5)+8.7
Rafik AMRANE 01:39.201:41.401:41.501:37.030.2 spm
6.GBRFree Spirits IRC01:41.0(12)03:21.6(9)05:02.4(7)06:41.2(6)+10.9
Guy BLACKBURN 01:41.001:40.601:40.801:38.933.2 spm
7.FRAMarmande Av01:39.2(7)03:19.6(6)05:01.6(5)06:41.3(7)+11.0
Cedric TAUZIN 01:39.201:40.401:42.001:39.734.2 spm
8.FRAEncouragement-SESN 101:41.5(14)03:22.4(11)05:03.2(9)06:45.8(8)+15.5
Gael DESTREBECQ 01:41.501:40.901:40.801:42.631.5 spm
9.ESPKaiku01:38.2(4)03:19.1(5)05:02.4(7)06:46.0(9)+15.7
David IGLESIAS ALBISU 01:38.201:40.901:43.301:43.634.0 spm
10.FRAIndiv01:40.9(11)03:21.5(8)05:03.6(10)06:47.5(10)+17.2
Yannick HERAT 01:40.901:40.601:42.101:43.934.7 spm
11.FRAChampigny sur Marne RS01:41.0(12)03:23.1(13)05:06.2(11)06:49.8(11)+19.5
Xavier BENELHOCINE 01:41.001:42.101:43.101:43.533.3 spm
12.FRALIMOGES CN01:43.9(23)03:27.8(20)05:10.7(14)06:51.6(12)+21.3
Samuel JUGE 01:43.901:43.901:42.901:40.932.5 spm
13.FRABourges AC01:40.8(10)03:24.0(14)05:09.0(12)06:53.9(13)+23.6
Edouard BEGHIN 01:40.801:43.201:45.001:44.829.5 spm
14.FRAVillefranche Renneville Aviron Club du Lauragais01:39.2(7)03:22.4(11)05:10.3(13)06:55.5(14)+25.2
David BECQ 01:39.201:43.201:47.901:45.235.7 spm
15.FRAFrance CN 201:42.2(17)03:26.1(16)05:11.2(15)06:56.3(15)+26.0
Franck MONASTERIO 01:42.201:43.901:45.101:45.131.7 spm
16.FRAAIGUEBELETTE ACL01:41.7(16)03:26.2(17)05:11.6(16)06:56.9(16)+26.6
Vincent TRIOT 01:41.701:44.501:45.401:45.329.5 spm
17.FRAEscc-Asaec01:42.9(19)03:26.6(18)05:11.9(17)06:57.1(17)+26.8
Jean Sebastien CLESSE 01:42.901:43.701:45.301:45.233.7 spm
18.FRAOcean Triathlon01:43.0(21)03:27.4(19)05:12.5(19)06:58.2(18)+27.9
Cyril BARRIER 01:43.001:44.401:45.101:45.733.0 spm
19.GBRGreat Britain01:43.6(22)03:28.4(21)05:13.8(20)06:58.8(19)+28.5
Dave ROBINSON 01:43.601:44.801:45.401:45.035.0 spm
20.ESPArraun Lagunak01:41.5(14)03:25.9(15)05:12.1(18)06:59.6(20)+29.3
Unai MARZO IZAGA 01:41.501:44.401:46.201:47.529.2 spm
21.FRAHaute Seine SN01:44.6(24)03:31.2(23)05:19.2(22)07:05.4(21)+35.1
Sebastien JANEZ 01:44.601:46.601:48.001:46.234.2 spm
22.FRAIndiv01:42.9(19)03:29.8(22)05:17.8(21)07:06.7(22)+36.4
Franck VIDAL 01:42.901:46.901:48.001:48.935.7 spm
23.FRAToulouse ASL01:47.3(28)03:34.0(25)05:21.1(24)07:07.0(23)+36.7
Bertrand PUJOL 01:47.301:46.701:47.101:45.932.2 spm
24.FRACognac YRC 101:45.2(26)03:33.1(24)05:19.7(23)07:07.8(24)+37.5
Emmanuel MATAS 01:45.201:47.901:46.601:48.130.5 spm
25.FRAEncouragement-SESN01:45.6(27)03:34.2(26)05:24.5(25)07:12.4(25)+42.1
Xavier LEHONGRE 01:45.601:48.601:50.301:48.032.5 spm
26.FRAErstein ACP01:48.8(30)03:37.3(28)05:26.0(27)07:13.3(26)+43.0
Laurent LAMI 01:48.801:48.501:48.701:47.330.5 spm
27.FRATours ATM01:44.9(25)03:35.3(27)05:25.6(26)07:14.9(27)+44.6
Jocelyn CHALET 01:44.901:50.401:50.301:49.231.0 spm
28.FRAAndresy CA Confluent01:49.1(31)03:38.1(29)05:28.2(28)07:17.1(28)+46.8
Frederic DEMARIN 01:49.101:49.001:50.101:48.829.2 spm
29.FRAA O Buc01:49.1(31)03:39.0(30)05:30.6(29)07:22.7(29)+52.4
Nicolas LEVILLY 01:49.101:49.901:51.601:52.130.8 spm
30.FRACognac YRC 201:49.2(33)03:41.8(32)05:34.7(30)07:28.9(30)+58.6
Benoit MONADIER 01:49.201:52.601:52.901:54.229.2 spm
31.SUICrossFit GVA01:53.6(35)03:45.8(34)05:37.6(31)07:31.1(31)+1:00.8
Sébastien PUIATTI 01:53.601:52.201:51.801:53.529.5 spm
32.FRACoach Saeed01:42.8(18)03:39.0(30)05:38.5(32)07:33.5(32)+1:03.2
Said HRAIBA 01:42.801:56.201:59.501:55.039.6 spm
33.FRALa Seyne sur Mer Av 101:53.6(35)03:49.8(35)05:46.5(34)07:42.5(33)+1:12.2
Christophe NGUYEN-VAN 01:53.601:56.201:56.701:56.029.2 spm
34.USADrew Crew01:48.5(29)03:45.6(33)05:46.1(33)07:43.9(34)+1:13.6
Carl DREW 01:48.501:57.102:00.501:57.737.4 spm
35.GBREsprit01:38.9(6)03:22.3(10)05:49.1(35)07:47.5(35)+1:17.2
Noel STODDART 01:38.901:43.402:26.801:58.423.3 spm
36.FRADieppe CN01:59.0(38)03:59.3(38)05:58.8(38)07:57.9(36)+1:27.6
Pierrick LECUYER 01:59.002:00.301:59.501:59.130.7 spm
37.FRAIndiv01:55.3(37)03:56.5(37)05:57.6(37)07:58.4(37)+1:28.1
Jerome GRIVEL 01:55.302:01.202:01.102:00.833.0 spm
38.FRALezardrieux AT01:49.9(34)03:50.1(36)05:56.3(36)08:02.0(38)+1:31.7
Philippe TREMEL 01:49.902:00.202:06.202:05.730.5 spm
39.FRAIndiv01:59.3(39)04:05.1(39)06:11.7(39)08:18.7(39)+1:48.4
Cedric VIGOUROUX 01:59.302:05.802:06.602:06.928.0 spm
FRACAP MARARA   did not start
Matthieu ALBOUY 
AUSIndiv   did not start
Sven WITTCHEN 
FRAFrance CN 1   did not start
Sebastien JULIEN 
PAKIslamabad Rowing Association 1   did not start
Sheikh Aftab AHMED 
PAKIslamabad Rowing Association   did not start
Shakeel Ahmed MALIK