LW30 (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.DENFaroe Island01:49.9(1)03:42.1(1)05:34.6(1)07:26.5(1)
Sarita Kristina HANSEN 01:49.901:52.201:52.501:51.933.7 spm
2.FRAReims CNRR01:52.4(2)03:46.9(4)05:40.1(2)07:31.8(2)+5.3
Veronique COUVREUR 01:52.401:54.501:53.201:51.732.7 spm
3.FRAGrenade CN01:52.4(2)03:46.5(2)05:41.2(4)07:32.2(3)+5.7
Sophie DUBOCAGE 01:52.401:54.101:54.701:51.030.5 spm
4.POLPoland01:52.6(4)03:46.6(3)05:40.9(3)07:35.0(4)+8.5
Malwina TRITT 01:52.601:54.001:54.301:54.130.7 spm
5.GREGoRow Hellas01:53.2(5)03:48.2(5)05:43.5(5)07:37.3(5)+10.8
Eftychia RASENT 01:53.201:55.001:55.301:53.931.0 spm
6.GBRBritish Army 101:55.2(6)03:50.6(6)05:45.7(6)07:38.5(6)+12.0
Victoria BLACKBURN 01:55.201:55.401:55.101:52.926.7 spm
7.FRAIndiv01:57.0(9)03:53.7(8)05:51.2(8)07:47.6(7)+21.1
Severine CHUNIAUD 01:57.001:56.701:57.501:56.433.5 spm
8.ITAIppolife01:56.5(7)03:53.1(7)05:50.9(7)07:47.7(8)+21.2
Laura GHIOLDI 01:56.501:56.601:57.801:56.833.5 spm
9.FRASN Oise01:56.9(8)03:54.3(9)05:54.1(10)07:50.9(9)+24.4
Mathilde SMAGGHE 01:56.901:57.401:59.801:56.831.5 spm
10.GERConcept 2 Team Germany01:57.2(10)03:55.6(10)05:53.6(9)07:51.1(10)+24.6
Steffi MICHAELIS 01:57.201:58.401:58.001:57.429.7 spm
11.FRAIndiv02:00.4(12)04:01.6(12)06:04.0(12)08:01.7(11)+35.2
Sylvaine PHILIPPON 02:00.402:01.202:02.401:57.632.5 spm
12.ESPIndoor Rowing Islas Baleares01:57.3(11)03:58.6(11)06:02.0(11)08:03.4(12)+36.9
Maria Laura BLANCO SANCHEZ 01:57.302:01.302:03.402:01.429.2 spm
13.ITAIdart Mantova ITA02:01.3(13)04:04.3(13)06:07.8(13)08:09.7(13)+43.2
Mileno LUCIA 02:01.302:03.002:03.502:01.832.0 spm
14.GBRRoyal Navy02:02.2(15)04:06.1(14)06:11.1(14)08:14.6(14)+48.1
Roxane LONG 02:02.202:03.902:05.002:03.534.2 spm
15.ITARowing Club BG Italy02:03.6(16)04:08.5(15)06:15.5(15)08:21.7(15)+55.2
Laura BOMBARDA 02:03.602:04.902:07.002:06.230.5 spm
16.FRATREGUNC CA02:02.1(14)04:09.2(16)06:18.6(16)08:27.7(16)+1:01.2
Helene LAGUERRE 02:02.102:07.102:09.402:09.130.7 spm
17.FRARennes SR02:06.2(19)04:14.3(17)06:24.7(17)08:33.6(17)+1:07.1
Frederique CELANT 02:06.202:08.102:10.402:08.930.2 spm
18.FRAParis US Metro02:04.4(17)04:14.8(18)06:26.6(18)08:37.2(18)+1:10.7
Cecile GERARDIN 02:04.402:10.402:11.802:10.629.2 spm
19.MLTIndiv02:06.0(18)04:18.5(19)06:29.9(19)08:43.1(19)+1:16.6
Claire SAMMUT 02:06.002:12.502:11.402:13.335.2 spm
20.MLTIndiv02:09.1(20)04:20.1(20)06:33.1(20)08:46.2(20)+1:19.7
Michelle Vella WOOD 02:09.102:11.002:13.002:13.132.7 spm
21.FRAChateau Thierry Av02:12.6(21)04:29.7(21)06:48.2(21)09:06.3(21)+1:39.8
Jeanne ANDRE 02:12.602:17.102:18.502:18.128.5 spm
GERMainzer Ruder-Verein   did not start
Sandra STOESSEL 
ESPEspagne   did not start
Nazaret NAVARRO GALVAN